Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 10 minutami, jskrablin pravi:

Ko je na hard enduri kaj resno uničenega je voznik dostikrat še v precej slabšem stanju.

zato pa pravijo da je enduro za pogumne :D čeprav oba najbrž nekaj časa ne bosta sedla več gor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/10/2019 at 8:15 PM, Snečer said:

v bistvu ni bolano, na AC je tisoče vozil, iz vsakega lahko kaj odpade, tudi slabo pritrjen čoln

pravočasno bi se odpravila od doma brez divjanja pa tega ne bi bilo oziroma bi drug objestnež nabasal

https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/cehu-na-avtocesti-s-strehe-kombija-padel-coln-vanj-trcil-slovenec.html

 

   Dej se mal brisi objave...  Si resen, onadva sta kriva, da je coln padel dol? A mislis vsako objavo ki te citira,  ko pises bedarije brisati? Se enkrat te vprasam: a coln ali karkoli ne more pasti pred nekoga ki pelje po pravilih in ne objestno? Ce recimo z 130 prehiteva kombi ki se pelje 110 in dol z kombija pade coln? In ti vsakega, ki se mu pripeti nesreca oznacis za objestneza?

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moje objave nisi razumel, nanašala se je na predmete, ki lahko padejo iz vozil na ac in da ac ni vsemogočna

ko boš pa spet pisal o pacientih in moderaciji, pa.. ne boš

zaradi napačnega razumevanja si se povsem nepotrebno vžgal

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Snečer said:

moje objave nisi razumel, nanašala se je na predmete, ki lahko padejo iz vozil na ac in da ac ni vsemogočna

ko boš pa spet pisal o pacientih in moderaciji, pa.. ne boš

zaradi napačnega razumevanja si se povsem nepotrebno vžgal

"pravočasno bi se odpravila od doma brez divjanja pa tega ne bi bilo oziroma bi drug objestnež nabasal "  Tole se ne da kaj drugace razumeti, kot da sta si sama kriva...

 

»Na prehitevalnem pasu je bila gradbeniška lopata in ker je bil na voznem pasu tovornjak, se je nisem mogla izogniti. Povozila sem jo in preluknjala gumo. Srečo sem imela, da je samo guma in nič drugega. Vesela sem, da sem živa. Lahko bi se mi zgodilo še kaj hujšega, mislim, da se vse zgodi z razlogom,«

"divjala in ni mogla videt ovire "  in tole tudi ne...    

 

 Vse ves, vse znas in imas skarje in platno v roki. Vsakega ki se mu kaj zgodi, ipd, oznacis za objestneza... Kdorkoli drug bi takele pisal, bi bil izkljucen. In se najvecji problem: ne da se te dati na ignore listo,  zato pa se vzigam

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takšna je realnost na slovenskih cestah

kaj več ti lahko pove naš član, ki vsak dan marsikaj doživi v svoji službi

eno samo divjanje

in moje pisanje je moraliziranje in sodi sem

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Snečer said:

takšna je realnost na slovenskih cestah

kaj več ti lahko pove naš član, ki vsak dan marsikaj doživi v svoji službi

eno samo divjanje

in moje pisanje je moraliziranje in sodi sem

 

 Govorim za doticne primere, kako lahko direktno nekoga ki mu je padel coln pred nos oznacis za objsetneza in da si je sam kriv kaj pa ni sel prej od doma... To nima veze z divjanjem in stanjen na cestah.  Ce nekoga z posvaljkano gumo oznacis za objestneza (pa pustimo to, da ne vem kaj ti daje avtoriteto oznacevati ljudi) se nekako razumem. Da pa nekoga ki ima smolo ker je nek ceh zanic privezal coln oznacis za objestneza in da si je sam kriv mi pa ni jasno. To ni moralizirtanje, je pa ogledalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čoln se nanaša na predmete, ki lahko padejo na cesto.

Objestnež se ni nanašal na tistega, ki je trčil v čoln, ampak na dejstvo, da jih je veliko tudi na AC in če se en izogne, bo naletel drugi.

