Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

25 minutes ago, Snečer said:

@kronikne razumem, kaj hočeš vprašati, povedati? 

Postavi mi vprašanje. Te pa še enkrat opozarjam, potrudi se s slovenščino, uporabi google translate, če ne gre. Pokaži spoštovanje do foruma in kraja.

odgovori na pitanja kolega sa foruma.  

odgovori na vprašanja kolegov s foruma.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, DAMI34 pravi:

A po zadnji ne gre? :P

gre če kako slonico? vid...te je kuj na zadnjih...??

pred 47 minutami, Snečer pravi:

Tega ovinka, ko je policaj sekal, ni v tvojem prispevku, si ugasnil prej.

Drugo pa, precej nemirna vožnja bi rekel, gas, bremza. :) 

ja jst drugač kot z plinom in bremzo ne znam vozit?....a ti doma naštelaš tempomat in to je to??

pred 44 minutami, Snečer pravi:

na ravnem malo prekorači hitrost, sicer ne verjamem, da je v tem posnetku drsal preširoko tačko :) 

to pa res nisem drsal..nekak danes nisem bil pri stvari...pa ne vem kr nekaj sem skoz videval na cesti..mogoče sem mel že privide...ampak 45 stopinj je pa zabeležil app.....

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, kronik pravi:

odgovori na pitanja kolega sa foruma.  



odgovori na vprašanja kolegov s foruma.

očitno imaš težave z razumevanjem slovenščine

retorična vprašanja so bila, v šali

mene zanima, kaj ti sprašuješ? 

pred eno uro, Satao pravi:

gre če kako slonico? vid...te je kuj na zadnjih...??

ja jst drugač kot z plinom in bremzo ne znam vozit?....a ti doma naštelaš tempomat in to je to??

to pa res nisem drsal..nekak danes nisem bil pri stvari...pa ne vem kr nekaj sem skoz videval na cesti..mogoče sem mel že privide...ampak 45 stopinj je pa zabeležil app.....

 

saj pravim, ni nekih posebnosti, vse ok, se pa vidi da gska ni tako vodljiva

Popravljeno . Popravil Snečer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Snečer pravi:

pravim, ni nekih posebnosti, vse ok, se pa vidi da gska ni tako vodljiva

a je bil zdaj ovinek od policista..??? a je bil nacentriran v sredino..in šolsko odpeljan..??? po čem sklepaš da moj slon GSA ni lahko vodljiv.?.videl si tudi video iz Strma Reber..si?...si..! Saj tudi sam snemaš in moraš vedet da je video in v živo nekaj povsem drugega...tle sploh nimaš prave predstave kolikšen je nagib.itd..?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Satao pravi:

a je bil zdaj ovinek od policista..??? a je bil nacentriran v sredino..in šolsko odpeljan..??? po čem sklepaš da moj slon GSA ni lahko vodljiv.?.videl si tudi video iz Strma Reber..si?...si..! Saj tudi sam snemaš in moraš vedet da je video in v živo nekaj povsem drugega...tle sploh nimaš prave predstave kolikšen je nagib.itd..?

 

vidim še objestno vožnjo po zelenici v zadnjem videu in ogrožanje ljudi

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, DAMI34 pravi:

Thumper, kje je "visenje" zapisano v zakonu? Vožmka vem da je, ma visenje?

Tudi če je s stranskim ogledalo šel prek vertikale neprekinjene črte je v prekršku. 

Ne da se mi iskati uradne formulacije v zakonu -nekako takole gre : vozilo ne sme z nobenim delom prekoračiti neprkinjene črte in posegati v prostor nasprotnega pasu. 

Dejstvo : ni opravičila s strani tega uradnega osebka. Kolega zadaj bi ga moral ustaviti, napidat kazen in obvezen preizkus alkoholiziraosti saj ne obvladuje motornega vozila. Plus kak obvezen tečaj varne vožnje saj je profesionalni voznik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, thumper pravi:

Tudi če je s stranskim ogledalo šel prek vertikale neprekinjene črte je v prekršku. 

Ne da se mi iskati uradne formulacije v zakonu -nekako takole gre : vozilo ne sme z nobenim delom prekoračiti neprkinjene črte in posegati v prostor nasprotnega pasu. 

Dejstvo : ni opravičila s strani tega uradnega osebka. Kolega zadaj bi ga moral ustaviti, napidat kazen in obvezen preizkus alkoholiziraosti saj ne obvladuje motornega vozila. Plus kak obvezen tečaj varne vožnje saj je profesionalni voznik.

