Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Pravkar, motozajebant pravi:

AC ZG-Beograd je med tednom dokaj prazna... pa sam udri :)

Tako je, imel sem v mislih AC Split-Dubrovnik, kjer sem nazadnje preizkusil homologirano hitrost svojega motorja.

Tam moraš imeti srečo, da koga srečaš, tovornjakov pa sploh ne vidiš, morda tu pa tam kakšen avtobus za Međugorje :)

AC je nova, široka in pregledna, vidiš kilometre naprej, sploh ko se začne dvigati.

Malo bolj polna, a še vedno prazna pa je tudi omenjena AC proti BG, sem velikokrat prevozil v preteklosti, mislim da so tam tudi postavljeni "rekordi" v hitrosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Snečer said:

Pač neberljiv.

Bo pa kar velika razlika razlika, če "pritisneš" na prazni AC za par sekund do 160-180, al pa tako ožemaš izven AC.

Da, pokazal sem posnetek kako se vozi oziroma se ne sme, vendar to ni moja stalna vožnja. Kdor se je z mano vozil, jo pozna.

Ampak jaz sem to pokazal, da bi opozoril in še kaj, drugi posnetkov ne kažete...zakaj ne, je pa kot na dlani.

p.s.

lahko ti meni pišeš karkoli, da sem objesten in divjak, me ne moti, bom tudi razmislil in se kaj naučil

vendar pa začni to govorit in pisat tudi svojim prijateljem, ko boš zaznal tako vožnjo, me prav zanima...

Lej,

 

  Ce si zanalasc tako vozil,  ne da si se spozabil, ce si zavestno pognal, je to se slabse. Pa kaj ce je AC. Si veckrat povedal: cez omejitvje je objestno! Ce pa to naredimo recimo na Jezersko, na prazni cesti "oddrvimo" 50 skozi ovinke, kjer je omejitev 90, smo pa objestnezi, ipd?  Ne mores pametovati in opozarjati, ce sam pocnes isto, in se to zavestno, ne da te malo zanese...  O posnetkih pa verjemi, da ni nic na dlani, povem zase: vozim se zase, nimam nobene potrebe mojo voznje kazati drugim, pa gor popati GPS informacije itd. Niti ne pametujem drugim, niti se vazim z mojo voznjo in / ali kamero, itd. In verjamem da se tudi vecina vozi zase in brez snemanja vozenj, ki so lahko tudi povelicevanje ega. In na koncu:

 

  "Fantje, ne ga biksat. Nevarno je, dejte se mal skulirat no!"  - to je opozarjanje.

 "Sama sta si kriva, prej bi sla od doma, ne pa da potem objestno vozita" kot komentar na par, katerima je coln padel pred motor, ker ga je nekdo slabo zavezal...  - to je pa podcenjevanje in zalitev. Ce ze ni kar malo privoscljivo... In takih komentarjev imas dosti, nazalost.

 

  V temle je tvoj problem. Tudi ce si neskoncno dobronameren, le to izrazas na cuden nacin...

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez potrebe se spuščaš vame, jaz ti samo povem, da bom še dalje opozarjal na objestno in divjo vožnjo, ti pa lahko mirno komentiraš tudi moja ravnanja.

Vendar pa seveda brez žalitev, psiho ocen ipd. , sicer veš kaj sledi - to je opozarjanje.

Posnetke imam na YT dostopne javno, snemam jih za zabavo, kje kakšna zanimiva cesta ipd., prav tako tudi opremim s podatki, ker si mi pač to zdi kul, tebi pa ne in sedaj pametuješ o tem :) 

Tudi od drugih rad pogledam posnetke, če je zanimiv kader, cesta ipd.

Še enih par čakam, da mi odgovorijo, predlagam, da en za to skupino odgovori... :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, Snečer said:

Brez potrebe se spuščaš vame, jaz ti samo povem, da bom še dalje opozarjal na objestno in divjo vožnjo, ti pa lahko mirno komentiraš tudi moja ravnanja.

Vendar pa seveda brez žalitev, psiho ocen ipd. , sicer veš kaj sledi - to je opozarjanje.

