Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 12 urami, Joker pravi:

Če je res speljal z mesta pa takole uštimal moped... Ne vem no...

Ni važno, piše, da je speljal in potegnil, ko se je prižgala zelena in trčil v bus.

Ni potrebno biti fizik, da povežeš, da je avtobusar šel čez oranžno ali celo rdečo ampak oni preiskujejo:yawn:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, ukica pravi:

Nisem bral vsega, ampak a kdaj opazite koliko so ljudje brezobrazni? 

Na POLN krizisce silijo, ker imajo zeleno luc..

... a neeee...   :eek:  ...a bejž... kje si pa to vidu...    :eek:

...sem se ene 2x ustavil pred križiščem pred zeleno lučjo... ko je bilo križišče polno ....in ko so se premaknili za ene 3 dolžine avtov naprej, sem še vedno stal.... od zadaj pa hupa.... pa me prehiti in se naguzi pred mano...

Zelo malokrat doživim ne-hupanje, ka naredim tako.

Je pa nekaj res: Zakaj bi jaz vozil pravilno ... ne zapeljal v stoječ promet v križišče, ko se potem iz druge strani naguzijo, ko je nastane za kak avto prostora v križišču.... potem lahko avto kar ugasneš in greš na malco v bližnjo gostilno...ker ne boš prišel nikamor.

V glavnem kultura na cesti je taka, da moraš tuliti z volkovi, če se že družiš z njimi na cesti...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Borutt pravi:

 

Kaj si hotel povedat :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Zivnorc pravi:

 potem lahko avto kar ugasneš in greš na malco v bližnjo gostilno...

Kam greva ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To križišče, pri Delavskem domu, je izredno nevarno ... če je motorist štartal pri zeleni luči, kot pravijo očividci, je avtobus šel močno v rdečo. Tukaj se vedno peljem, ko grem proti Kalu .. torej kar pogosto ;) 

Tukaj sem tudi sam mnogokrat bil v življensko življenski ogroženi situaciji ... mam priče... a ne @MARJA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Bmflar pravi:

Kam greva ???

...mam kr dilco, nož, špeh pa čebulo v predalu.... pa mal sladke paprike v vrečki, pa sol za čebulo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Zivnorc pravi:

...mam kr dilco, nož, špeh pa čebulo v predalu.... pa mal sladke paprike v vrečki, pa sol za čebulo.

No, pol pa drgač - kam pridem ?

Drgač pa k držiš varnostno razdaljo, se mi zmeri kdo not uvali - jebeš cestna pravila :jezik:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od nekdaj trdim, da so vozniki avtobusov in kamionov najbolj neobzirni v prometu! Ker, to so profesionalni vozniki in oni vse vejo in so najpametnejši in "najjaći" na cesti...

No, to je moje opažanje... predvsem vozniki LPP, so strašno nekulturni na cesti... vsi pričakujejo, da jih spustiš s postaje na cestišče (jaz jih vedno), nikoli oz. res redkokdaj, pa spustijo sami koga iz stranske ulice, se gužvajo v križišče itd.

Junija sem šel z busom iz LJ v Piran (pač, splet okoliščin in sem bil primoran na bus)... kaj si ti nor!! Od Grčarevca do Planine, konstantno po levem pasu, sekal ovinke... samo čakal sem, kdaj bo kakšen motorist prišel nasproti... sem mu to tudi povedal, da je tam ogromno motoristov in da naj se vozi po svojem pasu, pa je nekaj brundal nazaj....

Da se razumemo, ne mečem vseh busarjev in kamionarjev v isti koš, so tudi takšni, ki so res profiji... ampak, povečini primerov, pa je tako kot sem zgoraj napisal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...od danes zjutraj imam dva posnetka (iz "dashkamere") ko sem imel že tako ali tako močno prekratko varnostno razdaljo ....in potem mi najprej en dolenc pred tunelom Golovec dobesedno pred nosom uleti in me preleti pol metra pred mano iz desnega pasu... čez moj pas (pol metra pred nosom) direkt na levi prehitevalni pas.... 

.,... nato še en v tunelu... na isto foro.

@Borutt   ... a moram @maus -u  pisat, da se še tu naredi tista debela polna črta, kot je v Šentviškem predoru , da dolenjci ne uletijo direkt čez dva pasova....ampak menjajo pas šele za tunelom...

