Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 15 urami, Kričač pravi:

Sem, AMPAK nisem na nobenega poimensko pokazal s prstom, temveč sem hotel na splošno povedat, da se vsest potem na motor je smrtno nevarno, samo to in nič druga. Ampak to omenjanje prta je zgolj slučaj, saj se to dogaja v vseh kafičih ob jadranski trasi, lahko na belem prtu z vijoličnimi kockami. Plus tega pa, a ni alkohol glavni krivec za večino prometnih nesreč ne glede na vozilo? Torej?
 

Čeprav je takšen naslov teme, ta debata ne vodi nikamor. Isti primer, kot je bila debata o varni vožnji ..... nikoli končana zgodba.

Tu ima @DAMI34 prav, pa se ravno ne razumeva najbolje. Dostikrat gremo , ko parkiramo na pir in to točno tam kjer so karirasti prti, se zabavamo slikamo te prte in prazne kozarce.

Nato pa gremo spat, brez, da bi se kdo usedel na motor.

So pa tudi motoristi, ki spijejo kakšnega in grejo na motor.

Naprimer sam imam 110kg in če pojem kosilo in spijem eno pivo ne napiham čez dovoljeno mejo.

Seveda pa tega ne počnem, samo sem napisal v razmišljanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, DinDiin pravi:

Bif je bil kar 2x na Jadranki, noro, pa tolk ve.:yea2:

Vem dovolj, da ne rinem v težave. To je povezano z sposobnostjo dojemanja. Gre pa za obliko sposobnosti, ki ni dana vsem. Ta je lahko miselna ali pa figurativna....

In napisal sem, da sem bil na Jadranki 2x z motorjem....vidim pa tudi takrat, kadar se peljem z avtom.

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, dr.looney said:

Ti nisi cist diht v glavi, a ne. Tebi je to smešno. Meni ni. Resno. Si sploh prebral kaj sem napisala in kaj sem doživela. 

gospa, ce me skinete z ignor liste, se lahko pogovoriva. Privat mesidz. Tle pac ne. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Kugelschreiber pravi:

gospa, ce me skinete z ignor liste, se lahko pogovoriva. Drgac pac ne. 

Klasično after Trojane obnašanje....pogojevanje, izsiljevanje, agresija....zato se verjetno tako dobro počutiš na Jadranki....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Kugelschreiber pravi:

gospa, ce me skinete z ignor liste, se lahko pogovoriva. Privat mesidz. Tle pac ne. 

Če si tak junak, da si se sposoben norcevat iz tuje nesreče mi lahko kar tule napišeš. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kugelschreiber pravi:

Bif, kricac in Snecer majo problem z jadranko. Grem na blef, tud dr looney je stajerka. :lol1:

Pubec, jaz sem po jadranki vozil, ko še tebe verjetno blo ni. ;)
Preden se razpišeš, še 1x preberi zgornji stavek, da sem napisal "verjetno", kar pomeni, da obstaja kanček dvoma.
Tudi jaz te vprašam, od kod tebi takšna strokovna ugotovitev, da imam problem z jadranko?

Ni mi, da naredim 250km do neke ceste, na kateri je ogromno prometa (selitev narodov), da se po njej "drajsam".
Mogoče, če bi bil bližje ob meji doma bi imel drugačno mnenje, ni pa nujno. Verjetno bi se hitro naveličal .... pa ne zdaj prosim primerjat jadranko z življensko sopotnico.

Enostavno mi ni, da bi se vsak vikend vozil na jadranko, če imam avstrijske ceste na "dohvat ruke", katere so lepe, hitre, predvsem pa zanimive. Nekak so mi gorske panorame ljubše, kot morje.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, dr.looney pravi:

Na Golici ..... naredijo ornk racije in je potem nekaj casa mir. 

Če mene vprasate bi namesto teh piktogramov dala realne slike v barvah. Povratnike prekrskarje pa bi poslala zraven na prometne nesrece .... takšno kot sem jo videla včeraj. 

Ne razumem kaj se plete v glavi človeka , ki gre preko svoji zmožnosti v prometu. 

Ta , ki je včeraj pustil svoje življenje na cesti.... je 10 minut pred usodnim padcem drvel mimo naju kot da ga podijo sami peklenscki. Dobila sem vtis, da je motor gnal do konca. Motor je kar poplesaval pod njim. 

