Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

https://maribor24.si/kronika/foto-in-video-znane-podrobnosti-nesrece-v-kateri-je-umrl-31-letni-motorist

Citiraj

Ko je voznik motornega kolesa opazil stoječ osebni avtomobil, je pričel sunkovito zavirati in je ob tem padel. Pri padcu je trčil v stoječe osebno vozilo in se tako hudo telesno poškodoval, da je na kraju prometne nesreče umrl.

 

  • Žalosten 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snečer pravi:

....ravno naletela na to...  10 min kasneje ...stric ležal na tleh?-ga oživljali...motor v grabnu ?...sem vseeno  upala, da je preživel ?...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Akito pravi:

....ravno naletela na to...  10 min kasneje ...stric ležal na tleh?-ga oživljali...motor v grabnu ?...sem vseeno  upala, da je preživel ?...

stric? al kaj si mislila glede 31 letnika?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Snečer pravi:

stric? al kaj si mislila glede 31 letnika?

...ja ...sorry ...tisti stric , bi moral biti v narekovajih ...ali pa bi se morala drugače izraziti ?...nikakor pa ni bilo mišljeno v kakršnemkoli sorodstvenem razmerju ali celo kako drugače ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sploh ni blo za videt .. pa ni blo jasno kako in kaj se je zgodilo ... :cry:

Smo šli s cmokom naprej .. rip ..

IMG_20210509_134722-01.jpeg

Popravljeno . Popravil Tex
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to kako eni vozijo je pravzaorav malo nesreč.

Danes, 90 km na poti domov, motorist prehiteva avto v svoj desni nepregledni ovinek, jaz pa po bremzi in desno (z avtom), drug pacient vozi 50 po magistralki, roke in noge gledajo čez okna, boli ga kurac, tretji pa začne prehitevat traktor, ko avto pred njim še prehiteva, sem ga videl in predvideval, stvari so pa vseeno letele po avtu, pa ni bilo več veliko rezerve, pa sem vozil 90 po ravnin, pač ne verjameš da bo nekdo tak idijot, dokler ga ne vidiš nasprot na svojem pasu. 
O prepotentnem, egoističnem in brezobzirnem folku pred trgovinam, petroli pa…

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, epi pravi:

Glede na to kako eni vozijo je pravzaorav malo nesreč.

Danes, 90 km na poti domov, motorist prehiteva avto v svoj desni nepregledni ovinek, jaz pa po bremzi in desno (z avtom), drug pacient vozi 50 po magistralki, roke in noge gledajo čez okna, boli ga kurac, tretji pa začne prehitevat traktor, ko avto pred njim še prehiteva, sem ga videl in predvideval, stvari so pa vseeno letele po avtu, pa ni bilo več veliko rezerve, pa sem vozil 90 po ravnin, pač ne verjameš da bo nekdo tak idijot, dokler ga ne vidiš nasprot na svojem pasu. 
O prepotentnem, egoističnem in brezobzirnem folku pred trgovinam, petroli pa…

to zadnje, tako kot se folk obnaša pred trgovinami, petrolom, se kaže na cesti

brezobzirna, egoistična in objestna vožnja, uničevanje itd.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res je .. kot, da ni nas vse spustili iz ketne ... čist podivjano :dry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, tudi sam sem veliko divjakov in objestnežev prehitel. No v soboto bolj mal :P ma v nedeljo je bil pa kar kažin po cesti :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil v soboto pozitivni presenečen, da se vozniki kar pogosto umikajo na desni rob vozišča, da ga lahko prehitiš. Prej tega v Sloveniji skoraj nisem opazil. 

So tri možnosti;

- ali sem imel srečo

- sem prehitel veliko motoristov za volanom

- se je vsaj malo kultura voznikov do motoristov popravila  

(ali pa sem zgledal tako grozno, da so se mi umikali)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kaldu pravi:

 

(ali pa sem zgledal tako grozno, da so se mi umikali)

Jaz pa mislim sledeče: vsak ki se pomakne ob desni rob si želi, da se čim hitreje "znebi" motorista za seboj ... nikoli ne veš kako izkušen je in čim hitreje gre naprej (saj se mu običajno zelo mudi ? ) tem bolje je ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene so učili, da se motoristu nikoli ne umikaš, ker motorist pol ne ve:

-ali se ti je dejansko umaknil in bo ostal ob desnem robu?

