Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Evo ga znalca, moste, LJ... s tem da pazi, predno sem jaz to ugotovil, vzel tel, pofotkal... ta čas sem že na rdeči stal.... 665919034_zaloka.thumb.jpg.a965f7c45a01dcd23d215b4beb61fc4d.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, motozajebant pravi:

Evo ga znalca, moste, LJ... s tem da pazi, predno sem jaz to ugotovil, vzel tel, pofotkal... ta čas sem že na rdeči stal....

Če pa rečeš da bi mogle biti kamere, ki bi samodejno pofotkale take, gor na semaforju... je pa takoj ogenj v strehi, kleti in vsepovsod vmes. Sam dejstvo je da kaj drugega Zlovenca za volanom ne izuči. Tile vlakci skoz rdečo so čisto preveč popularni. Pa vedno moreš extra pazit da pol ko vlakec odpelje skoz ne vleti še kak 'pozabljen vagon' za njim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Kmet2 pravi:

Imel je zeleno in iz mesta do križišča ni mogel dobiti niti dovoljeno najvišjo hitrost. Zakaj sokrivda?

Ker je zapeljal v križišče predno se je le to "spraznilo" (tako nekako piše) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, franc pravi:

Ker je zapeljal v križišče predno se je le to "spraznilo" (tako nekako piše) .

lp

Če bi upoštevali oranžno, kot rdečo ne bi nobeden v križišču ostal.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Kmet2 pravi:

Če bi upoštevali oranžno, kot rdečo ne bi nobeden v križišču ostal.

Lp

Drži, samo jih veliko ne upošteva niti rdečo...

Kjer jaz hodim v službo jih je toliko, da prej ugasne semafor za pešce, preden se vsi "zamudniki" spravijo skozi. Ker je problem znan, so geniji skrajšali čas namenjen pešcem (ni teorije, da prideš čez cesto pri zeleni) .

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, kako naenkrat ugotavljate, da je vozniška kultura totalno v q... in, da je voznik najšibkejši člen in krivec za vse sranje na cesti. Ker, ko jaz to napišem in to velikokrat napišem, takoj ugotovite, da je cesta kriva za vse gorje, ker je preveč ovinkasta, preveč naravnost, preveč asfaltirana, preveč ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Borutt pravi:

Zanimivo, kako naenkrat ugotavljate, da je vozniška kultura totalno v q... in, da je voznik najšibkejši člen in krivec za vse sranje na cesti. Ker, ko jaz to napišem in to velikokrat napišem, takoj ugotovite, da je cesta kriva za vse gorje, ker je preveč ovinkasta, preveč naravnost, preveč asfaltirana, preveč ... 

Vidiš, tukaj zaserješ, ni res. Ja pa res da v 98%......;)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Kmet2 pravi:

Vidiš, tukaj zaserješ, ni res. Ja pa res da v 98%......;)

Nisi pozorno prebral. Nekaj drugega sem ugotovil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Borutt said:

Nisi pozorno prebral. Nekaj drugega sem ugotovil. 

Eni smo že dolgo nazaj to ugotovili. Čakamo samo še na to, da ti ugotoviš oziroma sprejmeš to, da je vaša naloga, da nardite red, če/ko je vozniška kultura na 0.. In to se ne dela samo z radarji na 'easy to catch' lokacijah.. In ne, to ne pomeni, da nas morate za roke vodit v prometu, ampak to, da izvajate svoje naloge (ZNPPol).. 

Bi pa seveda vsi bili veseli, če vi tega nebi rabli opravljat, ker bi se (nas) vsaj večina vsaj približno držala predpisov in pravil.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Tex pravi:

Eni smo že dolgo nazaj to ugotovili. Čakamo samo še na to, da ti ugotoviš oziroma sprejmeš to, da je vaša naloga, da nardite red, če/ko je vozniška kultura na 0.. In to se ne dela samo z radarji na 'easy to catch' lokacijah.. In ne, to ne pomeni, da nas morate za roke vodit v prometu, ampak to, da izvajate svoje naloge (ZNPPol).. 

