Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Pravkar, motozajebant pravi:

ja, se strinjam. 

a jaz še vedno trdim, da nebi rikvercal na glavno cesto. Gre lahko hitro kaj narobe (Bog ne daj). Rajši malo ustaviš promet in v rikverc not zlezeš. No, tak sem jaz 2 leti delal z Ducatotom. 

30 let že to počnem, so situacije, ko ne gre rikvercat. Sicer pa rikvercanje z glavne na dvorišče ali na stransko prav tako predstavlja nevaren manever, statične ovire na cesti, ki običajno gre kontra normalni vožnji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, maus pravi:

še vedno ni UE ;) ...  jaz sem vstopil tam, kjer piše tehnični pregledi ... in pol pri okencu naročil, plačal in potem prišel iskat ... in to ni UE ... in ja .. tudi v bifeju lahko tablico dobim, ker mi prijazna uslužbenka lahko v lokal prinese s papirji vred 

ne. še vedno ni UE, tako kot tudi tablice ne dobiš na tehničnem pregledu :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

30 let že to počnem, so situacije, ko ne gre rikvercat. Sicer pa rikvercanje z glavne na dvorišče ali na stransko prav tako predstavlja nevaren manever, statične ovire na cesti, ki običajno gre kontra normalni vožnji.

POtem se ponavadi ustavi promet z drugo osebo. 

Tako sem jaz na domačem dvorišču vsem naredil, ker so s kamioni mogli v rikverc na glavno cesto mengeš-trzin. Stopil na cesto, ustavil promet in dal znak, da lahko normalno ven zapelje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

ne. še vedno ni UE, tako kot tudi tablice ne dobiš na tehničnem pregledu :) 

ok no .. po tehničnem pregledu jih dobim in to še vedno ni na UE  ... :ras:

zmagu sm te .. :dry: 

p.s.

če zvem kjer menjajo 200 za 100, ti javim ;) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, motozajebant pravi:

POtem se ponavadi ustavi promet z drugo osebo. 

Tako sem jaz na domačem dvorišču vsem naredil, ker so s kamioni mogli v rikverc na glavno cesto mengeš-trzin. Stopil na cesto, ustavil promet in dal znak, da lahko normalno ven zapelje. 

ahahaa...jp. Dj ostan na kreditih, zavarovanjih in v pisarni...pust ostalim normalno delo. Pa ti res misliš, da je druga oseba vedno "čakajoča" in v pripravljenosti? Ali je sploh potrebna. Namreč obstaja razlika v vožnji cm po cm in v vožnji upali na glavno, pa bo kar bo. :P

Lej, ne bova prišla skupaj, hvala za nasvete. Lah te vzamem kak dan s sabo, kot drugo osebo :D

in da, se strinjam, druga in tretja in četrta in semafor in znak, vse je boljše od situacije, načeloma pa se folk v "statične", ovire (kar zlo počasno gibanje je) ne zabija

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

ahahaa...jp. Dj ostan na kreditih, zavarovanjih in v pisarni...pust ostalim normalno delo. Pa ti res misliš, da je druga oseba vedno "čakajoča" in v pripravljenosti? Ali je sploh potrebna. Namreč obstaja razlika v vožnji cm po cm in v vožnji upali na glavno, pa bo kar bo. :P

Lej, ne bova prišla skupaj, hvala za nasvete. Lah te vzamem kak dan s sabo, kot drugo osebo :D

 

Vidiš, spet osebna raven. A samo vožnja kombija je normalno delo? Ostala dela zaničuješ? Ne moreš brez inkognito žaljenja? 

Jaz ti samo povem, kako sem delal jaz in kako delam tudi sedaj, ko mi s kombijem ali kamionom kaj pripeljejo. 

ps. Da se razumeva, seveda ti iz vsega srca želim, da nikoli več ne doživiš Xsare ter da v rikverc cm po cm nikoli ne poči.

pa še nekaj. V okolju, kjer bom začel graditi hišo, mora biti na dvorišču dovolj parkinga za 3 avtomobile in da ti trije avtomobili normalno obrnejo. Ker nammreč, je prepovedano rikverc rinit na cesto. Nisem si zmislil, povem iz prve roke. Zdej, zakaj je prepovedano rikverc iz dvorišča.... pa ti verjetno ne rabim razlagat. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzvratna vožnja je prepovedana, kadar bi voznik s tako vožnjo lahko ogrozil drugega udeleženca cestnega prometa ali premoženje, zlasti pa na nepreglednem ali zoženem delu ceste, na delu ceste, kjer je prepovedana ustavitev, na prehodu ceste čez železniško progo, v predoru, galeriji ali na mostu, ob zmanjšani vidljivosti ali pri prehajanju z neprednostne na prednostno cesto.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, motozajebant pravi:

Vidiš, spet osebna raven. A samo vožnja kombija je normalno delo? Ostala dela zaničuješ? Ne moreš brez inkognito žaljenja? 

