Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 55 minutami, Tedybear pravi:

in zdaj se bodo vsi zgražali, zakaj so jih sploh lovili :P 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Fazer03 pravi:

Ja to vidiš ti skozi rožnata očala ... za mene pa je bil avtomobilist še bolj nabasan kot motorist. Oba pa ene velike budale.

jaz mam rožnata, ti pa črna :P

humor pa ostaja humor :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, maus pravi:

in zdaj se bodo vsi zgražali, zakaj so jih sploh lovili :P 

Ne piše, da so jih lovili. Le zaustavljali, pa je možak pospešil in padel.

Pred mnogimi leti so v Mariboru policaji opozarjali voznike na pokvarjen kamion na cesti. Pa je mladec, ki je malce popil, raje pospešil in se zabil naravnost v kamion.

  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni je bilo pred eno uro rečeno, je priletel v srno na Visu. Majkemi pa kako srno na Visu. No sej jelen na Cresu tudi ni daleč...jeba, tut jadranka postaja nevarna :( za živali, nevarna je itak, zaradi turistov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 5. 2022 ob 12:34, Fazer03 pravi:

nč posebnega, moje karjole niti tolko ne gredo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 5. 2022 ob 17:51, DAMI34 pravi:

meni je bilo pred eno uro rečeno, je priletel v srno na Visu. Majkemi pa kako srno na Visu. No sej jelen na Cresu tudi ni daleč...jeba, tut jadranka postaja nevarna :( za živali, nevarna je itak, zaradi turistov.

Meni pa se taka nesreča glede na številčno populacijo jelenjadi na Cresu to sploh ne zdi nenavadna... Žal... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, SF pravi:

Meni pa se taka nesreča glede na številčno populacijo jelenjadi na Cresu to sploh ne zdi nenavadna... Žal... 

dobro plavajo ti hudiči očitno, pa so se namnožili

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 5. 2022 ob 9:34, DAMI34 pravi:

dobro plavajo ti hudiči očitno, pa so se namnožili

Včeraj sta šla iz Lignana, danes sta pa najbrž že na Cresu, čas počitnic.

Izgleda, da bo res treba dati oči na peclje... Se mi je zdelo čudno kako se lahko v Filozičih najaviš na kosilo in čez par ur imajo na šporgetu že sveže ulovljeno divjačino. Ajaj 😵

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... a pa če srno uloviš v morju...a je to pol morska hrana? ...

,...morski golaž?

... srna na buzaro?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... svinjska ribica?!?...  :huh:

:OK:

... vedu sem... zato je pa tolk dobra.... obožujem morsko hrano....   :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Zivnorc said:

... svinjska ribica?!?...  :huh:

:OK:

... vedu sem... zato je pa tolk dobra.... obožujem morsko hrano....   :kva2:

Pri nas ni 500kg tun, pol pa pujsa v morje vržeš in maš Wicked gujdek :D

Narava bo zmeraj poskrbela, da ne bomo lačni... No vsaj za tiste manj izbirčne...  :jezik:

 

 

Popravljeno . Popravil C eagle
  • Hvala 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 6. 2022 ob 9:53, Fazer03 pravi:

http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=19&id=223

Če tole "reši" eno zlomljeno roko in zbit motor, je vredno vseh stroškov te akcije.

tale AVP je sama sebi namen. Že operiranje s podatki je smešno. Zakaj:

1. ali štejemo med motoriste tudi ljudi, ki nimajo izpita in se vozijo brez čelad, voznike 50 ccm mopedkov? Potemtakem sem jaz voznik avtobusa če nakresan sedem not in povzročim nesrečo. Se pravi lahko povemo da določen % avtobusarjev vozi nevarno :P

2. Po meni znanih podatkih (vir črna kronika) so trije letos umrli zaradi izsiljevanja avtomobila. Od prehitevanja v škarje, do uvoza na cesto, ali zavijanja kjer avtomobilist nima prednosti. 

