Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 15 minutami, Endlich pravi:

Malo premalo jasno so opisali.

Če bi mu priletela žuželka v čelado pri zaprtem vizirju ni nič, če pa bi imel odprtega in dobil npr. Oso ali čebelo ki bi ga pičila je pa druga zgodba.

Samo ugibam, če se je kaj podobnega zgodilo.

A se je to komu že zgodilo?

Na AC pri enih 130 nekaj v velikosti čmrlja v zgornji del čelade, tik nad vizirjem.......kot bi me Kmet2 žvajznu..... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, Endlich pravi:

Malo premalo jasno so opisali.

Če bi mu priletela žuželka v čelado pri zaprtem vizirju ni nič, če pa bi imel odprtega in dobil npr. Oso ali čebelo ki bi ga pičila je pa druga zgodba.

Samo ugibam, če se je kaj podobnega zgodilo.

A se je to komu že zgodilo?

da, celo dobro sem bil popikan (kljub temu da je bila raztgana osa, ker jo je skozi zračnik nabilo , pa žena tudi, ampak ona ni vozila :P

tudi tule je nekje drugje pisalo, da je odprl vizir

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi ki smo bili kdaj na Stelvio vemo, da brez voznje po nasprotnem pasu ne gre. Vse ostalo je modrovanje. 😁

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, 3nity pravi:

Dami, že ko vneto sprašuješ, vedno gremo za kreteni in jim povemo kar si mislimo o njihovi vožnji.

Eno je briganje zase (se ne vtikam v to, če zajemaš ovinke iz kontra pasu, podaljšaš na kontra pas, voziš nad omejitvijo, furaš wheelija, prehitevaš čez dvojno polno, ipd.), drugo pa je ogrožanje. V tem primeru se obrne/ustavi človeka in mu na prijazen način pove, da vozi za en k*. Mogoče ne pomaga, če pa slučajno pomaga, si naredil ogromno.
Zanimivo mi je kako ste na internetu vsi glasni, v živo pa je izgleda težko biti iskren. In kar je še bolj zanimivo, si te neumnosti dobro zapomnete in jih potem čez čas mečete ljudem v obraz. Končna statistika: 3/4 članov foruma je skreganih.
Za primerjavo, s tistim članom MS, ki sva ga z mojim lovila 15km, da sva mu izlila žolč (takrat se nismo poznali), smo danes prijatelji, lahko gremo BP na pijačo, še motor sem mu "prodala". Res ne vidim problema v iskrenosti in postavljanju meja.

Me pa prav zanima kolikšen delež motoristov odpelje u-ovinek, tako da ga zaključi na svoji strani

 

 

Kar jaz vidim po cesti, bi rekla kakšen odstotek.. še s tem se mi zdi, da pretiravam. Iz tega pa sledi, da je vsa kregarija okoli vožnje po nasprotnem pasu v zadnjih komentarjih brezpredmetna 🤣

svaka čast, da se vama da in to v dvoje preganjat za nekom, predvidevam da moraš naganjat in spet tvegat zato da mu nekaj pojasni, ampak ok vsakemu svoje.. Očitno je bila bolj namišljena nevarnost (in ne trdim da ni bila), ker kot sem zapisal, ko ti avto šlepar skozi ovinek prehiteva in te greš komaj mimo, te mine lovlenje idiota.

No tile ovinki niso nikakršna znanost :P mal se je treba vozit, pa se jih prav in varno odpelje. In zato in nič narobe, če se ovinek "od zunaj vzame". Al pa zlomiš motor, varnih načinov je nebroj. Marsikdo pa pri serpentinah ne zna ustavit in pogledat ko vidi kamion, namreč zadnji del ali prednji del..odvisno od ovinka, bo šel na naš pas.

 

Sicer je bilo govora pri čveku pred tem, ko si ti pisala, kako gredo za bedakom in mu dajo dve čez hrbet...

Vse živo se zgodi v vožnji, marsikaj sem doživel, od tega da sem se Brusu umikal po travi, ko je sekal ovinek, do tega da sem samo pozdravil motorista v škarje. 1x pa celo nisem rešil in bil zato 2 meseca nepokreten in 8 mesecev na bolniški.

Tako da ja: brigite se zase, dokler me ne ogrožate si lahko vrtate po nosu al pa obratno. :P

 

 

 

pred eno uro, hajamoto pravi:

Vsi ki smo bili kdaj na Stelvio vemo, da brez voznje po nasprotnem pasu ne gre. Vse ostalo je modrovanje. 😁

no ja...gre, ampak ni potrebe :D

važno da prideš iz ovinka po svojem pasu. Cele dneve nažigam take ovinke, relacija Vrpolje Col, pa iz Lokavca na predmejo...super pista za drajsanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Endlich pravi:

 

A se je to komu že zgodilo?

