Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 14 urami, Luka66 pravi:

Pripeljal ravno po nesreči, ko sem se peljal iz službe, tam so bili še policisti, gasilci, poškodovanega že odpeljali v bolnišnico, delno zaprto križišče, vse skupaj je izgledalo hudo, motor športak verjetno RR, razturan, dalo misliti na najhujše............vedno, ko vidim kaj takega imam slab, tesnoben občutek......hvala bogu je preživel 

Avtomobilisti so preko zime zopet pozabili na nas in potrebno bo paziti.....SREČNO

vožnja s cestakom pomeni še večje tveganje v motorizmu

moja ocena, kar vidim prometu, tip nesreč itd.

veliko je projektilov

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

 

Noben ne pogleda v ogledalo al pa počaka, da je prostor.

Zakaj pa bi? Sej maš tablico, kar pomeni, da maš tut zavore!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Kmet2 pravi:

Največkrat ravno ti, ki jih motijo strici z klobuki, vozijo veliko prehitro in zato se zgodijo nesreče in vse se pripiše izsiljevanju avtomobilistov. 

 

Tudi to se strinjam, niso vedno kriva "izsiljevanja" (izsiljevanje je kompleksen pojem).

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Kaldu pravi:

Zakaj pa bi? Sej maš tablico, kar pomeni, da maš tut zavore!

ni nujno ... saj veš kako je bilo na tehničnih pregledih :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Spasku pravi:

Kak bedak moreš bit da se lahko tako zaletiš:hmm:in s tako brzino pripelješ na cestnisko postajo.

https://siol.net/avtomoto/novice/to-so-posnetki-silovitega-trcenja-na-poljskem-video-546969

NIč bedak, prepotentni objestnež, ki se mu prepovedano prehitevanje ni izšlo. Še dobro, da ni to naredil v škarja na cesti.....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, franc pravi:

Vse to, plus sonce v oči...

lp

Senčnik ima spuščen...

Bolj verjetno je bil na "atopilotu", sploh ni sledil vožnji. Sivo škodo je bolj obvozil kot prehitel, najbrž jo je zagledal v zadnjem trenutku, ko je "malo" pogledal na cesto...

Tudi to je zanimivo, da kot je na posnetku videt, je to začetek ne pa konec AC.

Se zadnje čase večkrat vprašam, a ni slučajno oni na "atopilotu" bolj nevaren od tistega, ki je dva :beer2: zvrnil?

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

36 minutes ago, MiNa said:

Senčnik ima spuščen...

Bolj verjetno je bil na "atopilotu", sploh ni sledil vožnji. Sivo škodo je bolj obvozil kot prehitel, najbrž jo je zagledal v zadnjem trenutku, ko je "malo" pogledal na cesto...

Tudi to je zanimivo, da kot je na posnetku videt, je to začetek ne pa konec AC.

Se zadnje čase večkrat vprašam, a ni slučajno oni na "atopilotu" bolj nevaren od tistega, ki je dva :beer2: zvrnil?

Se bolj verjetno pamet od kokosi.Ce bi danes kupoval avto bi vzel: ABS,proti zdrsvanju.elektricne sipe,centralno zaklepanje avtoradio.vse ostalo je nepotrebma sara

Popravljeno . Popravil Spasku
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale stara KIA še to najbrž nima :naughty:.

Ima pa uporabnik Facebook... (tak avtopilot sem mislil)

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj na štajerki, lepo opozorila na tistih ekranih nad AC da je bila nesreča in da naj se ustvari pas. Seveda, profi vozniki kamionov, kombijev in podobnih vozil, ki so v službi v temu poklicu, nimajo pojma kaj je to reševalni pas. Vedno isto sranje. 

20210303_204129.thumb.jpg.18dcbdbd910ad9a13631d4ad96cd8b2a.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, motozajebant pravi:

Včeraj na štajerki, lepo opozorila na tistih ekranih nad AC da je bila nesreča in da naj se ustvari pas. Seveda, profi vozniki kamionov, kombijev in podobnih vozil, ki so v službi v temu poklicu, nimajo pojma kaj je to reševalni pas. Vedno isto sranje. 

