Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

2 minutes ago, Snečer said:

pa ti to dovoljuje traction control? ne poznam, zato vprašam

da. I brze bi islo! 

Ma taj zavoj nikako ne volim. 

U osnovi nije nista losiji ili gori od drugih. 

Samo kada vidim sve te tragove,krizeve i svijece a mozak proradi .....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Redkokdaj se mi da frčoflanat po jadranki, ker so ponavadi stopinje previsoke za ta hobi ..

Ampak, ker je glih govora o tem ovinku ...

Čist slučajno sem posnel padec drugega motorista, kasneje smo se pogovarjali, voznik brez hujših posledic, mopet smo skupaj poskusali postimat (vezice in ducktape so vedno v opremi) in izšlo se je relativno OK ..

Zanimivo je, kje se je avto ustavil in skučil na pomoč in zanimivo, kako je motorist za avtom uspel pravočasno odreagirat na ustavljen avto v definitivno ne-vidni lokaciji .. če bi motorist zadaj vozil pri max-malo, kot jih veliko vozi tu, bi tudi on končal v kroniki ... težko si predstavljam, kako pozno opaziš tako ustavljen avto v takem ovinku ...

Ps: RAW, neobdelan video ..

Ps2: nima veze, kdo je vozil, je želja da ne izdam/povem .. se je pa izšlo "samo" z materialno škodo ...

Edit: vstop ne deluje slabo, ampak potem pa ne drži linije .. pa po kasnejšem pogovoru ni novinec, ampak ga je nekaj pač ****** in je šel preširoko .. je pa res, da je nekaj potrebno, da se prisiliš in spustiš prednjo zavoro, da lahko zalegneš in upaš, da bo šlo skoz, v najslabšem primeru z lowside-om, če si že nekaj hudo za**** ..

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Tex pravi:

Zanimivo je, kje se je avto ustavil in skučil na pomoč in zanimivo, kako je motorist za avtom uspel pravočasno odreagirat na ustavljen avto v definitivno ne-vidni lokaciji .. če bi motorist zadaj vozil pri max-malo, kot jih veliko vozi tu, bi tudi on končal v kroniki ... težko si predstavljam, kako pozno opaziš tako ustavljen avto v takem ovinku ...

 

kako pa veš, da ni vozil, kot vozijo tu? :P

 

problem ovinka je, ker te zid kar naenkrat "naskoči"..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, DAMI34 said:

kako pa veš, da ni vozil, kot vozijo tu? :P

 

problem ovinka je, ker te zid kar naenkrat "naskoči"..

 

sa druge strane sreca da je zid tu. 
U protivnom bi svaki pad u tom zavoju znacio i jedan novi kriz...... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta ovinek odpeljem cca 35-40 ... nič več ... ne gor ne dol ... če veš, da je zajebam pač malo zmanjšaš.. najbolj jebeno je, ko se pelješ prvič in ne veš, še bolj jebeno je, pa če pelješ za kom, ki pozna ovinek in ga odpelje cca 40-50 :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Lipstick said:

Ko je kkšn za mamo preveč zagnan, mu tam večkrat poblendam z zadnjo zavoro ....

S.O.S :D 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Lipstick pravi:

Ko je kkšn za mamo preveč zagnan, mu tam večkrat poblendam z zadnjo zavoro ....

če je kkšen za mano se umaknem, nej kar on objema zid :D

 

 

V glavnem v petek tale črni vikend so popoldan od zidu malo naprej nakladali v rešilca motorista. Niti enega znaka ali opozorila prej pred ovinkom, tako da sem razposajeno padel na policaje, reševalce in gledalce. Policaj se je nekaj križal, jaz nisem imel časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno je bila v soboto nesreča, ko je mrtvo pijan 24-letnik snel motorista....in pobegnil. Hčerka motorista je napisala lepo posvetilo pijanemu vozniku... https://mariborinfo.com/novica/kronika/custven-zapis-hcerke-ponesrecenega-motorista-izvoli-oglej-si-svojo-umetnost/375638?utm_source=motosvet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preveč kojnu, premal predvedevanja, preveč kubikov, mar ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, DAMI34 pravi:

preveč kojnu, premal predvedevanja, preveč kubikov, mar ne...

received_1177063626150168-640x360.jpeg

ne vem točno, kaj se je zgodilo tukaj, al je rdečo prevozil al kaj drugega, je pa na tem odseku veliko nesreč in lokalci ne pritiskamo skozi ta križišča...