Bi pa seveda vsi bili veseli, če vi tega nebi rabli opravljat, ker bi se (nas) vsaj večina vsaj približno držala predpisov in pravil.. 

Ker že omenjaš tisti zakon, si verjetno prebral, kakšne naloge so napisane. In so, na tvojo in še na čigavo žalost, poleg varovanja živega in neživega, predvsem takšne, ki vam ne pašejo. Poleg tega je tisto varovanje živega in neživega povezano z nalogami, ki se vam zdijo nepotrebne in odvečne, saj se pri tem varovanju zgodi, da povzročitelj gorja ali česarkoli drugega dobi kazen. In smo spet na začetku, kjer boš spet zahteval od mene, da naredim red pri neprilagojenih. Hkrati pa ne boš sprejel dejstvo, da je zelo malo potrebno, da se to sranje na cestah zmanjša, ker odpravilo se ne bo. In to potrebno je nekaj, kar ne more nihče dati neprilagojenim v njihove trde glave. Vsak pri sebi mora razčistiti, če je res potrebno ogrožati vse in vsakogar za vsako ceno. Zdaj je bilo na par straneh ugotovljeno, da je vozniška kultura na ničli. In? Naj to pomeni, da ni pameti? Imaš odgovor, kje naj jo ti neprilagojeni dobijo? Ker edino nova pamet za neprilagojene bi rešila zadevo, saj so kljub sankcijam še vedno neprilagojeni. Jih boš ti operiral in vsadil novo pamet? Ali mogoče misliš, da je vožnja v rdečo, vožnja kontra, pijani vozniki, prehitevanje v škarje, ..., pametno dejanje in ni potrebna nova pamet? Kazni so in so visoke, ampak je na cestah še vedno sranje. Si že ugotovil, da neprilagojeni nimajo čuta za druge, da jih boli q... za vse, da so najbolj sebični, da ...?  Kako takšne paciente ozdraviš? S kaznijo? In, ko jo plačajo, gredo še bolj sebični in ubijalski na ceste. Se ti res ne zdi, da je nekaj narobe s temi neprilagojenimi? Da potrebujejo pomoč na podstrešju v obliki  totalne adaptacije. Sedaj pa v tem istem zakonu, ki ga omenjaš, poišči adaptiranje podstrešja za neprilagojene. Ni, kajne. In kako potem ti od mene zahtevaš delanje reda, če pa po tem zakonu ne morem nekomu utrgati glavo, pogledati vanjo in zmetati ven tiste glupe možgane, ki ukažejo vožnjo v rdečo, sekanje ovinkov, prehitevanje v škarje, povoženje otrok na pločniku, ...? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Borutt pravi:

Zanimivo, kako naenkrat ugotavljate, da je vozniška kultura totalno v q... in, da je voznik najšibkejši člen in krivec za vse sranje na cesti. Ker, ko jaz to napišem in to velikokrat napišem, takoj ugotovite, da je cesta kriva za vse gorje, ker je preveč ovinkasta, preveč naravnost, preveč asfaltirana, preveč ... 

Ne razumeš .. ta sranja delajo drugi po cesti .. mi motosvetouci se samo zgražamo nad tistimi, ki kršijo predpise in ustavo...

MI motosvetouci se zavedamo tega in mi lahko sem pa kej kaj pokršimo .. ker se tega zavedamo .. tisti, ki se ne zavedajo tega .. tisti so pa nevarni ... :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, Borutt said:

