Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 11 minutami, DAMI34 pravi:

a ni po novem off road bolj varen, skratka IN?

ps. rinil sem ga jaz on je pa gas navijal, sicer pa če ne bi Kmet poprijel, bi še sedaj sedeli tam med tistimi balvani :D

 

Vedno znova me zabavajo lastniki 200 + kil kravic, ki pod vtisom reklam probajo sami. Enkrat bi bil jaz zraven, pes seveda, za vzpodbujanje morale. Prisezem, smejal se bom kasneje na skrivaj.

Ps

Ce hoces po dreku rit pridi enkrat k nam pa ti posodim KTM a, ki je za to narejen.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, IZTOK pravi:

Vedno znova me zabavajo lastniki 200 + kil kravic, ki pod vtisom reklam probajo sami. Enkrat bi bil jaz zraven, pes seveda, za vzpodbujanje morale. Prisezem, smejal se bom kasneje na skrivaj.

Ps

Ce hoces po dreku rit pridi enkrat k nam pa ti posodim KTM a, ki je za to narejen.

nočem :P mojo črno wewerco dam na hrbet pa prenesem :ras:

@pik1pa obvlada dovolj, sploh s KTM

sicer okrnjena verzija, ker je Tuba pobrisala komade :( no ne vseh

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, sesir pravi:

Vsak,ki ni ekstremno debiln,bi potem polna zabremzal in skrenu,ziher ne v smer,kjer bi se koga poskodoval!In meni se jebe za pleh,le da ni kdo poskodovan!Pleh kupiš,tuj pleh placa zavarovalnica...Vazno,da se mi se smejimo!

Takih se jaz bojim, ko se nas vseh 6 pelje z Zafiro in je vsaj en otrok na sedežu v 3. vrsti, praktično v prtljažniku. Po tvoje je samo pleh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, MdAzz said:

Takih se jaz bojim, ko se nas vseh 6 pelje z Zafiro in je vsaj en otrok na sedežu v 3. vrsti, praktično v prtljažniku. Po tvoje je samo pleh.

Izberes tri najljubse mulce tedna in se vozite z normalnim avtom okol. 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

nočem :P mojo črno wewerco dam na hrbet pa prenesem :ras:

@pik1pa obvlada dovolj, sploh s KTM

sicer okrnjena verzija, ker je Tuba pobrisala komade :( no ne vseh

 

 

če pustiš film kot neobjavljen ne dirajo... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Darko3g pravi:

Na podlagi česa to sklepaš?

 

pred 17 urami, Darko3g pravi:

OK, in kaj bi vidva storila? Thumper bi verjetno najprej pokazal sredinec in potem kaj? 

najprej polno po bremzi da se zmanjša hitrost . potem pa izogibanje v smeri najmanjše možnosti za poškodovanje drugih.če je to pleh pa pleh klinc ga gleda.  in z avtom je v veliko primerih možno zaviti tudi na desno - če s tem zbiješ samo svoj pleh si zmagal.

pred 11 urami, MdAzz pravi:

Takih se jaz bojim, ko se nas vseh 6 pelje z Zafiro in je vsaj en otrok na sedežu v 3. vrsti, praktično v prtljažniku. Po tvoje je samo pleh.

boš povedal kako se boš pri takem manevru počutil , ko boš imel enega otroka zadaj na motorju ..že ko mi vozijo za ritjo z avti - in z motorji - se mi ježi koža..

sam res ste heroji ..in povrh še kao motoristi..pizda k ste v avtu bi pa zavil v šibkejšega ane. 

spomnite se na svoje zapiske , ko se bo en tak izogibal v vas in vaše otroke , ko boste peš na pločniku..in verjemite mi , da boste v tistem trenutku bili pripravljeni kriti vso škodo na udeležencih samo da ne prileti v vas..

banda dvolična..motoristi japajade..fak no kam smo pršli..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, thumper pravi:

..pizda k ste v avtu bi pa zavil v šibkejšega ane. 

