Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Ob 17. 10. 2019 ob 17:54, Borutt pravi:

Zanimivo, kako naenkrat ugotavljate, da je vozniška kultura totalno v q... in, da je voznik najšibkejši člen in krivec za vse sranje na cesti. Ker, ko jaz to napišem in to velikokrat napišem, takoj ugotovite, da je cesta kriva za vse gorje, ker je preveč ovinkasta, preveč naravnost, preveč asfaltirana, preveč ... 

Ti vedno trdiš, da so motoristi krivi :nono: in tudi boš sedaj filozofiral, da so se pripeljali, ko sam satan...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, DAMI34 pravi:

Guma, ki je nelegalna je nelegalna vedno, če je pa na indikatorjih pa ni tak problem, neglede na letni čas.

... No.... jaz se pa s tem ne strinjam. 

V hladnejšem času ima absolutno prednost nova guma. V vročem pa je lahko tudi skoraj na indikatorju... 

... Ne bom pa več razlagal zakaj... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, solorider pravi:

Ti vedno trdiš, da so motoristi krivi :nono: in tudi boš sedaj filozofiral, da so se pripeljali, ko sam satan...

Kaj je s tabo??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, solorider pravi:

Ti vedno trdiš, da so motoristi krivi :nono: in tudi boš sedaj filozofiral, da so se pripeljali, ko sam satan...

Zakaj si izmišljuješ in nekaj bluziš? Ali sta se ti rdeča in zelena pomešali? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Zivnorc pravi:

... No.... jaz se pa s tem ne strinjam. 

V hladnejšem času ima absolutno prednost nova guma. V vročem pa je lahko tudi skoraj na indikatorju... 

... Ne bom pa več razlagal zakaj... 

Znucana in z nižjim tlakom je za zimske razmere idealna. To bi ti lahko vedel. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Borutt said:

Znucana in z nižjim tlakom je za zimske razmere idealna. To bi ti lahko vedel. 

Še posebej, če motor počiva v garaži :D

Pa aku na vzdrževalcu...  :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ce si normalen dojames dost hitr, a bos prisel cez krizisce ob pravem casu al ne....ce si pa en zagaman debil, k gleda sam na svojo rit, da jo bo spravil cez semafor, mas pa pa pol zabita krizisca. Cist enostavn je. Mors mal sirse gledat, pa mal naprej, predvidevat....printer poloznic bi pregorel ob guzvi v Lj, ampak tega ne znajo spelat pulcaji, ker zaenkrat so jim sam radar predstavl, k to pa res red dela.:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, solorider pravi:

Ti vedno trdiš, da so motoristi krivi :nono: in tudi boš sedaj filozofiral, da so se pripeljali, ko sam satan...

Nesreča na štajerski dva mrtva...to sem rekel, da boš spet bluzil, da so divjali. Vi ste se pa o semaforjih menli...:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, solorider pravi:

Nesreča na štajerski dva mrtva...to sem rekel, da boš spet bluzil, da so divjali. Vi ste se pa o semaforjih menli...:OK:

Bluziš ti in edino ti. 
Semafor pa tebe nekaj heca. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozniska kultura je v sloveniji v pizdi. Razumem da starega bika nemores jaucit novih stvari, ampak tem starim bikom ze do 70 leta tudi nebi smelo podaljsati izpita.. ali se dlje. 

Izpit ni pravica.. 

Tale nesreca je kar huda, se je pa seveda potrebno tudi malo povprasati(pa jaz nisem biser/perla), kako so se vsi trije pripeljali. Sicer tocnega ovinka ne poznam, IN JA voznik avtomobila je kriv, ampak bodimo malo realni.. varnostne razdalje verjetno ni bilo, hitrost motorista tezko ocenim(imamo sluzbe, ki jo bodo na podlagi izkusenj/preracunov dobili) ampak bodimo posteni sami do sebe da nizka ni bila. 