 

Mogoče bi jih bilo dobro poslati na Sočo in tam bi morali odelati mesec prostovoljnega dela z hudo poškodovanimi motoristi, to te kar prizemlji, moram priznat. Bolje, kot položnica, samo potem nič država ne zasluži, ki se ji gre samo za varnost nas udeležencev.

P.S. žal tudi sam spadam včasih v skupino prehitrih, vedno manj a vseno nisem angelček :sleep2:

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, maus pravi:

Kokr jih jaz poznam, na karirastem prtu se spije kakšno pivo zvečer ob obilni večerji in potem peš v svoje sobe ...

 

točno tako, edine poškodbe v teh primerih so brce v palec, pa kak padec čez zid...nič omembe vrednega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kmet2 pravi:

Mogoče bi jih bilo dobro poslati na Sočo in tam bi morali odelati mesec prostovoljnega dela z hudo poškodovanimi motoristi, to te kar prizemlji, moram priznat. Bolje, kot položnica, samo potem nič država ne zasluži, ki se ji gre samo za varnost nas udeležencev.

P.S. žal tudi sam spadam včasih v skupino prehitrih, vedno manj a vseno nisem angelček :sleep2:

Se strinjam, da bi prekrškarji, oziroma povzročitelji hudih prometnih nesreč morali odslužit z delom v javno korist (Soča) + denarna kazen, ampak menim, da še vedno človeka najbolj zaboli, ko ga "vdariš po žepu".

To je isto, kot kriminalci, katere zaprejo.
A verjameš, da pride po odluženi kazni človek iz zapora spremenjen na bolje?
Glede na to, da ga obkrožajo kriminalci, se ne more izboljšat, ampak samo poslabšat .... pridobi "prijatelje", novo znanje in potem postane povratnik. Isto je pri teh prekrških .... ko dobiš položnico si dan ali dva bolj previden, potem pa se kaj hitro vrneš v ustaljene tirnice, dokler te spet ne vdarijo po žepu.

Hja, saj tudi sam včasih malo obrnem ročico plina, ampak pogled na cesto kot "lijak" ni nikoli zanimiv, zgolj bolj stresno.  Motor imam za uživanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

točno tako, edine poškodbe v teh primerih so brce v palec, pa kak padec čez zid...nič omembe vrednega

Pri alkoholu ne pozabi na čas izločanja alkohola iz telesa. Torej, je popivanje v noč in jutranja ali dopoldanska vožnja še vedno 0,00 v krvi? Pa vem, da pozabljaš tudi na utrujenost oziroma na mijavkanje. Ampak, koga briga vse to, kajne. Gas in mimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Pri alkoholu ne pozabi na čas izločanja alkohola iz telesa. Torej, je popivanje v noč in jutranja ali dopoldanska vožnja še vedno 0,00 v krvi? Pa vem, da pozabljaš tudi na utrujenost oziroma na mijavkanje. Ampak, koga briga vse to, kajne. Gas in mimo.

se izloči, brez skrbi, mijavkanje pa samo pomaga k bolj umirjeni vožnji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kričač pravi:

Se strinjam, da bi prekrškarji, oziroma povzročitelji hudih prometnih nesreč morali odslužit z delom v javno korist (Soča) + denarna kazen, ampak menim, da še vedno človeka najbolj zaboli, ko ga "vdariš po žepu".

To je isto, kot kriminalci, katere zaprejo.
A verjameš, da pride po odluženi kazni človek iz zapora spremenjen na bolje?
Glede na to, da ga obkrožajo kriminalci, se ne more izboljšat, ampak samo poslabšat .... pridobi "prijatelje", novo znanje in potem postane povratnik. Isto je pri teh prekrških .... ko dobiš položnico si dan ali dva bolj previden, potem pa se kaj hitro vrneš v ustaljene tirnice, dokler te spet ne vdarijo po žepu.

Hja, saj tudi sam včasih malo obrnem ročico plina, ampak pogled na cesto kot "lijak" ni nikoli zanimiv, zgolj bolj stresno.  Motor imam za uživanje.

Vrjamem da ja in to ti govorim iz izkušenj ;)

Jaz sem v nesreči izgubil, koleno, izpahnil komolec, raztrgal manšeto ramensko, počil prvi ledveni vretenec itd    ......