Ker že omenjaš tisti zakon, si verjetno prebral, kakšne naloge so napisane. In so, na tvojo in še na čigavo žalost, poleg varovanja živega in neživega, predvsem takšne, ki vam ne pašejo. Poleg tega je tisto varovanje živega in neživega povezano z nalogami, ki se vam zdijo nepotrebne in odvečne, saj se pri tem varovanju zgodi, da povzročitelj gorja ali česarkoli drugega dobi kazen. In smo spet na začetku, kjer boš spet zahteval od mene, da naredim red pri neprilagojenih. Hkrati pa ne boš sprejel dejstvo, da je zelo malo potrebno, da se to sranje na cestah zmanjša, ker odpravilo se ne bo. In to potrebno je nekaj, kar ne more nihče dati neprilagojenim v njihove trde glave. Vsak pri sebi mora razčistiti, če je res potrebno ogrožati vse in vsakogar za vsako ceno. Zdaj je bilo na par straneh ugotovljeno, da je vozniška kultura na ničli. In? Naj to pomeni, da ni pameti? Imaš odgovor, kje naj jo ti neprilagojeni dobijo? Ker edino nova pamet za neprilagojene bi rešila zadevo, saj so kljub sankcijam še vedno neprilagojeni. Jih boš ti operiral in vsadil novo pamet? Ali mogoče misliš, da je vožnja v rdečo, vožnja kontra, pijani vozniki, prehitevanje v škarje, ..., pametno dejanje in ni potrebna nova pamet? Kazni so in so visoke, ampak je na cestah še vedno sranje. Si že ugotovil, da neprilagojeni nimajo čuta za druge, da jih boli q... za vse, da so najbolj sebični, da ...?  Kako takšne paciente ozdraviš? S kaznijo? In, ko jo plačajo, gredo še bolj sebični in ubijalski na ceste. Se ti res ne zdi, da je nekaj narobe s temi neprilagojenimi? Da potrebujejo pomoč na podstrešju v obliki  totalne adaptacije. Sedaj pa v tem istem zakonu, ki ga omenjaš, poišči adaptiranje podstrešja za neprilagojene. Ni, kajne. In kako potem ti od mene zahtevaš delanje reda, če pa po tem zakonu ne morem nekomu utrgati glavo, pogledati vanjo in zmetati ven tiste glupe možgane, ki ukažejo vožnjo v rdečo, sekanje ovinkov, prehitevanje v škarje, povoženje otrok na pločniku, ...? 

Z vsem tem napisanim se strinjam. Lepo napisano in povedano. "Nizbrdo" gre že od samega začetka. Če gledam današnjo mladino ... :cry:

Jasno je, da se stanje v prometu slabša. Stvari, ki jih dnevno gledam po MB, so zaskrbljujoče, predvsem tendenca. Ko kdo v rdečo zapelje, to ni "slučajno" ampak odnos bmk. Ajde, prvi recimo da še "lovi" rumeno in zajebe. Ampak pol za njim še dva pičita skoz. Če njemu zavest, vzgoja, zdrava pamet, glupa pamet, etc ne povesta, da je to potencialni uboj, se bo mogoče (upajmo) zamislil zaradi udarca po denarnici. Po možnosti večkratni udarec. In seveda spremeniti tudi višino kazni v 0,8 kratnik povprečja zadnjih 3 mesečnih dohodkov.

Tudi kakšnega ki brez smerokaza zapelje iz rondoja bi lahko kdaj olupili. Po moje bi znalo pomagat. Danes je žal tako, da če ga boli &&/"% za ta žmigavec, ga ne bo dal. Če ga bo pa strah, da obstaja možnost, da ga bo to stalo 250€ (ne vem kolko je kazen za ne-žmigavec, pojma nimam), ga bo pa verjetno dal .. aja, btw, kaj je to za eno prakso v vzponu, da folk zapelje v rondo z levim smerokazom?? A to tak učijo po novem? Vedno več tega vidim ...

Namesto naslednje akcije "hitrost ubija" predlagam akcijo "vožnja v rdečo ubija" - za tako akcijo še nisem slišal. Za varnost bo več narejenega, je pa res, da bo pa finančni "izplen" akcije verjetno slabši ..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsako mesto ima svoja "pravila" :) slaba prometna ureditev vodi v prilagajanje in dejansko pokaže, kako bi moralo biti urejeno.

Kaj ti naj rečem...

Če župan mesta na skuterju v coni 30 mimo vrtca prehiteva s preko 50kmh osebna vozila (žal nisem imel tedaj kamere v avtu), ja kakšni bodo šele potem občani...

