Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 4 minutami, skalar36 pravi:

Aha. To so note, za tole harmonko. Švabsko.

sm prilepu Morsejevo abecedo ... Enigma je druga zgodba ... bolj za organe pregona :P

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borutt, pri nam je svetnik dosegel, da so na državni, ravni cesti, kjer ni strnjeno naselje, oz je samo par hiš na eni strani, na drugi pa potok sedaj omejitev 30k/h.

Tega se seveda nihče ne drži, tud ta svetnik ne, ker je pač to zahteval zaradi njegovih otrok na poti v šolo. 

Skoraj vsakodnevno se peljejo tu skozi tudi policaji, ki ne upoštevajo omejitve. Mim gre vsaj 50, tud prehitel me je že ko sem bil z apn ( 45 km/h ).

Ta isti se radi skrijejo za eno hišo in kasirajo.

No, bistvo. Komu prijavit policaje, da njim izmerijo hitrost, napišejo kazen in potalajo pike ?! 

Junaku, ki to izvede, Oplotnčani obljubimo, da se bo lahko čisto sam svobodno v miru gibal po našem kraju, celo varovanje dobi po potrebi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Kremenčkovi pravi:

Borutt, pri nam je svetnik dosegel, da so na državni, ravni cesti, kjer ni strnjeno naselje, oz je samo par hiš na eni strani, na drugi pa potok sedaj omejitev 30k/h.

Tega se seveda nihče ne drži, tud ta svetnik ne, ker je pač to zahteval zaradi njegovih otrok na poti v šolo. 

Skoraj vsakodnevno se peljejo tu skozi tudi policaji, ki ne upoštevajo omejitve. Mim gre vsaj 50, tud prehitel me je že ko sem bil z apn ( 45 km/h ).

Ta isti se radi skrijejo za eno hišo in kasirajo.

No, bistvo. Komu prijavit policaje, da njim izmerijo hitrost, napišejo kazen in potalajo pike ?! 

Junaku, ki to izvede, Oplotnčani obljubimo, da se bo lahko čisto sam svobodno v miru gibal po našem kraju, celo varovanje dobi po potrebi :)

Če boš želel, da policiste nekdo ujame pri prehitri vožnji, boš pač moral spremeniti taktiko. Ker sami sebe ne bodo ujeli, ker bodo merili izza zidu in se takrat ne bodo vozili. 

Rešitev so redarji. Poznaš koga pri redarjih? Tudi, če jih ne poznaš, greš lahko do njih in jim prijaviš prehitro vožnjo. Seveda ne povej, koga bi rad ujel. Pač vsi nekaj hitijo na tisti cesti in prekoračijo omejitev. Je nevarno in tako naprej. Zaskrbljen občan. Simpl, kajne. 

Sporoči, kako je šlo. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej bistvo je revanšizem? Ne pa neumno in preveč rigorozno postavljen znak?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

torej bistvo je revanšizem? Ne pa neumno in preveč rigorozno postavljen znak?

Si prebral kaj je vprašal in kaj ga zanima? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 6. 2019 ob 18:52, Snečer pravi:

o tem smo že debatirali

podoben vzorec, ko se slo divjski spustijo na balkan

https://www.slovenskenovice.si/kronika/na-tujem/clanek/huda-prometna-nesreca-v-bih-slovenca-zletela-s-ceste-198946

Citiraj

SURJAN – V bosanskem Surjanu se je v ponedeljek okoli 14. ure zgodila prometna nesreča, v kateri sta bila udeležena Slovenca na motorju, poroča Avaz. Voznik BMW M. Č. je izgubil nadzor nad vozilom in s sopotnico M. Č. zletel s ceste. Ta se je v nesreči poškodovala, reševalci pa so jo odpeljali v UKC Republike srbske.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

novejši avtomobili in avtomatske ročne, ki pa ne delujejo avtomatsko, če nisi pripet...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, mladench pravi:

novejši avtomobili in avtomatske ročne, ki pa ne delujejo avtomatsko, če nisi pripet...

Ajd, to razumem. Sam po mojih izkušnjah in nekaj malega razumevanja prenosov se avto, ki je parkiran in v prestavi zelo težko sam kamorkoli odpelje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz zategnem ročno zavoro samo na klancu... Drugače pa pustim ali v prvi ali v vzvratni prestavi... In nikoli v 34 letih ni avto nikamor ušel.... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, C eagle pravi:

Jaz zategnem ročno zavoro samo na klancu... Drugače pa pustim ali v prvi ali v vzvratni prestavi... In nikoli v 34 letih ni avto nikamor ušel.... 

enako počnem jaz, ampak včasih lahko tudi zdrsne ven iz brzine, če smo hitri, pa površno porinemo v brzino in letimo takoj iz avta, ali pa če zgrešimo prestavo. Je bilo že kar nekaj smrtnih žrtev, ko je avto povozil lastnika.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz vedno kombiniram oboje. Lahko daš slabo v prestavo, al pa pozabiš ročno zategnit. Oboje naenkrat zajebat ti težko rata. Je možnost, seveda. Sam precej majhna... upam.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js tud zmer nardim oboje.. podzavestno.

Sicer pa vsaj parkrat na leto beremo o kaksnem avtomobilu v morju.

Proizvajalci bi tole lahko resili za 5min, ampak jim verjetno ni v interesu. Vec avtomobilov je razbije in posledicno vec prodajo novih..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

38 minutes ago, DAMI34 said:

enako počnem jaz, ampak včasih lahko tudi zdrsne ven iz brzine, če smo hitri, pa površno porinemo v brzino in letimo takoj iz avta, ali pa če zgrešimo prestavo. Je bilo že kar nekaj smrtnih žrtev, ko je avto povozil lastnika.