Lažje ti ne znam razložit.

Je pa treba vzeti v zakup, da je poleti na AC veliko turistov in da je AC zaradi tega še bolj nevarna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena pevka s "težavami" na cesti.

Citiraj

"Sram me je, da sem človek. Hodim po pločniku, motorist pridrvi izza vogala, da se prestrašim, zavpijem za njim ... On se obrne, pripelje nazaj in mi zabrusi, da naslednjič NE BO ustavljal in bremzal, da naj se pazim. ŽENSKI gre preobilen ubošček na frajerskem motorju grozot. Sredi belega dneva ... Grozit, ker se je ustrašila. Ker ni vozil kot bi moral ... Ta svet je bolan. Živim v svetu, kjer se do žensk in ljudi obnaša takole ... Da se jim grozi s smrtjo … Bolan bolnik. Srečno na cesti, dragi motorist," je na svojem Facebooku zapisala Kataya. Prijatelji so ji ob zapisanem v velikem številu stopili v bran.

Več na: https://www.zurnal24.si/magazin/vip/kataya-pretresena-grozil-ji-je-s-smrtjo-332520 - www.zurnal24.si

https://www.zurnal24.si/magazin/vip/kataya-pretresena-grozil-ji-je-s-smrtjo-332520

preobilen ubošček na frajerskem motorju :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 8. 2019 ob 20:03, Snečer pravi:

divjala in ni mogla videt ovire

Če se zadeva dovolj dobro skrije je ne boš videl. Se mi je zgodilo z mopedom - na obeh pasovih hitra kolona, pred menoj (na voznem pasu) kombi... in na lepem vletimo mimo konkretnega kosa gume na sredinski črti. Če bi se enkrat takrat odločil menjati pas, bi ga povozil... in bi znalo biti svašta.

In če si na AC, sredi prehitevanja, kaj pa lahko narediš? Desno je on, ki ga prehitevaš. Levo je ograja. Za tabo se verjetno kdo drug pelje. Povoziš in upaš na najbolje. Z motorjem se načeloma lahko izogneš, za avto je že kriza s prostorom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snečer pravi:

...

preobilen ubošček na frajerskem motorju :) 

Jest nisem bil!

Popravljeno . Popravil schwantz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Snečer pravi:

Še ena pevka s "težavami" na cesti.

https://www.zurnal24.si/magazin/vip/kataya-pretresena-grozil-ji-je-s-smrtjo-332520

preobilen ubošček na frajerskem motorju :) 

Po pločniku je hodila in se prestrašila? Zakaj bi potem moral motorist bremzat?   Važno je le da je bil motor frajerski :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Quote
Prijatelji so ji ob zapisanem v velikem številu stopili v bran.

pod clankom:

Quote

Ljudje ne vedo več, kako bi na družbenih omrežjih povečali svoj rating.

 

Haha kura brezglava, potem se pa nekaj lapa naj drugi pazijo.

 

Ja križana gora buh pomagej no...

 

Je kdo že videl povoženega petelina? Ne? Kuro pa že. :) Včeraj sem videl primer, ko je šlepar zavijal levo in ko je že bil na prehodu, je peška z leve strani začela prečkati cesto pred njim, tako da je… ...prikaži več

 

Hodi po pločniku in se vtika v stvari drugih... Rabi pozornost!

 

verjetno je mela slušalke pa mobi v roki pa na kolesarski stezi

 

In seveda ja treba šestnajstkrat ponovit, da je ženska.

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej kot berem, pristojbine bi rešile prometno varnost v posočju? :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

torej kot berem, pristojbine bi rešile prometno varnost v posočju? :(

Zgleda. Zaračunaš extra davek/dajatev/mitnino pa je kuj bolj varno. Sej veš, visoki davki pa varnost pa te fore če vprašaš eno Alenko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pustimo sedaj prometno varnost v povezavi z dajatvami...bla bla. Dejstvo je, da je prometa v Trenti preprosto preveč. Tisti, ki ne živite ob turisticni cesti, težko dojamete(jo), kaj to pomeni. Tako kot jaz tezko dojamem, kaksna ovira so z migranti na juzni meji, ker sem diagonalno čez celo državo stran. Skozi novice in forume  se me težko osebno dotakne.