20210303_204129.thumb.jpg.18dcbdbd910ad9a13631d4ad96cd8b2a.jpg

Se strinjam in večina ne razume slovenskega jezika

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, notranc pravi:

Se strinjam in večina ne razume slovenskega jezika

Saj ga niti ne rabiš. Že malo kmečke pameti bi moglo zadostovati. Če je gužva, naredi pas. Nikoli ne veš kaj je na začetku gužve... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

no tole....

ga mnogokrat "žgemo" med naselji in podobno recimo po vipavski doli al pa kjer je obljudeno in ne bi pričakoval divjadi. In odkar lazim po vzporednih makedamskih cesticah, ki so mogoče 100m stran od regionalke, vidim in splašim en kup divjadi. Celi komadi, ne sam neke zajčke. Tako, da sem bil zadnjič kar mal zgrožen ko sem pomislil, s kako lahkoto odpilim asfaltni ovinek pri 1XXkm/h, zraven pa srnjad skače. :(

Sploh ob AC je tvegano, ker nimajo kam in obračajo. Reagirat pa tut skor ni časa, ker udari kot strela iz grmovja.

ps. piščalka pa tut nč ne pomaga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 hours ago, motozajebant said:

Včeraj na štajerki, lepo opozorila na tistih ekranih nad AC da je bila nesreča in da naj se ustvari pas. Seveda, profi vozniki kamionov, kombijev in podobnih vozil, ki so v službi v temu poklicu, nimajo pojma kaj je to reševalni pas. Vedno isto sranje. 

20210303_204129.thumb.jpg.18dcbdbd910ad9a13631d4ad96cd8b2a.jpg

Se dobro da si zakril regastrisko pa te informacijska pooblascenka ne bo tepla , zdaj jih lahk direkt poklicemo na telefonsko ?

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

http://novice.najdi.si/predogled/novica/ed6ec7fc444d288205f94f7872a2f649/Svet24-si/Kronika/Voznica-motoristu-zaprla-pot-obležal-je-več-kot-70-metrov-stran-od-mesta-trčenja

in spet bodo MS strokovnjaki, kateri lebdijo malce nad realnostjo ugotovili, da si je sam kriv

in da..70m stran brez zaviranja je hitrost, jaz sem ležal 10m stran. Ampak tip ni letu 7x hitrej od mene, pa četudi je mel H2R :P

pa naj kar dodam:

 

Reševalci so ga oskrbeli in odpeljali v bolnišnico, kjer so ugotovili, da gre za posebno hude telesne poškodbe. Policisti okoliščine nesreče še preiskujejo in bodo zoper povzročiteljico na pristojno tožilstvo podali kazensko ovadbo zaradi kaznivega dejanja nevarne vožnje v cestnem prometu.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

http://novice.najdi.si/predogled/novica/ed6ec7fc444d288205f94f7872a2f649/Svet24-si/Kronika/Voznica-motoristu-zaprla-pot-obležal-je-več-kot-70-metrov-stran-od-mesta-trčenja

in spet bodo MS strokovnjaki, kateri lebdijo malce nad realnostjo ugotovili, da si je sam kriv

in da..70m stran brez zaviranja je hitrost, jaz sem ležal 10m stran. Ampak tip ni letu 7x hitrej od mene, pa četudi je mel H2R :P

pa naj kar dodam:

 

Reševalci so ga oskrbeli in odpeljali v bolnišnico, kjer so ugotovili, da gre za posebno hude telesne poškodbe. Policisti okoliščine nesreče še preiskujejo in bodo zoper povzročiteljico na pristojno tožilstvo podali kazensko ovadbo zaradi kaznivega dejanja nevarne vožnje v cestnem prometu.

 

Kaj pa je upravljal, da je tako letel? Mig 31?

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Hude poškodbe motorista

O prometni nesreči z udeležbo motorista in voznice osebnega avtomobila na regionalni cesti med Malim Mraševem in Kostanjevico na Krki so bili policisti obveščeni nekaj po 17. uri. Po prvih ugotovitvah policistov je nesrečo povzročila 60-letna voznica osebnega avtomobila, ki je z regionalne ceste zavijala levo proti dovozu do stanovanjske hiše. Ko je zapeljala na levo smerno vozišče, je iz nasprotne smeri pravilno pripeljal 32-letni motorist. Po silovitem čelnem trčenju je motorist hudo poškodovan obležal na travniku več kot 70 metrov od mesta trčenja. Reševalci so ga oskrbeli in odpeljali v bolnišnico, kjer so ugotovili, da gre za posebno hude telesne poškodbe. Policisti okoliščine nesreče še preiskujejo in bodo zoper povzročiteljico na pristojno tožilstvo podali kazensko ovadbo zaradi kaznivega dejanja nevarne vožnje v cestnem prometu.

Včeraj, okoli 15.30 ure, pa je na cesti med Kočevjem in Dvorom zaradi prehitre vožnje padel motorist in se pri tem lažje poškodoval. Izdan mu bo plačilni nalog.