243157259_4486619821386800_5729582621784070719_n-875x500.jpg

https://lokalec.si/novice/izpoved-hcerke-motorista-udelezenega-v-prometni-nesreci-povzrocitelj-vozil-pijan-in-pobegnil-upam-da-se-zavedas-da-bi-mi-lahko-pred-ocmi-ubil-oceta/

vozil je iz smeri obvoznice proti Hočam (motorist)

to je bila lahko samo rdeča luč s strani pobeglega avtomobilista

ampak po sliki sodeč, bo gospod (ko uredi motor) kmalu lahko spet med nami :) 

kater model motorja je upravljal pa ne prepoznam, razen da je japaner oz VFR bo to, ja kar močna zadeva

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal sem nabijal, ampak to je to...odraz realne situacije. Če ti trdiš da nimaš problemov, da nisi rešil niti ene situacije v prometu, si bodisi premalo na motorju al pa srečko...

Pa nisem rekel, da smo nedolžni. Zajebemo tudi sami, včasih se izide, včasih ne.

242565520_10159436807569861_7350632002643602361_n.jpg.d146296096c8d641d4f1b07353f81442.jpg

ampak ker gledam promet skozi oči udeleženca v več vrstah vozil (ena je strogo po predpisih, ker ni zajebancije voziti tovor), si pač dovolim komentirat kretenizme. In teh je prekleto veliko.

Kar se mene tiče in motorja, je pa tkole: 

243228387_4542192159179905_2796495022047722383_n.thumb.jpg.f78622dea70b521bd5bb3f616a6690b2.jpg

pa še me strici na GSih pokajo po ravninah :D

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, MiNa pravi:

Počakaj, da ovinek "pobrusijo" potem bo veselica...

Ni potrebe po “brušenju”!  
Skoraj vedno na tem ovinku najdem ostanke nesreč. Olje, voda ali absorber? tako, da se podlaga sama obnavlja???

775DFA6C-00BB-4C05-9F93-69C967FB5F5E.png

5A55812A-131C-42AA-98AC-8CE1D0D627DE.png

B073A124-ECFB-46F6-A878-3721040D2D9B.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvčeraj - na cesti Šmartno pri Litiji-Radeče. Zadnja serpentina tik pod vrhom proti Radečam, priletim z normalno hitrostjo tam cca 40km/h, kot že 100x do zdaj... na sredi ovinka en A3 list rdečga papirja, samo toliko sem še opazil da piše "sečnja", že je bil pred mano traktor z zapetimi hlodi na moji polovici. Mogoče je bilo razmika 10m med listom in traktorjem. Na sred ovinka. Pa brez kakršnegakoli znaka o delu na cesti pred tem. Gre za državno cesto - a tem idiotom je dovolj, da doma sprinta en papir in ga pripopa ob cesto ... pa ko bi ga vsaj pred ovinek dal.... 

Ni bilo šanse da ustavim ker sem bil čist v nagibu, pa sem šel na drugo polovico, na srečo ni blo nobenega nasprot, drugač ..... V Radečah sem potem hladil živce kake pol ure. Pizda, res ne moreš nobenmu zaupat da ima vsaj 90 koleščkov v glav če že ne 100?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Elchico pravi:

Predvčeraj - na cesti Šmartno pri Litiji-Radeče. Zadnja serpentina tik pod vrhom proti Radečam, priletim z normalno hitrostjo tam cca 40km/h, kot že 100x do zdaj... na sredi ovinka en A3 list rdečga papirja, samo toliko sem še opazil da piše "sečnja", že je bil pred mano traktor z zapetimi hlodi na moji polovici. Mogoče je bilo razmika 10m med listom in traktorjem. Na sred ovinka. Pa brez kakršnegakoli znaka o delu na cesti pred tem. Gre za državno cesto - a tem idiotom je dovolj, da doma sprinta en papir in ga pripopa ob cesto ... pa ko bi ga vsaj pred ovinek dal.... 