Bil 4 leta na bolniški preživel ducat operacij a nič niti kazen me ni tako zbrihtala, kot reveži na Soči.

Sem mislil, da sem bogi jaz (30%) invalid, ko pa sem tam videl motoristične poškodbe glave itd , hude defekte telesa ........te prizemlji bolje, kot položnic.

ker si napisal +denarna kazen. Ja in to samo v primeru, da bi ta kazen šla za prometno infrastrukturo, rehab centre in pomoč takim ponesrečencem, ki jim država ne plača zdravljenja, ker se ne pišejo prav. 

Čas je denar in bolje ne moreš sankcionirat človeka, ki se mu mudi, kot , da mu vzameš čas in mu odpreš oke, kak se lahko enkrat zbudi po vožnji, ki presega njegove zmožnosti.

lp

pred 5 minutami, Borutt pravi:

Pri alkoholu ne pozabi na čas izločanja alkohola iz telesa. Torej, je popivanje v noč in jutranja ali dopoldanska vožnja še vedno 0,00 v krvi? Pa vem, da pozabljaš tudi na utrujenost oziroma na mijavkanje. Ampak, koga briga vse to, kajne. Gas in mimo.

V petek, ko prideš na cilj se sprosti, celo soboto se zdravi in nedeljo se domov odpravi ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, na Estonci ti namesto položnic vzamejo čas.   Stojis pred tablo, ki ti odšteva čas, kdaj lahko nadaljuješ pot... Bom poskusil poiskat prispevek, ki govori o tem.... 

PS popravil. Ne Finci, temveč Estonci. 

PS najdu:   https://siol.net/avtomoto/novice/bi-ga-podprli-povsem-nov-ukrep-proti-prehitrim-voznikom-509176

Popravljeno . Popravil C eagle
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kričač pravi:

Pubec, jaz sem po jadranki vozil, ko še tebe verjetno blo ni. ;)
Preden se razpišeš, še 1x preberi zgornji stavek, da sem napisal "verjetno", kar pomeni, da obstaja kanček dvoma.
Tudi jaz te vprašam, od kod tebi takšna strokovna ugotovitev, da imam problem z jadranko?

Ni mi, da naredim 250km do neke ceste, na kateri je ogromno prometa (selitev narodov), da se po njej "drajsam".
Mogoče, če bi bil bližje ob meji doma bi imel drugačno mnenje, ni pa nujno. Verjetno bi se hitro naveličal .... pa ne zdaj prosim primerjat jadranko z življensko sopotnico.

Enostavno mi ni, da bi se vsak vikend vozil na jadranko, če imam avstrijske ceste na "dohvat ruke", katere so lepe, hitre, predvsem pa zanimive. Nekak so mi gorske panorame ljubše, kot morje.

Ne štekam. Kaj te zdej moti? A so prti, a so pjanci, a so krovaške kamikaze? Brzina te ne, ker hitre avstrijske ceste imaš očitno rad.  Na golici me je prehtelo tolk enih motorjev, de sm mislu de bežijo pred požarom. Na Grossglocknerju sem se dejansko počutil ogrožega. Od avstrijskih tablic! A se kje repenčim kako debilno je it na Golico?  (Enako je blo 16 dni nazaj, ko sm pelal za @ukica in je uletela klapa avstrijsko registriranih bedakov. Veš kako rešim to? Gas zaprem za 2 min, de se situacija spuca, in pol po svoje naprej.) A odročnost te moti?!?!?! A bejž no, to je pa en drug problem. To ni cesta/folk. Jez mam bo pakle 250km, z enim postankom cca 20min je pot trajala 11.15-15.00. Zdej pa mi napiši de sm ne vem kaj use.....obnašaš se ............

 

@dr.looney, jez sm konj. 

aca.thumb.jpg.a952a21684ec396e48815ea2d6cb6258.jpg

 

pred 34 minutami, MiNa pravi:

@Kugelschreiber po @BIF -ovem mnenju te daje huda demenca :P. Očitno ne samo mene...

To je fino. Še trenuek ali dva, in bom vse njihove nebuloze in očitke.....pozabil. :D 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, dr.looney said:

Če mene vprasate bi namesto teh piktogramov dala realne slike v barvah.

