Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

2 hours ago, Snečer said:

Z motorji se bistveno bolj divja kot z avtomobili in vozi bolj objestno.

Pravila so enaka za vse, za tiste, znajo "vrhunsko" peljat in tiste ki se prevažajo med točkami.

Zaradi takih modelov, kot sta kronik in njegov gsar brez tablice bo lepega dne vse pokrito z radarji.

Če si prehiter, si prehiter, ne glede na znanje. :) na albumu, ki ga pošljejo ne piše, ali so zmerili rejserju ali začetniku

kronikov mentor na Jadranki

 

ako mislis da mi je on mentor onda ti moj video sa te dionice necu niti pokazivati .

 

A nitko ne komentira Golfa?!? Nepregledni zavoj a njega je pola preko crte.

image.thumb.png.3f8e8bd480d2fe540c3ba55d37bf0b88.png

3 hours ago, Snečer said:

vozil enkrat za GW, v vsakem ovinku mu je iskrilo...

ti v video posnetkih kažeš samo skrajneže, objestno vožnjo

Nije istina Snecer. Postao sam video i sa GS-om koji se vozio po pravilima i postivao je druge sudionike u prometu. 
Samo takav video te ne zanima. Koncentriran si na objestnu voznju! To je jedino sto komentiras

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, kronik pravi:

.

 

A nitko ne komentira Golfa?!? Nepregledni zavoj a njega je pola preko crte.
 

jaz sem ga :P Golf vozi s pravilno hitrostjo :D

 

 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, kronik pravi:

ako mislis da mi je on mentor onda ti moj video sa te dionice necu niti pokazivati .

 

A nitko ne komentira Golfa?!? Nepregledni zavoj a njega je pola preko crte.

image.thumb.png.3f8e8bd480d2fe540c3ba55d37bf0b88.png

Nije istina Snecer. Postao sam video i sa GS-om koji se vozio po pravilima i postivao je druge sudionike u prometu. 
Samo takav video te ne zanima. Koncentriran si na objestnu voznju! To je jedino sto komentiras

Tako kot tebe ne zanima varna in odgovorna vožnja

Eno samo divjanje te je in objestna vožnja

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, izibajker said:

Bi prosil @Kronika, da se vzdrži posplošenih ocen o "moralnim vrijednostima večine komentatora". Tale filček, ki si ga ob komentar prilimal je smešen, ampak očitno se tudi taki najdejo na cesti. Ma, v 10 letih sem jih na cestah videl vsaj 100x manj kot pa cestnih projektilov tipa gs brez tablice...

Tule na forumu smo nekateri, ki smo se imeli priliko spoznati tudi v živo. Skupaj odpeljali kakšno etapo in (vsaj ob kofetu) tudi kakšno rekli, izmenjali kakšne misli, stališča... ne nujno motoristične... Moralne vrednosti so neprimerno več kot pa samo ocena odpeljanih ovinkov....

To, da si odlično tehnično podkovan motorist, je pa vsem nam (ali vsaj večini komentatorjev) jasno ko beli dan. Uživaj.

 

i ja sam upoznao uzivo neke drage ljuda sa foruma. 

 

Samo kada vidim da se ekipa "zapali" na jednu tocnu i krenu dusebrizno komentirati divljanje a istovremeno ne gledaju i onu drugu stranu medalje tu mi se malo kosa ( koju i nemam vise ) na glavi digne. Zato i spominjem te "moralne" vrijednosti. Jer svi ti koji se brze voze su darovatelji organa. Iako je vrlo cesto da ovi koji se voze sporije pomognu darovateljima organa da brze daruju prijeko potrebne dijelove tijela. Tu ne mislim samo na motoriste vec na sve sudionike u prometu. 
Primjer tog GS-a serpentini na Stelvio prijelazu ili vozaca Golfa ili kampera kojemu zena bas tu, ma bas, bas tu zeli gledati zalazak sunca ili  ..... a ima ih. 

Ono sto zelim reci od pocetka je da brzina kretanja itekako je problem ako je taj netko ne kontrolira. 
Za onog GSeovca iz mog filma nema puno brige. 
Ali za puno njih - zavoj sa onim zidom kao primjer - je brzina kretanja itekako veliki problem. 

I smatram da se poznavanje mogucnosti vozila u ili na kojem sjedimo mora upoznati/nauciti.  

Jer samo sa time mozemo otkriti i svoje osobne granice i doci do vrlo potrebnog osjecaja sigurnosti za vrijeme voznje. 
 

 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi ki me prehitijo: so objestni diujaki!!!

Vsi ki jih jaz prehitim: so počasnela, ki ovirajo promet :P

 

nekako tako se začne ozko usmerjeno gledanje v prometu, brez tolerance in razumevanja.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Snečer said:

Tako kot tebe ne zanima varna in odgovorna vožnja

Eno samo divjanje te je in objestna vožnja

 

predrasuda je majka svih zajeba Snecer. 

