Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

a je čigumi gor zalimal?

Jaz sem samo spraševal, ker je toliko govora o "nevarnih" motoristih. Ker se namensko panika povzroča. Da lahko je zafilan UKC ne bom trdil da ne, vendar naj se operira jasno s podatki, ne pa vsevprek v en koš. Je več kot dovolj blebetanja o ogrožanju brez kakih virusov. In ker sem prebral kroniko (vsak dan preletim) nisem zasledil niti nesreč z motoristi, pa kakimi padalci tudi ne.

V glavnem vse ostalo, horde turistov itd je pa bolj za drugo temo, kateri se raje ognem.

Da je manj nesreč pri moto populaciji pa je jasno, nekaj je bilo slabega vremena, nekaj naredi karantena in rezultat je tu. Upam da si ga ne bo JJ ali kak veljak osebno pripisal.

Tudi meni zgleda kot čigumi.

Nalimal sem uradni text UKC Ljubljana. Predvidevam, da ni #FakeNews. Tudi sam nisem zasledil, da bi kak cajtng obljavljal o nesrečah. Asfalt je še mrzu, ceste bolj prazne, roka na gasu se mal bolj zasuka ... pol si pa hitro v malinah. Novinarji so tudi po večini doma. Bo treba pogledat še na 112. Zaradi "turistov" se že razmišlja o omejevanju gibanja na občino bivanja. A je to treba?

Komentom politke se pa iz principa izogibam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, DAMI34 said:

a je čigumi gor zalimal?

Jaz sem samo spraševal, ker je toliko govora o "nevarnih" motoristih. Ker se namensko panika povzroča. Da lahko je zafilan UKC ne bom trdil da ne, vendar naj se operira jasno s podatki, ne pa vsevprek v en koš. Je več kot dovolj blebetanja o ogrožanju brez kakih virusov. In ker sem prebral kroniko (vsak dan preletim) nisem zasledil niti nesreč z motoristi, pa kakimi padalci tudi ne.

V glavnem vse ostalo, horde turistov itd je pa bolj za drugo temo, kateri se raje ognem.

Da je manj nesreč pri moto populaciji pa je jasno, nekaj je bilo slabega vremena, nekaj naredi karantena in rezultat je tu. Upam da si ga ne bo JJ ali kak veljak osebno pripisal.

Pa kaj tebi ni jasno?

Karantena pomeni karantena. Bo šlo? Tudi zate, ne samo za vse nas ostale.

Če bi vsi motoristi tako razmišljali kot ti, bi bilo danes na cesti par tisoč motoristov. Amoak ne, saj bojo vsi drugi ostal doma.

Tukaj se gre za statistično možnost, in sploh nekdo, ki je službeno v Italiji in v stiku z različnimi ljudmi na različnih lokacijah, bi moral pokazati nekaj minimslne razgkedanosti in dojemanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, Whiskey said:

Zaradi "turistov" se že razmišlja o omejevanju gibanja na občino bivanja. A je to treba?

To bi v vsakem primeru uvedli. Sobotna skrbno načrtovana policijska akcija, s katero so po celi Sloveniji iskali kršitelje, je bila za propagandne namene, češ ker nisi bil pridem, te moram zdaj po prstih. Novinarji, željni senzacionalizma, so pa tudi pomagali. Za propagando pač rabiš tudi novinarje. Fajn je, če nimajo pojma, da širijo vladno propagando.

Hojsov načrt je torej uspel. Mask in zaščitne opreme sicer nimamo dovolj, v propagandi pa so dobri.

Pa ti ukrepi so tudi lepo odvrnili pozornost od kozarca hladne vode vrednih ukrepov za pomoč gospodarstvu. Od vsega leporečenja, kaj vse bo, je zdaj v resnici nastal en velik birokratski drek.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Vin to je pač tvoje mnenje s katerim se ne strinjam. Že prejšnji teden in v soboto so nergali ljudje. Jih poznam kar nekaj iz obale. Včeraj so opozarjali redarji. Plebsu pa dol visi. Tipično balkansko. Ne ubadaj se s politiko, ker ni zate. In ne mešaj je z MSM, ker si brcnil čisto mimo. Tudi gospodarstvo ni zate. To je zainteresirano, da preživi in čimprej začne delati s polno paro.

