Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

http://www.nt-rc.si/novi-tednik/cesta-vecnega-divjanja-in-polaganja-ovinkov/?fbclid=IwAR2Dj6x98pyg3W_inzhKUGdruuZ5gxQ3iSpzgNFKwN88sj8PsTeBBaZPyvw

Citiraj

Cesta večnega divjanja in »polaganja ovinkov«

23. 5. 2020
7:30
 

Epidemija v zadnjih dveh mesecih je nekoliko zmanjšala število udeležencev v prometu, a je »izstrelila« kršitelje, saj se je število kršitev povišalo. Zaradi epidemije tudi ni bilo pravega prehoda v motoristično sezono. Na cestah se je tako naenkrat pojavilo ogromno motoristov, ki določene cestne odseke uporabljajo tudi za divjo vožnjo, »polaganje ovinkov« in preizkus svojih sposobnosti. Ena takšnih cest je cesta Prebold–Marija Reka–Trbovlje. V samo petih minutah smo bili na tej cesti priča najmanj desetim ogrožanjem varnosti zaradi prehitre vožnje motoristov in napačnega prehitevanja.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, ftp pravi:

Ja, in na to ne moreš kaj dosti.

Lahko pa ....  je precej razlika, če te izsiljuje in imaš 50 kot če imaš 80 ali več, sploh v naselju, ker vozniki ne pričakujejo take hitrosti, pa mislijo, da imajo čas zaviti.

50 ali 80, če ne vidiš izsiljevalca, če se na mestu ustaviš si mrtev. Se strinjam, da pri 50 lahko malce več potelovadiš, če si bil pripravljen in videl.

Poanta je pa drugačna:

vse se spreminja, s sprostitvijo korona ukrepov, je spet butasto obnašanje postalo normalno, majkemi, v času korone, je bilo v prometu precej manj "čudnih" potez.

Hočem reču, da kot motorist, sem že kar vnaprej pripravljen na izsiljevanje in skok s stranske brez pogledat, ker se bo to zihr vsaj 1x v dnevu zgodilo. Ko sem v avtu je tega malce manj, ko sem v kombiju še manj, najmanj pa izsiljujejo šleperje kot opažam. Zna biti da je nekaj na velikosti pa teži nasprotnika :P

Če jo pa žgem ko vosu po mestu, pa avtomatsko pričakujem da me ne bodo videli, to je jasno kot beli dan. Pisal sem za čisto normalne brzine v naselju (beri vožnja v okviru omejitev), katerih se tudi držim, pa se vseeno dogaja.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Snečer pravi:

(1)60... verjetno

glede na razsut avto zna biti 3 mestno število

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj opelica ni ne vem kaj od avta, tolk papirnat pa tudi ni... tole je bilo prehitro, žal... čeprav bi voznik moral predvidevat, se zna zgodba razvit v podobno smer kot pred leti na Fužinah... Kakorkoli, sočustvujem z obema...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, DAMI34 pravi:

Hočem reču, da kot motorist, sem že kar vnaprej pripravljen na izsiljevanje in skok s stranske brez pogledat, ker se bo to zihr vsaj 1x v dnevu zgodilo. Ko sem v avtu je tega malce manj, ko sem v kombiju še manj, najmanj pa izsiljujejo šleperje kot opažam. Zna biti da je nekaj na velikosti pa teži nasprotnika :P

 

 

jap, kaj ti pomaga, če ti na koncu reče "sori, nisem te videl..."

in tega na noben tečaju ne učijo

zato pa tudi včerajšnja nesreča, po mestu pritiskat (če je res tišal), poleg vseh motečih elementov, kar samo kliče po nesreči

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je naš soforumaš prikazal "objestno" :jezik: vožnjo na omejitev 50 v dnevnih vožnjah.

Res problematično tam je skupina hiš in kmetija. Višje v gozdu pa kak kelesar in "maline".

Vikendaše moti, ker ne čujejo svojih kosilnic :whistle:, "Ljute mašine" z odprtimi rori pa tulijo na žive in mrtve med serpentinami. Hitrosti tam tako ali tako niso "ubijalske". Poglejte števec na posnetku...

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, MiNa pravi:

Je naš soforumaš prikazal "objestno" :jezik: vožnjo na omejitev 50 v dnevnih vožnjah.

Res problematično tam je skupina hiš in kmetija. Višje v gozdu pa kak kelesar in "maline".

