Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Ob 4. 7. 2020 ob 14:20, ftp pravi:

Ko so prišli reševalci in prevzeli ženo, sem odšepal do motorja in takoj opazil zlomljen zadnji amortizer, kar tudi takoj pokažem policistu in ta me vpraša če naj naroči izvedenca, kar mu potrdim.

Mi lahko prosim kdo razloži ta del okrog sodnega izvedenca? Kako to, da ob neznanem razlogu za nesrečo ni obvezen del postopka oz. zakaj ga moraš sam zahtevati in ali se ga lahko zahteva tudi naknadno?

Ne vem zakaj, ampak glede na vprašanje policista v tej zgodbi, mi deluje kot da lahko dobiš samo še dodatno kazen in ne kot da si s tem lahko opran krivde ?

Popravljeno . Popravil 3nity
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 7. 2020 ob 11:18, thumper pravi:

me zanima če še kdo od vas ob takih nesrečah kdaj pomisli , da obstaja možnost okvare na motorju v danem trenutku , ki pripelje do nesrečnega slučaja? da obstaja možnost , ko voznik nima vpliva na dogodek?

Kot so že drugi omenili je ugašanje motorja ena izmed takšnih situacij. Razlogov je dosti in najbrž ima vsak od nas kakšno takšno prigodo. Partnerju se je lani to zgodilo zaradi napake na ključavnici. Ob prehitevanju kombija, v nagibu, v levem ovinku, v klanec navzgor. Zeeelo redko prehiteva v leve ovinke, ampak kot nalašč se je zgodilo ravno takrat. Situacijo je sicer rešil, ampak če bi samo še "nekaj" šlo narobe... Ko ne veš kaj se dogaja, te običajno zgrabi panika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni bolj "naravno" prehitevat v levem ovinku, če že moraš? Meni grejo sicer kocine pokoncu, kako nekateri prehitevajo ampak če že, mi je levi bolj logičen kot desni, ker v levem vsaj nekaj vidiš, kaj prihaja, v desnem pa res nič...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, MdAzz pravi:

A ni bolj "naravno" prehitevat v levem ovinku, če že moraš? Meni grejo sicer kocine pokoncu, kako nekateri prehitevajo ampak če že, mi je levi bolj logičen kot desni, ker v levem vsaj nekaj vidiš, kaj prihaja, v desnem pa res nič...

 

na Jadranki v smeri Senj - Paklenica je ravno kontra ... skoraj vsi desni so full vidni, skoraj vsi levi pa so za skalami in nepregledni ;) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, MdAzz pravi:

A ni bolj "naravno" prehitevat v levem ovinku, če že moraš? Meni grejo sicer kocine pokoncu, kako nekateri prehitevajo ampak če že, mi je levi bolj logičen kot desni, ker v levem vsaj nekaj vidiš, kaj prihaja, v desnem pa res nič...

 

V desnega sploh ne prehiteva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, 3nity pravi:

V desnega sploh ne prehiteva.

jaz sem danes vozil logatec-idrija... sicer z avtom. Pi*ku milu mater, kolk je bedakov na naših cestah!

Tipo z BMW 5ko, na polno v desni ovinek prehitevat... zjutraj en žgal na pune dile čez oba pasova. Bog ne daj, da bi nasproti prišel kak motorist.

pa to ni samo danes, 2x tedensko vozim tam in vsakič isto opažam. Še najbolj normalni se mi zdijo motoristi :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, motozajebant pravi:

Pi*ku milu mater, kolk je bedakov na naših cestah!

Tisto cesto so tako renovirali, da se zdaj lahko po njej žge in je bolj nevarna kot pred prenovo?

Bi pa na tem mestu opozorila ostale na semafor v Selu pri Volčah - spušča zelo majhno število čakajočih zaradi česar se ustvarja kolona. V intervalih prihaja tudi nasprotni promet, zato ne na slepo prehitevati kolone! Včeraj sem si večkrat prekrivala oči, zato to pišem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, 3nity pravi:

Bi pa na tem mestu opozorila ostale na semafor v Selu pri Volčah - spušča zelo majhno število čakajočih zaradi česar se ustvarja kolona. V intervalih prihaja tudi nasprotni promet, zato ne na slepo prehitevati kolone! Včeraj sem si večkrat prekrivala oči, zato to pišem.