Posnetke imam na YT dostopne javno, snemam jih za zabavo, kje kakšna zanimiva cesta ipd., prav tako tudi opremim s podatki, ker si mi pač to zdi kul, tebi pa ne in sedaj pametuješ o tem :) 

Tudi od drugih rad pogledam posnetke, če je zanimiv kader, cesta ipd.

Še enih par čakam, da mi odgovorijo, predlagam, da en za to skupino odgovori... :) 

 Dej mi razlozi kje sem bil zaljiv? Mene ne briga zakaj snemas, tvoja stvar. Ti pravis da je na dlani zakaj drugi tega ne objavljamo, to pa ne gre skozi. Niti na en tvoj posnetek se nisem reagiral.  Ti pa ne ves, zakaj jaz in kdrokoli drug ne objavlja, ampak postavis to kot dejstvo. In seveda bom na to odgovoril, da povem zakaj ne objavljam.  In ti prvi postavljas psiho ocene, z oznacevannjem za objestneze vsepoprek. Se tole, resno vprasam: ali tole ti govoris (opozarjal nedolzne udelezence da so objestni, medtem ko sam vozis 180...) in tako naprej kot moderator (sicer to ni naloga moderatorja), ali kot Snecer, oseba?  Se nekrat, ker te srbi prst: ne zalim nikogar, in nic nisem narobe vprasal. Za konec: kako lahko pricakujes da bos v vse in vsakega drezal. Ko ti nekdo odgovori, pa se mi spuscamo v vate. Dokler ne objavis necesa, se se NIKOLI nisem spustil vate. Tudi se nisem videl da bi se kdorkoli iz cistega mira spravil nate, dobivas pa odgovore, kaj je s tem narobe? Ti sam trdis, da je tole forum in da imamo vsi drugacna mnenja. Je tudi tole moje mnenja razlog za opozorilo ali izkljucite, ce da, zakaj?

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slučajno ujel na FB en video... zadnjič smo se "prerekali", da se na naših AC reševalni pas ustvarja... no, priporočam ogled videa. Jaz še vedno trdim, da se ga NE ustvarja, oz zelo malokrat se ga ustvari. 

Poglejte si tudi, kako se "profesionalni" vozniki pravilno razvrščajo... zanimivo.... 

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2465831610358835&id=1467338286874844

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, jvalant pravi:

 Dej mi razlozi kje sem bil zaljiv? Mene ne briga zakaj snemas, tvoja stvar. Ti pravis da je na dlani zakaj drugi tega ne objavljamo, to pa ne gre skozi. Niti na en tvoj posnetek se nisem reagiral.  Ti pa ne ves, zakaj jaz in kdrokoli drug ne objavlja, ampak postavis to kot dejstvo. In seveda bom na to odgovoril, da povem zakaj ne objavljam. Se tole, resno vprasam: ali tole ti govoris (opozarjal nedolzne udelezence da so objestni, medtem ko sam vozis 180...) in tako naprej kot moderator (sicer to ni naloga moderatorja), ali kot Snecer, oseba?  Se nekrat, ker te srbi prst: ne zalim nikogar, in nic nisem narobe vprasal. Za konec: kako lahko pricakujes da bos v vse in vsakega drezal. Ko ti nekdo odgovori, pa se mi spuscamo v vate. Dokler ne objavis necesa, se se NIKOLI nisem spustil vate. Tudi se nisem videl da bi se kdorkoli iz cistega mira spravil nate, dobivas pa odgovore, kaj je s tem narobe? Ti sam trdis, da je tole forum in da imamo vsi drugacna mnenja. Je tudi tole moje mnenja razlog za opozorilo ali izkljucite, ce da, zakaj?

podal si svoje mnenje, a ne bom komentiral in odgovarjal 

tudi jaz sem svoje že podal in to je to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, motozajebant pravi:

Slučajno ujel na FB en video... zadnjič smo se "prerekali", da se na naših AC reševalni pas ustvarja... no, priporočam ogled videa. Jaz še vedno trdim, da se ga NE ustvarja, oz zelo malokrat se ga ustvari. 