-ali je voznik brskal po telefonu/štelal radijo in se bo umaknil nazaj na levo stran pasu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Buschi pravi:

Mene so učili, da se motoristu nikoli ne umikaš, ker motorist pol ne ve:

-ali se ti je dejansko umaknil in bo ostal ob desnem robu?

-ali je voznik brskal po telefonu/štelal radijo in se bo umaknil nazaj na levo stran pasu?

Sej maš CE registracijo, a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da, kot zaveden savinjčan imam.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Buschi pravi:

Da, kot zaveden savinjčan imam.

 

Vse jasn!

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, Buschi pravi:

Mene so učili, da se motoristu nikoli ne umikaš, ker motorist pol ne ve:

-ali se ti je dejansko umaknil in bo ostal ob desnem robu?

-ali je voznik brskal po telefonu/štelal radijo in se bo umaknil nazaj na levo stran pasu?

nakažeš mu s smerokazem, da lahko prehiti

ali z roko, če si motorist (teoretična situacija za MS)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Kaldu pravi:

Vse jasn!

Seveda, Savinjčani, torej tudi jaz, smo popolni vozniki, ki spoštujemo vse CPP-je in vse udeležence v prometu...:jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, maus pravi:

meni ni všeč, če se preveč umikajo .. naj se pelje po sredini svojega pasu in daje smerokaze, če misli kam zaviti... prepogosto se mi je zgodilo, k sm prihrumel oduzadi, da so se umikali ... vozili po bankinah in me peskali ... nekaj jih je tudi dol potegnilo z asfalta in potem cuknili, da si nazaj prišli.. prišli do kolesarja in potem problem, ker ga nispo prej opazili ... skratka .. naj se lepo peljejo po sredini svojega pasu in spremljajo kaj se dogaja na vozišču .. in to je to... pihnem ga lahko dol, kjerkoli želim :P 

jaz nekako vozim, da ni treba dosti prehitevat in da tudi mene ne prehitevajo

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

jaz nekako vozim, da ni treba dosti prehitevat in da tudi mene ne prehitevajo

 

ti nisi vsi vozniki sveta ...

zunaj naselja ogromno voznikov niti ne ve koliko je trenutna omejite in potem se peljejo 60, čeprav je dovoljeno 90 in take jaz pihnem dol ... a zdaj razumeš ;)

sem pa ke kakšnemu z BMW autom, ali unim z olimpijskimi krogi (audi) in še kakšnim črnim jajcem s komolcem ven pokažem, kok morajo it črna jajca ... tam okoli 300 :P 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Buschi pravi:

Mene so učili, da se motoristu nikoli ne umikaš, ker motorist pol ne ve:

 

točno, najmanj neumnosti naredi avto, ki vozi normalno in predvidljivo, ter ve kdo je za njim. Mene izredno moti vsa drama, ko mu padem na rit.

Mlada baba se zdrzne pa mal zapleše, stara z belo trajno že žlajfa, stric s klobukom nima pojma in veselo seka ovinke, šmrkavec na founu pa bi dirkal z mano.

Še najraj mam šmrkavca, ker pali in ve zakaj se gre :D

Pri nas ni kulture umikanja kot v Franciji ali Romuniji, pa je bolje da normalno vozijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz nočem, da se mi na cesti kdorkoli prilagaja, mi daje prostor in karkoli nakazuje. Naj vozi tako kot pač vozi, vse ostalo je dodatno tveganje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 5/5/2021 at 9:01 AM, Satao said:

@Snečer okreten ali ne? to je zdaj vprašanje...?

 

Nekaj ni v redu z motorjem, ker tkole wobla skoz zavoj... Ce pa je vse ok z motorjem, pol je pa nekaj z voznikom narobe... ;)

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, jvalant pravi:

Nekaj ni v redu z motorjem, ker tkole wobla skoz zavoj... Ce pa je vse ok z motorjem, pol je pa nekaj z voznikom narobe... ;)

nič ni narobe s njim .. pač sredi ovinka ogreva gume, da bo imel za naslednje ovinke ogrete gume ... kaj ni jasn tlele  :huh:

:P 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!