Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Dva tedna nazaj mi je v Mokronogu, sredi naselja, ena ženska z avtom uletela iz neprednostne ceste na moj pas. Sicer je malce zabremzala, ko je zaznala svojo oslarijo, šlo je za centimetre, da sem se ognil trčenju, zavijajoč na nasprotni pas in se komaj ujel, ko sem bremzal, in nisem zaružil po cesti. Še dobro, da me tam z nasprotne strani ni kdo čelno...

Saj to se ni prvič zgodilo. Takih "srečanj, ko te voznik gleda u faco ko speljuje oz. te izsili"  je bilo že precej. Kar pa sem si po tem dogodku res zapomnil je naslednje. To opozorilo sem pred časom zasledil pri enem inštruktorju, ki ima odlične video bloge na temo varnosti...

Ko si v podobni situaciji, kot sem jo zgoraj opisal, ne glej voznika v oči in ne poskušaj iz tega predvidet njegovih reakcij, ki bodo sledile v naslednji sekundi ali dveh. Glej njegova kolesa, po tem se mnogo bolje vidi, ali misli speljati ali počakati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro je, da se govori o teh stvareh. Dobro je tudi, da se objavljajo novice o takšnih nesrečah. Ker včasih se še premalo zavedamo kako malo je potrebno in evo že te ni. Vsak zase ve kaj mu je užitek. Meni neko norenje in kolenčanje ne predstavlja užitka. Raje "kruzam" in uživam ob pogledu na Jadran. Ko vidim, da me hoče kdo prehiteti se mu umaknem na stran in naj gre mimo. Se ne obremenjujem s tem, če bom prišel zadnji na cilj. Zato se tudi po večini vozim sam, ali pa z nekom, katerega dobro poznam. Če mi njegov stil vožnje ni všeč, sva s skupnimi vožnjami zaključila. Samo enkrat sem naredil napako, šel s kolegom na neznano cesto. On je s cestakom kolenčkal in prehiteval v škarjice po največji gužvi, jaz bedak pa se zaganjal za njim. Takrat sem si rekel, ne hvala. Ni mi tega treba. 

Kar se tiče alkohola in Jadranke, vidim, da je kar nekaj govora o tem. Če mislite da se na Jadranki pije, pejte na kak moto zbor in tam okoli 4-5h zjutraj poglejte kaki folk se spravlja na motorje. Se čudim, da ni več mrtvih.

Popravljeno . Popravil J.a.m.e.s
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, J.a.m.e.s pravi:

Dobro je, da se govori o teh stvareh. Dobro je tudi, da se objavljajo novice o takšnih nesrečah. Ker včasih se še premalo zavedamo kako malo je potrebno in evo že te ni. Vsak zase ve kaj mu je užitek. Meni neko norenje in kolenčanje ne predstavlja užitka. Raje "kruzam" in uživam ob pogledu na Jadran. Ko vidim, da me hoče kdo prehiteti se mu umaknem na stran in naj gre mimo. Se ne obremenjujem s tem, če bom prišel zadnji na cilj. Zato se tudi po večini vozim sam, ali pa z nekom, katerega dobro poznam. Če mi njegov stil vožnje ni všeč, sva s skupnimi vožnjami zaključila. Samo enkrat sem naredil napako, šel s kolegom na neznano cesto. On je s cestakom kolenčal in prehiteval po največji gužvi, jaz bedak pa se zaganjal za njim. Takrat sem si rekel, ne hvala. Ni mi tega treba. 

Kar se tiče alkohola in Jadranke, vidim, da je kar nekaj govora o tem. Če mislite da se na Jadranki pije, pejte na kak moto zbor in tam okoli 4-5h zjutraj poglejte kaki folk se spravlja na motorje. Se čudim, da ni več mrtvih.

Takšnih, ki spuščajo je malo. Tudi jaz vedno nakažem, pa naj bo to avto, lokalni kombi, motorno kolo, da ga bom spustil naprej in to tudi storim. 

Večina ne gleda v "ogledala" in se ne pusti motiti, kot da so sami na cesti.