.... ampak kaj, ko tudi ta tadebela črta še ni zid....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

v urbanem okolju je mestni avtobusar car, tako da je potrebno biti posebej previden in ni pametno izstrelit projektila ob zeleni

Še vedno to ne pomeni, da gre lahko v rdečo, četudi je car....  če je seveda res, kar pravijo očevidci... se pa strinjam, da tudi motorist bi moral videt bus v križišču in ne na polno....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, motozajebant pravi:

Od nekdaj trdim, da so vozniki avtobusov in kamionov najbolj neobzirni v prometu! Ker, to so profesionalni vozniki in oni vse vejo in so najpametnejši in "najjaći" na cesti...

No, to je moje opažanje... predvsem vozniki LPP, so strašno nekulturni na cesti... vsi pričakujejo, da jih spustiš s postaje na cestišče (jaz jih vedno), nikoli oz. res redkokdaj, pa spustijo sami koga iz stranske ulice, se gužvajo v križišče itd.

Junija sem šel z busom iz LJ v Piran (pač, splet okoliščin in sem bil primoran na bus)... kaj si ti nor!! Od Grčarevca do Planine, konstantno po levem pasu, sekal ovinke... samo čakal sem, kdaj bo kakšen motorist prišel nasproti... sem mu to tudi povedal, da je tam ogromno motoristov in da naj se vozi po svojem pasu, pa je nekaj brundal nazaj....

Da se razumemo, ne mečem vseh busarjev in kamionarjev v isti koš, so tudi takšni, ki so res profiji... ampak, povečini primerov, pa je tako kot sem zgoraj napisal....

Hja vsak vidi po svoje, sam sem bil 10 let v tovornjaku in ti lahko isto rečem, bolj brezobzirnih kot kolesarjev in avtomobilistov ni.

Ker si težek in počasen te nobeden ne spusti v promet iz stranske ceste.

Resno če neb porinil in rinil ven počasi in previdno bi lahko kampiral tam.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, motozajebant pravi:

Še vedno to ne pomeni, da gre lahko v rdečo, četudi je car....  če je seveda res, kar pravijo očevidci... se pa strinjam, da tudi motorist bi moral videt bus v križišču in ne na polno....

to je res, vendar kot motorist si ranljiv še bolj in kaj ti pomaga, če ti na spomeniku piše "imel je prednost"

a kot pri vsaki nezgodi, splet okoliščin itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Zivnorc pravi:

...sem se ene 2x ustavil pred križiščem pred zeleno lučjo... ko je bilo križišče polno ....in ko so se premaknili za ene 3 dolžine avtov naprej, sem še vedno stal.... od zadaj pa hupa.... pa me prehiti in se naguzi pred mano...

Jaz to vedno delam. Če mi ne zgleda da se bo križišče pravočasno spraznilo, se ustavim. Naj hupa kdorkoli hoče. Vidiš svašta sicer, nazadnje me je debeli orangutan prehiteval in skor odnesel par peščev s prehoda (zavijanje v levo in sem se ustavil sredi križišča, ker zaradi peščev prek ni šlo, pasu za naravnost pa ne moreš lih zaparkirati in še kr nepregleden je). Ker se mudi. In butast folk v vsej svoji pomembnosti vidi samo zelena, stoji ne pogleda pa zakaj stojiš.

 

pred 42 minutami, Kmet2 pravi:

Ni važno, piše, da je speljal in potegnil, ko se je prižgala zelena in trčil v bus.

Ni potrebno biti fizik, da povežeš, da je avtobusar šel čez oranžno ali celo rdečo ampak oni preiskujejo

Na slepo navit v križišče zgolj zato ker imaš zeleno ni lih najbolj pametno početje. Striktno po zakonodaji ni s tem nič narobe, v praksi pa se lahko hitro znajdeš v kakem optimistu, ki je narobe preračunal razliko med njegovo rdečo in tvojo zeleno. V Lj bi se lahko dnevno zaletaval v take optimiste. Pa mi je škoda časa in avta.

 

pred 24 minutami, Zivnorc pravi:

Je pa nekaj res: Zakaj bi jaz vozil pravilno ...