Ko je moja trajbala AŠ ji je ob zaprtem vizirju uletela čebela. Ustavila na avtobusni postaji in se rešila nadloge. 👍

Sam sem pa že tudi goloba dobil v čelado. Ostane le refleksno obračanje glave in tako sem ga trofil v del, kjer je pritrjen vizir ... ja jakna je bila pa po ramenu vsa polna ostankov 😤.

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se je pri eni prejšnji čeladi večkrat zgodilo, da mi je mrčes prišel notri skozi zračnike, pri zaprtem vizirju. Če slučajno vozim v mestu ali v koloni z odprtim vizirjem, imam spuščena sončna očala, drugače pa vizir vedno zaprt do konca in zahaklan.

Tudi osa mi je že šetala po robu podkape, zraven očesa.

Mene so naučili, kako spraviti ven mrčes med vožnjo. Samo odprem vizir in glavo obrnem v smer, kjer je žvau. Če še dam full gas, jo odnese ven 💥.

Še nikoli se nisem zaradi mrčesa ustavila, razen, ko me je osa pičila v hrbet, ker sem jo imela v jakni 🙈.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..ko smo pri mrčesu...

...če se ti ena debela in mastna leteča žužka razlepi po vizirju, pa da se razmaže in zasuši, sem pogruntal, da se jo da med vožnjo čist lepo spucat...

...namreč odpreš vizir, močno posliniš prst od rokavice ...in obrišeš...   

...deluje!   Preverjeno!  Večkrat!

:D

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Zivnorc pravi:

...namreč odpreš vizir, močno posliniš prst od rokavice ...in obrišeš...

marsikatera spuca brez prsta 😋

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... ufff.... tak jezik pa mora delat čudeže.....  :kva2:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 7. 2022 ob 21:53, jvalant pravi:

  Spet TI vec ves kot mi sami... Te bom pa se enkrat spomnil, da kako leto nazaj voznje v ovinek po levem pasu NISI oznacil za preseravanje, ampal za ZABAVNO! In se branil to z precej pikrimi izjavami .Zdaj ti pa pac neki ne pase, in si popolnoma obrnil plosco. Kot ze tauzentkrat. Vse ostalo: prehitevanje, pa nad omejitvijo ipd is pa TI sam privlekel na plan, ker pac znas zalit in obracat. In samo ti se ukvarjas s tem. Jaz pa sem, in nimam kaj skrivati, prosil ljudi naj NE pocnejo tega, tudi ce veleznalec  in car vsega in velevoznik to priporoca, ker je ZABAVNO...  In eden takih mi je priletel pred moped.  Torej, prosil sm druge naj ne pocno tega, nic drugega... Ti pac pisi kar hoces. Tudi ne bom razlagal drugim kaj TI mislis, tako kot ti delas to za nas, se sreca da tko skrbis za nas... In ce bi to napisal kdo drug, bi se pa strinjal, ti pac neka imena delajo probleme.

ne mojster, pisal si v napačno temo. In veleumno razglabljal, da so se tega na forumu naučili. Ne dvomim, da nisi pisal resnice o projektilih, ki so si sposodili tvoj pas in te ogrožali. Nisi prvi in ne zadnji, ki se mu je to zgodilo in žal se bo še marsikomu. Nekatere odnese vn iz ovinka, drugi ne zmorejo, tretji se precenjujejo itd...in eni se preseravajo.

In še 1x, premaknjeno je na pravo mesto. Simpl.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... da se je javil tule gor, je že dober znak...   :D 

...upam, da si cel.... cele kosti in vezi........če imaš pa kake modrice,  pa kmalu izginejo.....

 

... da malce ugibam glede na poškodbe avtomobila:

.... Audi zapeljal na cesto in zaprl pot motorju...

 

...folk v avtu te gleda v oči....in spelje pred tebe. Klasika.

Bivša sodelavka mi je enkrat rekla, da ona dela tako, da sicer ravno ne spelje direkt pred motorista, ampak samo malo trzne z avtom ( spelje za pol metra, meter.... in se potem ustavi ) , da motorist bremza... ker so itak vsi divjaki...

.... malo je manjkalo, da ni dobila oreng šamarja .

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Zivnorc pravi:

...... malo je manjkalo, da ni dobila oreng šamarja .

slej ko prej, bo dobila vsaj šamar.... če bo kdo padel in posnel, pa še kazensko ovadbo ;) 

p.s.

vsj focko bi ji lahko dal  :mad: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, special749 pravi:

tole se je včeraj zgodilo meni

jaz tukaj obvezno zmanjšam na 70, saj sem imel tukaj že veliko neprijetnih situacij... predvsem italijani s prikolicami in čolni vn rinejo... tudi Hrvati grejo tukaj pogostno na maloobmejni mejni prehod ..

glavno, da si ti v redu 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

baba..avto, motor in izsiljevanje...pizda kaj folk dela te dni....

prav danes mi je stric s klobukom na polno vletel v krožišče, kjer sem že krožil (zjutraj 8.00 v Velenju) na polno!!! K sreči sem ga videl in počil na zavoro, za mano še nekaj osebkov polna zavora, da je možak odklobasal naprej. Ga je blo že na daleč videt, da ne bo reagiral. 