...in to v 2-tonskem SUV ..... da si za ziher nepoškodovan.... tisti, ki ga nabiješ, pa se ne bo več mogel pritožit....

Večina lastnikov/voznikov takih avtomobilov mislijo, da so v teh gromozanskih 2 in več tonskih avtomobilih varni, nedotakljivi in si privoščijo na cesti vse. Tudi če sam naredi pizdarijo, bo on preživel.... drugi pa ima mnogo manj možnosti. To sem slišal od mnogih lastnikov takih avtomobilov. ..... s tem jim raste ego...in si lahko privoščijo kar sem napisal na začetku tega odstavka.

  • Všeč mi je 2
  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, DAMI34 pravi:

a ni po novem off road bolj varen, skratka IN?

Dokler se ne greš odbijanja od dreves je kr varen :D 

 

pred 1 uro, thumper pravi:

spomnite se na svoje zapiske , ko se bo en tak izogibal v vas in vaše otroke , ko boste peš na pločniku..in verjemite mi , da boste v tistem trenutku bili pripravljeni kriti vso škodo na udeležencih samo da ne prileti v vas..

Tole sem pred leti videl v Lj. Pripelje mojster zagledan v telefon (jutranja prometna konica, tako da bi se težko zgovarjal na 'nisem vedu'), prepozno pogrunta da je daljša kolona pred semaforjem, bremza, zmanjka placa, desno na pločnik. Na srečo je bil pločnik prazen.

pred 38 minutami, Zivnorc pravi:

Tudi če sam naredi pizdarijo, bo on preživel.... drugi pa ima mnogo manj možnosti. To sem slišal od mnogih lastnikov takih avtomobilov. ..... s tem jim raste ego...in si lahko privoščijo kar sem napisal na začetku tega odstavka.

Jaz bi takemu predlagal praktično preverbo njegove teorije. Naj gre izsilit 30 tonski priklopnik in pride povedat kako je šlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko imaš kritično situacijo, itak nimaš časa gledati še špeglov, pa mrtvega kota. Narediš, karkoli pač instinktivno narediš, možgane imaš pa že z zaviranjem in iskanjem izhoda povsem obremenjene. Ni variante, da v kritični situaciji preveriš še ogledala, pa mrtvi kot, število ljudi in njihovo starost v avtu, na pločniku, na motorju, pa invalid na pločniku ... ma pejte se solit. Nesreča se zgodi v dveh sekundah.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Vin pravi:

Ko imaš kritično situacijo, itak nimaš časa gledati še špeglov, pa mrtvega kota. Narediš, karkoli pač instinktivno narediš, možgane imaš pa že z zaviranjem in iskanjem izhoda povsem obremenjene. Ni variante, da v kritični situaciji preveriš še ogledala, pa mrtvi kot, število ljudi in njihovo starost v avtu, na pločniku, na motorju, pa invalid na pločniku ... ma pejte se solit. Nesreča se zgodi v dveh sekundah.

To je res!

Zato ne potegnes volana v smer,kjer lahko sranje...Stric,bi tle svojo nezbraznost,malomarnost moral placati z zvitimi felgami,ker bi moral volan potegniti v desno,ce ze moral...

Seveda enostavno zdaj pametovati sami pa vemo kaksne vse bedarijo smo ze sami naredili med vožnjo po cestah...navsezadnje zaradi tega plačujemo zavarovanje za avto!In iz tega vzroka sem imel vedno na maksimum zavarovalne police glede izplačil...procentualno ni veliko dražje! Si,sem bil pa brez skrbi,lda me bo kdaj se kdo kaj tozil!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Zivnorc pravi:

...in to v 2-tonskem SUV ..... da si za ziher nepoškodovan.... tisti, ki ga nabiješ, pa se ne bo več mogel pritožit....

