Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 8 urami, 3nity pravi:

Še (nelastniški) video od nekaj dni nazaj iz Passo del Muraglione (Toskana). Podoben pajac

https://bit.ly/2WReOr0

 

No, ko sem zadnjič omenil Italijane, ki so me ogrožali na Mokrine, so bili točno taki. Le da jih je bilo vsaj 15, prehitevali so na mrtvo, tretjina na način, kot zadnji na tem videu s to razliko, da se niso niti trudili držati sredine ceste ampak so vozili po sredini levega pasu. In na vrhu so sneli čelade. Koliko so bili stari, verjetno lahko uganete sami. Res ne razumem, kaj so imeli od take vožnje po tisti razrukani cesti.

In res je čreda hudič. Pravzaprav naju posamezni motoristi ne prehitevajo prav pogosto. Če že, je to res skoraj vedno na nek normalen, varen način, če izvzamem tiste, ki ves čas vozijo 80 in prehitevajo skozi naselja. Ko pa se pojavi čreda... In letošnji dopust na Sardiniji se je od prejšnjih let razlikoval ravno po enormnem povečanju neprilagojenih ovc iz Avstrije, Švice in Nemčije (zaporedje je po stopnji norosti)...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu po soški se vozijo dnevno, sedaj med sezono...sem že napisal, ko sem sledil čredi Italijanov  do začetka ovinkov, kjer se je začela tudi kolona avtomobilov. To se peljejo, kot da ni avtomobilov na cesti, sicer po sredinski črti ampak po nepreglednih ovinkih mimo avtomobilov...

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, Joker said:

 

No, ko sem zadnjič omenil Italijane, ki so me ogrožali na Mokrine, so bili točno taki. Le da jih je bilo vsaj 15, prehitevali so na mrtvo, tretjina na način, kot zadnji na tem videu s to razliko, da se niso niti trudili držati sredine ceste ampak so vozili po sredini levega pasu. In na vrhu so sneli čelade. Koliko so bili stari, verjetno lahko uganete sami. Res ne razumem, kaj so imeli od take vožnje po tisti razrukani cesti.

In res je čreda hudič. Pravzaprav naju posamezni motoristi ne prehitevajo prav pogosto. Če že, je to res skoraj vedno na nek normalen, varen način, če izvzamem tiste, ki ves čas vozijo 80 in prehitevajo skozi naselja. Ko pa se pojavi čreda... In letošnji dopust na Sardiniji se je od prejšnjih let razlikoval ravno po enormnem povečanju neprilagojenih ovc iz Avstrije, Švice in Nemčije (zaporedje je po stopnji norosti)...

Isto se je zacelo tudi po Jadranki.  Tam najdes mesanico vsega. Nazadnje so me trije Madzari tako prehitevali med guzvo proti Senju.

Je pa zanimivo da jodlarji v domovini ne vozijo tako. Pa se vecinoma prevozim po njihovih cestah. Ocitno izklopijo pamet ko so v tujini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, 3nity pravi:

Screenshot(2).png.5eae51fdfdaeebe2e7f92c64ee1dc315.png

Palicaj ja ve, da se ne sme prehitevat v ovinek.

ve, ne ve, tok hud ovinek ni, zmoten manever, še bolj neumno močno zaviranje na prvo bremzo pa najprej v avtodom, potem pa levo v bankino. Namreč večina mopedov, za prehitet avtodom, rabi točno 1 sekundo da zleti mimo, če si prej prav pripravil manever. In ko enkrat začneš nimaš več kaj zavirati, ko si vzporedno z vozilom. Z zaviranjem samo podaljšaš čas, ko si na levem pasu.

Objestnost ali neznanje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Snečer pravi:

o tem smo že debatirali

podoben vzorec, ko se slo divjski spustijo na balkan

vodi nas pa en 5ja na rdečmu versisu...:D

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snečer pravi:

https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/v-prometni-nesreci-umrla-37-letna-sopotnica-na-motorju.html

spet iz Avstrije

se hodijo k nam zdivjat na uničene ceste, nižje kazni itd.

nižje sori, ne. Zdivjat, tudi dvomim, kajti kot sem zapisal, AU so motorističen narod in med njimi je veliko "nedeljskih voznikov", ki jih naša "balkanska" infrastruktura in obnašanje po cesti dobesedno pelje scat/zjebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Snečer pravi:

o tem smo že debatirali

podoben vzorec, ko se slo divjski spustijo na balkan

oprosti, ampak na balkanu so samo "cene" nižje, podlaga večinoma mnogo slabša, obnašanje lokalnega prebivalstva pa bolj tekmovalno.

Če ti opišem mijih 100km danes, od peska od dežja na cesti, sekanja avtomobilistov, da sem celo mahal "idiot, umakni se vendar" do tega, da me je pička kmalu snela na izhodu iz bencinske pumpe, ker je bila prehitra in sekala moj vozni pas za zavit na črpalko. 

ps. druga frača je z A6 speljevala s pumpe v stilu šleparja, ker je očitno imela nujni klic na foun...k sreči sem danes samo cijazil in se izmikal kretenom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, KARMEN1 pravi:

Prav res!

Diujak diujaški ?

Kdo te bo sploh ulovil ??

