Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 2 urami, Kaldu pravi:

Bolj zabavno bo: sprednji zavije desno v rdečo, za njim pa avtomatsko spelje, ne pogleda semaforja in zapelje naravnost..............

to se že sedaj dogaja.. recimo pri Delavskem domu ... gledajo, ko se prižge zelena za v levo in marsikateri potegne naravnost ;) ... enako je tudi na Celovški :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sploh če ma foun na ušesu..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojster, ki si iz svoje Yamahe Tracer, Škode Fabie neznanega dekliča in VW Golfa IV v Kresnicah skoraj naredil odpadno železo in da ne rečem, kakšno pašteto iz sebe:

če ti pot slučajno prekriža tole moralno sporočilce, ti čestitam za današnji zadetek na življenjski loteriji! ?

Hkrati ti priporočam, da moj avtič naslednjič varno prehitiš, ko ti na ravnem, dolgem in preglednem odseku brez odcepov z desnim smerokazom jasno nakažem, da te imam na "nišanu" in pred sabo ob desnem robu nimam kolesarjev in ti pred avtom pustim prostor za varno vključitev na svojo "štrekno". ?

Hkrati ti vljudno in prijateljsko odsvetujem nadaljnje prehitevanje v nepregledne ovinke, ker se zato lahko spet kadi izpod gum ostalih udeležencev, ki na poti iz službe nimamo želje ponavljat prve pomoči! ?

In upam, da si na pumpi 10 km nižje videl kakšno brhko mačko. ?

Hvala za fer naslednje srečanje! ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
2 hours ago, Fazer03 said:

Update:

https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/v-ljubljani-trcili-osebno-vozilo-in-motorist-voznik-avtomobila-pobegnil.html

Na Šmartinski cesti v Ljubljani se je v večernih urah zgodila prometna nesreča, v kateri sta bila udeležena voznik motornega in voznica osebnega vozila. Slednja je po trčenju s kraja odpeljala, a so jo izsledili kmalu po prometni nesreči. Motorist je huje poškodovan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj okrog 12h, na zasavski cesti, nedaleč od Litije. Z avtom smo bili, pred nami še en drug osebni avto. Najprej nas (oba avtomobila v enem šusu) v desnem, nepreglednem ovinku in čez polno črto, prehiti en radbibilvalentinorosi entuzijast. Nekih 10 sekund zatem pa še eden na svojem motorju, ravno tako čez polno črto in total nepregleden ovinek. Oba na sportakih, tadrugi je bil manjša figura, morda celo bejba. Kakorkoli, nekako nesigurno mi je ta drugi deloval, kot da je pod presingom, kot da hoče za vsako ceno čimprej dohiteti svojega kompanjona...

Obema junakoma želim še veliko srečno odpeljanih ovinkov. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, izibajker pravi:

Včeraj okrog 12h, na zasavski cesti, nedaleč od Litije. Z avtom smo bili, pred nami še en drug osebni avto. Najprej nas (oba avtomobila v enem šusu) v desnem, nepreglednem ovinku in čez polno črto ...

Obema junakoma želim še veliko srečno odpeljanih ovinkov. 

Tudi mi2 v avtu - ista cesta, isti čas - prehitena verjetno od teh dveh modelov. Prvi na Hayabusi, drugi pa na CBR-ki starejšega modela. Tedi nama sta delovala nekako nesigurno in brezglavo. Upam, da ju sreča pamet.

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Fazer03 said:

Ravno zavijal sem na Smartinko ko so leteli gasilci dol.. resilec je bil 2min za njimi.. ma 30-40m od nesrece..Upam da bo vse ok. 
Se je pa na tocno tem kriziscu pred parimi leti nekdo ze smrtno ponesrecil z motorjem.  Kot ukrep so krizisce pobarvali z rdeco barvo.. ampak ker so lani urejali cesto teh oznak ni vec.. No pa tudi dvomim da bi pomagale v temi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

46 minutes ago, ukica said:

Se je pa na tocno tem kriziscu pred parimi leti nekdo ze smrtno ponesrecil z motorjem.

