Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Pravkar, motozajebant pravi:

Saj ne rabiš izgovora, ni prepovedano z motorjem vozit :)

sodeč po kolobociji uredbe res ne.

Pa mi pojasni, kako se to razume:

Gibanje, dostop in zadrževanje na javnem kraju se v okviru zgoraj navedenih izjem dovoljuje tudi:

- skupinam oseb, če gre za ožje družinske člane ali člane skupnega gospodinjstva in če je mogoče ob tem gibanju zagotoviti varno razdaljo do gibanja podobnih skupin,

https://www.uradni-list.si/_pdf/2020/Ur/u2020030.pdf

Torej lahko z motorjem grem nekam...al pa z avtom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

je pa odsvetovano

 

evo, tut odvetnika vprašam uradno razumevanje, glej moj post višje:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se lahko prevrneš, če preveč motor naložiš z fasungo  .. sm vidu en posnetek, pa ga sedaj ne najdem :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motozajebant pravi:

@DAMI34 beri ?

to vem. To je isto kot omejitve hitrosti na cesti: so svetovane :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

sodeč po kolobociji uredbe res ne.

Pa mi pojasni, kako se to razume:

Gibanje, dostop in zadrževanje na javnem kraju se v okviru zgoraj navedenih izjem dovoljuje tudi:

- skupinam oseb, če gre za ožje družinske člane ali člane skupnega gospodinjstva in če je mogoče ob tem gibanju zagotoviti varno razdaljo do gibanja podobnih skupin,

https://www.uradni-list.si/_pdf/2020/Ur/u2020030.pdf

Torej lahko z motorjem grem nekam...al pa z avtom.

Sem vprašal kolegico na policiji. Če se voziš sam, je ok, ce se vozita dva, je ok... ko se ustavita in grupirata, ni OK. 

Tako info sem od policije sobil, lažejo mene, lažem vas... 

Pravkar, DAMI34 pravi:

to vem. To je isto kot omejitve hitrosti na cesti: so svetovane :P

 

Narobe, niso svetovane. So točno določen ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motozajebant pravi:

Sem vprašal kolegico na policiji. Če se voziš sam, je ok, ce se vozita dva, je ok... ko se ustavita in grupirata, ni OK. 

Tako info sem od policije sobil, lažejo mene, lažem vas... 

 

3 člen

– dostop do javnih parkov in drugih sprehajalnih površin

recmo da res.

 

3. člen Gibanje, dostop in zadrževanje na javnem kraju je ob upoštevanju ohranjanja varne razdalje do drugih oseb ne glede na določbe 1. člena za posameznike dovoljeno za: – prihod in odhod na delo ter izvajanje delovnih nalog, – opravljanje gospodarskih, kmetijskih in gozdarskih dejavnosti, – odpravljanje neposredne nevarnosti za zdravje, življenje in premoženje, – za varstvo in pomoč osebam, ki so potrebne podpore, – dostop do lekarn, trgovin z živili in kmetijske neposredne prodaje, – dostop do drogerij in drogerijskih marketov, – dostop do prodaje medicinskih proizvodov in zdravstvenih pripomočkov ter sanitarnih pripomočkov, – dostop do zdravstvenih in sanitarnih storitev, – dostop do storitev za osebe s posebnimi potrebami, – dostop do mest za prodajo hrane za živali, – dostop do prodaje in vzdrževanje varnostnih proizvodov in proizvodov za nujne primere, – dostop do storitev za nujne primere, – dostop do kmetijskih trgovin, vključno s klavnicami, in trgovin za prodajo semen, krmil in gnojil,

– dostop do bencinskih črpalk, – dostop do bank in pošt, – dostop do izvajanja nalog, povezanih z delovanjem pravosodnih organov, – dostop do dostavnih, čistilnih in higienskih storitev, – dostop do komunalnih storitev za opravljanje z odpadki, – dostop do avtomobilskih servisov in servisov kmetijske in gozdarske mehanizacije in opreme, – dostop do javnih parkov in drugih sprehajalnih površin, – dostop do tujih diplomatskih in konzularnih predstavništev. Podrobnejšo opredelitev izjem iz tega člena za območje posamezne lokalne skupnosti lahko glede na specifične potrebe v skupnosti opredeli župan s sklepom, ki se javno objavi

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, motozajebant pravi:

Narobe, niso svetovane. So točno določen ;)

Priporočene so, če ne upoštevaš priporočilo, te kaznujejo :ras:

imam homologacijo z omejitvijo hitrosti na 298 km/h ... več ni homologirano in sem kaznovan .. kaznovan sem tudi, če prekoračim priporočeno hitrost ... zajebano razumeti, ampak tko je :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

sodeč po kolobociji uredbe res ne.