3. Pa nimam nič proti akciji, le proti jebeni interpretaciji nesreč motoristov.

4. izsiljevanja je za popizdit...veliko rešimo sami, včasih pa ne gre (celo policaje izsilijo)

 

1. https://sobotainfo.com/novica/kronika/nove-podrobnosti-29-letnik-zaradi-nepravilnega-prehitevanja-trcil-v-44-letnega?fbclid=IwAR2B8q4kUF0c_vSoeD5nyRhCUKXU3KYnal8Oyn1k6_XBB64tmWscvl23KXs

2. http://novice.najdi.si/predogled/novica/bbf3887b6a0f27f940c62719696c7124/Regional-Obala/Kronika/PRIMORSKE-CESTE-VZELE-ŽIVLJENJE-Trčenje-je-bilo-tako-hudo-da-sta-avtomobil-in-motor-v-celoti-zgorela

3. https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/voznica-osebnega-vozila-izsilila-motorista-oba-na-motorju-poskodovana.html

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo več o nesreči v Prekmurju. Ja tudi tukaj je v smrt spravil motorista tip v avtomobilu. 😥

https://www.slovenskenovice.si/kronika/doma/v-tragicni-nesreci-umrl-priljubljeni-44-letni-nogometas-niko-pocivaj-v-miru/

Kar se pa izsililjanja tiče pa mislim, da če nekdo vozi 100% čez dovoljeno omejitev je pa tudi za pričakovati, da bo izsiljen ... treba se je pogledati v ogledalo in si priznati, da se velika večina motoristov ne vozi znotraj 20-30% nad omejitvami ampak dosti hitreje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Fazer03 pravi:

Malo več o nesreči v Prekmurju. Ja tudi tukaj je v smrt spravil motorista tip v avtomobilu. 😥

https://www.slovenskenovice.si/kronika/doma/v-tragicni-nesreci-umrl-priljubljeni-44-letni-nogometas-niko-pocivaj-v-miru/

Kar se pa izsililjanja tiče pa mislim, da če nekdo vozi 100% čez dovoljeno omejitev je pa tudi za pričakovati, da bo izsiljen ... treba se je pogledati v ogledalo in si priznati, da se velika večina motoristov ne vozi znotraj 20-30% nad omejitvami ampak dosti hitreje.

oprosti...vsaj 90% sem na cesti na 4 kotače...izsiljujejo ko srake. Vedno moram pazit ker imam tovor in si ne morem privoščiti zaviranja na mrtvo. Že močnejše zaviranje naredi pizdarijo v tovornem prostoru, ker podlaga drsi. In ja folk se obnaša kot ovce.

Kot motorist...se ne spomnim, kje pičim 100% čez omejitev, a ko pičim dobro vem, da me ne morejo videti. In lej ga zlomka, pizduni butnejo pred mene tudi ko grem 47km/h. (v naselju in za izsiljevanje štejem samo primer ko moram zavirat, če samo gas spustim ne štejem kot izsiljevanje)

 

Zdej, o kateri večini motoristov govoriš?

20-30% več v naselju je 5 pik...samo še idioti si to privoščijo. 20-30% izven naselja je cca 120km/h. sori...tako hitrost je potrebno videti. JE in pika. Ker drugače nisi za cesto.

Se pravi 3je mrtvi zaradi nebuloz/izsiljevanja/ležerne vožnjo so verjetno sami povzročili, ker niso si priznali in pogledali v ogledalo? :P

Torej si je tudi policist in policistka sam kriv, ko ju je nabasan tip zmazal v jarek? Par dni nazaj. Da je cepec počil motorista bi pisali o smrtni žrtvi, ker je verjetno šel 110km/h :(

 

 

Bistvo mojega klobasanja je:

edino sami si lahko pomagamo. Če gledamo...žal..včasih nekdo na cesti počne nerazumljive zadeve. Recimo čaka kontra tebe in ko prideš pred njega zavije kot da ne obstajaš. Še bog težko reši problem v tem primeru. 

AVP pa kot vedno, palamudi in kasira. Prevaja statistiko, kot jo policija in ostali organi, ki se gredo radi "akcije"

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Fazer03 pravi:

Malo več o nesreči v Prekmurju. Ja tudi tukaj je v smrt spravil motorista tip v avtomobilu. 😥

https://www.slovenskenovice.si/kronika/doma/v-tragicni-nesreci-umrl-priljubljeni-44-letni-nogometas-niko-pocivaj-v-miru/

Kar se pa izsililjanja tiče pa mislim, da če nekdo vozi 100% čez dovoljeno omejitev je pa tudi za pričakovati, da bo izsiljen ... treba se je pogledati v ogledalo in si priznati, da se velika večina motoristov ne vozi znotraj 20-30% nad omejitvami ampak dosti hitreje.

