Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 7 minutami, izibajker pravi:

Nikoli nisem uspel razumeti filozofije teh ovink-sekarjev. Lahko pa, da so to briljantni matematiki, ki z navdušenjem prakticirajo dejstvo, da je sekanta vedno krajša od krožnice. Manj kilometrov pa keša tako porabijo za benz... 

predvidevam, da se sploh ne zavedajo kaj počnejo ... da ne boš mislil, sem že avtošolo videl, da tako vozi ... saj ni novenega, pa črta ne poškoduje avta ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, Endlich said:

Tudi ce bi se pol Slovenije smejalo, kar sicer dvomim, ko mi je prejšnji teden, ko sem pripeljal iz ovinka, iz Gorenje vasi proti Lučinam naletel na nasproti vozeč avto, točno polovico na moji strani. Hudičevo malo prostora sem imel za iti mimo.

Če bi Janeza dobili in bi plačal kazen, bi vsaj za naslednič malo bolj razmislil glede svoje objestje vožnje...

Tega sekanja ovinkov je vedno več in več...

Vjerujem ti da je bil neugodna situacija. 
Ali I dalje kaznjavanjem tih prekrsaja drzava ne zaradjuje novce.

Kada te skinu sa 150 umjesto 100km/h je i lova i pozitivni imidz policije prisutan.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, izibajker pravi:

Nikoli nisem uspel razumeti filozofije teh ovink-sekarjev. Lahko pa, da so to briljantni matematiki, ki z navdušenjem prakticirajo dejstvo, da je sekanta vedno krajša od krožnice. Manj kilometrov pa keša tako porabijo za benz... 

Poleg tega se pridobi na casu in se potem na kavi namesto 5 min lahko ustavi za 5 minut in ool ?

pred 3 minutami, kronik pravi:

Vjerujem ti da je bil neugodna situacija. 
Ali I dalje kaznjavanjem tih prekrsaja drzava ne zaradjuje novce.

Kada te skinu sa 150 umjesto 100km/h je i lova i pozitivni imidz policije prisutan.

Tako je. Vse se gleda skozi denar. Ceprav bi policija lahko gledala širše....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, maus pravi:

predvidevam, da se sploh ne zavedajo kaj počnejo ... da ne boš mislil, sem že avtošolo videl, da tako vozi ... saj ni novenega, pa črta ne poškoduje avta ...

Pa saj na ac je narebričen asfalt na robu. Za tistega, ki med vožnjo zakinka, da ga malo zdrma... 

Skozi ovinke bi tak prijem lahko uporabili tudi na sredinski črti po vseh regionalnih in hitrih cestah... 

Samo potem bi bilo pol Slovenije v šoku. Že za tistih nekaj črt proti Rakitni so se pisali celi traktati...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, izibajker pravi:

Pa saj na ac je narebričen asfalt na robu. Za tistega, ki med vožnjo zakinka, da ga malo zdrma... 

Tudi na regionalki že delajo take črte po sredini, tako od oka sem označil, lahko da sem se zmotil za kak meter

https://www.google.si/maps/dir/46.1269322,13.7121613/Ušnik-+Plave,+5220+Tolmin/@46.1268261,13.7076817,15z/data=!4m9!4m8!1m0!1m5!1m1!1s0x477af821638d7af1:0xde800bb6e5e1bb36!2m2!1d13.7158656!2d46.1483856!3e0?hl=sl

 

Popravljeno . Popravil BlackDoc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, izibajker pravi:

 Manj kilometrov pa keša tako porabijo za benz... 

..... in bolj poredki so servisi (če sploh so) in manj je treba kilometre zbijat red prodajo ?.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, izibajker pravi:

Pa saj na ac je narebričen asfalt na robu. Za tistega, ki med vožnjo zakinka, da ga malo zdrma... 

Skozi ovinke bi tak prijem lahko uporabili tudi na sredinski črti po vseh regionalnih in hitrih cestah... 

Samo potem bi bilo pol Slovenije v šoku. Že za tistih nekaj črt proti Rakitni so se pisali celi traktati...

sej bankine so tut nasute s peskom, pa nikogar ne moti če mal pošodra..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesta iz Žalca v Veleje je narebričena ob bankini...že desetletje.

Super zadeva, vendar tiste rebre sčasoma odstopijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko ste že pri izsiljevanju, v NG imajo svoje pravilo - zavijanje v levo ob rdeči luči. V opozorilo, če kdo ne ve, to se namreč tam redno dogaja!

1538352488_NGfotka.thumb.jpg.4a2997100d006671aa15fc31f699e948.jpg

Popravljeno . Popravil 3nity
  • Všeč mi je 2
  • Šokiran 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, 3nity pravi:

Ko ste že pri izsiljevanju, v NG imajo svoje pravilo - zavijanje v levo ob rdeči luči. V opozorilo, če kdo ne ve, to se namreč tam redno dogaja!

 

1538352488_NGfotka.thumb.jpg.4a2997100d006671aa15fc31f699e948.jpg

59/50 kmh :) oz vidim 60 tablo? :)

ja, čisto možno,da bo kdo zelo iznajdljiv in še na levo zavil...

to novo pravilo ni za naš promet

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Snečer pravi:

59/50 kmh :) oz vidim 60 tablo? :)

ja, čisto možno,da bo kdo zelo iznajdljiv in še na levo zavil...

to novo pravilo ni za naš promet

Sj AC tut niso 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Lipstick pravi:

če bi šu mal hitrej, ga sploh neb upazu.....

Kdo koga? :naughty:

Problem takih kretenov je to, da se te ustrašijo in zabremzajo kot da igrajo srne. Ta je točno pred motorjem pohodil bremzo, najbrž se iz videa ne razloči.