Na cigaretnih škatlicah so zelo nazorna slikovna svarila o škodljivosti kajenja. Je kadilcev kaj manj zaradi tega?

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je čisto jasno, da jadranka ni vsem všeč, tako kot kaka druga cesta, ampak zakaj bi potem kar nekaj na pamet obtoževal, take, ki se radi po nji zapeljejo in uživajo? Zakaj pisati o neki patetitki prtov, ogrožanju drugih itd...

Meni mogoče ni všeč kaj drugega, pa ne bom trdil da so ostali, ki se radi tam zapeljejo "čudni".

Prav tako mi je smešno pisanje o "divjih sportakih", kjer se kmalu taisti pisec pohvali, kako jih mora prehitevati čez ovinke. Očitno potem čez ovinke ne divjajo. Kakorkoli, vse skupaj je brezvezno posploševanje. Tudi 650ccm mlinček leti čez dvesto in v maline. torej ni oblika in namembnost motorja tista, ki je problematična.

 

Možnost, da se bo prometna nesreča zgodila na jadranki ali kje drugje, kjer je cesta podobno obremenjena, je pa približno enaka, mar ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, C eagle said:

Evo, na Estonci ti namesto položnic vzamejo čas.   Stojis pred tablo, ki ti odšteva čas, kdaj lahko nadaljuješ pot... Bom poskusil poiskat prispevek, ki govori o tem.... 

PS popravil. Ne Finci, temveč Estonci. 

PS najdu:   https://siol.net/avtomoto/novice/bi-ga-podprli-povsem-nov-ukrep-proti-prehitrim-voznikom-509176

Saj podobno "lite" varianto imajo tudi naši južni sosedje, pa mislim da še kdo od ex-yu .. naletne semaforje, "palim crveno" varianta. Če voziš nad omejitvijo ti prižge rdečo na semaforju. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

Možnost, da se bo prometna nesreča zgodila na jadranki ali kje drugje, kjer je cesta podobno obremenjena, je pa verjetno jasno, mar ne.

Problem Jadranke je v tem, da nerada odpušča napake. Na eno stran odbojna ograja in morje, na drugo kamit breg. Na kaki drugi cesti lahko poravnaš v koruzo. Tu tega luksuza ni, ko grejo stvari narobe se obseg 'narobnosti' sam stopnjuje. Ne spada za đabe med najbolj nevarne ceste v EU.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, jskrablin pravi:

Problem Jadranke je v tem, da nerada odpušča napake. Na eno stran odbojna ograja in morje, na drugo kamit breg. Na kaki drugi cesti lahko poravnaš v koruzo. Tu tega luksuza ni, ko grejo stvari narobe se obseg 'narobnosti' sam stopnjuje. Ne spada za đabe med najbolj nevarne ceste v EU.

Se strinjam ampak soška tut ne, marija reka tut ne, golica, rakitna itd...(ne odpuščajo napak)

Tu bi lahko vlekla debato, jadranka ima malce boljši asfalt kot ostale cestice, bolj toplo podnebje, manj možnosti mokrih ovinkov, je pa zahrbtna, ne bom rekel da ne, ker je veliko prometa, veliko turistov, ki vidijo samo sebe, ker se ovinki zalomijo itd..Ne vidim pa bistveno večje nevarnosti, kot na drugih "motoristom zanimivih" cestah.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

Meni je čisto jasno, da jadranka ni vsem všeč, tako kot kaka druga cesta, ampak zakaj bi potem kar nekaj na pamet obtoževal, take, ki se radi po nji zapeljejo in uživajo? Zakaj pisati o neki patetitki prtov, ogrožanju drugih itd...

Meni mogoče ni všeč kaj drugega, pa ne bom trdil da so ostali, ki se radi tam zapeljejo "čudni".

 

@DAMI34 glej, sedaj bom ti še 1x napisal, ker si dal dobro iztočnico in sicer:

Nikjer nisem trdil, da mi jadranka ni všeč, nikoli nisem operiral z nobenimi imeni, da dotični vozi pijan ... itd.
Kot iztočnico sem uporabil ta famozni hrvaški prt in pivo na njem (otroci ga v temi nonstop omenjajo), kar sem hotel povedat, da se nesreče v večini primerih dogajajo zaradi alkohola.

