Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

21 minutes ago, franc said:

OK, ampak v "števikah" . Tabla je 60. 90 verjetno "še" ni problem. Kdaj je?

Bolj je problem v odsekih pred in za tem "kritičnim" mestom, ker tam pa res ne gre skoraj nihče po omejitvah. Tam se naletiš, ko prideš na mokro podlago pa zapaničariš in po možnosti narediš napačno potezo. Ovinki so pa ravno prav zaviti, da jih težko oceniš. O številkah pa ne bom pisal. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, franc pravi:

OK, ampak v "števikah" . Tabla je 60. 90 verjetno "še" ni problem. Kdaj je?

lp

Če je cesta suha, ni problema verjetno...če pa naenkrat opaziš moker asfalt, morda se ustrašiš in panično reagiraš, morda zdrs zaradi zaviranja ali enostavno samo zdrs na mokrem.

V soboto je bilo ponekod zelo nevarno, večinoma suha cesta na posameznih mestih pa mokra. Tudi od Vipave proti Kobdilju, dobro, da nisem prišel prehitro na prvi tak ovinek, potem jih je bilo še nekaj. Nekaj dni nazaj je bilo po nižinah mrzlo in megleno, višje je bilo suho in lepše....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko enkrat nimaš več motorja pod kontrolo (počasi ali pa hitr) je sranje neizogibno .. povem iz lastnih napak ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, maus pravi:

Ko enkrat nimaš več motorja pod kontrolo (počasi ali pa hitr) je sranje neizogibno .. povem iz lastnih napak ;) 

enako

na suhi cesti zapeljal na kolesnice od šleparjev ki so bile rahlo vlažne (lahko pa še kaj drugega)

Oddrsal cel ovinek kot Markez, ulegu kot Lorenzo, vstal kot najhujši heroj, in gledal moped kot IRONMAN (cel sem cel, majkemi) kako drsi naprej po mojem voznem pasu, ko je pa moped vrglo na drugo stran (ko so gume spet zagrabile) jokal kot "rain man" :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, vandrovec pravi:

Če je cesta suha, ni problema verjetno...če pa naenkrat opaziš moker asfalt, morda se ustrašiš in panično reagiraš, morda zdrs zaradi zaviranja ali enostavno samo zdrs na mokrem.

V soboto je bilo ponekod zelo nevarno, večinoma suha cesta na posameznih mestih pa mokra. Tudi od Vipave proti Kobdilju, dobro, da nisem prišel prehitro na prvi tak ovinek, potem jih je bilo še nekaj. Nekaj dni nazaj je bilo po nižinah mrzlo in megleno, višje je bilo suho in lepše....

Po tej cesti je čudno, če je še poleti suha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, krucymucy pravi:

Mnja. Tisti prvi motorist, ki je bezal po desni mimo kombija po travi da ga ne bi zadeli pravi da je zadel GS-a z RR.

Nista zapela bilo pa je blizu GS-a je vozil kolega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, notranc said:

Nista zapela bilo pa je blizu GS-a je vozil kolega

Ne vem, kolega je gledal v ogledalo in ko je videl unega na prvem kolesu je po bankini zapeljal mimo kombija po desni.

Da pa je zadel svojega kolega na GS-u.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.facebook.com/pgdidrija/?__tn__=%2CdkCH-R-R&eid=ARBqgWZq_UedVxTiMi3_kkcGmBt_IUlI5bZYhPf8zlBV264LG9B5uwmmBfzYmI5DmQZYPtPCJSDxcLge&hc_ref=ARSglvNhNQbT_03zP8GGVJpXg3fUS1_Y1STFZ4OVqO90bUacS0gfAz4bt4H1gT8EcKE&fref=nf&hc_location=group

Fotografija osebe PGD Idrija.

Citiraj

– Ob 12:54 so idrijski gasilci prejeli poziv o padcu voznika motornega kolesa na cesti Idrija – Godovič v Zali. Gasilci so ob prihodu na kraj le tega zavarovali, nudili prvo pomoč poškodovanemu vozniku in ga s pomočjo vrvne tehnike prenesli na cesto, kjer so ga prevzeli reševalci NMP Idrija. Motorist je bil na nadaljnje zdravljenje pripeljan s helikopterjem HNMP.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 2 urami, DAMI34 pravi:

nič, večinoma so v naseljih, kjer so že prej radarirali, in kjer že običajno voziš počasneje. Sedaj ko so radarji samo bolj buliš v števec.

 

pred 19 minutami, Ris pravi:

To v kero smer gledajo že, samo kak pa merijo? Zato pa me je tak drago koštalo v letu 2018 ker sem bil v zmoti glede smeri in merjenja?

Da moraš bolj buliti v števec samo kaže na sposobnost obvladovanja motorja. 

Vsi radarji v naselju so označeni. V obeh smereh. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Borutt pravi:

 

Da moraš bolj buliti v števec samo kaže na sposobnost obvladovanja motorja. 

Vsi radarji v naselju so označeni. V obeh smereh. 

No nisem omenil izjem, ki vedno natančno vedo (da vozijo prepočasi) brez pogleda na števec :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

naj ti kr na hitro povem:

radarji polnijo blagajne, ne pa ohranjajo življenja.