Aja, še roko je dvignu. Najbrž si je mislu kaj rinem po krožišču :P

Tak ti zgazi tut otroka na prehodu za pešce brez da trzne.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, DAMI34 pravi:

baba..avto, motor in izsiljevanje...pizda kaj folk dela te dni....

prav danes mi je stric s klobukom na polno vletel v krožišče, kjer sem že krožil (zjutraj 8.00 v Velenju) na polno!!! K sreči sem ga videl in počil na zavoro, za mano še nekaj osebkov polna zavora, da je možak odklobasal naprej. Ga je blo že na daleč videt, da ne bo reagiral. 

Aja, še roko je dvignu. Najbrž si je mislu kaj rinem po krožišču :P

Tak ti zgazi tut otroka na prehodu za pešce brez da trzne.

 

....ajd... bi človek zastopu, da bi skozi odprto okno mahal z belo palico.......

 

... sej vsi delamo napake... ampak ene boli ku**c.....

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Zivnorc pravi:

....ajd... bi človek zastopu, da bi skozi odprto okno mahal z belo palico.......

 

... sej vsi delamo napake... ampak ene boli ku**c.....

ma vsakodnevno, ti povem, total in popolnoma jih bk neglede na starost, spol , tip avta..

Jaz samo upam, da ne zgubim občutka in perifernega vida, do sedaj sem se v 99,99999 % uspel rešit iz vseh sranj. Le ena zmrznjena koza me je mal predelala :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

Le ena zmrznjena koza me je mal predelala :P

 

...a taka?

Young Terrified Woman Driving And Having A Car Accident At Night. Stock  Photo, Picture And Royalty Free Image. Image 35352207.

...al taka?

Woman Yawning Car Photos - Free & Royalty-Free Stock Photos from Dreamstime

Popravljeno . Popravil Zivnorc
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Zivnorc pravi:

...a taka?

Young Terrified Woman Driving And Having A Car Accident At Night. Stock  Photo, Picture And Royalty Free Image. Image 35352207.

...al taka?

Woman Yawning Car Photos - Free & Royalty-Free Stock Photos from Dreamstime

ko mi je razlagala kasneje v bolnici...

je rekla:

Hvala ker me nisi ubou.

Sem vprašal zakaj: je rekla sem te dobro vidla kako letiš direkt v kabino.

Sem spet vprašal, ja in zakaj pole nisi žlajfala?

joooj je rekla...sm zmrznla.

 

Kakorkol bi jo ubou, zadavu, razčetveru, dal iz kože...jo ajebemu...razumem. Enim pač ne gre. in jim nikoli ne bo šlo...ona je zmrznla...avto je šel dalje,,,

aja slikce nimam, ker nimam pojma kaku je zgledala.

Vem pa kaku je blu pole, ko sem ležal 10m stran od avta..nekako takole:

ko kura je letala okrog mene in spraševala koga naj pokliče. Pa sem dvignil en prst, leve roke (desna ni delala) in zamrmral: rešilca :P

aja...je rekla tetica da sem zgledal živ dokler me je metalo po cesti, pol k sm se ustavu sem pa zgledu mal manj živ...blagor ubogim v duhu. Še zamerit ji ne morem.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem z avtom zaviral, dal LEV žmigovc, ki je vsaj trikrat utripnil. Hitrost od 50 km/h proti navzdol. Za menoj motorist. Tik preden zavijem LEVO, me motorist prehiti. Če ne bi v špegle gledal, bi ga direkt v maline porinil.

 

Sem kar par sekund stal na cesti, ker mi neki ni blo čist jasn.

 

Bil je pa par s tablico iz zahodne sosede. Nobenga divjanja, logike pa tud ne😁

Popravljeno . Popravil Qay
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Qay pravi:

Danes sem z avtom zaviral, dal LEV žmigovc, ki je vsaj trikrat utripnil. Hitrost od 50 km/h proti navzdol. Za menoj motorist. Tik preden zavijem LEVO, me motorist prehiti. Če ne bi v špegle gledal, bi ga direkt v maline porinil.

 

Sem kar par sekund stal na cesti, ker mi neki ni blo čist jasn.

 

Bil je pa par s tablico iz zahodne sosede. Nobenga divjanja, logike pa tud ne😁

tega me je vedno strah, da spregledam podobne kot v tvojem primeru. Pa ko zavijam desno na semaforju, da ne prileti kak na polno z električnim skirojem ali e biciklom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!