Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Jaz dam gas, da gre čimprej mimo ??..

Ne moti, normalno vozim v brazdah.

Hrvaška Istra ima ponekod cele odseke tako zrezkanega. To naredijo zaradi poledice pozimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še začeli niso maratona pa že porivajo . Stanje tehnike in to službene je tako , kot je opisal Borutt . Doma vsi glancajo in vzdržujejo , službeno pa gas, pa ko jebe vse skup ......:)

 

61847884_10218665809139288_5358957628682665984_n.jpg

63524968_10218665809019285_4653922168470503424_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Raavi pravi:

Ej kako se vam vidi asfalt ki je zrezan, to kaj je par km pred paklenico. Meni daje občutek koda bi motor drsel in nimam popolnega nadzora. Vam? 

I zk to sploh delajo?

frezan asfalt, če je čist je ok, če je pa na njem pesek, ki rad ostane po opravljenem delu je pa groza, ker se slabo vidi. Občutek na frezah je smotan, ampak ne boš padel, pač mal zmika moped.

Običajno kar znižam za 20-30% tempo in čez ovinke poiščem najlepše in gladke dele. Ko se ga (tistega pred Paklo) navadiš in točno veš kje it, potem pa sploh ne nižam več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 6. 2019 ob 11:20, Snečer pravi:

pri nas ni predpisov o starosti gume, ki je še lahko nameščena na vozilo, so pa predpisi o vzdrževanju cestišč itd., nenazadje plačujemo nadomestilo za uporabo cest, ki gre v železnice...zanimivo

 

V zadnjih letih (od nastopa potrebe po dodatnih sredstvih za reševanje SŽ) se temu reče: "Letna dajatev za uporabo vozila v cestnem prometu!"

Ta formulacija pa že omogoča drugačno razporeditev nabranega denarja, kot nekoč, ko je bila to enostavno "Cestna taksa"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 6. 2019 ob 11:20, Snečer pravi:

pretežni vzrok za zdrs je bila pri njem stara guma in uničeno cestišče

pri nas ni predpisov o starosti gume, ki je še lahko nameščena na vozilo, so pa predpisi o vzdrževanju cestišč itd., nenazadje plačujemo nadomestilo za uporabo cest, ki gre v železnice...zanimivo

 

Ti je že nekdo odgovoril, kako se imenuje predpis in, kam gre lahko denar. To bi pa ti res moral vedeti. Ali samo zavajaš za publiko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Ti je že nekdo odgovoril, kako se imenuje predpis in, kam gre lahko denar. To bi pa ti res moral vedeti. Ali samo zavajaš za publiko?

spraševal sem o predpisu, ki določa starost gum, kar bi ti lahko stresel iz rokava, ker ga poznaš ali pa bi vsaj moral poznati, če obstaja, ne pa da mi X krat odgovarjaš nekaj povsem drugega, kar ni bilo vprašanje

torej še enkrat, ime predpisa, ki določa najvišjo dovoljeno starost gum na vozilo

Možni odgovori:

1. poznam, imenuje ........ Ur.list.RS.....

2. ne poznam

3. ga ni

p.s.

saj davku na gorivo pa čikom itd. tudi rečemo "trošarino", da ne bi prišlo do dvojne obdavčitve, poleg nabitega DDVja

letna dajatev, cestna taksa, = povsem enaka vsebina že leta, le telovadba s poimenovanjem

Ob 8. 6. 2019 ob 8:08, Kmet2 pravi:

Še začeli niso maratona pa že porivajo . Stanje tehnike in to službene je tako , kot je opisal Borutt . Doma vsi glancajo in vzdržujejo , službeno pa gas, pa ko jebe vse skup ......:)

 

61847884_10218665809139288_5358957628682665984_n.jpg

63524968_10218665809019285_4653922168470503424_n.jpg

miličnik na levi, prva fotka nima tečaja, ima noge dol...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Snečer pravi:

spraševal sem o predpisu, ki določa starost gum, kar bi ti lahko stresel iz rokava, ker ga poznaš ali pa bi vsaj moral poznati, če obstaja, ne pa da mi X krat odgovarjaš nekaj povsem drugega, kar ni bilo vprašanje

torej še enkrat, ime predpisa, ki določa najvišjo dovoljeno starost gum na vozilo

Možni odgovori:

1. poznam, imenuje ........ Ur.list.RS.....