Sigurna i odgovorna voznja moze biti i brza voznja. 
Onaj GS-ovac na Stelvio prijelazu nije vozio brzo ali je on po meni ubojica na slobodi! 
Jer niti u jednom trenutku ne kontrolira situacijom niti svojim vozilom! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, kronik pravi:

predrasuda je majka svih zajeba Snecer. 

Sigurna i odgovorna voznja moze biti i brza voznja. 
Onaj GS-ovac na Stelvio prijelazu nije vozio brzo ali je on po meni ubojica na slobodi! 
Jer niti u jednom trenutku ne kontrolira situacijom niti svojim vozilom! 

ocenil je,da ne bo zvozil in šel ravno, saj je videl in ocenil tudi ravnanje os. vozils

pri tej brzini je ogrožal le lak na motorju

on sicer želi zvoziti ovinke, a nezavedno počne napake

ti in gsar brez tablice pa sta se ob zagonu projektilov odločila ,da bosta izvrševala kazniva dejanja in prekrške (naklepno)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Snečer said:

ni kaj darovat pri trku projektila

razen za mašo

ponovno poudarjam, da so cestnoprometna pravila znana in uradno objavljeno

tu se zadeve hitro končajo

znaci po tebi je lik na Stelvio koji je vozio pro pravilima super? Nije presao preko pune jer je tamo i nema. 

Nije vozio prebrzo i na srecu nije nijenikoga spremio u grob.

Onaj crveni Golf isto nije vozio prebrzo. Recimo da je ubio trojicu ali je vozio po pravilima?! 
OK malo, ali samo malo je presao preko pune crte u ne bas preglednom zavoju. Ali je vozio 60km/h koliko je dozvoljeno?
 

Iskreno mislim Snecer da niti ti bas nisi siguran u sebe na motoru i da si za obranu sebe odabrao taj tvrdoglavi stav. 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko boš z ekipo divjal po Jadranki te naprošam, da tu gor sporočiš datum in ure, da se ognem...

hvala

pred 1 minuto, kronik pravi:

znaci po tebi je lik na Stelvio koji je vozio pro pravilima super? Nije presao preko pune jer je tamo i nema. 

Nije vozio prebrzo i na srecu nije nijenikoga spremio u grob.

Onaj crveni Golf isto nije vozio prebrzo. Recimo da je ubio trojicu ali je vozio po pravilima?! 
OK malo, ali samo malo je presao preko pune crte u ne bas preglednom zavoju. Ali je vozio 60km/h koliko je dozvoljeno?
 

Iskreno mislim Snecer da niti ti bas nisi siguran u sebe na motoru i da si za obranu sebe odabrao taj tvrdoglavi stav. 

 

 

lik se je precenil, naredil napako, ki je ni hotel...

ti in lik brez tablice pa želita in hočeta delati prekrške ter kazniva dejanja

zelo preprosto

zakaj lik na gsu nima tablice?

dajmo prvo to razčistit, me zelo zanima....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, kronik said:

mislim da se nagib motora bez obzira na znanje programe ne da tako lako odraditi. 

Uz to taj film je "star koliko i svijet" i na forumu dragon´s tail se dugo pricalo o toj dvojici. 

 

A spominjes da ti nebi bio problem obraditi video - koji program koristis za to? 
Mozda bi nekim formuasima ovdje mogao pomoci da i njihovi video uradci izgledaju ozbiljnije

Wondershare Filmora

https://filmora.wondershare.com/?ic_source=navigation

Odvoziš z normalno  hitrostjo  traso potem to obdelaš režeš,limaš,spreminjaš kote hitrosti  filtre efekte zvok tranzicije mislim da bi slo še posebna tale ki je tako slabe kvalitete k se ne vidi detajlov.To sem se včeraj igral ker me je zanimalo kako naredit tekočo pot po zemljevidu.drugič bo pro :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, Snečer said:

ko boš z ekipo divjal po Jadranki te naprošam, da tu gor sporočiš datum in ure, da se ognem...

hvala

lik se je precenil, naredil napako, ki je ni hotel...

ti in lik brez tablice pa želita in hočeta delati prekrške ter kazniva dejanja

zelo preprosto

zakaj lik na gsu nima tablice?

dajmo prvo to razčistit, me zelo zanima....

lik se je precenil, naredil napako, ki je ni hotel... ?!? nista strasno?! 
Snecer zbog toga je u jednoj prometnoj nezgodi 9 ljudi poginulo na Plominci prije nekoliko godina!