Vikendaše moti, ker ne čujejo svojih kosilnic :whistle:, "Ljute mašine" z odprtimi rori pa tulijo na žive in mrtve med serpentinami.

fant je mel na dynamic mode :) v 2. prestavi 92, gas, bremza vožnja je to, ampak verjetno predstavitev, kako se na ozki cesti vozi

@Vito23 debatiramo

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Snečer pravi:

jap, kaj ti pomaga, če ti na koncu reče "sori, nisem te videl..."

in tega na noben tečaju ne učijo

zato pa tudi včerajšnja nesreča, po mestu pritiskat (če je res tišal), poleg vseh motečih elementov, kar samo kliče po nesreči

 

se 100% strinjam, sicer pa nisem prometne opisoval, bolj izsiljevanja. Ampak kdor se je 1x opekel s skakalci iz stranske ulice, bo 100% bolj pripravljen na "padalce", katerih je vedno več in več. Pa ne govorim samo kot motorist.

Recimo že primerjava mesto/vas.

V mestih zaradi gneče in prometa je folk bolj vajen hitro reagirat, pa tudi način izsiljevanja je vsaj za silo kulturen, ko izsiljevalec potegne (običajno)

Na vasi je pa lajf umirjen. Tam opažam, da je folk bolj ležeren. Spelje se počasi, običajno niti ne pogleda in še nadaljnih 100m ne pretakne v drugo brzino :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Vito23zdej veš zakaj videoposnetke režemo, pa zakaj so boljše statične slike :P

Pa kakšen graf zna tudi biti sumljiv, ko ma hitrost in podobno zabeleženo :D

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, DAMI34 pravi:

@Vito23zdej veš zakaj videoposnetke režemo, 

 

 

Pa najhujše"cvetke" je po vsej verjetnosti že sam porezal........

Včeraj z morja sem pričakoval večje število radarskih kontrol, zato sem striktno vozil po omejitvah. O bože, cel cajt sem bil ogrožen!  V mestu (Vrhnika) je šlo mimo z leve in desne, če sem se slučajno postavil na sredino svojega pasu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, raza pravi:

Pa najhujše"cvetke" je po vsej verjetnosti že sam porezal........

Včeraj z morja sem pričakoval večje število radarskih kontrol, zato sem striktno vozil po omejitvah. O bože, cel cajt sem bil ogrožen!  V mestu (Vrhnika) je šlo mimo z leve in desne, če sem se slučajno postavil na sredino svojega pasu....

pa ne vem to o ogroženosti, jaz povem pošteno, da se s strani motoristov ne počutim ogroženega, razn kakih cvetk, ki poskušajo nemogoče, ampak to je običajno izven naselij, ko posekajo ovinke, ko poskušajo prehitet, kjer se res ne da

Čez omejitve (tiste od 50) mam tempomat na 57-58 km/h in če gre kdo mimo naj pač polni proračun. Se pa ne počutim ogroženega. Zunaj naselij pa tudi jaz marsikoga prehitim, sploh velike skupine so "najedajočega" značaja. Ampak jih pač pokneš enega po enega. Verjamem pa, da se kdo od njih počuti ogroženega zarad mene :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja MR (Marija Reka) vedno so jih bila polna usta (na Policiji). V bistvu je pa tam zelo malo nesreč glede na promet - na srečo, ali pa je pač tu zakonitost ceste. Ravno divjat po njej se ne da.

Problem je kako mi DIVJAKI pridemo do tam. Naselja in omejitve (50) da o odprtih rorih sploh ne pišem. @Vito23 sploh ni problem. BMW-ak vem da je tih tako, da vikendaši sploh niso vedel, da je tam. Čeprav je mogoče kje prekoračil WARP omejitev :kva1:...

Znaki na vozišču (50) so pa BV. Sam kaj češ, to je zahtevala "baza" in je osnova za postavitev radarja..

Moj predlog organom bi bil, da na primernem mestu postavijo kontrolo in merijo glasnost izpuhov ne pa hitrost, bi bili ukrepi bolj vzgojni. OK to je moje mnenje kdo pa sem jaz????

Cilj je samo eden. Zato počasi dekleta in fantje.

 

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, MiNa pravi:

Ja MR (Marija Reka) vedno so jih bila polna usta (na Policiji). V bistvu je pa tam zelo malo nesreč glede na promet - na srečo, ali pa je pač tu zakonitost ceste. Ravno divjat po njej se ne da.