Poglejte si tudi, kako se "profesionalni" vozniki pravilno razvrščajo... zanimivo.... 

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2465831610358835&id=1467338286874844

Zanimivo bi bilo videti tablice teh profi voznikov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Danes sem gledal, kje je včeraj nekdo treščil v znak pri Postojni. Skratka, čudno, skoraj ravno, a ni bil zbran, al je kaj po motorju šaril, al pa kaka tehnična napaka. Ker cesta gre skoraj naravnost. Čudno.

Ja, pa tam je ravno največji razmak med drevesi, edino tista nesrečna tabla tam stoji :( 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

Danes sem gledal, kje je včeraj nekdo treščil v znak pri Postojni. Skratka, čudno, skoraj ravno, a ni bil zbran, al je kaj po motorju šaril, al pa kaka tehnična napaka. Ker cesta gre skoraj naravnost. Čudno.

Na zadnjo in zdrs gume. Menda trdiš, da zaradi gum ni karambolov. 
Citirano “V glavnem, nesreče niso zaradi gum :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem prepričana, da so padci tudi zaradi gum!

Ker vem, da kdo reče: imam totalno zlizane gume, zato bom šel full počasi. Ali pa: moje gume niso več za na cesto, ampak jih bom menjal naslednjo sezono..........in podobne.........ker nima denarja za gume, ki stanejo 300+ eur.........

1 komplet Mitask, 160 eur, z montažo. Ampak Mitasa ne dam gor, pa niti mrtev! 

Potem pa kupijo rabljene, večkrat pregrete na pisti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Borutt pravi:

Na zadnjo in zdrs gume. Menda trdiš, da zaradi gum ni karambolov. 
Citirano “V glavnem, nesreče niso zaradi gum :P

in ti trdiš da je bila zaradi gume? Dej no dej, človeška napaka, če je pa guma počila, al karkoli drugega, pa tehnična, ma ne zato, ker bi bila guma tako slaba po oprijemu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno ne pogledaš gum drugih motorjev, ko se kje ustaviš?

Enkrat malo poglej, boš videl, s kakšnimi nekateri vozijo......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

in ti trdiš da je bila zaradi gume? Dej no dej, človeška napaka

Trdiš ti in sedaj boš spet nekaj trdil. Razumel ne boš, zato boš ... ( beri prvi stavek). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, KARMEN1 pravi:

Jaz sem prepričana, da so padci tudi zaradi gum!

Ker vem, da kdo reče: imam totalno zlizane gume, zato bom šel full počasi. Ali pa: moje gume niso več za na cesto, ampak jih bom menjal naslednjo sezono..........in podobne.........ker nima denarja za gume, ki stanejo 300+ eur.........

1 komplet Mitask, 160 eur, z montažo. Ampak Mitasa ne dam gor, pa niti mrtev! 

Potem pa kupijo rabljene, večkrat pregrete na pisti.

še 1x, padci so zaradi lastnika gum, ne pa samih gum. Smo vozili tudi plastik fantastik, barum, obiličevo, tigar ampak se zavedali kaj vozimo.

Pri full počasi ne zdrsneš kar tako.

Pravkar, Borutt pravi:

Trdiš ti in sedaj boš spet nekaj trdil. Razumel ne boš, zato boš ... ( beri prvi stavek). 

dej prestavi to med globoke misli, men je jasno. Če rabiš nekoga za se zabavat z njim, žal, se mi ne da. Sem pa gledal kje se je zgodilo, svečke stojijo, znak je zvit, črte dobro vidne....huda, res huda napaka.

Pravkar, KARMEN1 pravi:

Verjetno ne pogledaš gum drugih motorjev, ko se kje ustaviš?

Enkrat malo poglej, boš videl, s kakšnimi nekateri vozijo......

Da, ampak a se strinjaš, je potemtakem guma kriva? Tudi z zlizano gumo se da, če to vzameš v obzir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, KARMEN1 pravi:

Jaz sem prepričana, da so padci tudi zaradi gum!