Sedaj imam dashcam nonstop vklopljen, bo treba začet malo objavljat :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Tex pravi:

Namesto naslednje akcije "hitrost ubija" predlagam akcijo "vožnja v rdečo ubija" - za tako akcijo še nisem slišal. Za varnost bo več narejenega, je pa res, da bo pa finančni "izplen" akcije verjetno slabši ..

Če bi šlo za varnost, finančni izplen sploh ni pomemben ;) 

pomembna je prometna varnost :P 

 

ejga .. tole sem pa modre misli napisu, kajne :huh: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Snečer said:

Vsako mesto ima svoja "pravila" :) slaba prometna ureditev vodi v prilagajanje in dejansko pokaže, kako bi moralo biti urejeno.

Kaj ti naj rečem...

Če župan mesta na skuterju v coni 30 mimo vrtca prehiteva s preko 50kmh osebna vozila (žal nisem imel tedaj kamere v avtu), ja kakšni bodo šele potem občani...

Sedaj imam dashcam nonstop vklopljen, bo treba začet malo objavljat :) 

Mja, dashcam .. slej ko prej te bo kdo poiskal in "izterjal" plačane kazni .. :)

9 minutes ago, maus said:

Če bi šlo za varnost, finančni izplen sploh ni pomemben ;) 

pomembna je prometna varnost :P 

 

ejga .. tole sem pa modre misli napisu, kajne :huh: 

tako modro modruje lahko samo modrec, ki ima že leta in leta in LEEETA izkušenj ..

Pa saj ne, da bi kaj namigoval ali karkoli želel ... :jezik: ;)

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...zdaj vsaj po radiu kdaj pa kdaj zjutraj povedo, da je meglenke potrebno ugasnit, če le ta ni potrebna....

 

..pa po TV bi lahko namesto kake reklame dali 30 sekundne prometno vzgojno izobraževalne vložke. Čisto tiste iz osnovne vozniške kulture. Od dajanja žmigavcev ... sestopanja pešcev s pločnikov, ko se jim prižge zelena luč...

....nekaj so že naredili za motoriste....kaj se zgodi ob divji vožnji....pa mladina v avtu, ko je zbila mamico z otroškim vozičkom...  itd..

... ampak kot pravim, bi lahko naredili kratke filmčke, kaj ljudje največkrat delajo narobe na cesti, da se to lepo pove, kako je pravilno.... Ravnokar že 30-ič poslušam reklamo za AMZS, da k njim pripeljete menjat gume...pa bi lahko ravno oni lahko kaj na to tematiko storili

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, Zivnorc said:

...zdaj vsaj po radiu kdaj pa kdaj zjutraj povedo, da je meglenke potrebno ugasnit, če le ta ni potrebna....

 

..pa po TV bi lahko namesto kake reklame dali 30 sekundne prometno vzgojno izobraževalne vložke. Čisto tiste iz osnovne vozniške kulture. Od dajanja žmigavcev ... sestopanja pešcev s pločnikov, ko se jim prižge zelena luč...

....nekaj so že naredili za motoriste....kaj se zgodi ob divji vožnji....pa mladina v avtu, ko je zbila mamico z otroškim vozičkom...  itd..

... ampak kot pravim, bi lahko naredili kratke filmčke, kaj ljudje največkrat delajo narobe na cesti, da se to lepo pove, kako je pravilno.... Ravnokar že 30-ič poslušam reklamo za AMZS, da k njim pripeljete menjat gume...pa bi lahko ravno oni lahko kaj na to tematiko storili

Se strinjam, sam to stane ( je strošek, snemamnje......, termine predvajanja je spet treba plačat ) in tudi tisti, ki od države cuzajo denar za take zadeve ( kolikor ga le ta nameni ) ga v večini najraje nenamensko trošijo, zato je tega kar omenjaš tako malo ....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Zivnorc pravi:

...zdaj vsaj po radiu kdaj pa kdaj zjutraj povedo, da je meglenke potrebno ugasnit, če le ta ni potrebna....