Ce ni bila ravno najozja vaska cesta, je na vsaki cesti dovolj prostora za dva avtomobila ki se vozita vstric in motor.

 

Pa RIP :( 

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, ukica pravi:

Vozniska kultura je v sloveniji v pizdi. Razumem da starega bika nemores jaucit novih stvari, ampak tem starim bikom ze do 70 leta tudi nebi smelo podaljsati izpita.. ali se dlje. 

Izpit ni pravica.. 

Tale nesreca je kar huda, se je pa seveda potrebno tudi malo povprasati(pa jaz nisem biser/perla), kako so se vsi trije pripeljali. Sicer tocnega ovinka ne poznam, IN JA voznik avtomobila je kriv, ampak bodimo malo realni.. varnostne razdalje verjetno ni bilo, hitrost motorista tezko ocenim(imamo sluzbe, ki jo bodo na podlagi izkusenj/preracunov dobili) ampak bodimo posteni sami do sebe da nizka ni bila. 

Ce ni bila ravno najozja vaska cesta, je na vsaki cesti dovolj prostora za dva avtomobila ki se vozita vstric in motor.

 

Pa RIP :( 

Cesta je lepa in veliko jih hitro vozi, težko pa da te tu iz ovinka odnese, razen če si zelo hiter.

https://goo.gl/maps/jQE25R9EsnjjTsLo7

https://goo.gl/maps/6FMZ2eQG86AcHTA77

Pogled smer Celje, Sl. Konjice

Sožalje svojcem in vsem ki so ju poznali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mozno, da je ata zakinkal in je sel na nasprotni pas. Tega je ogromno, sam si ljudje nocejo priznat. OSA jih zjebe ponoci, podnevi pa spanec. Krivi bojo pa kolenckarji, ces....ce bi 50 vozil, bi se lahko izognil. Ce bi bil doma, tudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar sem videla na tv, je ovinek tako blag, da ga skoraj ni. Kljub vsemu je tam polna črta.

Policaj je povedal, da so motoristi bili na turistični vožnji. Glede na to, da je en motor bil chopper, dvomim, da so šli hitro.

In če so vozili v formaciji, so bili na cik-cak, na 1 sek razdalje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da jih je tako pokosil, se da sklepati, da niso imeli ustrezne varnostne razdalje. cik-cak formacija je v takšnih primerih kot v špilu GTA...

Rafal pa verjetno res ni bil.

Šofer avtomobila pa...spremenilo se ne bo nič

 

Citiraj

Celjski policisti so nekaj minut pred poldnevom odhiteli na prizorišče tragične prometne nesreče v Stranicah, na cesti med Celjem in Slovenskimi Konjicami, v kateri sta umrla dva motorista, oba z območja Kranja, stara 52 in 61 let. Prve ugotovitve kažejo, da je 74-letni voznik osebnega vozila, ki je vozil proti Celju, v blagem levem ovinku zapeljal na nasprotno smer cestišča in trčil v motorista, ki je v skupini osmih motoristov z Gorenjske vozil iz smeri Celja proti Slovenskim Konjicam.

6990894.jpg

6990897.jpg

6990914.jpg

6990898.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Zivnorc pravi:

... No.... jaz se pa s tem ne strinjam. 

V hladnejšem času ima absolutno prednost nova guma. V vročem pa je lahko tudi skoraj na indikatorju... 

... Ne bom pa več razlagal zakaj... 

ima prednost, se strinjam, ampak daleč od tega, da bi se ne dalo voziti z izrabljeno a še legalno gumo,

Zakaj to pišem, ker se pač vozim tudi pozimi. Nikoli pa nimam zlizanih gum do platna. In ja vem, manj mase, slabše ogrevanje gume, se še poleti pozna, pozimi pa še bolj. A zadnje čase so gume tako nafilane s siliko, da se tut ta problem počasi izgublja.