Popravljeno . Popravil 3nity
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, izibajker pravi:

Nikoli nisem uspel razumeti filozofije teh ovink-sekarjev. Lahko pa, da so to briljantni matematiki, ki z navdušenjem prakticirajo dejstvo, da je sekanta vedno krajša od krožnice. Manj kilometrov pa keša tako porabijo za benz... 

Sploh pa ne pri motoristih, kjer je ravno ovinek največji užitek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zvečer je pa počilo 500m od hiše ... križišče pri podvozu magistralne ceste Lj.-Trzin-Vir-Trojane. Upam da novica ni za sosednjo rubriko, ki je bolj črna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 6. 9. 2021 ob 13:17, mladench pravi:

Odraz kulture časa v katerem živimo. Čisto na vseh področjih. Vsak po svoje, vsak svoj prav, sama jeza in egoizem. Nihče ne gleda več na sočloveka, samo svoja rit.

 

Točno tako! Nekateri vidijo samo druge, svojih napak pa ne! Idiot ne ve, da je idiot! 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim sem nekje naletel na podatek, da je za najvecji delez prometnih nesrec med motoristi kriva napacna smer voznje. Beri: zapeljal cez crto. Jaz se na motorju res trudim ostat na svojem pasu, ne glede na to, ce je prazna cesta in pregledna. Tudi na serpentinah, ki jih vozim v prvi ali drugi. 
 

In kot pravi Snecer...tudi ce avtomobilist naredi napako, se dostikrat da resiti situacijo.  voziti je treba tako, da imas vedno dovolj manevrskega prostora ne le za popravljanje svojih napak, ampak tudi napak drugih. 
 

Jaz sem se navadil tudi tega, da pri voznji po prednostni, ko vidim kak sumljov avto na stranski, preventivno pohupam. Na jugu in vzhodu je to kar praksa in ce mi samo enkrat prepreci kriticno situacijo, je to dovolj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kiri pravi:

Pred kratkim sem nekje naletel na podatek, da je za najvecji delez prometnih nesrec med motoristi kriva napacna smer voznje. Beri: zapeljal cez crto. Jaz se na motorju res trudim ostat na svojem pasu, ne glede na to, ce je prazna cesta in pregledna. Tudi na serpentinah, ki jih vozim v prvi ali drugi. 
 

In kot pravi Snecer...tudi ce avtomobilist naredi napako, se dostikrat da resiti situacijo.  voziti je treba tako, da imas vedno dovolj manevrskega prostora ne le za popravljanje svojih napak, ampak tudi napak drugih. 
 

Jaz sem se navadil tudi tega, da pri voznji po prednostni, ko vidim kak sumljov avto na stranski, preventivno pohupam. Na jugu in vzhodu je to kar praksa in ce mi samo enkrat prepreci kriticno situacijo, je to dovolj. 

Za včerajšnje tragedije je nek zapis na FB (torej nepreverjeno): da je prvi primer, ko je motorist zapeljal čez črto in čelno v avto, v drugem primeru pa sta se v ovinku zaletela nasproti se vozeča motorista, ki sta vozila preko črta, vanju pa se je še nato zaletel motorist, ki ni imel primerne varnostne razdalje.

  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

statistika pravi da je največ nesreč na začetku sezone, pa proti koncu. Sedaj je pa itak norija na jadranki, gneča, avtodomarji vlečejejo za sabo kolone pri divjih 43km/h, motoristov kot slame od profičev, ki pulijo na smrt do začetnikov, ki ne zmorejo celega ovinka zložiti skupaj. V glavnem statistika spet ne laže.

Kakorkol, pa se obsoja vse po vrsti, točnih podatkov nimamo, pa mi ni všeč neko pisanje na pamet, običajno pa je vsaj en nedolžen pri prometni nesreči.

Govoriti pravljico o varnostni razdalji, ko poči pred tabo je pa smešno. Takrat leti vse po zraku, nekontrolirano.

 

motorist a ne, divjaki, a ne objestnost a ne...

V Parecagu umrl 42-letni motorist, nesrečo je povzročil pijani 70-letnik

https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/v-parecagu-umrl-motorist-cesta-med-secovljami-in-lucijo-zaprta.html

takemu lahko preventivno potrobiš, poblendaš ali zmoliš očenaš ?pa ne bo prijelo..sploh ko zavije tik pred tabo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snečer pravi:

Klavnica ta vikend se še kar nadaljuje.

https://www.slovenskenovice.si/kronika/doma/pocilo-je-v-kriziscu-pri-secovljah-umrl-je-motorist/

In potem sledi po fbjih neskončno r.i.p. anje...

Pred tem pa se vzpodbujalo hitri in objestni vožnji, vidim po komentarjih o nesreči na jadranki...

Jaz se sploh več ne čudim, zadeva me skoraj več ne gane, ker to ni več normalno.

Premočni motorji, vsako leto na trgu vedno večja moč, znanje slabo, binarna vožnja 0 1, družba posmehljiva če ni jurjak in komentarji "kaj tako zaostajaš, mušice na hrbtu ... ipd.".

Nujno je postavljanje pred "kolegi", ko katerega sname in izpade pa če preživi, telefon kar hitro obnemi.

Bolano postaja vse skupaj.

Ma kai odvzemi prednosti, projektil, ki ga ne moreš videt ... pa tudi če pride do felerja avta, se da ustavit.

Ravno tam za tunelom na Jadranki mi je en zapeljal dol proti morju ... že pri normalni brzini sem "trznil", kak je če foton pride iz tunela, si niti ne predstavljam.

Itak ne bo nič zaleglo, 24ur in pozabljeno, že letijo dalje.

 

To postavljenje,bildanje pred moto družbo mi gre pa prov na kozlanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!