Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Pravkar, Snečer pravi:

vem da si se bavila z dirkanjem v nekonkurenčni ženski kategoriji :) a tudi potuješ, tam pa najbrž stil zamenjaš na tisti r1, ker dvomim da si ultra pripravljena za cel dan dirkanja, ko so profiji že po par krogih "mrtvi"

tudi @maus ima dirkalnik in potuje

Ubistvu mam večino pleha iz moških kategorij, ker so bile ženske brez pametne konkurence, ampak pustimo malenkosti :).

Tempo ki ga peljes na pisti, ni primeren za cesto, ker se razlepis v roku 100 km. Ce racunas da v dnevu dirkanja naredim max 65 krogov+ vstopni/izstopni, v tem.casu sigurno naredim vsaj tri napake, kjer podaljsam linijo za meter ali dva na zaviranju pospesevanju, me kje strese... torej ce vzames da je to cca 260 km, bi se povprecno nekje konkretno zakajlala ali sla cez crto 1x na 80 km. 50 km v kosu pa lahko zbrano vozim na 80% dirkaskega tempa. Po mesecu na motorju 400 km na dan gre max 100 km v kosu. In cca 200 dnevno. Moja potovalna voznja je na 50-70% dirkanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kugelschreiber pravi:

Ne ne. Zapecateno. jez sm ze Najdu skalpel in sm u vrsti za roženico.... ;) pol bom bols linijo vatal....

 

ker nism se cist popredalckal tragedije pri Prizni, me zanima vsaj en info. S kaksnim bajkom je nesrecnez pocil, in zbil se dva?

po moje nek duće kolk sem iz fotke razbral

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Snečer pravi:

tudi @maus ima dirkalnik in potuje

ne mene mešat .. jaz se vozim z navadnimi Conti Sport Attack 3 in mi zadostuje za mojo umirjeno vožnjo ;), ki so za na pot napumpane 2,5 in 2,9 .. drugač pa 2,4 in 2,8

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, svobodnaptica01 pravi:

Ubistvu mam večino pleha iz moških kategorij, ker so bile ženske brez pametne konkurence, ampak pustimo malenkosti :).

Tempo ki ga peljes na pisti, ni primeren za cesto, ker se razlepis v roku 100 km. Ce racunas da v dnevu dirkanja naredim max 65 krogov+ vstopni/izstopni, v tem.casu sigurno naredim vsaj tri napake, kjer podaljsam linijo za meter ali dva na zaviranju pospesevanju, me kje strese... torej ce vzames da je to cca 260 km, bi se povprecno nekje konkretno zakajlala ali sla cez crto 1x na 80 km. 50 km v kosu pa lahko zbrano vozim na 80% dirkaskega tempa. Po mesecu na motorju 400 km na dan gre max 100 km v kosu. In cca 200 dnevno. Moja potovalna voznja je na 50-70% dirkanja.

gpx sled je lepa zadeva, na vse odgovori... :) seveda nimaš

Pravkar, maus pravi:

ne mene mešat .. jaz se vozim z navadnimi Conti Sport Attack 3 in mi zadostuje za mojo umirjeno vožnjo ;)

ti si lahek, bi tudi z mitas lahko pariral motogp gumam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kugelschreiber pravi:

Ne ne. Zapecateno. jez sm ze Najdu skalpel in sm u vrsti za roženico.... ;) pol bom bols linijo vatal....

mal resnosti, to si po pot menjavala? 

 

ker nism se cist popredalckal tragedije pri Prizni, me zanima vsaj en info. S kaksnim bajkom je nesrecnez pocil, in zbil se dva?

Startala sem s Sprtsmart TT spredaj in Roadsmart 3 zadaj, prednjo sem menjala pri 8.000 v Valenciji za Sportsmart MK3 ( kar je btw nabolj touring guma ki se jo da dobit v juzni spaniji brez ekstra narocit, pa se to so komi najdi, vozijo samo TT, GP racer in GP), zadnjo pri 10kkm v Malagi za Roadsmart 3, in se enkrat na Sardiniji pri 17.500 ker sem.povozila zelezno kajlo (drugace bi jo menjala na Korziki pri cca 20.000), nasli so mi pilot road 2. 

Kar se nesrece tice pa ne vem, nisem spremljala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

ti si lahek, bi tudi z mitas lahko pariral motogp gumam

seveda bi, ampak teh dirkaških gum si niti ne upam nataknt :P

  • Všeč mi je 1
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snečer pravi:

gpx sled je lepa zadeva, na vse odgovori... :) seveda nimaš

ti si lahek, bi tudi z mitas lahko pariral motogp gumam

Mater nimam, a velja, da na Brnu med endurance dirko 45 min vozim kroge znotraj 1.5 sec. to je vsaj 50 km 1.5 sec od svojega PB torej v 95% polnega tempa :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kugelschreiber pravi:

Dej ne filozofirej. Je napisala tocno. Do vejice in pike. 

 


bo slo? Ne vo slo, ker je prevc simpl in natancno zate, in tvoj foh. 
 

ines, pliz nehi, k je skoda bajtov. Ti si pac objestna-soon-to-be darovalka organov. U bistvu si ze mrtva. Zarad “dirkalnih” gum. Ker ne vedo, kako bi si track day razlozili. Zlomka, ne gre......

Edini, ki se vžiga, si ti. Torej, ne filozofiraj in si razloži, da ti ne bo šlo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Borutt said:

Edini, ki se vžiga, si ti. Torej, ne filozofiraj in si razloži, da ti ne bo šlo. 

