Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 4 minutami, Snečer pravi:

Kakorkoli obrnemo, za lep vikend se postavit na jadranko in kamero v roke.

Eno samo divjanje ...

Zdaj pa dalje iskat vzroke ...

saj ni treba na jadranko ... kruzam proti morju  (hitrost laganice 200+ ) pa tri kamikaze mim mene .. mislim, groza :dry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, DAMI34 said:

znaki na jadranki so hudo neuporabna informacija, žal. Na čisto lepih ovinkih, ki jih zlahka zvoziš 80km/h je znak 40, potem pa res ne veš, kje je tak ovinek, kjer je 40 hudo pomembno.

Če pa kdorkoli odvozi jadranki po omejitvah, čakam posnetek. :P

še avtodomi je ne, pa gredo max 47km/h :P

 

To se absolutno strinjam. Enako je z oznakami za naseje.. ni in ni hise, pa cez 3km vidis znak za konec naselja :)

 

Verjetno so ubrali naso taktiko.. lazje postavit znak, kot narediti nekaj za varnost v prometu. Kar pa se zmeraj ne opravicuje divjanja.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas so table za naselje postavljene malo bolj smiselno.

Na hrvaškem je pa kar pravilo da so postavljene krepko pred in za hišami.

Mogoče razlog več da se pekrši kakšno omejitev.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, maus pravi:

saj ni treba na jadranko ... kruzam proti morju  (hitrost laganice 200+ ) pa tri kamikaze mim mene .. mislim, groza :dry: 

ja sj, pol se člouk k sanja pr 200km/h čist mau zdrzne :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, ukica pravi:

To se absolutno strinjam. Enako je z oznakami za naseje.. ni in ni hise, pa cez 3km vidis znak za konec naselja :)

 

Verjetno so ubrali naso taktiko.. lazje postavit znak, kot narediti nekaj za varnost v prometu. Kar pa se zmeraj ne opravicuje divjanja.

sam znak za naselje nekako razumem, 2 bajti, lahko vleti pes, koza, pešec..vsaj mal da člouk uč vn iz glave pa zveča pozornost za ene 50%.

Najhujša je nelogičnost in to z lahkoto trdim, vsaj 10x letno jo odpulim, pa še 14dni mam moped v pakli in jo drgnem, da majo enako omejitev, nenevarni ovinki in zelo nevarni.

Nekako v Sloveniji (neglede, da se mnogokrat ne strinjam s 50, ko bi lahko bilo 70) so omejitve bolj logične, bolj vozniku prijazne. Še bolje ima AU. Torej, ko je res nevaren ovinek je omejitev, razne table, zadnje čase celo umetniške poslikave tal :P

Hrvatje so tablo 40 pometal povsod..in ko bi jo res rabil, vključno z znaki hud zavoj ali kaj podobnega, je ni ali pa je napačno postavljena.

Vsako leto jadranko odpulim cca 2x ponoči. Ne bom razlagal, kako bolj nevarna postane (od živalic, slabe vidljivosti, do tega, da ne veš kako in kam se ovinek zalomi), takrat pač voziš po znakih. Se zna zgodit, da v ovinku skor not padeš, ker je bilo preveč tabel pred njim :P

malce karikiram, ma vozniku, ki ne pozna ceste, so pravilne table in oznake zelo pomembne. On se ravna po njih, šele nato vizuelno.

Da ne govorim o Črni gori. Tam so štancal samo en znak. 50km/h pa ga gladko fuknejo povsod.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, ChuckNorris pravi:

Pri nas so table za naselje postavljene malo bolj smiselno.

Slovenija je tok majhna, da na Hrvaški meji postavijo znak 50 in velja do naslednje meje :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

47 minutes ago, maus said:

Slovenija je tok majhna, da na Hrvaški meji postavijo znak 50 in velja do naslednje meje :P 

Ako moze to tek nakon sto se ja "izgubim" motorom u Sloveniji. Trebati ce mi sigurno jedno 5 dana da pronadjem izlaz van. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, kronik pravi:

Ako moze to tek nakon sto se ja "izgubim" motorom u Sloveniji. Trebati ce mi sigurno jedno 5 dana da pronadjem izlaz van. 

Lahko pa pospešiš. Sam zaupij: "Slušajte Janezi, Piran je naš" pa ti bomo kuj pokazali pot domov. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, skalar36 said:

Lahko pa pospešiš. Sam zaupij: "Slušajte Janezi, Piran je naš" pa ti bomo kuj pokazali pot domov. :naughty:

ma ja spadam pod pacifiste avanturiste. 

Tako da cu izlaz potraziti sam. A dok ne pronadjem gdje se izlazi morati cu sobu rezervirati kod Pension Kanonir. Hrana je tamo "preodlicna" !!

Popravljeno . Popravil kronik
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 več odpelješ celo Jadranko  na izi razen skozi naselja in radarjev 7 več mimogrede vidiš kakšen jošk na desni v kašnem zalivčku do karirastih prtov je lahko 20-30 minut razlike v primerjavi na projektile,konc koncu se gre pohajat ne ubijat ni boljšga občutka ko pridemo vsi srečno domov.Dobro kje je lahko tudi kašen km več

long live and prosper:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, DAMI34 pravi:

znaki na jadranki so hudo neuporabna informacija....

....Če pa kdorkoli odvozi jadranki po omejitvah, čakam posnetek. :P

Če bi kdo jadranko prevozil po omejitvah to ne bi bil posnetek, ampak enourne nanizanke tipa 16 sezona 852 del...:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda cbr900 fireblade :P 

pred 18 minutami, Snečer pravi:

projektil pri 240, kaj pa je upravljal motorist za en motor?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

u kak to leti :) taki te prehitevajo?

ja... ko prešaltam v tretjo, pa za trenutek vidi mojo zandjico :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, izibajker pravi:

Če bi kdo jadranko prevozil po omejitvah to ne bi bil posnetek, ampak enourne nanizanke tipa 16 sezona 852 del...:naughty:

Od Karlobaga do Paklenice ... cca 45 minut dolg posnetek :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno sem mnenja, da določeni motorji pri 240 so bolj varni kot nekateri pri 160.

Poglej Ljubljansko obvoznico, če voziš 130 si vsem v napoto, nekje pri 150 si na isti valovni dolžini!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorji že mogoče s piloti pa je druga zgodba ... pa saj veš kako pravijo tukaj na forumu: po ravnini zna skoraj vsak tišat ampak so pa tudi krivine in na koncu koncev se je treba tudi ustaviti ...

BTW: ob kateri uri dneva pa ti uspe voziti po Lj.obvoznici 150 km/h? In tako hitro voziš da ne bil drugim v napoto? 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!