Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

https://www.slovenskenovice.si/bralci/delovna-zapora-objestna-voznja-motorista/

Res ni ravnanje motorista prav modro, ampak jaz bi tega v avtu in njemu podobne oblekel v leder in mu na glavo nabil čelado ter ga potem na +30st. C pustil ob robu makadamske ceste (kar ponavadi obnova oz. gradbišče je), da se še naužije prahu izpod avtomobilov) in ga potem povprašal "po zdravju" ... 

Da pa to "Slo.Novice" objavljajo, je pa itaq brez veze komentirat.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stric s klobukom :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Fazer03 pravi:

https://www.slovenskenovice.si/bralci/delovna-zapora-objestna-voznja-motorista/

Res ni ravnanje motorista prav modro, ampak jaz bi tega v avtu in njemu podobne oblekel v leder in mu na glavo nabil čelado ter ga potem na +30st. C pustil ob robu makadamske ceste (kar ponavadi obnova oz. gradbišče je), da se še naužije prahu izpod avtomobilov) in ga potem povprašal "po zdravju" ... 

Da pa to "Slo.Novice" objavljajo, je pa itaq brez veze komentirat.

Komentar, da bi ga oblekel v usnje in mu nabil čelado, je tudi brezvezen, saj motorista nihče ne sili v usnje.
Drugo vprašanje pa je, ali je ta motorist koga ogrožal, mu odvzel prednost, se mu je moral kdo umikati, ali pa gre le za nevoščljivost, ker pač gredo motoristi naprej (ker lahko).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče bi lahko prebrali, kaj pomeni "vožnja mimo stoječe kolone" . Lahko v usnju ali v gatah :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Polna luna? Neurejena križišča? Drkanje founa?

 

Ma jok, motoristi so si sami krivi, kaj pa diujajo...nekak tako piše spodaj v komentarjih. Da ne govorim, kaj je danes po cestah...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kaj naj komentiram. Vem, da se ljudje premalo zavedajo kako ranljivi smo. Neko nazorno slikovno kampanjo bi rabili za ozaveščanju ljudi o posledicah hudih prometnih nesreč. Mogoče bi potem trikrat pogledali in premislili preden bi naredili usodno napako na cesti.

Popravljeno . Popravil Andrejcer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spet pizdarija. Relacija postojna razdrto, pri prvem odcepu za hrašče. Zaprta cesta, motor srtedi ceste. Kot kaže spet izsiljevanje nekoga s stranske ceste (špekuliram)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, DAMI34 said:

spet pizdarija. Relacija postojna razdrto, pri prvem odcepu za hrašče. Zaprta cesta, motor srtedi ceste. Kot kaže spet izsiljevanje nekoga s stranske ceste (špekuliram)

 

Na https://spin3.sos112.si/javno/pregled piše, da sta trčila dva motorista.

Quote

Ob 16.01 sta na cest Postojna–Hruševje, občina Postojna, trčila motorista in se poškodovala. Gasilci PGD Postojna so zavarovali kraj dogodka, nudili pomoč reševalcem NMP Postojna pri oskrbi poškodovancev in prenosu v reševalno vozilo. Na uničenih motornih kolesih so odklopili akumulatorje ter z vpojnim sredstvom posuli razlite motorne tekočine. Ena poškodovana oseba je bila prepeljana v UKC Ljubljana, druga pa v ZD Postojna. O dogodku je bil obveščen tudi OKC Koper.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Vin pravi:

Na https://spin3.sos112.si/javno/pregled piše, da sta trčila dva motorista.

 

ampak še vedno je en šel s stranske ceste. :P  Videl sem samo eno najbrž 125 ali 250ccm motorno kolo na cesti v križišču, potem smo šli pa okrog po travi mimo in skozi Hrašče naprej. Brezveze prodajat zijala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

 

in potem se čudimo , kako lahko nekdo motorista spregleda..žal je tega ogromno na cesti

  • Všeč mi je 1
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 6. 2022 ob 8:03, Fazer03 pravi:

Spet ...

https://www.slovenskenovice.si/bralci/za-navedeni-prekrsek-motorista-je-predpisana-globa-120-evrov/

Pa toliko se nabija o sožitju vseh na cesti ...

Počasi bom začel verjeti, da te kdo od teh nestrpnežev še res zanalašč izsili 😤.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za prekršek konkretnega motorista/-ov je sicer pravilno opisana sankcija a, ker ni veliko za prebrat, si sami preberite ta 53. člen, in poglejte poleg 1. in 3. odstavka še predpis v 4. odstavku in sankcijo zanj😂😂😂...