Jadranka je 1a oziroma okolje v katerem živimo nam omogoča od gorskih cest, do morja, razen puščave, vse :) pa še urejeno in civilizirano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, izibajker pravi:

Saj to se ni prvič zgodilo. Takih "srečanj, ko te voznik gleda u faco ko speljuje oz. te izsili"  je bilo že precej. Kar pa sem si po tem dogodku res zapomnil je naslednje. To opozorilo sem pred časom zasledil pri enem inštruktorju, ki ima odlične video bloge na temo varnosti...

Če nekdo gleda v tvojo smer, ni nujno da te vidi. Lahko te celo vidi pa možgani sfiltrirajo ven to informacijo, ker te ne pričakuje na tem mestu. Nikakor pa pogled v tvojo smer ne pomeni, da te je nekdo opazil oz registriral.

Dolga razlaga v angleškem jeziku - https://autowise.com/why-dont-drivers-see-motorcyclists-science-explains-why/ Na kratko... če nekdo ne pričakuje motorista, te ne bo registriral. Če nekdo namensko ne pogleda v smer (ne samo malo obrne oči) te ne bo registriral. Če se istočasno proti takemu peljeta dva vozila, eno veliko in eno precej manjše (prehitevaš kamion) bo veliko ljudi napačno ocenilo razdaljo manjšega vozila do njih. Človeška percepcija je zmotljiva in to precej. Sam večina ljudi se tega ne zaveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

+namenska ignoranca v stilu ah, saj bo že...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, Snečer pravi:

jaz sem na splošno pisal, nikogar nisem imel v mislih konkretno, ker nekaterih ne smem več citirat

saj sem jaz tudi na splošno pisal .. citiranje nekega posta je zgolj v informacijo ;)

Vsem pravim, da se je najmanj boleče učiti na tujih napakah in objavljanje takih in podobnih situacij predstavlja samo "dodatno izobraževane" tistih, ki še niso do tega prišli ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem, zakaj imate toliko proti Jadranki, ampak vseeno rinete dol.

Zadnja leta grem dol kar pogosto, na začetku, sredi in na koncu sezone.

Prav gotovo sem veliko počasnejša od nekaterih motoristov. Pa naj bodo na cestakih ali na gs ih, čisto vseeno je.

Ko koga vidim za sabo, se umaknem bolj na desno, da se lahko izstreli mimo in grem naprej.

Ne vem, v čem je tukaj problem. 

Raje tako, kot nekateri, ki priletijo za mano, potem pa so prepočasni za me prehitet, raje se mi nabijajo v rit. 

Ko jim dam mesto, pa ostanejo zadaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, izibajker pravi:

Dva tedna nazaj mi je v Mokronogu, sredi naselja, ena ženska z avtom uletela iz neprednostne ceste na moj pas. Sicer je malce zabremzala, ko je zaznala svojo oslarijo, šlo je za centimetre, da sem se ognil trčenju, zavijajoč na nasprotni pas in se komaj ujel, ko sem bremzal, in nisem zaružil po cesti. Še dobro, da me tam z nasprotne strani ni kdo čelno...

Saj to se ni prvič zgodilo. Takih "srečanj, ko te voznik gleda u faco ko speljuje oz. te izsili"  je bilo že precej. Kar pa sem si po tem dogodku res zapomnil je naslednje. To opozorilo sem pred časom zasledil pri enem inštruktorju, ki ima odlične video bloge na temo varnosti...

Ko si v podobni situaciji, kot sem jo zgoraj opisal, ne glej voznika v oči in ne poskušaj iz tega predvidet njegovih reakcij, ki bodo sledile v naslednji sekundi ali dveh. Glej njegova kolesa, po tem se mnogo bolje vidi, ali misli speljati ali počakati.