Dejstvo 1. Vsako poletje sem po nekaj sobot ali nedelj ob Soči. Zadnjič prejšnji vikend. Lahko vam povem, da GRMI non stop. Če je še tri, štiri leta nazaj hrumelo občasno, je tega ocitno konec. 

Dejstvo 2. Na Mangartsko sedlo grem 1-2x letno, proti večeru, ko ni gužve in ker ob 17.00 nehajo pobirat tisto takso. ? Nazadnje sem bil sredi prejšnjega tedna ob šestih zvecer. Ker sem mislil, da bom mogoče eden redkih. Ma qurac.....pravi motozbor.....A in D v glavnem.

Dejstvo 3. (ne motorji, promet splošno). Kako sam občutim enormno povečanje prometa....Živim ob cesti, dimenzionirani in zgrajeni v času Napoleona, ki povezuje Bled in sotesko Vintgar. Večina od 250 000 gostov soteske gre mimo bajte z motornimi vozili. To pomeni, da grem težko na cesto. 400 od mene je mali Merkator, kamor sem leta hodil peš. Zdaj ni šans, da  ob tem prometu še jaz hodim ob cesti. Da bi poslal otroke, tako, kot recimo še ene pet let nazaj, ni šanse. (Itak bi me sedaj odhebala na celi črti.?.). Če hočem preživet obisk trgovine, moram z avtom. 

Poanta...večina naših cest skozi naselja in po dolinah NI predvidena za tako kolicino prometa in tudi ne za mase vozil preko 30 ton. In ziveti ob taki cesti, pa naj se gre še za tako lepo naselje, ni več prijetno. Trentarje povsem razumem.

Je pa župan K. Gore, tudi sam motorist, že dal pobudo, da bi se Vršič uredil v smislu avstrijskih prelazov ( plačilo, urejen parking..) pa so ga zavrnili na celi črti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš kdaj se bo sočustvovanje s temi, ki živijo ob cesti podrlo? Ko ne bo gostov, potem bo pa spet jokanje, da ni biznisa. Žal promet pomeni "gotove pare" in turistični kraji še kako hudičevo dobro živijo od turizma, al ta ropota al gre na elektriko.

Tudi sama Soča je turistično preveč obremenjena, in če štejem utopljence jih bo kmalu več kot pa smrtnih žrtev na cesti.

Vedno je problem, ko se turizem skoncentrira v par poletnih ali par zimskih mesecev in takrat se krajem tudi za 10x poveča število prebivalcev ali uporabnikov cest. In te žal tega prometa ne prenesejo. Seveda, da bi se v infrastrukturo vlagalo del zaslužka, je pa verjetno zadnja postavka v proračunu (bilokaterem)

pa da se razumemo, plačevanje pristojbine me prav nič ne moti, če se denar potem vlaga v infrastrukturo. Ne bo pa to rešilo preobremenjenosti.

Sicer pa so preobremenjeni prav tako tuji prelazi in vse plačljive ceste.

  • Všeč mi je 2
  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

torej kot berem, pristojbine bi rešile prometno varnost v posočju? :(

To lahko napišejo samo uradniki... Če si bom želel po neki poti, me sigurno ne bo ustavila neka glavarina :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Tedybear said:

Dejstvo 2. Na Mangartsko sedlo grem 1-2x letno, proti večeru, ko ni gužve in ker ob 17.00 nehajo pobirat tisto takso. ? Nazadnje sem bil sredi prejšnjega tedna ob šestih zvecer. Ker sem mislil, da bom mogoče eden redkih. Ma qurac.....pravi motozbor.....A in D v glavnem.

Nisem se bil na Mangartu. Nekako ne dam v  letni budget pristojbine za obisk.

Hvala za koristno informacijo.

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!