2. ne poznam

3. ga ni

p.s.

saj davku na gorivo pa čikom itd. tudi rečemo "trošarino", da ne bi prišlo do dvojne obdavčitve, poleg nabitega DDVja

letna dajatev, cestna taksa, = povsem enaka vsebina že leta, le telovadba s poimenovanjem

miličnik na levi, prva fotka nima tečaja, ima noge dol...

Od njega dobiš korekten odgovor, če ga kontaktiraš privat, tu gor pa komentira ............boga mati ........

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Kmet2 pravi:

Od njega dobiš korekten odgovor, če ga kontaktiraš privat, tu gor pa komentira ............boga mati ........

vidim, da je vse pretežko pa da so otročji odgovori

meni se je zdelo normalno, da to pozna, ko npr. ustavi kakšnega, se skloni, pogleda DOT in reče, hopla model, ti pa imaš prestare gume, prekršek, že piševa...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snečer pravi:

spraševal sem o predpisu, ki določa starost gum, kar bi ti lahko stresel iz rokava, ker ga poznaš ali pa bi vsaj moral poznati, če obstaja, ne pa da mi X krat odgovarjaš nekaj povsem drugega, kar ni bilo vprašanje

torej še enkrat, ime predpisa, ki določa najvišjo dovoljeno starost gum na vozilo

Možni odgovori:

1. poznam, imenuje ........ Ur.list.RS.....

2. ne poznam

3. ga ni

p.s.

saj davku na gorivo pa čikom itd. tudi rečemo "trošarino", da ne bi prišlo do dvojne obdavčitve, poleg nabitega DDVja

letna dajatev, cestna taksa, = povsem enaka vsebina že leta, le telovadba s poimenovanjem

miličnik na levi, prva fotka nima tečaja, ima noge dol...

Zanima te predpis, ki ga ni in kar sam veš in hkrati omenjaš predpis, kateri se imenuje drugače, kot omenjaš in se sprašuješ nekaj, kar bi ti moral že vedeti, ampak nekaterim, s tem spraševanjem, prilivaš olje na ogenj, ker so že tako ali tako ves čas na obratih in komaj čakajo neko novico, da plezajo še višje, ker jim resničnost novice sploh ni važna, ker samo potrebujejo nekaj, da skačejo v zrak. V enem stavku.

 

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Od njega dobiš korekten odgovor, če ga kontaktiraš privat, tu gor pa komentira ............boga mati ........

Zdaj pa napiši, da me morate privat še nahraniti in napojiti :lol1:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preprosto bi odgovoril:

3. ga ni

Lej, vsega pa res ne vem, ti to delaš vsak dan.

Me pa skrbi, ker imam na avtu DOT iz leta 94, na tehničnem nikoli nič ne rečejo, policija pa me še ni dobila.

Hvala za odgovor, na katerega sem čakal 4 dneve :) 

----------------------------

http://www.di.gov.si/si/delovna_podrocja_in_podatki/ceste_in_promet/letna_dajatev_za_uporabo_vozil_v_cestnem_prometu/

Citiraj
Prihodki od letne dajatve in dajatve za odjavljeno vozilo so prihodek proračuna Republike Slovenije, kot namenska sredstva za izvedbo investicij in vzdrževanje javne prometne infrastrukture v Republiki Sloveniji

dajatev, davaj, davaj, davaj...

50%+ se steka v železnice, čeprav je to namenska dajatev po imenu, a se steka v skupno blagajno, ki se potem olomasti

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Snečer pravi:

 

 

Samo kak je pa tak fejst ven letel? Sej neki strašni ovinek to ni, ali? ?  Mi fejst smrdi po tem da bi lahko kako nasprotivozeče vozilo bilo soudeleženo...

Popravljeno . Popravil Bg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al pa po strašno hitrem tempu... ajaj... Pa avstrijci spet s prehitevanjem "na pamet"... pa to ni normalno - valjda so planeti v nekem čudnem neravnovesju, da je tako veliko sranja na cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, MdAzz pravi:

valjda so planeti v nekem čudnem neravnovesju, da je tako veliko sranja na cestah.