Ja saj pa ves,da se vozita okoli z @maus....

Konjenica...ihaa....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

nižje sori, ne. Zdivjat, tudi dvomim, kajti kot sem zapisal, AU so motorističen narod in med njimi je veliko "nedeljskih voznikov", ki jih naša "balkanska" infrastruktura in obnašanje po cesti dobesedno pelje scat/zjebe.

Pojdi v Avstrijo narediti kakšno piz... Boš presenečen, koliko te bo to stalo. In ja, Avstrijci pri nas dirkajo za use soude. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Borutt pravi:

Pojdi v Avstrijo narediti kakšno piz... Boš presenečen, koliko te bo to stalo. In ja, Avstrijci pri nas dirkajo za use soude. 

cene poznam, so kar nekajkrat objavljene v tej in podobnih temah (za hitrost seveda), njihove omejitve za hitrost pa tudi poznam.

Sori, ampak 50 in navzgor strici s sopotnico (katerih je zadnji čas večji osip) ravno ne prednjačijo v divjanju, ampak bolj v neumnostih :P

ps. zate so itak vsi diujaki :ras:

pss. divja pa zlo rada AU mladina po jadranki. taljani ne, tisti ne znajo vozit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, DAMI34 pravi:

cene poznam, so kar nekajkrat objavljene v tej in podobnih temah (za hitrost seveda), njihove omejitve za hitrost pa tudi poznam.

Sori, ampak 50 in navzgor strici s sopotnico (katerih je zadnji čas večji osip) ravno ne prednjačijo v divjanju, ampak bolj v neumnostih :P

ps. zate so itak vsi diujaki :ras:

pss. divja pa zlo rada AU mladina po jadranki. taljani ne, tisti ne znajo vozit

Pisal sem o piz... in ne o prekoračitvi hitrosti. Pravzaprav pa se malo pozanimaj, kakšen razpon kazni imajo Avstrijci. Tako, da je tudi nizka kazen za hitrost lahko 3x višja od naše. Če upoštevamo polovičko, tudi 6x. Te zanima vožnja v rdečo luč? Veeeelikaaaa kazen. Da ne omenjam alko in podobno sranje. Toliko o tvojem poznavanju. 

Avstrijci se pri nas izživljajo. Si lahko že velikokrat prebral od drugih forumašev. 

Kaj je zame, bom jaz napisal in ne ti. Ti lahko zase pišeš. 

Po Jadranki sekajo ovinke in žgejo po ravnem nedonošenčki. Da ne omenjam prehitevanje v škarje in pred nepreglednimi ovinki. Večkrat videno. Tudi na posnetkih.  

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Pisal sem o piz... in ne o prekoračitvi hitrosti. Pravzaprav pa se malo pozanimaj, kakšen razpon kazni imajo Avstrijci. Tako, da je tudi nizka kazen za hitrost lahko 3x višja od naše. Če upoštevamo polovičko, tudi 6x. Te zanima vožnja v rdečo luč? Veeeelikaaaa kazen. Da ne omenjam alko in podobno sranje. Toliko o tvojem poznavanju. 

Avstrijci se pri nas izživljajo. Si lahko že velikokrat prebral od drugih forumašev. 

Kaj je zame, bom jaz napisal in ne ti. Ti lahko zase pišeš. 

Po Jadranki sekajo ovinke in žgejo po ravnem nedonošenčki. Da ne omenjam prehitevanje v škarje in pred nepreglednimi ovinki. Večkrat videno. Tudi na posnetkih.  

 

 

pišem kar pišem, ti se obešaš na moje poste, tako mislim (Rutar in pika)

:P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdor se je že kdaj pelu od idrije do mangarta al pa skoz trento na vršič, točno ve kdo na teh cestah dela pizdarije in kdo so največji problem.

namig: niso lokalci, čeprou ga eni kr orng gonjo tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Borutt pravi:

Pisal sem o piz... in ne o prekoračitvi hitrosti. Pravzaprav pa se malo pozanimaj, kakšen razpon kazni imajo Avstrijci. Tako, da je tudi nizka kazen za hitrost lahko 3x višja od naše. Če upoštevamo polovičko, tudi 6x. Te zanima vožnja v rdečo luč? Veeeelikaaaa kazen. Da ne omenjam alko in podobno sranje. Toliko o tvojem poznavanju. 

Avstrijci se pri nas izživljajo. Si lahko že velikokrat prebral od drugih forumašev. 

Kaj je zame, bom jaz napisal in ne ti. Ti lahko zase pišeš. 

Po Jadranki sekajo ovinke in žgejo po ravnem nedonošenčki. Da ne omenjam prehitevanje v škarje in pred nepreglednimi ovinki. Večkrat videno. Tudi na posnetkih.  

 

 

v tujini ti ne morejo vzet izpita, te samo sterajo in prepoved vožnje

isto pr nas, zato majo tu poligon, ni radarjev itd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Snečer pravi:

v tujini ti ne morejo vzet izpita, te samo sterajo in prepoved vožnje

isto pr nas, zato majo tu poligon, ni radarjev itd

Začasno ga lahko vzamejo. Ne morejo izreči ukrep prenehanje veljavnosti, kajne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!