Ker vem, da kdo reče: imam totalno zlizane gume, zato bom šel full počasi. Ali pa: moje gume niso več za na cesto, ampak jih bom menjal naslednjo sezono..........in podobne.........ker nima denarja za gume, ki stanejo 300+ eur.........

1 komplet Mitask, 160 eur, z montažo. Ampak Mitasa ne dam gor, pa niti mrtev! 

Potem pa kupijo rabljene, večkrat pregrete na pisti.

V veliki in verjetno v večinski meri je kriv človek. In tudi gume. Za gume je kriv človek, torej prvi stavek drži. In tvoja trditev. 
Eni res raje umrejo, kot bi vozili slovensko znanje. Tudi tiste z gumami iz Grobnika sem že slikal. Torej imaš tudi tukaj prav. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, DAMI34 said:

Sem pa gledal kje se je zgodilo, svečke stojijo, znak je zvit, črte dobro vidne....huda, res huda napaka.

Gmaps link? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

še 1x, padci so zaradi lastnika gum, ne pa samih gum. Smo vozili tudi plastik fantastik, barum, obiličevo, tigar ampak se zavedali kaj vozimo.

Pri full počasi ne zdrsneš kar tako.

dej prestavi to med globoke misli, men je jasno. Če rabiš nekoga za se zabavat z njim, žal, se mi ne da. Sem pa gledal kje se je zgodilo, svečke stojijo, znak je zvit, črte dobro vidne....huda, res huda napaka.

Da, ampak a se strinjaš, je potemtakem guma kriva? Tudi z zlizano gumo se da, če to vzameš v obzir.

Raje se pomiri in ne kaži tega, kar že vemo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Tex pravi:

Gmaps link? 

tule nekje, iz Postojne proti Razdrtemu, čez cel nasprotni pas po diagonali v znak

https://www.google.si/maps/place/6230+Postojna/@45.7702422,14.1861492,18z/data=!4m5!3m4!1s0x477b3275107415bb:0xc1921865bef4b780!8m2!3d45.7749704!4d14.2133245?hl=sl

 

Pravkar, Borutt pravi:

Raje se pomiri in ne kaži tega, kar že vemo. 

Mirn sem čist, kul :P, pa ti?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, @DAMI34, gume res niso nič krive, to imaš prav!

Ampak če človek na motorju s 150+ hp (ne glede na tip in znamko motorja), vozi s totalno zlizanimi ali večkrat pregretimi gumami, je zdrs zelo blizu. In tak človek ponavadi ne vozi full počasi...........

Še eno lahko povem, pa nisem noben stručko o gumah, vsi tukaj veste 100x več, od mene: možakar mi pošlje sliko rabljenih gum (pista), priznane znamke, seveda ( nov komplet je eno uko iz glave). Pa mu napišem, da je guma verjetno bila uporabljena na pisti, ker se od daleč vidi, da je bila pregreta. Dobro, to da je posvaljkana, ni problem. Profil pa valjda je še! 

In odgovor je bil: ja, ampak je mehka ?. Pa kaj naj rečem? Nič! Ok, prav imaš!

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsak ve zase, teoretično tudi z gumo, ki je bila na pisti, pa je legalna, ni noben problem. Tisto kar ti vidiš svalke, je pa guma, ki se zalima na gumo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse to vem ?!

Posvaljkana - zdrajsana, ne koščki drugih gum. Sem že večkrat bila na pisti.

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, ProdriveR said:

Ja, pa tam je ravno največji razmak med drevesi, edino tista nesrečna tabla tam stoji :( 

Jaz sem bil ravno tam.. ni mi jasno kaj se je tam zgodilo.. cudn res cudn..

1 hour ago, KARMEN1 said:

Vse to vem ?!

Posvaljkana - zdrajsana, ne koščki drugih gum. Sem že večkrat bila na pisti.

Eh pretiravate. 

Iz jadranke zgleda guma dost podobn kokr iz enga treninga..

Pa ce se mene uprasa, ja gume iz piste so pregrete, ampak so tudi pravilno ogrete/shlajene.

Bolj pomembno je kok ciklov segrevanja/ohlajanja je ta guma pretrpela..

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi s plominke je taka!

Saj sem napisala, da to ni problem.

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!