Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 11 urami, kronik pravi:

Ta dva postana video uratka su ociti primjeri kako kod ljudi nije bitno sta je postano vec da imaju mogucnost kritike, pametovanja i pokazivanja svog "neizmernog" znanja i najprije zastita svog nacina zivljenja ( citaj: neznanja)  koji je naravno bolji od svih ostalih. 

Tole si 3x napisal. 

Ne preneseš popolnoma upravičene krititike. Oba voznika na tistem posnetku sta kršila veliko CPP in ogrožala ostale udeležence v prometu. Objavil si posnetek objestne vožnje, kaj si pričakoval, da bomo ploskali!? 

Sej veš ravno zaradi objestne vožnje na tej cesti ugasne veliko življenj.

Še veliko srečnih in varnih kilometrov ti želim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, skalar36 said:

Tole si 3x napisal. 

Ne preneseš popolnoma upravičene krititike. Oba voznika na tistem posnetku sta kršila veliko CPP in ogrožala ostale udeležence v prometu. Objavil si posnetek objestne vožnje, kaj si pričakoval, da bomo ploskali!? 

Sej veš ravno zaradi objestne vožnje na tej cesti ugasne veliko življenj.

Še veliko srečnih in varnih kilometrov ti želim.

bas zato sam tu recenicu i napisao 3x 

I sa svakim ovakvim postom se ta recenica i dokazuje. 

Tzv. moralne prodike su i dalje bitnije od svega ostalog ..... nazalost 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No s takim odgovorom dokazuješ, da pri tebi zmaguje ego, ne zdrav razum. Ko si šel prehitevat motor, ki že prehiteva avto si naredil veliko neumnost. Kasneje pa limal slike kako se pravilno vozijo v avtošoli. Vidiš dvoličnost?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

35 minutes ago, skalar36 said:

No s takim odgovorom dokazuješ, da pri tebi zmaguje ego, ne zdrav razum. Ko si šel prehitevat motor, ki že prehiteva avto si naredil veliko neumnost. Kasneje pa limal slike kako se pravilno vozijo v avtošoli. Vidiš dvoličnost?

 

vec sam jednom napisao ali ocito nisi procitao... treba samo par stranica, mozda 3, prelistati unazad i procitati napisano. 

mozda se i tu pronadje neka dvolicnost.... 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz počim motor, ki že prehiteva avto na jadranki, večkrat. Ogromnokrat, cele grupice raznih klubov,ki se ko račke valijo po jadranki. :D

Ampak ker mam rad moj ego običajno počakam, da me opazi, pol pa enega po enega, ker nikol ne veš, kdaj bo koga kam zaneslo. Do sedaj ni še nihče ustvarjal drame. Seveda pa običajno poteka zadeva takole, da začneva oba prehitevat, nato pa se zadnji odkotali mimo.

ps. tudi mene kdaj prehitijo, ko že prehitevam oziroma, da se popravim, v fazi zaključevanja prehitevanja. Celo pomaham jim, piči. Večinoma vsi odzdravijo z nogo.

Placa za prehitevat, torej 2 motorja mimo avta je dovolj. Je pa res, da je fajn, če vsi skupaj vedo kdo kaj počne.

A je manever nevaren, je v kolikor zadnji motor leti prehitro, pa prvi ni seznanjen s situacijo. To pa itak prepuščam vsakemu posebej.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, kronik pravi:

vec sam jednom napisao ali ocito nisi procitao... treba samo par stranica, mozda 3, prelistati unazad i procitati napisano. 

mozda se i tu pronadje neka dvolicnost.... 

 

V tem je štos. Preveč enega nepotrebnega nabijanja, ki ga ne bom prebral. Pač napišeš...

"Moje ravnanje ni previlno, ne se zgledovat po njem, je le prikaz česa se ne sme delati na cesti", pa bomo vsi srečni. 

 

Da se pa promovira in opravičuje taka vožnja, pa ni odgovorno in doraslo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, skalar36 said:

V tem je štos. Preveč enega nepotrebnega nabijanja, ki ga ne bom prebral. Pač napišeš...

"Moje ravnanje ni previlno, ne se zgledovat po njem, je le prikaz česa se ne sme delati na cesti", pa bomo vsi srečni. 

 

Da se pa promovira in opravičuje taka vožnja, pa ni odgovorno in doraslo.

mislim da ces razumijeti kada kazem da mi se neda jedno te isto pisati 10x kada netko napise svoju moralnu prodiku.