Nikjer ni tega zakona, ki ga iščeš za ta primer. 

Polne črte ni prevozil fizično z kolesi. 

Lahko se pa motim. 

Če se ti bo dalo najdi in nas pouči... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

37. člen

(vožnja z vozilom po cesti)

(1) Voznik mora voziti po cesti ali delu ceste, ki je namenjen prometu tiste vrste vozil, ki ji pripada njegovo vozilo.

(2) Voznik mora voziti po desnem smernem vozišču oziroma desni kolesarski stezi oziroma desnem kolesarskem pasu na pločniku glede na dovoljeno smer vožnje. Na dvosmerni kolesarski stezi mora voziti po desni strani steze.

(3) Na smernem vozišču brez označenih prometnih pasov morajo voziti vozniki po desni strani smernega vozišča na takšni oddaljenosti od njegovega roba, da poteka promet varno in neovirano.

(4) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

(5) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

Citiraj

40.  »smerno vozišče z označenimi prometnimi pasovi« je vozišče ali njegov vzdolžni del, ki je namenjen vožnji vozil v eni smeri in kjer vodita v eno smer dva ali več prometnih pasov;

To bi lahko bilo to + signalizacija.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snečer pravi:

To bi lahko bilo to + signalizacija.

 

Nikjer ne piše za kar sem prosil Thumperja... 

Policist ni naredil nobenega prekrška po katerem bi ga lahko oglobili. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kmet2 pravi:

Nikjer ne piše za kar sem prosil Thumperja... 

Policist ni naredil nobenega prekrška po katerem bi ga lahko oglobili. 

ni vozil po desnem smernem vozišču, 120 eur

tako bi jaz razlagal, lahko pa debatiramo

gre za abstraktno normo

pred 7 minutami, Satao pravi:

@Snečer okreten ali ne? to je zdaj vprašanje...?

 

malo bo treba umerit gume, platišča, ti pri nizkih brzinah ne drži linije :)

kje maš še tisto Strmo Reber?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, thumper pravi:

Tudi če je s stranskim ogledalo šel prek vertikale neprekinjene črte je v prekršku. 

Ne da se mi iskati uradne formulacije v zakonu -nekako takole gre : vozilo ne sme z nobenim delom prekoračiti neprkinjene črte in posegati v prostor nasprotnega pasu. 

Dejstvo : ni opravičila s strani tega uradnega osebka. Kolega zadaj bi ga moral ustaviti, napidat kazen in obvezen preizkus alkoholiziraosti saj ne obvladuje motornega vozila. Plus kak obvezen tečaj varne vožnje saj je profesionalni voznik.

dejstvo: kazen si lahko celo sam napiše (nevarna vožnja) :P

 

pred 53 minutami, Snečer pravi:

To bi lahko bilo to + signalizacija.

 

bi lahko bilo, ma ni..zapis je: voziti..jaz vidim, da tip vozi po svojem pasu :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snečer pravi:

kje maš še tisto Strmo Reber?

 

pred eno uro, Snečer pravi:

malo bo treba umerit gume, platišča, ti pri nizkih brzinah ne drži linije

ja sej to jim skoz govorim na servisu pa me noben ne razume....?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snečer pravi:

ni vozil po desnem smernem vozišču, 120 eur

tako bi jaz razlagal, lahko pa debatiramo

gre za abstraktno normo

malo bo treba umerit gume, platišča, ti pri nizkih brzinah ne drži linije :)

kje maš še tisto Strmo Reber?

No tvoja razlaga ni dobra. 

Preveril pri strokovnjaku?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kmet2 pravi:

No tvoja razlaga ni dobra. 

Preveril pri strokovnjaku?

Citiraj

98. člen

(prometna signalizacija)

(1) Udeleženci cestnega prometa morajo ravnati v skladu z omejitvami, prepovedmi in obveznostmi, izraženimi s prometno signalizacijo. Tako morajo ravnati tudi tedaj, ko je to v nasprotju s prometnimi pravili.

polna črta je tukaj

Citiraj

(3) Vzdolžna neprekinjena črta prepoveduje vožnjo po njej ali čez njo, kadar ločuje smerni vozišči, pa tudi vožnjo po smernem vozišču za nasprotni promet, razen pri prehitevanju vozil, ki jih kot izjeme dopušča prometni znak, in vožnje mimo, kot je določeno s cestnoprometnimi pravili. Enak pomen ima dvojna kombinirana črta s strani, na kateri je neprekinjena črta.