Zato, ostani doma in se drži tega kar velja in je napisano v odlokih.

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 hours ago, DAMI34 said:

iščem motoriste, zarad katerih je UKC prenatrpan, pa ne najdem :(

 

En tako "brihten" kot ti...?!   Na žalost je šel mimo UKC-ja.. :( 

https://www.vecer.com/pri-lenartu-v-slovenskih-goricah-v-nedeljo-zvecer-umrl-motorist-10149687

Nesreča se je zgodila, ko je 39-letni voznik motornega kolesa vozil iz Malne proti Lenartu. V ostrem desnem ovinku je zapeljal na levo smerno vozišče in preko hodnika za pešce, kjer je trčil v drog javne razsvetljave. Od tam je padel na njivo in je zaradi hudih poškodb umrl na kraju nesreče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, twom pravi:

Pa kaj tebi ni jasno?

Karantena pomeni karantena. Bo šlo? Tudi zate, ne samo za vse nas ostale.

Če bi vsi motoristi tako razmišljali kot ti, bi bilo danes na cesti par tisoč motoristov. Amoak ne, saj bojo vsi drugi ostal doma.

Tukaj se gre za statistično možnost, in sploh nekdo, ki je službeno v Italiji in v stiku z različnimi ljudmi na različnih lokacijah, bi moral pokazati nekaj minimslne razgkedanosti in dojemanja.

kaj tebi ni jasno? Sem te vprašal če sem lahko na cesti, al sem iskal podatke zavajanja ljudi, kjer se motoriste označuje kot grupo, ki ogroža sistem?

Maš podatke o nesrečah, da je ukc zafilan? Jaz jih ne najdem.

Razen tabli avtomobilov (bdw ponarejena fotka na fb) a ni nikomur uspelo slikat hord turistov?

O zadevi lahko debatiraš kolikor hočeš, obreganja ob mene osebno pa ne bom pustil!

 

pred 7 urami, Vin pravi:

To bi v vsakem primeru uvedli. Sobotna skrbno načrtovana policijska akcija, s katero so po celi Sloveniji iskali kršitelje, je bila za propagandne namene, češ ker nisi bil pridem, te moram zdaj po prstih. Novinarji, željni senzacionalizma, so pa tudi pomagali. Za propagando pač rabiš tudi novinarje. Fajn je, če nimajo pojma, da širijo vladno propagando.

Hojsov načrt je torej uspel. Mask in zaščitne opreme sicer nimamo dovolj, v propagandi pa so dobri.

Pa ti ukrepi so tudi lepo odvrnili pozornost od kozarca hladne vode vrednih ukrepov za pomoč gospodarstvu. Od vsega leporečenja, kaj vse bo, je zdaj v resnici nastal en velik birokratski drek.

 

točno o tem pišem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Whiskey pravi:

@Vin to je pač tvoje mnenje s katerim se ne strinjam. Že prejšnji teden in v soboto so nergali ljudje. Jih poznam kar nekaj iz obale. Včeraj so opozarjali redarji. Plebsu pa dol visi. Tipično balkansko. Ne ubadaj se s politiko, ker ni zate. In ne mešaj je z MSM, ker si brcnil čisto mimo. Tudi gospodarstvo ni zate. To je zainteresirano, da preživi in čimprej začne delati s polno paro.

Zato, ostani doma in se drži tega kar velja in je napisano v odlokih.

bom dal kar kontraargumente, bdw lahko ti za Ajdovsko občino napišem stanje o hordah turistov, ki je ravno tako enako spodaj pripetemu...razen domačinov nisem videl nič hord

Župan Bleda! Po vseh medijih je bobnelo, kako Ljubljančani hodijo na Bled na oddih. Ura je 16:15. Štel sem. Od table Bled pri Pristavi do krožišča proti golf igrišču je bilo točno 20 avtomobilov, ki so se pripeljali nasproti in 4 vozila v moji smeri. Na klopcah ob jezeru ni bilo niti enega človeka. Na celi poti od table do odcepa proti golf igrišču pa sem srečal tri (z besedo TRI) sprehajalce.