Da korisnici foruma sa razumijevanjem procitaju sve napisano ne bi bilo nabijanja. Vjerujem da ces se tu sloziti samnom. 
Da nitko nije napisao kako je ovo ili ono dobro to je vjerujem isto jasno ali ne i procitano. Da se skola sigurne voznje kod npr. Keca na Grobniku promovira to je isto napisano - nazalost ne sa razumijevanjem i procitano. 

 

Ali ono sto je bitno nabijanje sa moralnim prodikama - dvolicnost na djelu! 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, kronik said:

mislim da ces razumijeti kada kazem da mi se neda jedno te isto pisati 10x kada netko napise svoju moralnu prodiku...

Se malo pa se mi bos zasmilil, skoraj ves svet je proti tebi......?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, kronik pravi:

to je tvoje misljenje. 
 

Ja bih sva smetala na cesti spreimo u kombi.

Ili kampere koji se okrecu usred zavoja - u zatvor radi ubojstva sa predoumisljajem

Ili one koji skrecu u lijevo bez zmigavca. 

Ili one koji izlaze na glavnu cestu bez da su pogledali - u zatvor radi ubojstva sa predoumisljajem

Samo koga zanima to moje misljenje?! 

Če te že zanima koga zanima, lahko enostavno preveriš tako, da pogledaš na emotikone pri tvojih postih :naughty:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, kronik pravi:

mislim da ces razumijeti kada kazem da mi se neda jedno te isto pisati 10x kada netko napise svoju moralnu prodiku.

Da korisnici foruma sa razumijevanjem procitaju sve napisano ne bi bilo nabijanja. Vjerujem da ces se tu sloziti samnom. 
Da nitko nije napisao kako je ovo ili ono dobro to je vjerujem isto jasno ali ne i procitano. Da se skola sigurne voznje kod npr. Keca na Grobniku promovira to je isto napisano - nazalost ne sa razumijevanjem i procitano. 

 

Ali ono sto je bitno nabijanje sa moralnim prodikama - dvolicnost na djelu! 

 

Moje razumevanje pisne Hrvaške besede ni dovolj dobro, da bi šel v diskusijo s teboj. Zato bo to moj zadni post. Moj namen ni moralizirat, ali pa tudi. Kakor vzameš. Moj namen je opozoriti, da na cesti nisi sam, vsi udeleženci cestnega prometa, se moramo držati določenih pravil, da ne ogrožamo drugih udeležencev. Ni to free solo climbing.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veliko podobnih situacij je na jadranki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Taka voznja kot z GSom je recept za rjuhice ob cesti. Verjetno se mu zdi, da obvlada, ubistvu ma pa cilj bit najhitrejsi, na vsak nacin prehitevat, cetudi ze nekdo pred njim prehiteva, brez ozira na ostali promet. Taki mi grejo na kurec dol, ponavadi lokalci brez tablic ja... Ko bo pa spet en ata zavijalna parking, bo pa un kriv. Seveda. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, ChilliPalmer said:

Ko bo pa spet en ata zavijalna parking, bo pa un kriv. Seveda. 

"Do sredine septembra pa je bilo žal kar 25 smrti motoristov, 20 med njimi jih je samo povzročilo nesrečo, v kateri so umrli."

vir: https://siol.net/avtomoto/zgodbe/znane-stevilke-tudi-ukrepi-kako-varne-so-ceste-po-lockdownu-563755

  • Šokiran 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jedan na GSu koji bi brzinom kretanja odgovarao moralnim vrijednstima vecine komentatora. 

Vozi po ogranicenju i pazi na druge ?

 

Popravljeno . Popravil kronik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne odgovatja večini komentatorjev, saj je šel na nasprotno stran?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

28 minutes ago, Endlich said:

Ne odgovatja večini komentatorjev, saj je šel na nasprotno stran?

gdje je linija na sredini cesta koja odvaja trake? 
Ali lik je vozio sporo i pazio je na sudionike u prometu!! 

Takvi se na ovome forumu traze! 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, kronik pravi:

gdje je linija na sredini cesta koja odvaja trake? 
Ali lik je vozio sporo i pazio je na sudionike u prometu!! 

Takvi se na ovome forumu traze! 

Tu nikogar ne iščemo na forumu.

Vzpodbujamo pa varno in odgovorno vožnjo.