Citiraj

Neprekinjena ločilna črta prepoveduje vozniku vožnjo po njej ali preko nje, kadar ločuje smerni vozišči pa tudi vožnjo po smernem vozišču za nasprotni promet.

in pravilnik

vozil je preko črte in je prekršek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snečer pravi:

polna črta je tukaj

in pravilnik

vozil je preko črte in je prekršek

Ni vozil preko črte s pnevmatikami?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, Kmet2 pravi:

Ni vozil preko črte s pnevmatikami?

nikjer ne piše, da moraš voziti preko s pnevmatikami, ampak je na splošno vožnja po njej ali preko nje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

II. NAČELA CESTNEGA PROMETA

4. člen

(skrb za varen, umirjen in nemoten potek cestnega prometa)

(1) Udeleženec cestnega prometa mora ravnati tako, da poteka promet nemoteno, umirjeno in varno.

(2) Udeleženec cestnega prometa mora ravnati tako, da ne ovira ali ogroža drugih udeležencev cestnega prometa ali jim ne povzroča škode.

(3) Udeleženec cestnega prometa sme pričakovati, da bodo vsi udeleženci cestnega prometa in tisti, ki so dolžni skrbeti za ceste in prometno ureditev na cestah, ravnali v skladu s predpisi o pravilih cestnega prometa, voznikih, motornih vozilih ter s predpisi o cestah.

(4) Kadar so udeleženci cestnega prometa otroci, starejši ljudje, slepi, invalidi in druge osebe, ki niso v celoti sposobne za samostojno udeležbo v cestnem prometu, so drugi udeleženci dolžni nanje posebno paziti in jim pomagati.

Miličnik na motorju je ravnal nevarno, v nasprotju z načeli cestnega prometna.

Najmanj.

Če že ne gre za prekršek. A po moje gre oziroma je na nivoju korona mask.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Satao pravi:

 

ja sej to jim skoz govorim na servisu pa me noben ne razume....?

Kar lepa vožnja, bi pa rekel, da imaš sprednje-zadnje vzmetenje premehko za tako asfaltno vožnjo.

Na 1:53 popravljaš serpentino, o tej vodljivosti sem govoril. Ker si ugotovil, da za preoster ovinek potrebuješ več prostora.

:) 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snečer pravi:

Kar lepa vožnja, bi pa rekel, da imaš sprednje-zadnje vzmetenje premehko za tako asfaltno vožnjo.

Na 1:53 popravljaš serpentino, o tej vodljivosti sem govoril. Ker si ugotovil, da za preoster ovinek potrebuješ več prostora.

ja prvo vzmetenje je res mehko...ampak glede na stanje naših cest je kar dobrodošlo..tisto popravlanje je pa bila prva serpentina tako da sem še občutek lovil...pač nisem pripeljal v krivino kot 16m kamijon...mislim da sem to v nadaljevanju popravil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Satao pravi:

ja prvo vzmetenje je res mehko...ampak glede na stanje naših cest je kar dobrodošlo..tisto popravlanje je pa bila prva serpentina tako da sem še občutek lovil...pač nisem pripeljal v krivino kot 16m kamijon...mislim da sem to v nadaljevanju popravil...

ne se zdej vn vlečt, objestn si itak :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, DAMI34 pravi:

dejstvo: kazen si lahko celo sam napiše (nevarna vožnja) :P

 

bi lahko bilo, ma ni..zapis je: voziti..jaz vidim, da tip vozi po svojem pasu :D

 

Dejansko se upoštevajo gabariti vozila. Vseeno je ali je šlepar 30 cm prek črte ali 30 cm motorja prek črte.. same gume/kolesa niso merodajno merilo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, thumper pravi:

Dejansko se upoštevajo gabariti vozila. Vseeno je ali je šlepar 30 cm prek črte ali 30 cm motorja prek črte.. same gume/kolesa niso merodajno merilo..

fotka tu ni :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, DAMI34 pravi:

fotka tu ni :P

 

tole fotko si bom sprintal pa pod zic vrgu....pa čim naletim na kakega policista-motorista ga povprašam za menje...upam da bo pošten....??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, Snečer said:

Kar lepa vožnja, bi pa rekel, da imaš sprednje-zadnje vzmetenje premehko za tako asfaltno vožnjo.

Na 1:53 popravljaš serpentino, o tej vodljivosti sem govoril. Ker si ugotovil, da za preoster ovinek potrebuješ več prostora.

:) 

 

 

Jez pa tle nč ne slišem, da bi kej drajsal pa iskre delal ....?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!