Jaz ti samo povem, kako sem delal jaz in kako delam tudi sedaj, ko mi s kombijem ali kamionom kaj pripeljejo. 

ps. Da se razumeva, seveda ti iz vsega srca želim, da nikoli več ne doživiš Xsare ter da v rikverc cm po cm nikoli ne poči.

pa še nekaj. V okolju, kjer bom začel graditi hišo, mora biti na dvorišču dovolj parkinga za 3 avtomobile in da ti trije avtomobili normalno obrnejo. Ker nammreč, je prepovedano rikverc rinit na cesto. Nisem si zmislil, povem iz prve roke. Zdej, zakaj je prepovedano rikverc iz dvorišča.... pa ti verjetno ne rabim razlagat. 

1. povezal si 2 zadevi, ki nista povezani

2. pojasni mi koliko prometnih nesreč si videl, ko so prileteli v zadek izsiljevalca (edina skupna točka, je vključevanje na prednostno)

3. al mogoče vsi priletijo spredaj in iz boka

4. nadalje: tisti ki se vključuje na prednostno z možnostjo videnja in reagiranja, lahko celo reši situacijo z blokiranjem zavore

Več se nimam kaj pogovarjat, je brezpredmetno. Sploh enačenje izsiljevanja in problematike vključevanja na prednostno z vzvratno vožnjo.

Na osebno raven si prvi ti skočil, saj si zapisal, da je vse isti kurac.

 

Pravkar, motozajebant pravi:

Vzvratna vožnja je prepovedana, kadar bi voznik s tako vožnjo lahko ogrozil drugega udeleženca cestnega prometa ali premoženje, zlasti pa na nepreglednem ali zoženem delu ceste, na delu ceste, kjer je prepovedana ustavitev, na prehodu ceste čez železniško progo, v predoru, galeriji ali na mostu, ob zmanjšani vidljivosti ali pri prehajanju z neprednostne na prednostno cesto.

 

teorija je tok lušna stvar...baje je tut šoder na cesti problem neprilagijene, pa kaka srna, slabo branje znakov. Lej, pusti me, pa moje poste tudi, ne bova prišla skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

1. povezal si 2 zadevi, ki nista povezani

2. pojasni mi koliko prometnih nesreč si videl, ko so prileteli v zadek izsiljevalca (edina skupna točka, je vključevanje na prednostno)

3. al mogoče vsi priletijo spredaj in iz boka

4. nadalje: tisti ki se vključuje na prednostno z možnostjo videnja in reagiranja, lahko celo reši situacijo z blokiranjem zavore

Več se nimam kaj pogovarjat, je brezpredmetno. Sploh enačenje izsiljevanja in problematike vključevanja na prednostno z vzvratno vožnjo.

Na osebno raven si prvi ti skočil, saj si zapisal, da je vse isti kurac.

 

teorija je tok lušna stvar...baje je tut šoder na cesti problem neprilagijene, pa kaka srna, slabo branje znakov. Lej, pusti me, pa moje poste tudi, ne bova prišla skupaj.

1. Kaj je nepovezano?

2. Ne rabim pojasnejvati, niti videt. To je dobri že v štartu preprečit.

3.nevem, ne vodim statistike.

4. Se popolnoma strinjam. V tcoje primeru je ženska nažalost zmrznila. Včasih je bolje na gas kot po bremzi.

To, da sem zapisal da je vse isti kurac, ni osebna raven. To je mije.mnenje, ki nikakor bi povezano s tabo. Ti si pa zacel z rajši sedi na šalterju, pusti normalno delo nam ostalim (torej moje delo nenormalno). To je osebno obračunavanje.

S teorijo začneš predno se vključiš v promet. Tko da, lepo je napisano. 

Ne držim te, ne morem te pustit. Sodeluješ na forumu, kjer se debatira. Če ti to ne sede, je rešitev preprosta :) niti ne rabiva priti skupaj, ni to moj namen, samo izmenjava mnenj. Kot gre to na vsakem forumu. Lahko pa me kkmot blokiraš in ne vidiš mojih objav, jaz te na žalost kot moderatorja ne morem :)

pomiri se in uživaj, nič ti nočem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, maus pravi:

ok no .. po tehničnem pregledu jih dobim in to še vedno ni na UE  ... :ras:

zmagu sm te .. :dry: 

p.s.

če zvem kjer menjajo 200 za 100, ti javim ;) 

 

BonStamp :) 

p.s.

ne moreš zmagat, lahko si pa drugi

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, maus pravi:

vprašanje kok je avto prigonu ... ;) 

sicer pa .. 78 km/h v zid, ni niti tok mal ... 

samo temu zidu se pozna več kor 78 ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Snečer pravi:

Tak kot je en napisal tam, če ne bi Mirele omenili :) ne bi vedli za koga je šlo.