Tisti tvoj posnetek je šolski primer objestneža na Jadranki. Zavestno krši predpis, zaradi česar si je odstranil tudi zadnjo tablico.

Samo za v kombi nabasat in odvzem izpita, če gre za tuj izpit pa prepoved vožnje najmanj 2 leti v cro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Snečer said:

Tu nikogar ne iščemo na forumu.

Vzpodbujamo pa varno in odgovorno vožnjo.

Tisti tvoj posnetek je šolski primer objestneža na Jadranki. Zavestno krši predpis, zaradi česar si je odstranil tudi zadnjo tablico.

Samo za v kombi nabasat in odvzem izpita, če gre za tuj izpit pa prepoved vožnje najmanj 2 leti v cro.

pa postao sam filmic sa sigurnom i odgovornom voznjom jednog vozaca GS-a.

Taj snimak je skolski primjer umjerenog i uzornog vozaca na Passo Stelvio koji ne krsi zakone i niti je odstranio tablicu! 

Takvog bi trebalo likovati i cijeniti, a prije svega trebalo bi ga pozvati na jadransku magistralu  gdje bi mogao prezentirati njegov nadasve siguran nacin voznje. 

I opet ti ne odgovara?!? 

Popravljeno . Popravil kronik
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, kronik pravi:

pa postao sam filmic sa sigurnom i odgovornom votznjom jednog vozaca GS-a.

Taj snimak je skolski primjer umjerenog i uzornog vozaca na Passo Stelvio koji ne kri zakone i niti je odstranio tablicu! 

Takvog bi trebalo likovati i cijeniti, a prije svega trebalo bi ga pozvati na jadransku magistralu  gdje bi mogao

Verjetno ne misliva na isti posnetek. Jaz govorim o norenju na Jadranki.

Stelvio je specifika, nekdo s težkim motorjem (300kg+ z opremo) in že v letih se lahko kar namuči po tistih serpentinah.

Tu se pokaže tudi izbira pravega motorja, ki je vodljiv in ima majhen radij, s takim motorjem serpentin ni potrebno voziti z ajnšlagom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Snečer said:

Verjetno ne misliva na isti posnetek. Jaz govorim o norenju na Jadranki.

Stelvio je specifika, nekdo s težkim motorjem (300kg+ z opremo) in že v letih se lahko kar namuči po tistih serpentinah.

Tu se pokaže tudi izbira pravega motorja, ki je vodljiv in ima majhen radij, s takim motorjem serpentin ni potrebno voziti z ajnšlagom.

i opet Snecer pokazujes svoje ne znanje ili pak pokusavas u nedostatku boljih argumenata sa ovakvima nesto postici. 
Tezina motora nema veze sa znanjem i iskustvom u voznji istoga: 

 

Popravljeno . Popravil kronik
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjic je bil en slovenc na jadranki prov tkole....  Upam, da mu je kolega s TDM povedal, da je smesn kar dela :)

 

Kronik, a kolegu na GSu tud guma zdrzi sam 1500,tko k teb? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, kronik pravi:

i opet Snecer pokazujes svoje ne znanje ili pak pokusavas u nedostatku boljih argumenata sa ovakvima nesto postici. 
Tezina motora nema veze sa znanjem i iskustvom u voznji istoga: 

 

teža motorja še kako vpliva in sam tip motorja tudi...

kažeš in limaš videoposnetke policajec, ki cele dneve drajsajo poligon, to je njihova služba

ajde pokaži ti svoj video kako se na poligonu s precej lažjim motorjem sukaš...

osnove fizike:

lažji in bolj vodljiv motor je lažje vozit

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

59 minutes ago, kronik said:

Jedan na GSu koji bi brzinom kretanja odgovarao moralnim vrijednstima vecine komentatora. 

Vozi po ogranicenju i pazi na druge ?

 

Nekateri preprosto niso za na motor in in bi bilo  boljše da ne naredijo izpita za motor in z svojo nerodnostjo večkrat podejo  pri majhni hitrosti ali na mestu al pa ne speljejo ovink takih nesreč nisem zasledu vedno je bila hitrostkriva.Drugo je pa tista  neumna vožnja na tistem posnetku skozi naselja ,straske ceste ...itd namesto 50 Km - 150Km na uro.Tako so ubili tistega nedolžnega  motorista kakšen mesec nazaj ko so ga pokosili norci na svojem pasu.  

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!