Tole je zelo nevarna predpostavka. In zelo slaba tolažba, ko se boš enkrat s takim razmišljanjem nekam zaril.

 

pred 16 minutami, motozajebant pravi:

Od nekdaj trdim, da so vozniki avtobusov in kamionov najbolj neobzirni v prometu! Ker, to so profesionalni vozniki in oni vse vejo in so najpametnejši in "najjaći" na cesti...

Narobe sklepaš. Ko imaš pod ritjo 30 ton kamina, je motorist/pešec zate zgolj en mušica. Avto... malo večja muha. In temu primerno se prilagodi odnos do ostalih pri večini. Veliko ljudi ne razmišlja o tem, kaj njihovo vedenje pomeni za okolico. Vsaj dokler jih ne vseka na gobec, ene magari večkrat.

 

Pomoje bi mogli vsakega z vozniškim dovoljenjem enkrat na leto nekam zagonit v simulirani prometni nesreči. To bi znalo kaj pomagati. Vsem ne, ker pacient je pač pacient. Marsikdo bi pa hitro razumel, da tud airbag precej boli, ko ti zlomi nos.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Ni važno, piše, da je speljal in potegnil, ko se je prižgala zelena in trčil v bus.

Ni potrebno biti fizik, da povežeš, da je avtobusar šel čez oranžno ali celo rdečo ampak oni preiskujejo:yawn:

Ne komentiram početja voznika avtobusa. To bodo ugotavljali za to pristojni. 

Moj komentar se je nanašal striktno na ravnanje voznika motornega kolesa, ki naj bi speljal ob zeleni luči.

Kot so že nekateri vmes menoj napisali, ni najbolj modro na rumeno-zeleno speljati v križišče kot na startu motoGP dirke. Samo to!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, jskrablin pravi:

Jaz to vedno delam. Če mi ne zgleda da se bo križišče pravočasno spraznilo, se ustavim. Naj hupa kdorkoli hoče. 

... sem se malo nerodno izrazil ... napisati sem hotel, da se mi je ene 2x tako zgodilo.... ja, drugače tudi jaz (skoraj) vedno tako počnem ... "skoraj" pa zato, ker če bi stal pred križiščem.... bi se zgodilo tako, kot sem napisal naprej..preprosto MORAŠ se še sam gužvati... čene greš lahko samo še peš naprej...

Tole je zelo nevarna predpostavka. In zelo slaba tolažba, ko se boš enkrat s takim razmišljanjem nekam zaril.

... je res.... AMPAK... (se ponavljam)... potem lahko parkiraš in greš naprej peš.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, jskrablin pravi:

Jaz to vedno delam. Če mi ne zgleda da se bo križišče pravočasno spraznilo, se ustavim. Naj hupa kdorkoli hoče. Vidiš svašta sicer, nazadnje me je debeli orangutan prehiteval in skor odnesel par peščev s prehoda (zavijanje v levo in sem se ustavil sredi križišča, ker zaradi peščev prek ni šlo, pasu za naravnost pa ne moreš lih zaparkirati in še kr nepregleden je). Ker se mudi. In butast folk v vsej svoji pomembnosti vidi samo zelena, stoji ne pogleda pa zakaj stojiš.

 

Na slepo navit v križišče zgolj zato ker imaš zeleno ni lih najbolj pametno početje. Striktno po zakonodaji ni s tem nič narobe, v praksi pa se lahko hitro znajdeš v kakem optimistu, ki je narobe preračunal razliko med njegovo rdečo in tvojo zeleno. V Lj bi se lahko dnevno zaletaval v take optimiste. Pa mi je škoda časa in avta.

 

Tole je zelo nevarna predpostavka. In zelo slaba tolažba, ko se boš enkrat s takim razmišljanjem nekam zaril.

 

Narobe sklepaš. Ko imaš pod ritjo 30 ton kamina, je motorist/pešec zate zgolj en mušica. Avto... malo večja muha. In temu primerno se prilagodi odnos do ostalih pri večini. Veliko ljudi ne razmišlja o tem, kaj njihovo vedenje pomeni za okolico. Vsaj dokler jih ne vseka na gobec, ene magari večkrat.

 

Pomoje bi mogli vsakega z vozniškim dovoljenjem enkrat na leto nekam zagonit v simulirani prometni nesreči. To bi znalo kaj pomagati. Vsem ne, ker pacient je pač pacient. Marsikdo bi pa hitro razumel, da tud airbag precej boli, ko ti zlomi nos.