Ni bilo šanse da ustavim ker sem bil čist v nagibu, pa sem šel na drugo polovico, na srečo ni blo nobenega nasprot, drugač ..... V Radečah sem potem hladil živce kake pol ure. Pizda, res ne moreš nobenmu zaupat da ima vsaj 90 koleščkov v glav če že ne 100?

 

Ajoj! in zakaj nisi deloval samozaščitno? in ga "okurcal", da naj vsaj trikotnik pred ovinek postavi, lahko bi za teboj še kdo naletel, pa ne odreagiral srečno kot ti. Hvala za drugič!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa sej sem ga okurcal  :)   - itak, brez tega pol ne gre. Sicer ne tistega v traktorju ampak enega od delavcev mal nižje dol, kjer sem se ustavu. Če je pa zaleglo grem pa dones pogledat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V takem primeru je potrebno takoj poklicati 113. Bodo oni poskrbeli za varnost in vzgojo takih modelov. Če sem prav informiran, na državni cesti ne moreš kar lotiti se dela in zapreti vozni pas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 9/28/2021 at 8:28 PM, kronik said:

ja barem priznam ....... 

 

LAŽEŠ. Verjetno tudi sam sebi. Če bi ti mozak proradio, bi se poznalo v obnašanju. Če/ko mozak proradi, je irreversible. Ampak tebi pač ne proradi. Naj traja, naj ne boli. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Kugelschreiber said:

LAŽEŠ. Verjetno tudi sam sebi. Če bi ti mozak proradio, bi se poznalo v obnašanju. Če/ko mozak proradi, je irreversible. Ampak tebi pač ne proradi. Naj traja, naj ne boli. 

ocito me poznajes vec dugi niz godina iz zajednickih voznji ....... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
On 9/28/2021 at 10:19 AM, kronik said:

taj zavoj i nije za podcijeniti. Ali vjerujem da je kod mnogih u tom zavoj problem straha nagnuti motor jos jace i dodati gasa. Zato umjesto toga mnogi koce sto dovodi do izbacivanja prema van tj. prema zidu. Sto pak dovodi do veceg straha i jaceg kocenja i eto pizdarije. 

mislim da video iz linka nazalost tocno prikazuje razloge za puno nezgoda sa motorom. 


https://www.gaskrank.tv/tv/motorrad-fun/honda-crash-kurve-ausgegangen-wegen-mangelnder-schraeglage.htm?fbclid=IwAR3vae03zm442ocvkOjn9sTqCKQ9ZxpnlYjuyfMydoHFqQujTH404WYo2YY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, kronik pravi:

hm..v tem video posnetku je totalna neizkušenost. Kako vozijo preko svojih sposobnosti je že odraz sekanje črte, potem pa maline, in to čisto brez veze.

Mislim, da je tvoj zapis, citiram:

taj zavoj i nije za podcijeniti. Ali vjerujem da je kod mnogih u tom zavoj problem straha nagnuti motor jos jace i dodati gasa. Zato umjesto toga mnogi koce sto dovodi do izbacivanja prema van tj. prema zidu. Sto pak dovodi do veceg straha i jaceg kocenja i eto pizdarije. 

Po mojem mišljenju, se narod boji zaviranja v ovinku. Kar je čisto nepotrebno, vse mašine že imajo ABs nekatere cornering abs, pa tudi brez tega gre, samo z občutkom. Pač malo pipaš "kočnicu" :P

Konkretni ovinek na magistrali je eden najbolj počasnih. Tako počasnih, da te preseneti, če je ne poznaš, potem se pa še dodatno zalomi...

se pravi, zajebeš vhod, si malce prehiter, si v strahu, gledaš zid in potem:

OOO FAAAK, DODATNO ZAVOJ...ZID, NE ZID GRE NA MENE...in stvar je končana. Po domače...eni se v lajfu vozajo. Nikoli niso izkusili "situacije". Pa čeprav imajo moghoče polno kmjev pod ritjo. In potem sledi presenečenje.

 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, kronik pravi:

Ja, vsi razlogi so izpolnjeni za nezgodo:

1. cestak projektil,

2. objestni divjak ter

3. čredna vožnja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!