Pa mi pojasni, kako se to razume:

Gibanje, dostop in zadrževanje na javnem kraju se v okviru zgoraj navedenih izjem dovoljuje tudi:

- skupinam oseb, če gre za ožje družinske člane ali člane skupnega gospodinjstva in če je mogoče ob tem gibanju zagotoviti varno razdaljo do gibanja podobnih skupin,

https://www.uradni-list.si/_pdf/2020/Ur/u2020030.pdf

Torej lahko z motorjem grem nekam...al pa z avtom.

brati je potrebno 3. člen, ti si 4., ki se nanaša na izjeme

Citiraj

Gibanje, dostop in zadrževanje na javnem kraju je ob upoštevanju ohranjanja varne razdalje do drugih oseb za posameznike dovoljen za:

  • prihod in odhod na delo ter izvajanje delovnih nalog,
  • opravljanje gospodarskih, kmetijskih in gozdarskih dejavnosti,
  • odpravljanje neposredne nevarnosti za zdravje, življenje in premoženje,
  • varstvo in pomoč osebam, ki so potrebne podpore,
  • dostop do lekarn, trgovin z živili in kmetijske neposredne prodaje,
  • dostop do drogerij in drogerijskih marketov,
  • dostop do prodaje medicinskih proizvodov in zdravstvenih pripomočkov ter sanitarnih pripomočkov,
  • dostop do zdravstvenih in sanitarnih storitev,
  • dostop do storitev za osebe s posebnimi potrebami,
  • dostop do mest za prodajo hrane za živali,
  • dostop do prodaje in vzdrževanje varnostnih proizvodov in proizvodov za nujne primere,
  • dostop do storitev za nujne primere,
  • dostop do kmetijskih trgovin, vključno s klavnicami in prodajo semen, krmil in gnojil,
  • dostop do bencinskih črpalk,
  • dostop do bank in pošt,
  • dostop do izvajanja nalog, povezanih z delovanjem pravosodnih organov,
  • dostop do dostavnih, čistilnih in higienskih storitev,
  • dostop do komunalnih storitev za opravljanje z odpadki,
  • dostop do avtomobilskih servisov in servisov kmetijske in gozdarske mehanizacije in opreme,
  • dostop do javnih parkov in drugih sprehajalnih površin,
  • dostop do tujih diplomatskih in konzularnih predstavništev.

z motornim kolesom se lahko voziš za namene iz 3. člena

greš kupit hrano psu, v lekarno, pošta, banka

rekreativna hobi vožnja pa sem ne spada

ker pa je motorno kolo bolj tvegano prevozno sredstvo pa zdrav razum pravi, da se pelji z bolj varnim prevoznim sredstvom

pred 8 minutami, motozajebant pravi:

Sem vprašal kolegico na policiji. Če se voziš sam, je ok, ce se vozita dva, je ok... ko se ustavita in grupirata, ni OK. 

Tako info sem od policije sobil, lažejo mene, lažem vas... 

Narobe, niso svetovane. So točno določen ;)

voziš se lahko samo za namene iz 3. člena

torej nujne zadeve, kolenčkanja in afnanja ni več

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komedija... priporočene? 

Za pripiročeno hitrost obstaja poseben znak... vse ostale hitrosti so navzgor omejene in ne priporočene. 

Če priporočeno hitrost prekoračiš (seveda da si v omejitvah ceste po kateri se pelješ), ni kazni. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

to vem. To je isto kot omejitve hitrosti na cesti: so svetovane :P

 

predpisana oziroma je omejena zgornja hitrost, spodnja pa je glede na tok prometa, če oviraš brez razloga, se moraš izločit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

brati je potrebno 3. člen, ti si 4., ki se nanaša na izjeme

z motornim kolesom se lahko voziš za namene iz 3. člena

greš kupit hrano psu, v lekarno, pošta, banka

rekreativna hobi vožnja pa sem ne spada

ker pa je motorno kolo bolj tvegano prevozno sredstvo pa zdrav razum pravi, da se pelji z bolj varnim prevoznim sredstvom

voziš se lahko samo za namene iz 3. člena

torej nujne zadeve, kolenčkanja in afnanja ni več

no sej namen je dostop do parka, se peljem na sprehhod do jezera Vogršček.

dostop do javnih parkov in drugih sprehajalnih površin,

Pravkar, Snečer pravi:

predpisana oziroma je omejena zgornja hitrost, spodnja pa je glede na tok prometa, če oviraš brez razloga, se moraš izločit

šalil sem se

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V 10 min 2 resilca...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, motozajebant pravi:

Komedija... priporočene? 