Dej, globoko v naselje, zamudili ste edino prilko bit koristn na tisti lokaciji.....na tvojem mestu bi manj komentiral. 
 

ja ja.. Vem ne da se ne more se ne sme se nima kdo nima s cim drugi krivi drugi tretji peti osmi....samo bedaki in konji okrog tebe......vem vem. kr razpredaj. Izvoli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Kugelschreiber pravi:

Dej, globoko v naselje, zamudili ste edino prilko bit koristn na tisti lokaciji.....na tvojem mestu bi manj komentiral. 
 

ja ja.. Vem ne da se ne more se ne sme se nima kdo nima s cim drugi krivi drugi tretji peti osmi....samo bedaki in konji okrog tebe......vem vem. kr razpredaj. Izvoli

Res ti ne potegne, kajne. In zgleda, da ti tudi ne bo. Zato raje manj filozofiraj. 
 

Če te imajo za tisto, kar si napisal, se pač ne čudim. Uživaj v teh tvojih zablodah. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Borutt pravi:

Glede kazni se strinjam, da so neustrezne in nič ne zaležejo. Ampak, mene bolj skrbi nekaj drugega in sicer, zakaj sekajo ovinke, zakaj prehitevajo v škarje, zakaj so pijani, zakaj gredo 100 in več skozi naselje, zakaj jim je tako težko razumeti, da so predpisi z razlogom in zaradi njihove in vseh ostalih varnosti. Verjetno normalen razume, da je desna stran njegova. Je torej tisti, ki seka nenormalen? Odgovor je jasen. 
 

Dejanski vzrok? Menda pamet skozi desno ročico, na zadnjega in vse skupaj v maloro. 

Mentaliteta, kultura...Odsotnost zavedanja, da smo z udeležbo v prometu odgovorni ne le za svoje življenje, tudi druga okoli nas, tudi mačke in ostale živali ki se znajdejo na cestišču. Predvsem ta del manjka. In že odkar imam izpit trobim naokoli, VSI bi morali tudi psihologa dat skozi in tisti brez zadostne empatije, kulture, strpnosti, pač ne bi smeli imeti izpita. Žal.   Razumem need for speed, adrenalin, ampak tega je treba kanalizirat tam, kjer je to varno. Vpliv imamo samo nase, našo vožnjo, na ostale pa ne! Predvidevanje je zlata vredno. To bi bilo treba dat v vrtičkarske programe redno, pa potem skozi vso osnovno šolo (ker vsi starši pač ne opravijo svoje vloge v tej smeri). 

Se pa strinjam z idejo  za obnavljanje zdravniškega, preizkus reakcij, vidnega polja prvič pri 40 letih potem 50 in potem na 5 let. Ampak, da vsaj ne bi bilo ultra drago.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Nja pravi:

Se pa strinjam z idejo  za obnavljanje zdravniškega, preizkus reakcij, vidnega polja prvič pri 40 letih potem 50 in potem na 5 let. Ampak, da vsaj ne bi bilo ultra drago.  

kolikor sedaj stanejo izpiti bi bili periodični pregledi plačani s strani države - saj verjetno bi se poznalo na nekem drugem kontu , kjer bi bili stroški manjši zaradi manj nesreč.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prosim da se ne obregate ob vse maxije 250ccm, dans je en letel od Selesa enako hitro kot supeđikac 1290. :P

 

Taisti skuter, ki nima nikakršnega pospeška in po regionalkah ni šel več kot 110kmh ,kjer je dovoljeno 90, je bil s stranke ceste 2x izsiljen, tako da je bremzal.

"fak off" načelo je še vedno preveč prisotno. Nasvet, gonte ga tam, kje ni možnosti vdora s stranke ceste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

prosim da se ne obregate ob vse maxije 250ccm, dans je en letel od Selesa enako hitro kot supeđikac 1290. :P

 

Taisti skuter, ki nima nikakršnega pospeška in po regionalkah ni šel več kot 110kmh ,kjer je dovoljeno 90, je bil s stranke ceste 2x izsiljen, tako da je bremzal.

"fak off" načelo je še vedno preveč prisotno. Nasvet, gonte ga tam, kje ni možnosti vdora s stranke ceste.

Koliko metrov v sekundi si prevozil pri 110 km/h? Pa potem iz reakcijskega časa ugotovi, kakšna je reakcijska pot. Zavorne poti verjetno ne bi bilo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Koliko metrov v sekundi si prevozil pri 110 km/h? Pa potem iz reakcijskega časa ugotovi, kakšna je reakcijska pot. Zavorne poti verjetno ne bi bilo. 

torej trdiš da je pri enotah km/h kaj drugačen reakcijski čas, kot pri m/s. A mogoče lažje zaviraš, se izogneš oviri, manj boli če preračunam m/s?   :Dfak,  sem mi pa da trolat.. naum več, čaf ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, DAMI34 pravi:

torej trdiš da je pri enotah km/h kaj drugačen reakcijski čas, kot pri m/s. A mogoče lažje zaviraš, se izogneš oviri, manj boli če preračunam m/s?   :Dfak,  sem mi pa da trolat.. naum več, čaf ?

Samo kost vržem, da vidim, kateri krap se bo ujel. Ti vedno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Borutt pravi:

Samo kost vržem, da vidim, kateri krap se bo ujel. Ti vedno. 

ti ribič ti. Klatiš pa lovske :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!