Niso planeti nič krivi, vozniki/voznice pa precej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko je bilo karkoli, ampak upal bi si pa ugibat, da 60 ni vozil. Tudi 70 verjetno ne... Pa 6.20 zjutraj.... itak spet splet okoliščin... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Snečer pravi:

preprosto bi odgovoril:

3. ga ni

Lej, vsega pa res ne vem, ti to delaš vsak dan.

Me pa skrbi, ker imam na avtu DOT iz leta 94, na tehničnem nikoli nič ne rečejo, policija pa me še ni dobila.

Hvala za odgovor, na katerega sem čakal 4 dneve :) 

----------------------------

http://www.di.gov.si/si/delovna_podrocja_in_podatki/ceste_in_promet/letna_dajatev_za_uporabo_vozil_v_cestnem_prometu/

dajatev, davaj, davaj, davaj...

50%+ se steka v železnice, čeprav je to namenska dajatev po imenu, a se steka v skupno blagajno, ki se potem olomasti

 

Menda si blizu Avstrije. Kako imajo pa tam rešeno? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Udeleženci Gumball 3000 pa ne poznajo hitrostnih omejitev, danes že celo popoldne žvižga skozi naselje. Nekateri skozi strnjen del naselja še malo zmanjšajo, po omejitvah ne pelje nobeden, drugi pa peljejo kot na tekmovanju. Pa ta trasa proti Idriji sploh ni bila predvidena verjetno, ker ni omenjena?

https://siol.net/avtomoto/novice/pozor-po-tej-cesti-danes-cez-slovenijo-razvpiti-gumball-3000-499825

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, vandrovec pravi:

Udeleženci Gumball 3000 pa ne poznajo hitrostnih omejitev, danes že celo popoldne žvižga skozi naselje. Nekateri skozi strnjen del naselja še malo zmanjšajo, po omejitvah ne pelje nobeden, drugi pa peljejo kot na tekmovanju. Pa ta trasa proti Idriji sploh ni bila predvidena verjetno, ker ni omenjena?

https://siol.net/avtomoto/novice/pozor-po-tej-cesti-danes-cez-slovenijo-razvpiti-gumball-3000-499825

4 ferarije sem srečal, vsi isto hitro kot jaz (hitrost vstavi sam :P )

ampak lej, važno da "akcije" nisem srečal nobene

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snečer pravi:

Lahko, da mu je kdo iz stranske ven pripeljal ali pa kdo zavijal k Calypsu in se je ustrašil in padel, avtomobilist pa odpeljal.
Ker dvomim, da bi lahko kakor koli bil kriv sam za nezgodo. Lahko, da se motim, ampak druge razlage skoraj ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, MdAzz said:

Lahko je bilo karkoli, ampak upal bi si pa ugibat, da 60 ni vozil. Tudi 70 verjetno ne... Pa 6.20 zjutraj.... itak spet splet okoliščin... 

Fantje brat do konca.. on se je vozil tam mimo okoli 23h, policisti so bili obvesceni ob 6.20.. si sploh ne zelim razmisljati o tem.. :( 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, Borutt said:

Zdaj pa napiši, da me morate privat še nahraniti in napojiti 

Se bols! Bone ti damo. Porabis kjerkoli. De nimas kakih tezav s “prejemanjem daril”, gredo preko ministarstva. 

 

Vas morm pa prav pohvalit. Zadnje cajte garate k crne zvine. Titova, Reska v PO, Reska v Prestranku, na Trzaski, ze vn z mesta, merli prot rondoju, res ste garali prejsn tedn. Respekt. S polcijo nasl9neno na table za konc naselja, torej na   “kriticnih mestih” in helikopterji nad glavo se res varno pocutim. 

 

 

7 hours ago, Snečer said:


 

50%+ se steka v železnice, čeprav je to namenska dajatev po imenu, a se steka v skupno blagajno, ki se potem olomasti

 

 

Jez ne vidim nobenga problema, de se rihta tud zelezniska infrastruktura. Tezko pa razumem, de je pr nas se vedno vse so 80’s. Zeleznice so katastrofa, ceste malenkost manj slabe, javnega potniskega prometa se ne da jemat resno.....zanc sm se nalozu na bus za LJ. 1h5min in 6€. Ajd, vzamemo kot hec, a ne. Nakar pride gospa z dvema adolescentoma. 18€. Ce so hotli se domow, 36€. A smo vsi nori? 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!