 

 

 

 

1 minute ago, Spasku said:

Wondershare Filmora

https://filmora.wondershare.com/?ic_source=navigation

Odvoziš z normalno  hitrostjo  traso potem to obdelaš režeš,limaš,spreminjaš kote hitrosti  filtre efekte zvok tranzicije mislim da bi slo še posebna tale ki je tako slabe kvalitete k se ne vidi detajlov.To sem se včeraj igral ker me je zanimalo kako naredit tekočo pot po zemljevidu.drugič bo pro :)

 

tu se nista ne vidi - barem meni ne prikazuje nista od zemljevida! 

ubrzavanje filma nije problem ali se itekako raspoznaje da je ubrzan po zvoku a i po nagibu motora u zavoju! 
to se neda sakriti. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, kronik pravi:

lik se je precenil, naredil napako, ki je ni hotel... ?!? nista strasno?! 
Snecer zbog toga je u jednoj prometnoj nezgodi 9 ljudi poginulo na Plominci prije nekoliko godina!

 

 

 

 

tu se nista ne vidi - barem meni ne prikazuje nista od zemljevida! 

ubrzavanje filma nije problem ali se itekako raspoznaje da je ubrzan po zvoku a i po nagibu motora u zavoju! 
to se neda sakriti. 

Stelvio ni Plominka...

Če bi več vozil po hribih, bi videl, da marsikaj blokira cesto

Iz Stelvia imaš cel kup video posnetkov, ko mojstri ne zvozijo serpentin...

Na to je treba računat na McDonalds prelazu, tam je od klobukov do Rogličev vse...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Snečer said:

Stelvio ni Plominka...

Če bi več vozil po hribih, bi videl, da marsikaj blokira cesto

Iz Stelvia imaš cel kup video posnetkov, ko mojstri ne zvozijo serpentin...

Na to je treba računat na McDonalds prelazu, tam je od klobukov do Rogličev vse...

 

znaci sada ti ne odgovara primjer sa Plominkom jer moramo ostati na Stelvio prijelazu?!?! 
ili da se prebacimo na onog "coppera" koji se isto, tako u ne velikoj brzini kretanja koju nije kontrolirao, precenil, naredil napako, ki je ni hotel i tako pokosio dvojicu koji su dosli iz kontra smjera?? Cini mi se da je jedan poginuo u toj nezgodi! 


Da se nisi malo "zapleo" u svojoj tvrdoglavosti malo?? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, kronik said:

lik se je precenil, naredil napako, ki je ni hotel... ?!? nista strasno?! 
Snecer zbog toga je u jednoj prometnoj nezgodi 9 ljudi poginulo na Plominci prije nekoliko godina!

 

 

 

 

tu se nista ne vidi - barem meni ne prikazuje nista od zemljevida! 

ubrzavanje filma nije problem ali se itekako raspoznaje da je ubrzan po zvoku a i po nagibu motora u zavoju! 
to se neda sakriti. 

sem naredil pot ki teče  pretanko za drugič bo debelejša poglej še enkrat ali pa rabiš očala :lol1:vse se da skrit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, kronik pravi:

znaci sada ti ne odgovara primjer sa Plominkom jer moramo ostati na Stelvio prijelazu?!?! 
ili da se prebacimo na onog "coppera" koji se isto, tako u ne velikoj brzini kretanja koju nije kontrolirao, precenil, naredil napako, ki je ni hotel i tako pokosio dvojicu koji su dosli iz kontra smjera?? Cini mi se da je jedan poginuo u toj nezgodi! 


Da se nisi malo "zapleo" u svojoj tvrdoglavosti malo?? 

še vedno sem pri tvojem videu in neznanki z manjkajočo tablico...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Spasku said:

sem naredil pot ki teče  pretanko za drugič bo debelejša poglej še enkrat ali pa rabiš očala :lol1:vse se da skrit

sa Relive appom dobijas slican efekt

rabiš očala? da! ?

1 minute ago, Snečer said:

še vedno sem pri tvojem videu in neznanki z manjkajočo tablico...

 

vjerujem. jer za ostalo nemas argumenata pa pokusavas okrenuti pricu ...... 

 

slab izgovor Snecer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, kronik pravi:

sa Relive appom dobijas slican efekt

rabiš očala? da! ?

vjerujem. jer za ostalo nemas argumenata pa pokusavas okrenuti pricu ...... 

 

slab izgovor Snecer.

torej kje je tablica oz zakaj je ni gor?

tudi hitrost sem vama zračunal, si pozabil, vse argumentiram, a po vrsti gremo, ne skakat v Istro in Italijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, Snečer said:

torej kje je tablica oz zakaj je ni gor?

tudi hitrost sem vama zračunal, si pozabil, vse argumentiram, a po vrsti gremo, ne skakat v Istro in Italijo

upravo u online casopisu morski.hr javljaju da je kod Selina pogonuo jedan 65-godisnjak. 
Taj je 100% divljao motorom. 

slabi su ti argumenti Snecer. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, kronik pravi:


Ali za puno njih - zavoj sa onim zidom kao primjer - je brzina kretanja itekako veliki problem. 

