Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Dogovor različnih služb. Končno. 

res je ... čeprav men ni všeč taka ureditev ...

bi mi bilo bolj všeč, če bi se v Sloveniji naredu slovenski ADAC in mi je res škoda, ker so AMZS olastninili 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

res je ... čeprav men ni všeč taka ureditev ...

bi mi bilo bolj všeč, če bi se v Sloveniji naredu slovenski ADAC in mi je res škoda, ker so AMZS olastninili 

Meni ni bila všeč prepoved pomagati kamionom v snegu, katero so dobili delavci Darsa. Takrat so vedno klicali samo eno avtovleko. In s to avtovleko je tudi AMZS povezan. Zanimivo, kajne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Meni ni bila všeč prepoved pomagati kamionom v snegu, katero so dobili delavci Darsa. Takrat so vedno klicali samo eno avtovleko. In s to avtovleko je tudi AMZS povezan. Zanimivo, kajne. 

o tem govorim ... avtovleka iz AC bi morala biti regulirana s strani lastnika ... država bi morala podeliti koncesijo za avtovleko ... in ja ... AMZS je za moje pojme bila vrhunsko organizirana služba, ki je bila povezana z vsemi državnimi avtovlekami v Evropi..

tko so pa vse prelevili na koncesionarja, ki naj bi podeljeval koncesije za vleko .. to pa ne gre kr tko ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maus pravi:

tko so pa vse prelevili na koncesionarja, ki naj bi podeljeval koncesije za vleko .. to pa ne gre kr tko ;)

Lažje je biti posrednik in živet od provizije za malo ali nič dela. Mokre sanje marsikoga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, jskrablin pravi:

Lažje je biti posrednik in živet od provizije za malo ali nič dela. Mokre sanje marsikoga.

posrednik tukaj nima nič, saj izda račun izvajalec storitve direktno koristniku storitve ;) 

tukaj gre za višje interese in sicer za prevoznost in varnost v cestnem prometu ...

odstranjevanje ovir iz avtoceste je rak rana že cca 15 let, ker je to področje še vedno neurejeno ... delno se je uredilo z javno objavo

https://www.dars.si/O_NAS/Predstavitev_

glej Cenik storitve avtovleke: V njem najdete cene za pomoč na cesti, ki jo izvajajo pogodbeni izvajalci DARS

s tem se je poenotilo, da izvajalci avtovlak ne lupijo voznike ;) 

očitno niso še vsi kraki pokriti, ker sem zdele tole našu:

https://www.dars.si/O_NAS/Javno_zbiranje_ponudb

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, maus pravi:

posrednik tukaj nima nič, saj izda račun izvajalec storitve direktno koristniku storitve ;) 

Rahlo ironična pripomba je letela na koncesionarja za podeljevanje koncesij. Iz ostalega zapisanega lahko sklepam da je bilo to področje nekoč že urejeno via AMZS pa so se drugi interesi vmešali. Zakaj niso vsi kraki pokriti? Verjetno se tipično po slovensko dela po sistemu za vsakogar nekaj in preprosto ni dovolj lokalnih ponudnikov storitve. Da bi meli kakega večjega... hja pol se krši za vsakogar nekaj in je štala.

Seveda zgolj ugibam in špekuliram po zgledu organizacije marsičesa drugega v tej državi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, jskrablin pravi:

Seveda zgolj ugibam in špekuliram po zgledu organizacije marsičesa drugega v tej državi.

na žalost je tukaj preveč lobijev in je dejansko odvisna od lobijev politike ki je na ablasti.

še vedno trdim, da lastninjenje vsega po vrsti ne prinaša nič dobrega in je v škodo prebivalcev.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, maus pravi:

o tem govorim ... avtovleka iz AC bi morala biti regulirana s strani lastnika ... država bi morala podeliti koncesijo za avtovleko ... in ja ... AMZS je za moje pojme bila vrhunsko organizirana služba, ki je bila povezana z vsemi državnimi avtovlekami v Evropi..

tko so pa vse prelevili na koncesionarja, ki naj bi podeljeval koncesije za vleko .. to pa ne gre kr tko ;)

 

Je bilo dobro in vsem razumljivo, dokler ni nekdo začel mazati in zahtevati odvoze, da bi služil. Tukaj je govora o odvozih kamionov. Da bo zadeva bolj jasna v nadaljevanju. 

AMZS je avtovleka za avte in kamionov nimajo s čim odpeljati. Zato so najeli tistega iz prejšnjega odstavka oziroma so se dogovorili vsi trije skupaj; DARS, AMZS in avtovleka za kamione. In od naših šefov zahtevali, da se samo njih kliče za odvoz kamionov. Kako to vem? Ker so šefi to od nas zahtevali. Pa, ker jaz nisem ovca, sem odprl zakon in jim rekel, naj se j... Tudi šefu prometnih policij na našem sestanku. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem se vračal iz Genove domov mi je malo pred Milanom Crknu altenator .Poklical sam na SOS in prišla je vlečna služba.Me odpeljala do prvega izvoza do mehanične delavnice.Na vprašanje koliko sem dolžen mi tip pove,da je pri njih vleka brez plačna.Razen.če bi hotel avto peljati na drugo lokacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak še vedno mi ne gre u glavo (jebiga sem počasen včasih pa prehiter)

ZAKAJ o le zakaj smo tok fuknjeni, da raje postavimo vleko na začetke klancev in čakamo pizdarijo?