Problem je kako mi DIVJAKI pridemo do tam. Naselja in omejitve (50) da o odprtih rorih sploh ne pišem. @Vito23 sploh ni problem. BMW-ak vem da je tih tako, da vikendaši sploh niso vedel, da je tam. Čeprav je mogoče kje prekoračil WARP omejitev :kva1:...

Znaki na vozišču (50) so pa BV. Sam kaj češ, to je zahtevala "baza" in je osnova za postavitev radarja..

Moj predlog organom bi bil, da na primernem mestu postavijo kontrolo in merijo glasnost izpuhov ne pa hitrost, bi bili ukrepi bolj vzgojni. OK to je moje mnenje kdo pa sem jaz????

Cilj je samo eden. Zato počasi dekleta in fantje.

 

par radarčkov nabavit pa zadeva očisti :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, MiNa said:

motorist-prava-1-zoom.jpg

Novinar, ali kdo je že slikal je očitno Anglež...

Slovenska realnost.....sej sem sam mau poseku ovivnk, ga mal bl na ravo vzel.....nej blu nbenga nasprot...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, MiNa pravi:

Ja MR (Marija Reka) vedno so jih bila polna usta (na Policiji). V bistvu je pa tam zelo malo nesreč glede na promet - na srečo, ali pa je pač tu zakonitost ceste. Ravno divjat po njej se ne da.

Problem je kako mi DIVJAKI pridemo do tam. Naselja in omejitve (50) da o odprtih rorih sploh ne pišem. @Vito23 sploh ni problem. BMW-ak vem da je tih tako, da vikendaši sploh niso vedel, da je tam. Čeprav je mogoče kje prekoračil WARP omejitev :kva1:...

Znaki na vozišču (50) so pa BV. Sam kaj češ, to je zahtevala "baza" in je osnova za postavitev radarja..

Moj predlog organom bi bil, da na primernem mestu postavijo kontrolo in merijo glasnost izpuhov ne pa hitrost, bi bili ukrepi bolj vzgojni. OK to je moje mnenje kdo pa sem jaz????

Cilj je samo eden. Zato počasi dekleta in fantje.

 

kadar sem šel čez Marijo reko in jo dobro poznam, je pičkin dim po huliganstvu napram ridam, kalu itd, še kaki lokaciji.

1. ker je predolga

2. ker nima ravno ne vem kaj asfalta in oprijema

3. ker je zaprta, slabo vidna in mnogo bolj nevarna za res navijat

ampak to je samo moje skromno mnenje. Je pa zlo lišna panoramska.

ps. danes 3x pred mene, na omejitvi 50. In ja sem moral zavirat.

 

pred 1 uro, Lipstick pravi:

Slovenska realnost.....sej sem sam mau poseku ovivnk, ga mal bl na ravo vzel.....nej blu nbenga nasprot...

sj jadranka ni nič boljša..če ne znese po ravnem, pa še mal v wawink :P

pismu, dej 2 dol no....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snečer pravi:

par radarčkov nabavit pa zadeva očisti :) 

Ne vem no, jim niti to ne pomaga. So pač ljudje, ki imajo motor za bildanje lastnega ega. Se dopoldne  vozim iz Kamnika proti Kranju...na tistih ravninah med naselji je 110 do 120 km/h kar normalna hitrost. 

Pride eden z Kawo Z 750/1000 iz stranske ceste.  Takoj mimo mene z enih vsaj 160, da se ve, kdo je glavni petelin na domači cesti. Skozi tista " umetniška" krožišča mimo Brnika je pa delal zastoje......

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Tedybear pravi:

Ne vem no, jim niti to ne pomaga. So pač ljudje, ki imajo motor za bildanje lastnega ega. Se dopoldne  vozim iz Kamnika proti Kranju...na tistih ravninah med naselji je 110 do 120 km/h kar normalna hitrost. 

Pride eden z Kawo Z 750/1000 iz stranske ceste.  Takoj mimo mene z enih vsaj 160, da se ve, kdo je glavni petelin na domači cesti. Skozi tista " umetniška" krožišča mimo Brnika je pa delal zastoje......

vem da je bučman tist s 160 ampak jaz in ti sva prav tako "mal čez" če je 110-120km/h. Verjetno bo tist, ki zmore 90 reku da si bildeva ego.