Točno to. Kolesa je potrebno gledati oziroma pogledati. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Točno to. Kolesa je potrebno gledati oziroma pogledati. 

no ja .. v platišča se gleda, mar ne ;) 

platišča so del vozila, na katerega je nameščena pnevmatika ... kajne dušilec :jezik: 

se pa strinjam, jaz tudi gledam v platišča od vozila, če se premikajo ali so pri miru :OK:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

no ja .. v platišča se gleda, mar ne ;) 

platišča so del vozila, na katerega je nameščena pnevmatika ... kajne dušilec :jezik: 

se pa strinjam, jaz tudi gledam v platišča od vozila, če se premikajo ali so pri miru :OK:

 

ko prebereš dimenzijo je prepozno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Snečer pravi:

ko prebereš dimenzijo je prepozno...

nisem napisal, da je potrebno gledati v dimenzije, niti proizvajalca ... temveč v platišče 

pnevmatike so nameščene na platišču :ras: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, maus pravi:

no ja .. v platišča se gleda, mar ne ;) 

platišča so del vozila, na katerega je nameščena pnevmatika ... kajne dušilec :jezik: 

se pa strinjam, jaz tudi gledam v platišča od vozila, če se premikajo ali so pri miru :OK:

 

Kolo je verjetno komplet, kajne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Kolo je verjetno komplet, kajne. 

platišče vidiš ne kolesa ... 

mal slovarja ;) 

    platíšše -a s (í) 

1. zunanji del kolesa, v katerega so 
vpete špice, napere: izdelovati platišča; 
namestiti železni obroč na platišče; 
razsušeno platišče; lahka platišča 
dirkalnih koles / ukriviti les v platišče 

♦ avt. del kolesa pri motornem vozilu, na 
katerega je namešèena pnevmatika
 

 

a mam prav ti moj prijatu glušnik :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snečer pravi:

Zanimivo je potem čitat spreobrnjence, pred tem pa je vse naletelo na gluha ušesa in še več, posmehovanje ipd..

upam,da se tisti - ki ostale , ki ne moremo/nočemo telefonirati med vožnjo , označujejo za funkcionalno nesposobne - ne bodo na težji način podučili o svoji lastni zmoti..

denarnica, občutek krivde , ki se lahko vleče v nedogled...

pred eno uro, KARMEN1 pravi:

Prav gotovo sem veliko počasnejša od nekaterih motoristov. Pa naj bodo na cestakih ali na gs ih, čisto vseeno je.

Ko koga vidim za sabo, se umaknem bolj na desno, da se lahko izstreli mimo in grem naprej.

Ne vem, v čem je tukaj problem. 

Raje tako, kot nekateri, ki priletijo za mano, potem pa so prepočasni za me prehitet, raje se mi nabijajo v rit. 

Ko jim dam mesto, pa ostanejo zadaj.

ne pa nisi.

izstrelila si se ti mimo mene.

sm hotu pa sm biu prepočasn.. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prepočasen je tvoj motor ??.

Na jadranki sodim med počasnejše motoriste ?.

Tam so kriteriji višji!

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, maus pravi:

platišče vidiš ne kolesa ... 

mal slovarja ;) 

    platíšše -a s (í) 

1. zunanji del kolesa, v katerega so 
vpete špice, napere: izdelovati platišča; 
namestiti železni obroč na platišče; 
razsušeno platišče; lahka platišča 
dirkalnih koles / ukriviti les v platišče 

♦ avt. del kolesa pri motornem vozilu, na 
katerega je namešèena pnevmatika
 

 

a mam prav ti moj prijatu glušnik :P 

Kolo je kar komplet, kajne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto me je en model tok svinjsko izsilu na Jadranki,a sm ga kr čutil kaj bo naredil.Čist mi je ventile odprl,no ampak se je vsaj opravičil.Mu oprostim ker nisem užgal v njega:bum: Največja mati modrost je predvidevanje.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, jskrablin pravi:

Ti se kr norca delaj. Smo že kakega forumskega člana pobirali (oz ta je imel kar nekaj sreče in se je pobral sam) izmed kamenja ob Jadranki. In se mu sanjalo ni, kaj je šlo narobe... je pa eno lepo skalo sfalil na drugi strani. Kot je posredno napisala ta lunatična dohtarca - vse je fino, dokler te lastna brihtnost ne prehiti okol ovinka. Tebe očitno še ni.

Ostalega o prtih in zagovarjanju prekomernega alkoholiziranja zvečer, ko je to varno početi skor ni za komentirati. Razen mogoče tega, da si po takem večeru zjutraj, ko še veselo štroma po glavi ene tolko primeren za na cesto, kot si bil sredi popivanja.