Kdo pa je Mirela? Pa to sprašujem povsem resno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 5/26/2020 at 4:20 PM, Vito23 said:

Sj po dolomitih je tut veliko teh radarjev ampak samo v naselju. Izven pa nisem opazil nobenega... tut nobenga policaja ne pa imaš tam lahko tudi kakšno gokart stezo :)

Na Giau je eden. Izven naselja, je pa omejitev 50 kar lep del. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes, med Razdrtim (odcep Laže) in Senožečami zdrs motorista. Upam, da je šofer ok. Pripeljal mimo, ko so policaji merili razdaljo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tistem ovinku je zmeraj veliko zelo drobnega prahu, ki ga prinesejo kamjoni iz kamnoloma.

Jaz grem tam vedno 70 ali manj....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 31. 5. 2020 ob 10:13, C eagle pravi:

Na tistem ovinku je zmeraj veliko zelo drobnega prahu, ki ga prinesejo kamjoni iz kamnoloma.

Jaz grem tam vedno 70 ali manj....

Ni bilo na ovinku pri izvozu iz kamnoloma, temveč od tega ovinka proti gostilni na ravnini .... uni lepi ovinki, katere se da komot 90 + odpeljat ... seveda z legalnimi gumami ;) 

https://www.primorske.si/kronika/kranjcan-padel-z-motorjem?fbclid=IwAR3uYvM9NiZZQyjabDRmtMha_6lCc3QCbqpUlhYS7Mva7-Ri8CHmXSbAuTg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tukaj nekje je bilo, nisem si dobr zapomnu, ker je šlo preko 200 ;) 

kajne @Xebec

jebiga .. noče mi povezave dat ? 

image.thumb.png.e074ca94a0107ad778c954d06933bb40.png

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maus pravi:

tukaj nekje je bilo, nisem si dobr zapomnu, ker je šlo preko 200 ;) 

kajne @Xebec

fanta je zeblo, pa je šel s ceste u gmajno mal drv nasekat...nič tazga...

 

ne znaš...

https://www.google.si/maps/@45.7424086,14.0602502,3a,75y,75.16h,63.93t/data=!3m6!1e1!3m4!1s6xW-GaNEw8-jakoBlhRSYw!2e0!7i13312!8i6656?hl=sl

 

Popravljeno . Popravil Xebec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, maus pravi:

Ni bilo na ovinku pri izvozu iz kamnoloma, temveč od tega ovinka proti gostilni na ravnini .... uni lepi ovinki, katere se da komot 90 + odpeljat ... seveda z legalnimi gumami ;) 

https://www.primorske.si/kronika/kranjcan-padel-z-motorjem?fbclid=IwAR3uYvM9NiZZQyjabDRmtMha_6lCc3QCbqpUlhYS7Mva7-Ri8CHmXSbAuTg

 

če je s tako legalno gumo maline obiral, ni čudno :P

744224_124-motor0.jpg.f543b7f4b4407fb73404eb0b395f8523.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, maus pravi:

Ni bilo na ovinku pri izvozu iz kamnoloma, temveč od tega ovinka proti gostilni na ravnini .... uni lepi ovinki, katere se da komot 90 + odpeljat ... seveda z legalnimi gumami ;) 

https://www.primorske.si/kronika/kranjcan-padel-z-motorjem?fbclid=IwAR3uYvM9NiZZQyjabDRmtMha_6lCc3QCbqpUlhYS7Mva7-Ri8CHmXSbAuTg

 

piše "pri odcepu za Laže" .. 

https://goo.gl/maps/WfmE4t5YR9umDgAj8

zna biti da je tukaj - zmeraj prašno ..večkrat videl poplesavanje malo bolj korajžnih na gasu ker je že izhod iz ovinka

https://goo.gl/maps/abYiB1R94Yh1kKdE6

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, thumper pravi:

piše "pri odcepu za Laže" .. 

https://goo.gl/maps/WfmE4t5YR9umDgAj8

zna biti da je tukaj - zmeraj prašno ..večkrat videl poplesavanje malo bolj korajžnih na gasu ker je že izhod iz ovinka

https://goo.gl/maps/abYiB1R94Yh1kKdE6

piše že piše ... piše Mile a piše i Hunt ..

sem lepo pojasnil, kje sem videl, ki so nekaznovano policaji risali po asfaltu in z lastnimi očmi vidu z očmi risanje po tleh na približni lokaciji, kot sem sliko podal .. je pa res, da je ovinek, ki si ga ti podal vedno svinski, saj je izvoz iz kamnoloma in peljejo proti asfaltni bazi, ki je kakšen kilometer naprej v smeri Kopra ... tukaj vmes je bilo ...

štekaš :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!