 Ne morem strnjati s tabo, v ponedeljek sem sam doživel nerazumljivo. Ženska v avtu je dobesedno zapeljala na moj pas, ker je hotela zapeljati levo. In to tam, kjer je neprekinjena črta. Popoldan na sončen dan, bil sem (k sreči) z Rižkotom in v jakni z odsevno rumeno barvo. Pripeljal sem iz ovinka po omejitvi (ta del ceste do konca slike ima zelo drseč asfalt) in celo gledala sva se. (Pa slabe dve leti nazaj sem tu dobil 3 točke zaradi prehitre vožnje z avtom, zato vedno počasi.) K sreči sem podzavestno odreagiral in se za las izognil odsevnemu stebričku in modremu stebru luči. Poln adrenalina in črtica...... 

  Smlednik.thumb.gif.f1cf3bfd1e0ff44d7cb6acf7bcf2ac4a.gif

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Kaldu pravi:

 Ne morem strnjati s tabo, v ponedeljek sem sam doživel nerazumljivo. Ženska v avtu je dobesedno zapeljala na moj pas, ker je hotela zapeljati levo. In to tam, kjer je neprekinjena črta. Popoldan na sončen dan, bil sem (k sreči) z Rižkotom in v jakni z odsevno rumeno barvo. Pripeljal sem iz ovinka po omejitvi (ta del ceste do konca slike ima zelo drseč asfalt) in celo gledala sva se. (Pa slabe dve leti nazaj sem tu dobil 3 točke zaradi prehitre vožnje z avtom, zato vedno počasi.) K sreči sem podzavestno odreagiral in se za las izognil odsevnemu stebričku in modremu stebru luči. Poln adrenalina in črtica...... 

  Smlednik.thumb.gif.f1cf3bfd1e0ff44d7cb6acf7bcf2ac4a.gif

kdor tega še ni izkusil, se premal vozi al pa ima za svetnika.

Doživel podobno ne samo na motrju, tudi v avtu in kombiju.

ampak motoristi so prehitri mar ne, tako nas učijo vse "akcije". Še huje, to je baje prvi in glavni problem, naslednji je pa slaba oprema oz. nehomologirani deli na motorju :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

kdor tega še ni izkusil, se premal vozi al pa ima za svetnika.

Doživel podobno ne samo na motrju, tudi v avtu in kombiju.

ampak motoristi so prehitri mar ne, tako nas učijo vse "akcije". Še huje, to je baje prvi in glavni problem, naslednji je pa slaba oprema oz. nehomologirani deli na motorju :P

 

K sreči sem z motorjem počasnejši kot z avtom. Drugače bi poletel, sicer ne daleč, ker nisem vozil prehitro. Pristanek bi bil verjetno boleč. 

Če motoristi "vedno" vozimo prehitro, potem bi pričakoval od ostalih voznikov veliko več previdnosti. Ali pa gre tu za model kaznovanja vseh (prehitrih) motoristov kot nezaščitenih udeležencev v prometu.

 Nisem pameten, le prestrašen.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz zadevo gledam kot udeleženec v prometu in to pomeni cca 80% voznik kovinske škatle, prevozim pa med nekje 80-100000km/leto. Svašta vidim in doživim in kar zadnje čase postaja na cesti se tudi zgrozim.

AVP in ostali mediji pa gonijo eno in isto, prilagajajo podatke trenutni želji in temu kar bo članek govoril.

V resnici pa: mamo vedno več "želv", ki jih gladko boli kita kaj počnejo po cesti, saj so pred 100 leti po vasi vozili enako. Vedno več je "ko te jebe" odnosa, torej zakaj bi šel na AC na vozni pas, saj je 110km/h po prehitevalnem dovolj, pa še bolj varno :P

Vedno več biciklov, pešcev, ebikov, skirojev in vedno slabši odnos vseh grup do prometa.

Moje mišlenje je, da v kolikor bi nabili ob ceste toliko panojev (plakati tipa nisi sam na cesti, zato odpri oči) kot jih je imel SDS in NSi za čas volitev, bi pa že kdo pogruntal, da mogoče ni sam na cesti.

 

Kot motorist pa zlahka trdim, da naselja in vasi, kjer vozim 58 po števcu, me zadnje dva ali tri leta ni nihče prehitel. Večina pravzaprav velika večina motoristov si ne privošči več brzin, kot si jih je včasih. Lahko pa povem, da sem moral pri tej brzini že nekajkrat letos prekleto zavirat ali se umikat, ker se nekomu na stranski cesti ni dalo spustiti motorja mimo, ali pa me je spregledal.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!