 

Ajde Kronik, daj bodi konkreten kar se tiče tega zavoja. Dva vikenda nazaj sem šel tam mimo...

Resno te sprašujem. Koliko ti misliš, da bi moral iti nekdo tam mimo tistega zida, pa da brzina kretanja ne bi bila veliki problem za ostale, ki so v tistem konkretnem trenutku na tem ali sosednjem pasu? 

Pa ni treba, da se kdo drug užiga, ki se je že stokrat pobahal, da se mu zdi 100 premalo.

Konkretno tebe sprašujem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, kronik pravi:

upravo u online casopisu morski.hr javljaju da je kod Selina pogonuo jedan 65-godisnjak. 
Taj je 100% divljao motorom. 

slabi su ti argumenti Snecer. 

 

https://morski.hr/2021/10/12/video-borba-trajekta-s-orkanskom-burom-zabiljezen-i-bijeg-gliserom/

poznam kar nekaj starejših, ki pritiskajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, izibajker said:

Ajde Kronik, daj bodi konkreten kar se tiče tega zavoja. Dva vikenda nazaj sem šel tam mimo...

Resno te sprašujem. Koliko ti misliš, da bi moral iti nekdo tam mimo tistega zida, pa da brzina kretanja ne bi bila veliki problem za ostale, ki so v tistem konkretnem trenutku na tem ali sosednjem pasu? 

Pa ni treba, da se kdo drug užiga, ki se je že stokrat pobahal, da se mu zdi 100 premalo.

Konkretno tebe sprašujem. 

brzina kretanja je relativan pojam. 
ja prolazim tuda sa jedno 55-60-65km/h - ne znam tocno. 

Znam ih koji tamo ne prolaze brze od 40km/h. 

Problem tog zavoja je jedino u kontroli vozila na/u kojem sjedimo i poznavanja granica tog istog.  Prijatelji koji rade u policiji su mi rekli da je puno cesca pojava prometnih nezgoda kod tog zida sa vozacima koji nisu vozili brzo. Sa time zele reci manjak iskustva i/ili znanja.

Taj zavoj nije nesto, gledajuci putanju, poseban. Taj zid ga cini "opasnijim" nego sto u stvarno je! 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, Snečer said:

kakve veze ima borba sa trajekta sa burom i ove teme??? 

Znam ih i ja - Barba Bore iz Sibenika. Mnogi bi od njega imali sta za nauciti. 

jednom ga je za zivot opasnu situaciju doveo lik koji je autom ( maslinar) u nepreglednom zavoju skretao preko pune lijevo, drugi puta ga je lik u auto pokupio na semaforu. 

 

ali i dalje ne govoris kako je vozio ovaj! Posto je izletio iz zavoja i nazalost umro zasigurno je objestno i diuljaski?! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Snečer pravi:

Stelvio ni Plominka...

Če bi več vozil po hribih, bi videl, da marsikaj blokira cesto

Iz Stelvia imaš cel kup video posnetkov, ko mojstri ne zvozijo serpentin...

Na to je treba računat na McDonalds prelazu, tam je od klobukov do Rogličev vse...

 

Na Stelviu sem bil večkrat, razen prvič vselej "kazensko" ker je bil kak nov član v ekipi in si je tega želel. Zame osebno je Stelvio za vožnjo najbolj beden prelaz. Gneča zaradi pedalogoncev, avtodomarjev in svizcev ki skačejo pod kolesa.... Brezveze. Stelvio zaradi razvpitosti skoraj vsak želi prevozit, je pa v teh časih ogromno ljudi, ki si lahko privoščijo potovanja in relativno drage motorje, nimajo pa se časa navozit in večina tudi nima izkušenj. Večinoma prevelike in pretežke krače ob zaustavitvi v ovinku kar kličejo po padcu. To so moja opažanja s Stelvia, katera morda niti ne držijo... :beer2:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, kronik pravi:

kakve veze ima borba sa trajekta sa burom i ove teme??? 

Znam ih i ja - Barba Bore iz Sibenika. Mnogi bi od njega imali sta za nauciti. 

jednom ga je za zivot opasnu situaciju doveo lik koji je autom ( maslinar) u nepreglednom zavoju skretao preko pune lijevo, drugi puta ga je lik u auto pokupio na semaforu. 

 

ali i dalje ne govoris kako je vozio ovaj! Posto je izletio iz zavoja i nazalost umro zasigurno je objestno i diuljaski?! 

nimam podatkov o nesreči, imaš ti? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!