Nauk te zgodbe? Človek bi se res moral vprašati kje so meje laži in natolcevanj oz. ustvarjanja histerije...

Aja, da ne bo dileme. Z ukrepi vlade glede tega se osebno ne strinjam, jih pa ubogam...

Damijan Bečkanović

Vrednoooo ogledaaaa nujnoo poglejteee ovceeeeeee eneeee .sam sem posnel use....ke so skupineeeee...kjeeeee...zarad takih k ste eni bojo prepivedal se telim k s kolesarmo..tecemooo se prav pudarjam SAMI AL V DVOJE NA KOLESU......kjeeee so skupineee..od kopra do izoleee...in opomba jebem mater sam sebi v videu...ker itak zive duse ni...

 

tip je prevozil Koper Izolo itd..nikjer nikogar.

pred eno uro, XTR pravi:

En tako "brihten" kot ti...?!   Na žalost je šel mimo UKC-ja.. :( 

https://www.vecer.com/pri-lenartu-v-slovenskih-goricah-v-nedeljo-zvecer-umrl-motorist-10149687

Nesreča se je zgodila, ko je 39-letni voznik motornega kolesa vozil iz Malne proti Lenartu. V ostrem desnem ovinku je zapeljal na levo smerno vozišče in preko hodnika za pešce, kjer je trčil v drog javne razsvetljave. Od tam je padel na njivo in je zaradi hudih poškodb umrl na kraju nesreče.

res spusti osebno prcanje, pa bo šlo. Ker drugače ne bo šlo.

Da evoga, ta je zafilal UKC. (ne vem sicer kaj z mrtvimi počno na UKC ampak ja, očitno se ubadajo z njim)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FOP Tvja in SDSovcev ne bom komentiral. a mi motoristi...

Tisti, ki se ponavadi sprašuje...

  • ali je asfalt dovolj topel
  • gume je treba ogret pred vožnjo
  • preveč peska je na cesti
  • prehladno je za vožnjo
  • edina dobra guma za na cesto je supercorsa SCPDAXPL nevemkaka
  • mitas je smrtno nevarna
  • "pusištajf" imaš
  • nimaš nič podrajsanih kolenskih ščitnikov
  • ne uspe mi nagnt na koleno
  • itd.

te bi se morali samoizolirati oz. takim dat prepoved. 

Priznam, sem se vozil v času #ostanidoma, ampak ene par kretenov res nima nobene meje na relaciji glava-zapestje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, DAMI34 said:

res spusti osebno prcanje, pa bo šlo. Ker drugače ne bo šlo.

Vem, težko sprejmeš kritiko...

Tvoji somišljeniki še kar vztrajajo..... Mimo mene (v lepem vremenu) še vedno grmijo motorji.... samo dež vas ustavi... ali pa kakšen kandelaber.  

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, XTR pravi:

Vem, težko sprejmeš kritiko...

Tvoji somišljeniki še kar vztrajajo..... Mimo mene (v lepem vremenu) še vedno grmijo motorji.... samo dež vas ustavi... ali pa kakšen kandelaber.  

kdaj ti bo jasno, da ni to tema obračunaj s piscem vsebine, ki mi ni všeč? Kdaj.

Saj lahko komentiraš stanje, sem pa definitivno prepričan, da ne moreš vedeti a so dulenci ki grmijo mim tebe moji somišljeniki.

Toliko. Več se mi pa ne da, kdor ne bo znal normalno pisat, bo pa brisan.

Tudi jaz nisem zapisal, tvoji somišljeniki zakopani v kleti in tresoči od paranoje :P

 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj ne razumem ... no ja .. saj nisem ravno med najbolj inteligentnimi ampak .. veliko prebivalcev hodi v službo in dela v Ljubljani. Oni lahko hodijo v Ljubljano ... mi iz Ljubljane, pa ne smemo v te manjše okoliške kraje ... ?? ..
Ali mi kdo lahko to pojasni na preprost način :huh:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, DAMI34 said:

kdaj ti bo jasno, da ni to tema obračunaj s piscem vsebine, ki mi ni všeč? Kdaj.