Ne razumem glih prav. Zakaj bi falil marčo? Saj sem se pripeljal ne... In ker sam 99,9 % parkiran rikverc, ostane v vzvratni prestavi... Kako pol lahko slabo dam v brzino!? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, C eagle pravi:

Ne razumem glih prav. Zakaj bi falil marčo? Saj sem se pripeljal ne... In ker sam 99,9 % parkiran rikverc, ostane v vzvratni prestavi... Kako pol lahko slabo dam v brzino!? 

nisem rekel, da ti, nekdo drug, tudi meni se je zgodilo, ko včasih hitim, pa v 3 dam namesto v 1 in čez čas kombi začne plok, plok, plok počasi drseti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, DAMI34 said:

nisem rekel, da ti, nekdo drug, tudi meni se je zgodilo, ko včasih hitim, pa v 3 dam namesto v 1 in čez čas kombi začne plok, plok, plok počasi drseti.

Sem jasno napisal, da na klancu zategnem ročno... Na ravnem lahko daš tudi v peto in ne bo šel nikamor... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, C eagle pravi:

Sem jasno napisal, da na klancu zategnem ročno... Na ravnem lahko daš tudi v peto in ne bo šel nikamor... 

da, če daš prav :P

če pa površno se lahko odpelje preverjeno, ker skoči ven iz brzine. Jaz ročne ne zategujem (žal) razen klanec.

Mi je pa mulc pred leti vrgel avto iz brzine in se je avto skupaj z mulcem (jaz sem mu šel po sladoled) odpeljal na sredo ceste :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30+ let nazaj na Ljubelju parkiran kamion Zastava 5 tonc. Ga gledam in vidim da se ziblje. Mic mic po malo naprej. Ker sem vozil tak kamion vem, da ima ročno z leve strani sedeža. Šoferja nikjer. Grem odprem vrata, da sem lahko zategnil ročno sem stopil na stopnico.

Pa prileti šofer in me skor nalomi, češ sem hotel ukrast kamion.:?

Ko sem mu dopovedal in se je pomiril sva šla pa skup na pijačo in se mi je lepo zahvalil, da se mu ni kamion kotalil tja dolj do Tržiča.:rolleyes:

Tudi kamioni se lahk sami odpeljejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred leti je v Mariboru en kamion zadel Tamiča (mali kamionet s Perkinsovim motorjem), ki se je zaradi premika zagnal in zapeljal po ulici ter trčil v steno trgovine. Takrat so dizle ugašali tako, da so potegnili ročico ter prekinilo dovod goriva. Ko je motor ugasnil, so ročico spet potisnil nazaj in z zaganjačem pognali motor v tek. No ta avto je bil v prestavi, in ko ga je kamion porinil je pač zaverglal in odpeljal. Na srečo ni bil nihče poškodovan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Borutt pravi:

In spet je ugotovitev, da je šibki člen človek. 

Ma tehnologija je tudi malo čudna na trenutke. Ko sem mel nadomestni avto z elektronsko ročno, sem bil nemalo presenečen ko sem pogruntal, da hudič ne spusti avtomatsko ko hočem speljati. Je treba gumb pritisniti (Mazda 3 2018 letnik z malo boljšim paketom opreme). Če imaš avto, ki v nekaterih pogojih sam zategne ročno (elektronsko krmiljenje) v nekaterih pa ne... je to problem slabega vmesnika oz implementacije. In s takim dodatkom lahko zavedeš voznika in hopla, glupost je tu.

Pomoje bi morala elektronska ročna delovati popolnoma samodejno. Ko se ustaviš in izklopiš avto, jo aktivira. Ko zalavfaš in hoče speljati, jo deaktivira. Če nočeš da se aktivira samodejno, je to potrebno narediti s pritiskom na gumb. In isto za deaktivacijo, ko avto ne deluje. Seveda mora v tem primeru biti ključ v vozilu (za brezžične ključe) ali kontaktni ključavnici. Če lahko hill assist naredijo 100% avtomatski bi ročna oz zasilna oz parkirna zavora morala biti isto 100% avtomatska, razen če jo voznik zavestno ne deaktivira. No ja, tako bi jaz zadevo implementiral. Kako je pri drugih avtomobilih s tem ne vem. Mazda 3 je malo hecna. Na srečo ima moj avto še analogno klasiko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm pomoje je sistem vsepovsod enak dokler je ročna na Auto tudi dela tako, ko enkrat sam pritisneš oziroma gor potegneš gum je pa manual in potem lahko speljuješ kolk češ pa neboš speljal. Če je ročna na avtomatsko krmiljenje se ponavadi zatgne dokončno ko odpreš vrata, prej pa elektronika drži samo zavore...  Vsaj tako je pri mojem avtu in tudi pri prejšnjem je bilo (VW, Fiat) dvomim, da imajo drugi drugačne sisteme, ker so po navadi to nemški sistemi Bosch, Siemens itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

57 minutes ago, Borutt said:

In spet je ugotovitev, da je šibki člen človek. 

Hvalabogu. Zaradi tega sibkega clena ima marsikdo sluzbo. Ce bi vsi delali po predpisih verjetno policije nebi rabili.

Ce bi bili vsi zdravi, nebi toliko milijard poniknilo.. stekas?:jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!