Nikjer nisem niti omenil, da se motoristi od Dinkota vozijo pijani, kot ste nekateri to zmotno razumeli, to pa zato, ker na hitro preberete komentar drugega in v navalu jeze pišete bedarije, nekateri pa sploh ne zbirate besed. Pivi na mizi pred motoristi so tako v Kobaridu, Bovcu, Tolminu .... povsod.

Tako, da ni v meni problem, problem je v tistih, ki so se obregnili, saj predvidevam, da so se našli v mojem pisanju.
Poznaš pregovor; ko mački stopiš na rep, zamjavka

@Kugelschreiber se strinjam, da projektili so povsod. Vprašanje je samo, če se pustiš sprovocirat. Po pisanju sodeč se ne pustiš, kar je edino pravilno (spustiš gas). V ostali tvoj text se pa ne bom spuščal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kričač pravi:

@DAMI34 glej, sedaj bom ti še 1x napisal, ker si dal dobro iztočnico in sicer:

Nikjer nisem trdil, da mi jadranka ni všeč, nikoli nisem operiral z nobenimi imeni, da dotični vozi pijan ... itd.
Kot iztočnico sem uporabil ta famozni hrvaški prt in pivo na njem (otroci ga v temi nonstop omenjajo), kar sem hotel povedat, da se nesreče v večini primerih dogajajo zaradi alkohola.

Nikjer nisem niti omenil, da se motoristi od Dinkota vozijo pijani, kot ste nekateri to zmotno razumeli, to pa zato, ker na hitro preberete komentar drugega in v navalu jeze pišete bedarije, nekateri pa sploh ne zbirate besed. Pivi na mizi pred motoristi so tako v Kobaridu, Bovcu, Tolminu .... povsod.

Tako, da ni v meni problem, problem je v tistih, ki so se obregnili, saj predvidevam, da so se našli v mojem pisanju.
Poznaš pregovor; ko mački stopiš na rep, zamjavka

@Kugelschreiber se strinjam, da projektili so povsod. Vprašanje je samo, če se pustiš sprovocirat. Po pisanju sodeč se ne pustiš, kar je edino pravilno (spustiš gas). V ostali tvoj text se pa ne bom spuščal.

1. ogromno se piše čez jadranko in take, ki se radi po nji vozijo, dokaz je v tej temi

2. da sem tako reagiral kot sem, je kar velika povezava, med včerajšnjim tragičnim dogodkom in povezavo na prte, ter podobno, splošna obsodba, v stilu, a ne znajo vozit in sem se takoj vprašal, a ti misliš, da so vsi udeleženi v nesreči avtomatsko krivi, al mogoče obstaja en, ki je zadevo kapitalno zajebal?

3. niti ne trdim, da je problem v tebi, prav tako ne takih, ki jadranke ne marajo ter od njih niti ne zahtevam, da jo morajo imeti radi, le malo manj "dramatičnih" zaključkov naj potem iz slik in dobre volje obiskovalcev te ceste vlečejo.

4. Vsak , ki se zapelje po jadranki se lahko najde v tvojem zapisu, vsak, ki je slikal, prt, hrano ali kaj podobnega

5. podatkov o pijanih motoristih še ni bilo obelodanjenih v tej temi, ti pa lahko povem da piham, vsaj 2x do 3x letno, celo fotko ustnika objavim in lej ga zlomka 0,0

Alkohol je sicer še vedno velik problem v prometu, v motorizmu pa si upam trditi zajema manjši % kot med avtomobilisti.

6. kako je ležati na cesti ves polomljen in nepokreten, kako traja dobro leto rehaba, ko ne veš a boš še kdaj hodil, uporabljal roko, koleno, kake so bolečine in trpljenje ob tem, pa tudi prekleto dobro vem.

ps. pa hvala ker si me pred časom pomladil. dodaj še 6 let pa bova na moji pravi starosti. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Tex pravi:

Saj podobno "lite" varianto imajo tudi naši južni sosedje, pa mislim da še kdo od ex-yu .. naletne semaforje, "palim crveno" varianta. Če voziš nad omejitvijo ti prižge rdečo na semaforju. 

najslabše .. en prileti , odpelje čez zeleno-rumeno-ali celo rdečo naprej... ostali pa se zagužvajo na rdeči..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!