Julij 2013. Voznik osebnega avta takrat ni bil pijan, je pa test bil pozitiven na mamila/zdravila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni je zmeraj nelagodno ko vidim motorista naročit pivo.. drugo me pa ne gane več..

tako je bilo v nedeljo - dva z vfr800x .. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, thumper pravi:

meni je zmeraj nelagodno ko vidim motorista naročit pivo.. drugo me pa ne gane več..

tako je bilo v nedeljo - dva z vfr800x .. 

Al pa lignje ?

  • Haha 2
  • Šokiran 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, DAMI34 pravi:

Al pa lignje ?

ju poznaš? ker on je imel ocvrte ona pa na žaru..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/10/2021 at 7:34 PM, thumper said:

meni je zmeraj nelagodno ko vidim motorista naročit pivo.. drugo me pa ne gane več..

tako je bilo v nedeljo - dva z vfr800x .. 

to samo pri vikiju, pogledaš kolk košta cedevita, pol vidiš kolko je pivo in denarnica odloči... :D 

(sicer še nikoli nisem tam naročil piva.. ampak mislim da bi taka logika tudi delovala :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikoli mi ni jasno zakaj pri recimo motorističnih gostilnah ne ponujajo pollitrske kokakole ali podobne brezalkoholne pijače po primerljivi ceni s pivom.

Sedaj lahko ponekod dobim vsaj malt 0,0, ostala brezalkoholna piva pa mi ne sedejo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Pajk said:

Že 20 let se sprašujem, zakaj je policiji obvezno treba napisati položnico in obveščati pristojno državno tožilstvo. Kaj s tem dosežejo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 8. 2021 ob 7:32, Darko3g pravi:

Nikoli mi ni jasno zakaj pri recimo motorističnih gostilnah ne ponujajo pollitrske kokakole ali podobne brezalkoholne pijače po primerljivi ceni s pivom.

Sedaj lahko ponekod dobim vsaj malt 0,0, ostala brezalkoholna piva pa mi ne sedejo.

Ker je alkohol droga in ko naročiš enga, je še hitro naročen še en itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Vin pravi:

Že 20 let se sprašujem, zakaj je policiji obvezno treba napisati položnico in obveščati pristojno državno tožilstvo. Kaj s tem dosežejo?

Zato ker to zahteva sodna veja oblasti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, zundapp said:

Zato ker to zahteva sodna veja oblasti.

Ni res. Veje oblasti so avtonomne in neodvisne. Sodna veja oblasti ne more tega zahtevati od izvršilne oblasti. Izvršilna oblast izvaja svoja pooblastila na podlagi državne strategije, ki je določena politično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delo izvršilne veje oblasti je določeno s strani zakonodajne veje oblasti. Že mogoče, da so veje oblasti ločene, vendar morajo delovati po zakonu. Če v zakonu piše, da mora izvršilna oblast (palicaj) nekaj storiti, potem to on mora storiti. Če mu je prav ali ne. Če je njegova načelnost močno navzkriž z zakonom in potem zaradi tega ne more spati, da odpoved in si išče službo drugje. Na njegovo mesto pride drugi, nihče pa zaradi tega ne joče. Mogoče le otroci od palicaja, ker so lačni. Država si polne proračun in je vesela. V določenih primerih (prav tako tako določenih z zakonom) lahko palicaj izreče samo opozorilo, v tem dotičnem primeru tega ne more. 

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj se ne da zakona spremenit za bolj življenskega :) ,a samo zato ker ni interesa oz lobiranja od motoristov:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hočeš reči, da si lahko polomiš rebra na motorju, država te zdravi, kaznovat pa te ne sme?

Vsaka nesreča je posledica neupoštevanja predpisov (razen, če dokažeš, da je krivda zunanja), zato tudi sledi kazen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!