zakaj .. sj jih je kupu .. nj se vid, da jih ima ... ima se ... može se :huh: 

res pa je tudi, da je v kompletu tudi dobil smerokaze, pa jih zmeraj bolj poredko uporabljajo ... verjetno mislijo, da je šel kakšen upor ker mal delajo mal pa ne :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrebno je samo zmanjšati interval med rdečimi. Ko se na enem semaforju prižge rdeča se mora na nasprotnem že prižgat oranžna in potem zelena ter nasprotno, ne pa tako kot je sedaj, da na vseh štirih istočasno gori rdeča luč in nas večina ravno zaradi tega zapelje v rdečo, ker imaš čas preden se nasprotnemu prižge zelena. Če bi v velemestih imeli takšne intervale, pa križišča prazna, bi bilo celo velemesto v zastoju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, GeeSXer pravi:

Potrebno je samo zmanjšati interval med rdečimi. Ko se na enem semaforju prižge rdeča se mora na nasprotnem že prižgat oranžna in potem zelena ter nasprotno, ne pa tako kot je sedaj, da na vseh štirih istočasno gori rdeča luč in nas večina ravno zaradi tega zapelje v rdečo, ker imaš čas preden se nasprotnemu prižge zelena. Če bi v velemestih imeli takšne intervale, pa križišča prazna, bi bilo celo velemesto v zastoju.

Rdeča luč velja za v križišče... ne za ven... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse te nesreče v spomladanskem in jesenskem času ????.

Poznam kar nekaj motoristk in motoristov, ki imajo na koncu sezone gume popolnoma zdrajsane, krepko preko vseh indikatorjev, prevoženih celo do 20.000 km, pa jih sedaj ne menjajo, ker jih bodo menjali naslednjo pomlad.

Enkrat marca, ko na Obali ljudje počasi dajejo motorje na cesto, pa imajo seveda gor še vedno iste gume.

Izgovori pa so, da se sedaj itak ne izplača menjavat, ker bo motor šel v garažo, mogoče kakšna bolj kratka relacija, samo tukaj okoli..........

Samo nabijam no, ampak če nimaš za en komplet Mitask, parkiraj motor in čakaj na regres!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja... vse skupi. Gume, pa folk se že malo odvadi motorjev na cesti, pa hladen asfalt, pa na koncu sezone smo že vsi, "upeljani", mogoče tudi malo preveč. Relativno kratek dan je tudi faktor. Jah pa na žalost tudi to, da je prometna kultura na splošno v riti. 

In kaj sedaj? Na žalost nič. Vsako leto je samo še slabše. Jaz sem prišel iz približno 1 pizdarije v 14 dneh na 2 na dan. Danes recimo mi je eden za fruštek priletel čez rdečo, nazaj domov me je skoraj sprešal en ki je brskal po telefonu. Predvidevam, gledam okol, furam umirjeno, ful varnostne, pa mi še vedno ni jasno zakaj toliko enega nepotrebnega sranja. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, KARMEN1 pravi:

Vse te nesreče v spomladanskem in jesenskem času ????.

Poznam kar nekaj motoristk in motoristov, ki imajo na koncu sezone gume popolnoma zdrajsane, krepko preko vseh indikatorjev, prevoženih celo do 20.000 km, pa jih sedaj ne menjajo, ker jih bodo menjali naslednjo pomlad.

Enkrat marca, ko na Obali ljudje počasi dajejo motorje na cesto, pa imajo seveda gor še vedno iste gume.

Izgovori pa so, da se sedaj itak ne izplača menjavat, ker bo motor šel v garažo, mogoče kakšna bolj kratka relacija, samo tukaj okoli..........

Samo nabijam no, ampak če nimaš za en komplet Mitask, parkiraj motor in čakaj na regres!

jaz poznam eno v zimskem času s popolnoma novo gumo, montirano dobro uro pred karambolom :P

Guma, ki je nelegalna je nelegalna vedno, če je pa na indikatorjih pa ni tak problem, neglede na letni čas.

Se pa absolutno strinjam z zadnjim stavkom. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!