Večina lastnikov/voznikov takih avtomobilov mislijo, da so v teh gromozanskih 2 in več tonskih avtomobilih varni, nedotakljivi in si privoščijo na cesti vse. Tudi če sam naredi pizdarijo, bo on preživel.... drugi pa ima mnogo manj možnosti. To sem slišal od mnogih lastnikov takih avtomobilov. ..... s tem jim raste ego...in si lahko privoščijo kar sem napisal na začetku tega odstavka.

kaj šele tisti v 10 tonskih traktorjih :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Vin pravi:

Ko imaš kritično situacijo, itak nimaš časa gledati še špeglov, pa mrtvega kota. Narediš, karkoli pač instinktivno narediš, možgane imaš pa že z zaviranjem in iskanjem izhoda povsem obremenjene. Ni variante, da v kritični situaciji preveriš še ogledala, pa mrtvi kot, število ljudi in njihovo starost v avtu, na pločniku, na motorju, pa invalid na pločniku ... ma pejte se solit. Nesreča se zgodi v dveh sekundah.

Se strinjam, ampak potem tudi ne mores na slepo cez pas levo ali na plocnik. A ce bi nasproti peljal sleper bi tudi kar levo potegnil? Ali pa na plocnik, ce je tam kandelaber? Nebi ne, torej vseeno nekako mozgani ocenijo kam je bolje tudi v delcku sekunde. Ce ne mores ustavit pac poknes, v avtu bos sigurno prezivel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že to, da zaviješ nekam stran, je za večino v takšnih situacijah znanstvena fantastika. Seveda ne zaviješ v šleper, ker ga vidiš, motorista, ki te prehiteva pa ne vidiš, ker je za tabo, mogoče celo v tvojem mrtvem kotu. Ta ded je zavil v prazen prostor, zmanjkalo je časa in preobremenjen je bil z zaviranjem in iskanjem izhoda, da ni imel čas še za pogled v ogledala in mrtvi kot. Bi skoraj upal staviti, da bi ti naredil isto. Zavil bi levo ali desno na pločnik, če bi bila cesta ali pločnik prazna.

37 minutes ago, sesir said:

Stric,bi tle svojo nezbraznost,malomarnost moral placati z zvitimi felgami,ker bi moral volan potegniti v desno,ce ze moral...

Večina bi zavila levo. Na levi sedimo, večji vidni kot imamo v levo. Podzavestno zaviješ tja, ker več vidiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Vin pravi:

Že to, da zaviješ nekam stran, je za večino v takšnih situacijah znanstvena fantastika. Seveda ne zaviješ v šleper, ker ga vidiš, motorista, ki te prehiteva pa ne vidiš, ker je za tabo, mogoče celo v tvojem mrtvem kotu. Ta ded je zavil v prazen prostor, zmanjkalo je časa in preobremenjen je bil z zaviranjem in iskanjem izhoda, da ni imel čas še za pogled v ogledala in mrtvi kot. Bi skoraj upal staviti, da bi ti naredil isto. Zavil bi levo ali desno na pločnik, če bi bila cesta ali pločnik prazna.

Večina bi zavila levo. Na levi sedimo, večji vidni kot imamo v levo. Podzavestno zaviješ tja, ker več vidiš.

Večina bi zavirala pravočasno :D

Se pa strinjam, v dani situaciji je kresnu kjer je bil prostor. Upam samo da ni telefoniral pred tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Upam samo da ni telefoniral pred tem.

Problem vidim v tem, da sploh ni videl avtomobilov pred seboj. Reakcija po prebujanju je pa bolj ali manj instinktna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Quest pravi:

Problem vidim v tem, da sploh ni videl avtomobilov pred seboj. Reakcija po prebujanju je pa bolj ali manj instinktna.

Glede na komentar policista Borutta...mogoče bil ta stric policist v pokoju in tam ni instinktne reakcije ampak stroga,ekstremna sposobnost brez ogrozanja drugih...Navsezadnje je dočakal pokoj v sluzbi,kjer je moral po nareku sluzbe divjati,loviti itd brez ogrozanja drugih!