Pazljivo že od Ušnika naprej, prejšnjo nedeljo zvečer je bila kolona 1,6km, čakal sem 45min -  da ne bo kdo nagazil na avto za ovinkom (ker je kolona ko še ni znakov za omejitev/delo na cesti/semafor).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, BlackDoc pravi:

Pazljivo že od Ušnika naprej, prejšnjo nedeljo zvečer je bila kolona 1,6km, čakal sem 45min -  da ne bo kdo nagazil na avto za ovinkom (ker je kolona ko še ni znakov za omejitev/delo na cesti/semafor).

kaj se pa z avtom voziš..:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo ga pijan motorist (na mopedu) :P

Vse pride prav za "akcije"

https://www.slovenskenovice.si/kronika/doma/pijan-motorist-vpil-na-policiste-dobil-poloznico-za-slabih-2000-evrov-327522

pa izvleček akcije, kjer je jasno vidno, kok objestni so motoristi, ker sekajo ovinke :P

http://www.primorske.si/kronika/sekajo-ovinke-in-prehitevajo-v-skarje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj zdejle vidim tole novico o Luki.:cry: Decko je bil res kul, V Paklenici smo se spoznal, potlej smo se srecval na cesti, Nazadnje je celo za pijaco dal na Mostu na Soci....ja shit no!:O Đizs res.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

R.I.P. Luka:cry:

Osebno poznal, umirjen dečko in previden voznik .

S Alenom, ki je trčil na Tržaški sva bila na Traumi skupaj. hude poškodbe toda človek pozitiven.

Pred parimi dnevi prvič vstal iz bolniške postelje in na vozičekm vesel k radio.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Na Celovški se je motorist zaletel v zadnji del avta. Cesta v smeri Kranja zaprta. Zijal na tisoče.

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Tivoliju spet nesreča, vsakič isto, tu je blo v zadnjih 12 letih ziher ze prek 50 nesrec. Tisti ki ste z LJ in se po Celovški dost vozite bodite tu se posebej pozorni, nesrece so tu res zelo pogoste, vcasih kdo pristane direkt na vhodnih vratih. Upam da je vse "ok" ceprav ne zgleda prevec dobro. Avto vzel prednost pri zavijanju levo kot kaze.

 

IMG_20200805_190249.jpg

IMG_20200805_190800.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, xyxy pravi:

Pri Tivoliju spet nesreča, vsakič isto, tu je blo v zadnjih 12 letih ziher ze prek 50 nesrec. Tisti ki ste z LJ in se po Celovški dost vozite bodite tu se posebej pozorni, nesrece so tu res zelo pogoste, vcasih kdo pristane direkt na vhodnih vratih. Upam da je vse "ok" ceprav ne zgleda prevec dobro. Avto vzel prednost pri zavijanju levo kot kaze.

 

IMG_20200805_190249.jpg

IMG_20200805_190800.jpg

to je to 

https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/nesreca-ovira-promet-na-celovski-cesti-v-ljubljani-poskodovan-motorist.html

 

p.s.

ali je to maksi skuter .. ne vidi se dobro

 

mene bolj skrbi nekaj  križišč višje proti Kranju  kjer so puščice za levo in posebaj za naravnost ... nekaj krat se mi je zgodilo, ko sem iz smeri Kranja po Celovški zavijal proti levo Samovi (Bežigrad), da so tisti, ki so prihajali iz Centra, kar zapeljali naravnost, ker so gledali zeleno za njihovo levo ... enako se dogaja na koncu Celovške pri Delavskem domu :mad: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se ni zdel maxi skuter, ne po auspuhu ne po obliki...res pa da nisem bil cist zraven ker se pac ni dalo. Je pa blo kar nekaj krvi na cesti, ze to je dalo vedet da ni blo dobro...drugače je cela Celovška zajebana, ogromno nesreč je pri Kino Šiška proti centru, tam promet pogosto "brez razloga" zastane in kdor ni pozorn je takoj nekomu v riti. To krizisce ki ga omenjas je pa sploh katastrofa, mas gladko zeleno ampak preden prides do sredine krizisca in zacnes zavijat levo se ze drugim prizge zelena. Enaka situacija Bleiweisova - Celovška!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Planinsko polje :huh:

Fotografija osebe Edin Šabić.
:cry:

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Žalosten 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, maus pravi:

to je to 

https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/nesreca-ovira-promet-na-celovski-cesti-v-ljubljani-poskodovan-motorist.html

 

p.s.

ali je to maksi skuter .. ne vidi se dobro

 

mene bolj skrbi nekaj  križišč višje proti Kranju  kjer so puščice za levo in posebaj za naravnost ... nekaj krat se mi je zgodilo, ko sem iz smeri Kranja po Celovški zavijal proti levo Samovi (Bežigrad), da so tisti, ki so prihajali iz Centra, kar zapeljali naravnost, ker so gledali zeleno za njihovo levo ... enako se dogaja na koncu Celovške pri Delavskem domu :mad: 

Ja Celovška cesta postaja vse bolj nevarna, sploh d kar so uvedli poseben pas za avtobuse in taxije. Kar nekaj križišč še nima posebnega semaforja za zavijanje levo, tam dosti poka. Celovška je ravna in deluje pregledana in kaj hitro imaš preveč na števcu. Dinamika tistih, ki zavijajo se dostikrat lahko primerja z želvo. Se spominjam, kolikokrat je pokalo pri Slovenija avtu dokler niso postavili semaforjev za zavijanje levo. Sedaj je kar mir, razen modelov, ki ne vejo zakaj je rdeča luč.

Pa tudi stanje vozišča je v glavnem katastrofalno, kar močno čutiš na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, maus pravi:

Planinsko polje :huh:

Fotografija osebe Edin Šabić.
:cry:

 

tipičen primer izjave:

je šel u maline :P

ps. upam da je cel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebeni X faktor... ? in to popoldne, sredi dneva... ?

Nesreče v cestnem prometu

07.08.2020   13:49

DIVAČA

Ob 13.49 je na cesti Senožeče–Divača, občina Divača, v voznika motornega kolesa trčila srna. ????? Posredovali so gasilci.... 

... in potem se vcasih kdo zgraza, ko zastavim simpl nagradno vprasanje: kaj je za ovinkom? ?

varno voznjo vsem! ?

  • Všeč mi je 1
  • Žalosten 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom komentiral to zdaj: TOČNO TO se je meni zgodilo prejšnjo nedeljo okoli 2:30 ponoči, na isti lokaciji! 2-3km pred Senožečami iz smeri Postojne! Pogledam na števec, točno 100 v piko je kazalo, čez 2s zagledam na levi strani ceste OGROMNO srno in ker mam prst vedno na bremzi sem v momentu odreagiral - ampak too late! Ne me spraševat kak je to možno ampak srno sem vdaro z DESNO nogo, močan udarec s kolenom (se je poznala na kombinezonu kri) in s škornjem, motor je malenkost zaplesal ampak ostal stabilen. Jaz ko sem srno zagledal da pikira na cesto sem bil 100% prepričan da je po meni, tu sploh ni blo debate, edino kar se mi je motalo po glavi je kak bo obseg pizdarije...NIČ! Bil sem v takem šoku da sploh nisem mogo dojet da se kar vozim naprej...brez vsakih posledic. Motor popolnoma cel, meni nič, še vedno sem na cesti....pol sem se ustavo na desni strani ko je prvi možni odcep in neka fabrika pa reflektorji...gledam motor, gledam sebe, spet motor....no, sem se odločo da ne obrnem domov ampak nadaljujem proti obali ampak sem zarad zmedenosti zgrešil odcep v rondoju in šel proti Ilirski Bistrici...vozo pa 60, 70 in samo gledal kdaj bo spet skočla ven kaka srna. Zaj.... situacija! Pol ko se je zdanilo sem se pa spet sprostil ampak...pizdarija je lahko vedno takoj za naslednjim ovinkom. Ne mislim pa zdaj tega vlečt s sabo in stalno razmišljat če se lahko ponovi...ker se lahko. Upam da se ne bo nikol več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je kdo izgubil BMW motoristični kovček na cesti Divača - Pivka, se je le ta našel, še vedno je zaklenjen :

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, vandrovec said:

Tako je, če greš v ovinek, kot, da je za njim vse prosto...

Dosti jih je takih ja...

Je pa res, da bi za autobuse te kraje prepovedal....Ceste enostavno niso primerne...

Če se srečata 2, bo cesta za dolgo zaprta...

Saj ni izogibališč...

Popravljeno . Popravil C eagle
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!