Tole sem videl na motogp stezi... lepo ga je vrglo v naselju iz ovinka po travniku dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem takih in podobnih zadev je, da nekdo reagira (beri zavije) kot da motorist ne obstaja. Lahko ga samo oplazi ali odbije in potem le ta, leti prosto po Prešernu naprej :(

Sej bi kako napisal o izsiljevanjih pa čeprav grem po naselljih dobrih 56 po števcu in še butnejo na cesto, da moram zavirat. Dobesedno se folku jebe...

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, DAMI34 pravi:

problem takih in podobnih zadev je, da nekdo reagira (beri zavije) kot da motorist ne obstaja. Lahko ga samo oplazi ali odbije in potem le ta, leti prosto po Prešernu naprej :(

Sej bi kako napisal o izsiljevanjih pa čeprav grem po naselljih dobrih 56 po števcu in še butnejo na cesto, da moram zavirat. Dobesedno se folku jebe...

 

Ne opozarjamo zastonj, da je zadnji v mesecu posebej kritičen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

http://novice.najdi.si/predogled/novica/ed6ec7fc444d288205f94f7872a2f649/Svet24-si/Kronika/Voznica-motoristu-zaprla-pot-obležal-je-več-kot-70-metrov-stran-od-mesta-trčenja

in spet bodo MS strokovnjaki, kateri lebdijo malce nad realnostjo ugotovili, da si je sam kriv

in da..70m stran brez zaviranja je hitrost, jaz sem ležal 10m stran. Ampak tip ni letu 7x hitrej od mene, pa četudi je mel H2R :P

pa naj kar dodam:

 

Reševalci so ga oskrbeli in odpeljali v bolnišnico, kjer so ugotovili, da gre za posebno hude telesne poškodbe. Policisti okoliščine nesreče še preiskujejo in bodo zoper povzročiteljico na pristojno tožilstvo podali kazensko ovadbo zaradi kaznivega dejanja nevarne vožnje v cestnem prometu.

 

Motorista osebno poznam in iz prve roke vem (po trditvah prijatelja policista), da je bila hitrost motorja ob trku 180km/h. Dovoljena hitrost na tem odseku je 90km/h. Ima pa fant trikrat zlomljeno hrbtenico in dva zloma leve podlahti. Vozil je Hondo CBR 1000RR. Žal, je fant vozil zelo objestno in divje tudi v naseljenih krajih. Mladost je pač norost. Fant ima 32 let.

Popravljeno . Popravil bladerunner
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

problem takih in podobnih zadev je, da nekdo reagira (beri zavije) kot da motorist ne obstaja. Lahko ga samo oplazi ali odbije in potem le ta, leti prosto po Prešernu naprej :(

Sej bi kako napisal o izsiljevanjih pa čeprav grem po naselljih dobrih 56 po števcu in še butnejo na cesto, da moram zavirat. Dobesedno se folku jebe...

 

Dobro predvidevanje obnašanja udeležencev v cestnem prometu in obnašanje na prednostni cesti, kot da si na stranski, mi je že nekajkrat rešilo verjetno tudi življenje. To so pač izkušnje, ki jih imam v cestnem prometu po prevoženih najmanj dva miliona ali več kilometrov z raznimi vozili, največ pa s kamioni. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, bladerunner pravi:

Motorista osebno poznam in iz prve roke vem (po trditvah prijatelja policista), da je bila hitrost motorja ob trku 180km/h. Dovoljena hitrost na tem odseku je 90km/h. Ima pa fant trikrat zlomljeno hrbtenico in dva zloma leve podlahti. Vozil je Hondo CBR 1000RR. Žal, je fant vozil zelo objestno in divje tudi v naseljenih krajih. Mladost je pač norost. Fant ima 32 let.

jaz fanta ne poznam, tudi ne vem situacije "je reku, ni reku". V članku piše, da bo povzročitelj dobil kazensko ovadbo.

Ker sem pa vsak dan na cesti s tovornim vozilom, ker imam naloženo blago in ker si ne morem privoščiti nikakršnih norij nespoštovanja predpisov, z lahkoto povem, da se folku jebe. Pa kombi ni mala zadeva ki bi jo spregledal, niti ne leti 180km/h.

Namreč postaja očitno nepisano pravilo, da v kolikor greš dopoldan po opravkih se lahko iz stranske vključiš brez gledanja levo in desno. Bodo že tisti na glavni cesti zavirali. Tako 1x do 2x dnevno se to zgodi.

ps. tudi sam sem na 2 miljona in več, pa ne samo po AC, veliko po odročnih krajih, vaseh, ozkih in umazanih cestah. 

Kot voznik motorja, pa moraš pričakovati, da te pri 180 km/h ne bodo videli, to je dejstvo.

ps. včasih te nočejo niti pri 90 ali 60, preverjeno

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!