Drugace ne vidim moznosti,da z dejanjem ni odvzel prednosti kot trdi policist Borut,ki tle ni privat pac pa po sluzbeni dolznosti,kot sam pravi . 

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Quest pravi:

Problem vidim v tem, da sploh ni videl avtomobilov pred seboj. Reakcija po prebujanju je pa bolj ali manj instinktna.

pri teh letih...še dobro da se spomni, kje ma menjalnik :P

 

pred 4 minutami, sesir pravi:

Glede na komentar policista Borutta...mogoče bil ta stric policist v pokoju in tam ni instinktne reakcije ampak stroga,ekstremna sposobnost brez ogrozanja drugih...Navsezadnje je dočakal pokoj v sluzbi,kjer je moral po nareku sluzbe divjati,loviti itd brez ogrozanja drugih!

Drugace ne vidim moznosti,da z dejanjem ni odvzel prednosti kot trdi policist Borut,ki tle ni privat pac pa po sluzbeni dolznosti,kot sam pravi . 

preden vse toliko nabiješ, prosim, do povezav (objav) kje vse to @Borutttrdi.

Zakaj, da ne bo potem jokanja, kdo je koga kje žalil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, DAMI34 pravi:

pri teh letih...še dobro da se spomni, kje ma menjalnik :P

a kje piše, da je meu menjalnik ... lahko ma automatika :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

a kje piše, da je meu menjalnik ... lahko ma automatika :P

 

škoda k ni mel tega 71XhBWMapjL._SX425_.jpg.99a7c194d6dd20d7b759026edaca89da.jpg

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Vin pravi:

Že to, da zaviješ nekam stran, je za večino v takšnih situacijah znanstvena fantastika. Seveda ne zaviješ v šleper, ker ga vidiš, motorista, ki te prehiteva pa ne vidiš, ker je za tabo, mogoče celo v tvojem mrtvem kotu. Ta ded je zavil v prazen prostor, zmanjkalo je časa in preobremenjen je bil z zaviranjem in iskanjem izhoda, da ni imel čas še za pogled v ogledala in mrtvi kot. Bi skoraj upal staviti, da bi ti naredil isto. Zavil bi levo ali desno na pločnik, če bi bila cesta ali pločnik prazna.

Večina bi zavila levo. Na levi sedimo, večji vidni kot imamo v levo. Podzavestno zaviješ tja, ker več vidiš.

Podzavestno zaviješ v oviro , če si streniran  gledaš prostor mimo ovire .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, sesir pravi:

Glede na komentar policista Borutta...mogoče bil ta stric policist v pokoju in tam ni instinktne reakcije ampak stroga,ekstremna sposobnost brez ogrozanja drugih...Navsezadnje je dočakal pokoj v sluzbi,kjer je moral po nareku sluzbe divjati,loviti itd brez ogrozanja drugih!

Drugace ne vidim moznosti,da z dejanjem ni odvzel prednosti kot trdi policist Borut,ki tle ni privat pac pa po sluzbeni dolznosti,kot sam pravi . 

Daj ti to svoje sranje komu drugemu prodajaj in piši te svoje neumnosti v svojem in v nobenem drugem imenu. Bo šlo? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, Kmet2 said:

Podzavestno zaviješ v oviro , če si streniran  gledaš prostor mimo ovire .

Čist verjamem, da se večina oviri niti izogniti ne zna brez treninga. Čisto tako za medklic. So eni akademiki raziskovali, zakaj vozniki ne uporabljajo smerokazov. Rezultat: preobremenjeni so že z osnovno motoriko pri vožnji, ne sfolgajo pogledati še v ogledalo, mrtvi kot in prižgati žmigavca.

Kakorkoli, mislim sem na tiste, ki zavijejo stran. Ti v veliki večini najprej preverijo, če gre mimo po levi strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!