Kaj se pa vžigaš za vsako malenkost.... ni to moj problem, prej tvoj. :) 

Glede na to, da ne upoštevajo priporočil in se še kar vozijo, potrjuje podobno razmišljanje. Brez težav napišem somišlljeniki.... je pa res, da ne lepijo vsi slik po spletu in ti dam prav, da ne morem 100% vedeti, lahko se tudi v neki meri motim..

 

8 minutes ago, maus said:

Ali mi kdo lahko to pojasni na preprost način :huh:

Počas preber še enkrat..., vem, so hitr pisal pa je težko zastopt :)  Prevoz na delo je izjema... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, XTR pravi:

Počas preber še enkrat..., vem, so hitr pisal pa je težko zastopt :)  Prevoz na delo je izjema... 

sj sm .. kdo pa garantira, da ti ki prihajajo v službe ni prinašalec virusa in hoče namerno okužt celo Ljubljano ? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, maus said:

sj sm .. kdo pa garantira, da ti ki prihajajo v službe ni prinašalec virusa in hoče namerno okužt celo Ljubljano ? 

 

Kdo te pa omejuje? Pot na delo je izključena, prav tako ni omejitev za službene potrebe,...  za lastni užitek je pa druga stvar, edino če ti je to služba... to boš pa težko dokazal.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tip vozila s katerim greš v službo ni omenjen, torej greš mirne duše lahko tudi z motorjem. Prav tako v najbližjo trgovino, najbližjo bencinsko črpalko. In recimo da greš 10x2 litra tankat bo taman fura za 50km :P

Še bodo vtisi :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, XTR pravi:

Kdo te pa omejuje? Pot na delo je izključena, prav tako ni omejitev za službene potrebe,...  za lastni užitek je pa druga stvar, edino če ti je to služba... to boš pa težko dokazal.  

ne razumeš pante .. tudi za pot v službo moraš biti zdrav ... torej... na vhodnih točkah občine bi morale biti kontrolne točke in meriti vsaj temperaturo ... saj je namen omejitve prenosa virusa, kajne ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, nejc74 pravi:

?

ti ne razumes: saj se ne ustavlja drzave na nic, ampak na minimalno, za zdravstvo*, znosno raven.

*to se predvideva

poglej si risanke v temle linku, ce te bralno razumevanje matra ?

https://www.washingtonpost.com/graphics/2020/world/corona-simulator/

 

iz tega tvojega sestavka nametanih črk, ki so sestavljene v besede ... na žalost razumem še manj ....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, DAMI34 pravi:

Tip vozila s katerim greš v službo ni omenjen, torej greš mirne duše lahko tudi z motorjem. Prav tako v najbližjo trgovino, najbližjo bencinsko črpalko. In recimo da greš 10x2 litra tankat bo taman fura za 50km :P

Še bodo vtisi :ras:

Verjetno bo tudi tip vozila prišel pod nov odlok,er se že vidi, da bodo zlorabe.

Bo treba dodatno opozoriti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, maus said:

iz tega tvojega sestavka nametanih črk, ki so sestavljene v besede ... na žalost razumem še manj ....

 

a si si pogledal risanke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DAMI34 Eno je sobota in drugo nedelja, ko je bilo precej bolj prazno. V soboto sem jih sam videl kako so se valili na obalo.

No, zdej se pa zmente kdo ma bolj prav ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snečer pravi:

Verjetno bo tudi tip vozila prišel pod nov odlok,er se že vidi, da bodo zlorabe.

Bo treba dodatno opozoriti.

ne razumem, kako lahko tip vozila povzroči zlorabo?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, maus said:

na vhodnih točkah občine bi morale biti kontrolne točke in meriti vsaj temperaturo ... saj je namen omejitve prenosa virusa, kajne ;)

Razumem, prehitevaš čas... Verjetno pride tudi ta ukrep v primeru stopnjevanja krize in v kolikor ne bo zapletov pri nabavi termometrov.  :) Po drugi strani pa spet  merjenje temperature ni rešitev, ker prenašaš virus tudi brez povišane temperature.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, nejc74 pravi:

a si si pogledal risanke?

nisem :( ... sem preko službenega strežnika in ne morem vsega gledat ;)

opiši mi risanko z besedami  :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!