Sori, sem moral, občasno ni sam 160, ko mi sede mi sede :D

kot tisti, ki gredo za avtom povsod 65. Torej je v prekršku v naselju in ovira promet izven. Ampak mogoče sem te narobe razumel, pa je bil tip kralj ravnin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

vem da je bučman tist s 160 ampak jaz in ti sva prav tako "mal čez" če je 110-120km/h. Verjetno bo tist, ki zmore 90 reku da si bildeva ego.

Sori, sem moral, občasno ni sam 160, ko mi sede mi sede :D

ps. nekje mi je normalno, da pri 50 dela zastoje in ne gre človek povsod 70, kot tisti, ki gredo za avto povsod 65. Torej je v prekršku v naselju in ovira promet izven. Ampak mogoče sem te narobe razumel, pa je bil tip kralj ravnin.

120 je bila hitrost kolone....avtomobilov, jaz pa nekje vmes. Ja, tisti je bil očitno kralj ravnin. Ampak..... sem imel občutek, da je MORAL pokazati gospodu srednjih let na Versysu ( tudi motor že  srednjih let), kako se vozi blizu lastnega dvorišča. Lahko pa, da imam povsem napačno oceno....letos imam šele 400 do 500 km pod ritjo, pa mi še marsikaj ni jasno in samoumevno....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Tedybear pravi:

120 je bila hitrost kolone....avtomobilov, jaz pa nekje vmes. Ja, tisti je bil očitno kralj ravnin. Ampak..... sem imel občutek, da je MORAL pokazati gospodu srednjih let na Versysu ( tudi motor že  srednjih let), kako se vozi blizu lastnega dvorišča. Lahko pa, da imam povsem napačno oceno....letos imam šele 400 do 500 km pod ritjo, pa mi še marsikaj ni jasno in samoumevno....

Zdej ne vem, kako ti razumevaš zadeve, a kad se men vozi je stil:

 

in v tem primeru mi je gladko, čisto gladko za cel svet. Sneci bi pa itak pripomnil za tiste, velik over limit (jeba je kdo razume to, kje je limit) : naravna selekcija :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Tedybear pravi:

Ne vem no, jim niti to ne pomaga. So pač ljudje, ki imajo motor za bildanje lastnega ega. Se dopoldne  vozim iz Kamnika proti Kranju...na tistih ravninah med naselji je 110 do 120 km/h kar normalna hitrost. 

Pride eden z Kawo Z 750/1000 iz stranske ceste.  Takoj mimo mene z enih vsaj 160, da se ve, kdo je glavni petelin na domači cesti. Skozi tista " umetniška" krožišča mimo Brnika je pa delal zastoje......

V Nemčiji so prišli na novo idejo.

https://www.chip.de/news/Motorradfahrer-muessen-zittern-Kommt-ein-Fahrverbot-fuer-Sonn-und-Feiertage_182714030.html

Prepoved vožnje z motorji ob nedeljah in za praznike...

Pa na 80dB max...

Tako pač je, vsega je preveč, planet smo okužili z virusom homo sapiens in postaja nevzdržno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

30-letnica izsilila prednost

S PU Ljubljana so sporočili, da sta bila udeležena 30-letna voznica osebnega vozila in 35-letni motorist. Po do sedaj znanih podatkih je do prometne nesreče prišlo, ker je voznica v križišču zavijala levo, pri tem pa odvzela prednost motoristu, ki je
pripeljal nasproti. V trčenju je motorist zadobil tako hude poškodbe, da je na kraju umrl. 

vidiš @DAMI34 ena in ista zgodba, poleg desnice seveda

  • Žalosten 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snečer pravi:

vidiš @DAMI34 ena in ista zgodba, poleg desnice seveda

ne..ne verjamem, baje samo mene izsiljujejo :P

 

pred 7 minutami, Snečer pravi:

V Nemčiji so prišli na novo idejo.

https://www.chip.de/news/Motorradfahrer-muessen-zittern-Kommt-ein-Fahrverbot-fuer-Sonn-und-Feiertage_182714030.html

Prepoved vožnje z motorji ob nedeljah in za praznike...

Pa na 80dB max...

Tako pač je, vsega je preveč, planet smo okužili z virusom homo sapiens in postaja nevzdržno.

med nama DCb ne igra vloge pri brzini. SX gre enako hitro po cesti kot GT. Razlika med njima je vsaj 10DCb, ampak šofer je isti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!