Alko ima namreč par stranskih efektov, poleg onega najbolj znanega. Presnova alkohola je zahtevna za telo. Posledično se do jutra telo ne odpočije, ker prebavlja alko. Alkohol tudi slabo vpliva na spanje (moti spalni cikel) kar v navezavi z onim prej pomeni, da se zjutraj definitivno zbudiš bolj utrujen, kot bi se sicer. In pol greš tak veselo navijat moped, par sto km poti.

In to je - OK, ker se nisi nalival med vožnjo? Seveda ni OK. Sam če ne gre brez parih rund zvečer... je treba meti nek izgovor. In da ne bo kdo količine alkota v krvi vlekel v debato. Nima veze, legalno/nelegalno. Po parih rundah zvečer si drug dan v slabšem psihofizičnem stanju za vožnjo. Slabše presojaš, slabše reagiraš in s tem povečuješ tveganje za pizdarijo sebi in okolici. To delajo neodgovorni ljudje. In alkoholiki.

Jadranka je pač Jadranka. Vsaki leto jih ene par pusti dol dušo. Ponavadi ne zaradi tega, ker bi vsi vozili lepo in po pravilih. So vmes tudi čisto nesrečni primeri (povzročitelj nekdo drug, zdravstvene težave). Jih pa kar nekaj takih, ki lastnoročno poskrbijo za bolj ali manj spektakularen prizor v kakem ovinku.

Kdo se norca dela? :lol1:Brihtol ste vi pil, kokr se bere :) 

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani sem iz prve vrste gledal karambol prijatelja, ko ga je ena gospa izsilila....Po burni noci v Pakli, je v bolnisnici pihnil direkt 0,0. Noro, res se dogaja dol!:boobies: Bohvej kok ga je ona nalila, da je tko dobr promet spremljala.:eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, KARMEN1 pravi:

Če bi mu odvzeli kri, ne bi bilo 0,0.

ne, zmaja bi napihal mar ne, dej no dej, veš v bolnišnici ne pihaš, ampak je odvzem krvi.

 

 

Sicer pa informacija za vse, ki tako radi obsojajo vse po vrsti, kaj se je zgodilo na jadranki. Tak da včasih se je vseeno bolje ugriznit v jezik, preden obsojati vse po vrsti.

Tako piše nekdo, ki je poznal ponesrečenca na jadranki, seveda objavljam z njegovim dovoljenjem:

Znano je toliko, da je šel na pot sam, k nekemu prijatelju. Imel je vse dokumente, ma jih je verjetno razmetalo vsepovsod in jih niso našli takoj. Zadel naj bi v obcestni stebriček, druga dva motorista sta bila kolateralna škoda.
Razstavil se je na prafaktorje, Suzani so odsvetovali identifikacijo :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, KARMEN1 said:

Ne razumem, zakaj imate toliko proti Jadranki, ampak vseeno rinete dol.

Zadnja leta grem dol kar pogosto, na začetku, sredi in na koncu sezone.

Prav gotovo sem veliko počasnejša od nekaterih motoristov. Pa naj bodo na cestakih ali na gs ih, čisto vseeno je.

Ko koga vidim za sabo, se umaknem bolj na desno, da se lahko izstreli mimo in grem naprej.

Ne vem, v čem je tukaj problem. 

Raje tako, kot nekateri, ki priletijo za mano, potem pa so prepočasni za me prehitet, raje se mi nabijajo v rit. 

Ko jim dam mesto, pa ostanejo zadaj.

Na jadranki ja najhuje voziti ce si prvi.. tudi jaz ce najdem nekoga ki mi po stilu voznje vsaj priblizno ustreza, vozim za njim.. lepse je v dvoje :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, ukica pravi:

Na jadranki ja najhuje voziti ce si prvi.. tudi jaz ce najdem nekoga ki mi po stilu voznje vsaj priblizno ustreza, vozim za njim.. lepse je v dvoje :P 

prvi, zadnji, srednji, solo, v grupi...jadranka je lepA, voziš pa kot ti paše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!