Za pripiročeno hitrost obstaja poseben znak... vse ostale hitrosti so navzgor omejene in ne priporočene. 

Če priporočeno hitrost prekoračiš (seveda da si v omejitvah ceste po kateri se pelješ), ni kazni. 

Da ne popravljam zapisa, sem ga tut jaz mal pihnil... ? šel guglat... tole našel.... 

Priporočena hitrost: običajno je bil prisoten na avtocestah in hitrih cestah in je voznike spodbujal, naj na določenem odseku vozijo nekoliko počasneje od najvišje dovoljene hitrosti. Odslej bo na takšnem odseku stal znak izrecne odredbe z omejitvijo hitrosti.

Potrdi pa tole mojo tezo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

no sej namen je dostop do parka, se peljem na sprehhod do jezera Vogršček.

dostop do javnih parkov in drugih sprehajalnih površin,

šalil sem se

župan ti bo posebej še razložil in ti še kam namestil trak

sprehajalna površina = priskrbi si občinski dokument, kjer je namenska raba

in če ne piše za tisto parcelo, zelenice, parki itd., se tam ne boš sprehajal :)

simpl

22,70 eur za 10 parcel je taksa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nč, nujno grem po čike v Postojno :P

ps. enako velja tudi za avto: nujne namene itak

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19.03.2020   12:53

TIŠINA

Ob 12.53 je v Petanjcih, občina Tišina, padla voznica z motornim kolesom in se pri tem poškodovala. Oskrbeli so jo reševalci PHE Murska Sobota.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, thumper pravi:

19.03.2020   12:53

TIŠINA

Ob 12.53 je v Petanjcih, občina Tišina, padla voznica z motornim kolesom in se pri tem poškodovala. Oskrbeli so jo reševalci PHE Murska

genijalno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolk mi je prej en - na hitro suzuki bandit - na kamniški obvoznci silu na moj pas ..pa dej človk skuliri se 300m si mel placa ko sm šel mimo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, twom pravi:

Pa najdeš najbližjo sprehajalno pot, ne tisto v sosednjem mestu ali pokrajini.

sem moral v trgovino .. za nas in mojega tasta na istem naslovu..pa za mojo mater ki živi 11km stran .. pa mi sili bebo ven v avto.. tko da ne seri prosim katero pot naj si jaz izbiram ko razvažam hrano svojcem ! 

saj sem se mu umaknil..pa ni mel jajc da bi šel vmes..  na tolk plača smo mi vozil v rusiji 120 ne 55 na uro.. 

en prepotentn pussy je bil... upam da je prišel srečno domov..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 3. 2020 ob 10:35, Snečer pravi:

brati je potrebno 3. člen, ti si 4., ki se nanaša na izjeme

z motornim kolesom se lahko voziš za namene iz 3. člena

greš kupit hrano psu, v lekarno, pošta, banka

rekreativna hobi vožnja pa sem ne spada

ker pa je motorno kolo bolj tvegano prevozno sredstvo pa zdrav razum pravi, da se pelji z bolj varnim prevoznim sredstvom

voziš se lahko samo za namene iz 3. člena

torej nujne zadeve, kolenčkanja in afnanja ni več

lej tole interpretacijo g. ministra Hojsa:

Ali grem lahko kolesarit sam v naravo?

To je dovoljeno, a Hojs kolesarje poziva k uvidevnosti, predvsem do starejših. "Dajte v teh dneh prostor tistim, ki aktivnost potrebujejo bolj kot vi, ki so bolj ranljivi in ne vi, dragi športniki, ki ste v tem pogledu verjetno najmanj izpostavljeni," je dejal.

http://novice.najdi.si/predogled/novica/435cf237b558d0632df2e577a0e31f8f/Mladina/Zanimivosti/S-kom-greste-lahko-na-sprehod-v-času-omejenega-gibanja

vstavi namesto kolo, motorno kolo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, apirko pravi:

Potemtakem ga na in potem iz servisa lahko peljem v času tega odloka...

dokler ne bodo začeli težit po mojem ja. Če bodo zaostrili sankcije bo pa vse verjetno bolj strogo. Ampak v službo, nakupih in ostalem nujnem lahko greš, ne vidim zakaj ne bi smel peljati motorja na popravilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!