V glavnem, nesreče niso zaradi gum :P

 

pred 8 urami, ukica pravi:

Vozniska kultura je v sloveniji v pizdi. Razumem da starega bika nemores jaucit novih stvari, ampak tem starim bikom ze do 70 leta tudi nebi smelo podaljsati izpita.. ali se dlje. 

Izpit ni pravica.. 

Tale nesreca je kar huda, se je pa seveda potrebno tudi malo povprasati(pa jaz nisem biser/perla), kako so se vsi trije pripeljali. Sicer tocnega ovinka ne poznam, IN JA voznik avtomobila je kriv, ampak bodimo malo realni.. varnostne razdalje verjetno ni bilo, hitrost motorista tezko ocenim(imamo sluzbe, ki jo bodo na podlagi izkusenj/preracunov dobili) ampak bodimo posteni sami do sebe da nizka ni bila. 

Ce ni bila ravno najozja vaska cesta, je na vsaki cesti dovolj prostora za dva avtomobila ki se vozita vstric in motor.

 

Pa RIP :( 

varnostna je vezana na vozilo pred tabo, ne pa na nasprotivozeče vozilo, ki te pokosi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, ukica pravi:

Vozniska kultura je v sloveniji v pizdi. Razumem da starega bika nemores jaucit novih stvari, ampak tem starim bikom ze do 70 leta tudi nebi smelo podaljsati izpita.. ali se dlje. 

Izpit ni pravica.. 

Rad bi te videl to pisati pri tvojih 70.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam nekoga s foruma, ki je pred 20 leti govoril, da je treba ate pa mamce pr 50ih s ceste spravit.... Ampak zdej so drugi cajti... pa so baje zdej to tanajboljša leta.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz poznam enega, ki je vedno mel nekaj čez strice s klobuki in tete z očali :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Darko3g pravi:

Rad bi te videl to pisati pri tvojih 70.

Avtomobilistom pri 70 (zaradi 4 koles), motoristom pri 60.

Razen če lahko sam pobere svoj motor in ne nosi očal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Darko3g said:

Rad bi te videl to pisati pri tvojih 70.

Imam toliko samopodobe da bom znal oceniti kdaj sem se sposoben voziti. Brez skrbi.

 

Sicer ste pa spet sklepali neki po svoje. Narobe je to, da pri 18 letih dobis veljavnost VD do vec kot 70 leta. Psiho-fizicno stanje bi se moralo preverjati na par let, oziroma starejsi kot si, bolj pogosto.

V sluzbi imam zdravniskega na 3-4 leta, pa samo sedim v pisarni :P 

V proizvodnji hodijo na 1-2 leti..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj fotr, poklicni voznik cel lajf, je pri 70 letih nehal voziti. Zakaj, ker je ocenil, da se več ne znajde, so modeli, ki so sposobni tudi pri višji starosti normalno voziti in so modeli, ki nikol niso bili in ne bodo, neglede na starost.

fak off zeleni, zmaga :P

http://novice.najdi.si/predogled/novica/04b50818a04aa28fe591791edc02f8f6/Avtomanija-Com/Avtomobilizem/Omejitev-na-nemških-avtocestah-ne-bo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podoben primer, kot so ga imeli v zgornji nesreči, sem tudi jaz doživel letos. Sem vozil od hotederšice proti logatcu in je isto starejši voznik pikiral direktno name. Sploh ni volana obrnu ? Sicer nisem pol nazaj gledal, a je spelju ovinek, al je šel na travo, ampak sam WTF.

 

Al pa kak teden nazaj, gremo iz Ajdovščine proti Razdrtemu in nabašemo na precej dolgo kolono , ki jo je vodil Romun s kombijem+prikolico, za njim šlepar, potem pa kar dolga kolona nas, avtomobilistov. Nisem mogu verjet, da gre folk prehitevat kolono in to  s kombiji v nepregleden ovinek. Nimam pojma, po kakem čudežu ni bilo nobenih avtomobilistov/motoristov nasproti... Prvič je nepregleden ovinek, drugič je bila pa strjena kolona, tko da se nebi imel kam umakniti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!