Je potrebno še kaj več kot strogo paziti, da ne plačaš kazni, med drugim spremljati promet ne pa butasto zavirati (kar marsikdo počne pri jadranovem, ko prepozno opazi radar) in pa predvsem pravilno se vključevati v promet,

In spet ti s takšnimi. Upam samo, da ti nihče nič ne verjame. 
Radar beleži kršitve. In, če nisi prilagojen, pač svoj um plačuješ in plačuješ. 
Butasto zavira samo butec, ki ne vidi znak za naselje ali za omejitev. Takšen butec, ki butasto zavira pri radarju, kot sam pišeš, ni za na cesto, ker je nevaren sebi in drugim. Butec, pač. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

In spet ti s takšnimi. Upam samo, da ti nihče nič ne verjame. 
Radar beleži kršitve. In, če nisi prilagojen, pač svoj um plačuješ in plačuješ. 
Butasto zavira samo butec, ki ne vidi znak za naselje ali za omejitev. Takšen butec, ki butasto zavira pri radarju, kot sam pišeš, ni za na cesto, ker je nevaren sebi in drugim. Butec, pač. 

 

Zadevo si kopiral iz jadranke, od tam potuje pošta več kot pol leta...torej radar ne rešuje življenj, kot je bila debata.

Ker pa se konkretno skozi Jadranovo velikokrat zapeljem opažam tudi butasta zaviranja in speljevanja  konkretno s pumpe.

Zato, preden se vmešaš v kako debato opiši še kontekst.

Če pa želiš, da se na tvoj nivo spustim: tudi tebi bolj malo verjamejo, mar ne :P (ampak roko na srce bi šlo tudi brez tega mojega stavka, pa tvojega prvega, seveda če želiš) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, Borutt said:

In spet ti s takšnimi. Upam samo, da ti nihče nič ne verjame. 
Radar beleži kršitve. In, če nisi prilagojen, pač svoj um plačuješ in plačuješ. 
Butasto zavira samo butec, ki ne vidi znak za naselje ali za omejitev. Takšen butec, ki butasto zavira pri radarju, kot sam pišeš, ni za na cesto, ker je nevaren sebi in drugim. Butec, pač. 

Lej ga lej. Prav danes sem te imel namen poklicat, pa nekako ni zneslo. Vidim da si u redu. No, ene sorte u redu. 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, DAMI34 pravi:

 

Zadevo si kopiral iz jadranke, od tam potuje pošta več kot pol leta...torej radar ne rešuje življenj, kot je bila debata.

Ker pa se konkretno skozi Jadranovo velikokrat zapeljem opažam tudi butasta zaviranja in speljevanja  konkretno s pumpe.

Zato, preden se vmešaš v kako debato opiši še kontekst.

Če pa želiš, da se na tvoj nivo spustim: tudi tebi bolj malo verjamejo, mar ne :P (ampak roko na srce bi šlo tudi brez tega mojega stavka, pa tvojega prvega, seveda če želiš) 

Na tvoj nivo se ne more nihče spustiti. In to si spet dokazal. 

pred 50 minutami, Kugelschreiber pravi:

Lej ga lej. Prav danes sem te imel namen poklicat, pa nekako ni zneslo. Vidim da si u redu. No, ene sorte u redu. 

Sva že dva. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:
Citiraj

Na Darsu naj bi pridobili več dokazov, da je bila Simona Razpotnik najmanj enkrat na večdnevnem jadranju z vodilnimi uslužbenci podjetij, ki na Darsu dobivajo posle. Najem jadrnice naj bi plačalo eno od teh podjetij. Na istem jadranju kot Simona Razpotnik naj bi bil še eden od visokih uslužbencev Darsa.

to spada morda tudi v temo Jadranka

@maus kolkokrat si bil letos na "jadranju"? :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, DAMI34 pravi:

Maus, maljone so ti najdli..

komaj čakam, da jih tudi jaz najdem :huh: 

pred 9 minutami, Snečer pravi:

to spada morda tudi v temo Jadranka

@maus kolkokrat si bil letos na "jadranju"? :) 

1 x sm biu letos  :P 

vse sam plačal, edino @Tex je plaču večerjo .. priznam :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

29 minutes ago, maus said:

komaj čakam, da jih tudi jaz najdem :huh: 

1 x sm biu letos  :P 

vse sam plačal, edino @Tex je plaču večerjo .. priznam :P 

Takrat še nisem vedel za vse te maljone maljonaste, ki jih skrivaš .. šele kasneje so mi povedali .. :cry:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Tex pravi:

Takrat še nisem vedel za vse te maljone maljonaste, ki jih skrivaš .. šele kasneje so mi povedali .. :cry:

jih še nism najdu .. že ceu teden jih išćem .. ni ni :cry: 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

jih še nism najdu .. že ceu teden jih išćem .. ni ni :cry: 

 

zihr so na jahti ostali :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

zihr so na jahti ostali :(

 

Jadrnica, baje so jadrali, več dni, večkrat :) no...zdaj bomo pa mi nadaljevali tradicijo, če nas bo povabil.

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

zihr so na jahti ostali :(

 

a zdaj veste, zakaj nimamo tretjega pasu :cry:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/odpira-se-visnjegorski-klanec-a-znova-brez-tretjega-pasu.html

Pravkar, Snečer pravi:

Jadrnica, baje so jadrali, več dni, večkrat :) no...zdaj bomo pa mi nadaljevali tradicijo, če nas bo povabil.

 

baje so .. mene ni blo zravn :P ... sicer je samo sum, da so jadrali ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, maus pravi:

veš jaz poznam enega krovca, ki je počen korec vedno premaknil na drugo stran strehe, ko jo je popravljal. :P

Tako gradimo AC pri nas

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!