SLO je tako majhna, da se v trenutku ve, kje sneži, da imamo dovolj DARS in drugih vozil, ki takoj lahko začnejo z izločanjem na odstavni pas (pred sneženjem), ter tako rešijo zadevo. Vsaj dokler ne pride plug, potem pa hija vsi za jim.

Ja vem, nekdo mi bo mahal s ceglci in reglci, ampak ZKP je pa res mal. Za 400 km fucking AC doživljamo skozi nirvane....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, DAMI34 pravi:

Ampak še vedno mi ne gre u glavo (jebiga sem počasen včasih pa prehiter)

ZAKAJ o le zakaj smo tok fuknjeni, da raje postavimo vleko na začetke klancev in čakamo pizdarijo?

SLO je tako majhna, da se v trenutku ve, kje sneži, da imamo dovolj DARS in drugih vozil, ki takoj lahko začnejo z izločanjem na odstavni pas (pred sneženjem), ter tako rešijo zadevo. Vsaj dokler ne pride plug, potem pa hija vsi za jim.

Ja vem, nekdo mi bo mahal s ceglci in reglci, ampak ZKP je pa res mal. Za 400 km fucking AC doživljamo skozi nirvane....

 

Saj že od lani sprašujem prvi plug MS, zakaj ne prepovejo vožnje kamionom v zimskih razmerah. In jih potem, ko počistijo, spustijo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Borutt pravi:

Saj že od lani sprašujem prvi plug MS, zakaj ne prepovejo vožnje kamionom v zimskih razmerah. In jih potem, ko počistijo, spustijo. 

ker ni problem v "prvem plugu" ampak slabi zakonodaji, organizaciji in podajanu odgovornosti med "raznimi organi"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

ker ni problem v "prvem plugu" ampak slabi zakonodaji, organizaciji in podajanu odgovornosti med "raznimi organi"

Ni problem v zakonodaji, ker je le-ta jasna. Samo verjetno nekdo maha s šopom €. In se ne odredi zapora. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Ni problem v zakonodaji, ker je le-ta jasna. Samo verjetno nekdo maha s šopom €. In se ne odredi zapora. 

če se ne odredi zapora in če nekdo lahko maha s šopom bankovcev je zakonodaja pomankljiva in dvoumna. Žal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, franc pravi:

In so te potem "cepili" na servisu?

Niso,Me je pa prišlo ceneje kot bi me doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, DAMI34 pravi:

če se ne odredi zapora in če nekdo lahko maha s šopom bankovcev je zakonodaja pomankljiva in dvoumna. Žal

Tebi je pa tudi treba vse narisati; mazanje z €. Drugega si tukaj ne moremo predstavljati. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, maus pravi:

https://www.dars.si/O_NAS/Predstavitev_

glej Cenik storitve avtovleke: V njem najdete cene za pomoč na cesti, ki jo izvajajo pogodbeni izvajalci DARS

s tem se je poenotilo, da izvajalci avtovlak ne lupijo voznike ;) 

očitno niso še vsi kraki pokriti, ker sem zdele tole našu:

https://www.dars.si/O_NAS/Javno_zbiranje_ponudb

sem pogledal cenik..pa mi še zmeraj ni jasno kako izračunat prevoz motorja od loma do domžal..

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, thumper pravi:

sem pogledal cenik..pa mi še zmeraj ni jasno kako izračunat prevoz motorja od loma do domžal..

velja za tovorna vozila nad 3,5 t .... za osebna vozila in motorna kolesa ima dolžnost vsak sam odstraniti vozilo ... predvsem asistenca ;)

tok na hitro zdele odgovarjam .. bi moral bolje pogledat :P 

pred 14 urami, Borutt pravi:

Saj že od lani sprašujem prvi plug MS, zakaj ne prepovejo vožnje kamionom v zimskih razmerah. In jih potem, ko počistijo, spustijo. 

js bi prepovedu, pa nisem na takem položaju :ras: 

in to dan pred sneženjem jih ne bi spustu v državo, tko kot to delajo Italjani ;) 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

 :Pjs bi prepovedu, pa nisem na takem položaju :ras: 

 ;) 

Pa zrasti ali na pručko stopi:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

Ceste in zakonodaja sta krivca za to zmedo v glavah. Če bi bil v eni drugi temi, bi napisal “bog, odpusti jim, saj ne vedo, kaj počnejo”. 

https://www.24ur.com/novice/slovenija/darsovi-posnetki-razkrivajo-nepravilna-in-nespametna-dejanja-voznikov-na-slovenskih-cestah.html

Spet kažeš s prstom na druge.

Si pozabil , ko si pisal , da to ni lepo in , da se to ne dela.

Manj na radarjih pa mal več nadzora v prometu , ne v grmih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 11/21/2018 at 4:05 PM, gusar said:

Ko sem se vračal iz Genove domov mi je malo pred Milanom Crknu altenator .Poklical sam na SOS in prišla je vlečna služba.Me odpeljala do prvega izvoza do mehanične delavnice.Na vprašanje koliko sem dolžen mi tip pove,da je pri njih vleka brez plačna.Razen.če bi hotel avto peljati na drugo lokacijo.

Glede na to da je cestnina do milana in nazaj 60€ bi ti ga lahko se kaksna potegnila, ne samo da je avto vleka zastonj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, krucymucy pravi:

Glede na to da je cestnina do milana in nazaj 60€ bi ti ga lahko se kaksna potegnila, ne samo da je avto vleka zastonj.

Mi je bilo večkrat ponujeno a,ker me ni zanimalo,ne vem ali spada v ceno cestnine...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!