Izgleda, da nisi dobro razumel kaj sem napisal.

Napisal sem, da policaji pa še kar preiskujejo kdo je kriv , čeprav po napisanem je tudi butcu jasno kdo je kriv.

Vseeno pa moramo vzeti v obzir novinarske škrate.

Tako, da se strinjam s teboj, samo jaz nisem napisal, da je to v redu al ni, sploh nisem o tem pisal ampak o krivdi, se razumeva ?

pred 11 minutami, Joker pravi:

Ne komentiram početja voznika avtobusa. To bodo ugotavljali za to pristojni. 

Moj komentar se je nanašal striktno na ravnanje voznika motornega kolesa, ki naj bi speljal ob zeleni luči.

Kot so že nekateri vmes menoj napisali, ni najbolj modro na rumeno-zeleno speljati v križišče kot na startu motoGP dirke. Samo to!

Se strinjam. Ti pristojni me begajo ....:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, Kmet2 pravi:

Hja vsak vidi po svoje, sam sem bil 10 let v tovornjaku in ti lahko isto rečem, bolj brezobzirnih kot kolesarjev in avtomobilistov ni.

Ker si težek in počasen te nobeden ne spusti v promet iz stranske ceste.

Resno če neb porinil in rinil ven počasi in previdno bi lahko kampiral tam.

 

Saj pravim, ne mečem vseh v isti koš, definitivno ne!

Ravno danes zjutraj, sem spustil dva tovarnjaka na glavno cesto, ker vem, kako je čakat v stranski ulici in gledat in čakat, kdaj se najde kakšen, ki te bo spustil na cesto....   pa nisem bil nič kasneje v službi, ker sem ju spustil....

Kar se pa tiče kolesarjev in avtomobilistov... hm... zadnjič sem gonil kolo od skaručne proti vodicam in je bila na mojo nesrečo AC pri vodicah zaprta... prometa na vzporedni cesti (tam kjer sem jaz gonil) pa malo morje.... in zanimivo, dobil sem občutek, da naš nacionalni šport je, kdo zapelje bližje kolesarju, medtem ko avtomobili tujih registrskih, vsi lepo na drugi pas in mimo (predvsem dojče registrske so to bile)... vozil sem čisto ob bankini, sam...

kar se pa kolesarjev tiče... tudi sam sovražim tiste, ki se peljejo vštric... pa sem sam kolesar... ampak ok, škoda živcev si rečem takrat, mal potrpim da je prosto in pihnem mimo....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Zivnorc pravi:

... je res.... AMPAK... (se ponavljam)... potem lahko parkiraš in greš naprej peš.

Če je res prometna koma... pol je itak koma za vse. Je boljš parkirati, vzeti bicikelj in odbrcat proti domu. Osebno se izogibam vožnji ob urah, ko je promet koma v Lj. Če ne gre, se izogibam najbolj nafilanim cestam. Če je dež, 2x premislim a je res nujno. Če je sneg... se ne premaknem če ne gre lih za življenje. Če še to ne gre, si pač rečem 'fuck it' in stojim. Ker TBH, vožnja v takem po principu zajebi soseda ne pomaga. Če ni prostora, ni prostora. Sem se po Magistrovi in Litostrojski (in vseh vmes) enkrat uro in nekaj do Celovške prebijal. In vmes videl, kako je vlak skor odnesel enega zajebi soseda voznika. Je rinil v polno križišče in obstal na tirih. In je pol kolone rikvercalo da se je našlo placa da je cepec lahko zrikvercal nazaj na mesto, kjer je bil prej.

Včasih se da kam malo stisnit. Ko ti stoji kolona prek križišča pravokotno na smer, v katero hočeš priti... pač malo pomahaš in če je prostor stisneš skoz. Če ne pa kaj, se naj človeku zarijem v bok ker mam zeleno in ker za mano en očitno slep cepec nekaj hupa?

 

pred 2 minutami, Kmet2 pravi:

Tako, da se strinjam s teboj, samo jaz nisem napisal, da je to v redu al ni, sploh nisem o tem pisal ampak o krivdi, se razumeva ?

Se razumeva.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!