 

Da  ne boste rekli, da vam ni noben povedal😊😋👮...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V duhu cele teme pomoje spodnji članek sodi v sam "vrh" motorističnega novinarstva. Poleg priporočenega in v zadnjih letih obveznega obiska poligona na Vranskem, lahko verjetno pričakujemo še obvezno članstvo v gimnastičnem društvu. V video prispeveku v 30 sekundi podajo nasvet s katerim bi verjetno lahko prepolovili število motorističnih smrtnih žrtev. /s

https://www.rtvslo.si/zabava-in-slog/avtomobilnost/akrobata-filip-in-blaz-motoristom-prikazala-tehniko-varnih-padcev/394328

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, GoBobi pravi:

Za prekršek konkretnega motorista/-ov je sicer pravilno opisana sankcija a, ker ni veliko za prebrat, si sami preberite ta 53. člen, in poglejte poleg 1. in 3. odstavka še predpis v 4. odstavku in sankcijo zanj😂😂😂...

 

Da  ne boste rekli, da vam ni noben povedal😊😋👮...

bom samo tole komentiral:

(3) Vožnja mimo kolone vozil, ustavljene na smernem vozišču, je prepovedana, če se voznik po vožnji mimo ne bi mogel varno in brez oviranja vrniti na smerno vozišče za vožnjo v smeri, v kateri vozi, ali nadaljevati vožnje po prometnem pasu, po katerem vozi.

 

Sem 100% da se vedno lahko vrneš na svoje vozišče in brez oviranja.

Drugo je če si "neroden" pa se zagužvaš na pol na drugem pasu, ampak vedno je prostor, če ni na levi je na desni, al pa 1m naprej

Sem pa imel primer na meji, ko sem čisto normalno šel mimo kolone in na svoj pas, brez oviranja, pa je policaj odgovoril, da njega 53 člen ne briga :D, na meji je on šef...mogoče je mel slab dan in me poslal nazaj.

 

hočem povedati, da je malo nespretno zapisan člen, namreč na kolesarje se nihče ne spravlja, na pešce tudi ne (preverjeno, ker sem leta in leta visel na meji v Vrtojbi) seveda pa maš godljo ko se dobijo skupaj:

neroden motorist

g. Lojze 65let s klobukom, ki zmore po cesti max 65km/h

 

Z vidika varnosti, torej mene v avtu ali v kovinski škatli, mi je veliko bolje, če me motoristi prehitijo ko čakam ali ko stojim pred semaforjem. (pri nas ni dovoljeno pred križišči) Za primer navajam Italijo, kjer je to običajna praksa in veliko prometa. mnogo bolje kot da me prehitevajo s tistimi skuterji potem ko se prebijam skozi gnečo.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred par leti so med Bovcem in Kobaridom delali tisti most. Semafor. Med njim in prvim avtom v koloni mogoce za en ali dva skuterja. Izza semaforja takoj gradbišče z ograjo. Cesta itak ozka. Torej prostora...NIČ. Cakam ene 5, 6 v koloni....pride enih, ajde, 15 do 20 makaronarjev na motorjih, skuterjih in vsi bi v tista dva kvadratna metra. Zasedli so cel levi pas  namenjen vozilom iz nasprotne strani, ki so imeli zeleno.

Prvi, ki pride nasproti, pa šleper, verjetno iz TKK Serpenica. Voznik po hupi in na cm od prvega makaronarja. In še tišči naprej. Obračal so, debili iz zahoda, ker jim je tovornjakar dal vedeti, da se ne bo umaknil, ker se nima kam. In da ves promet stoji.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar sem bral o incidentu na Bosansko Hrvaški meji in med drugim piše, da je prepovedano prehitevanje na mejnem prehodu, kazen pa tudi odvzem vozniškega dovoljenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni osebno je najbolj butasto to, da se avtomobilisti nabijejo na 1/2m od semaforja...

Kaj bi mu ušlo,če bi se ustavil za eno dolžino avta prej? 

Aja, sem pozabu... obstajajo tudi avtomobilisti, ki nimajo izpita za motor, pa tisti, ki ne marajo motoristov, pa tisti, ki ne marajo nikogar, pa tisti............

Egoizem je huda bolezen....

Pa eno globoko sem nekje prebral: pamet je nevidna; njeno pomanjkanje pa je ZELO opazno...

Srečno vožnjo vsem,

C eagle

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta je cel avto spregledal. Če bi bil motorist pa bi itak peljal naprej in mu zaprl pot.

Tud če ima BMW ga ne bom spustil. Pol se je pa po omejitvi za mano moral vozit 40 čez celo vas 😜😜😜

Popravljeno . Popravil SAR-Solo Adventure rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, C eagle said:

Meni osebno je najbolj butasto to, da se avtomobilisti nabijejo na 1/2m od semaforja...

Kaj bi mu ušlo,če bi se ustavil za eno dolžino avta prej? 

Aja, sem pozabu... obstajajo tudi avtomobilisti, ki nimajo izpita za motor, pa tisti, ki ne marajo motoristov, pa tisti, ki ne marajo nikogar, pa tisti............

Egoizem je huda bolezen....

Pa eno globoko sem nekje prebral: pamet je nevidna; njeno pomanjkanje pa je ZELO opazno...

Srečno vožnjo vsem,

C eagle

 

Zakaj ze? Ze tako se doloceni premikajo od semsforja do semaforja k da imajo kremenckov avtomobil. Pretocnost more bit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na, pa ravno ko majo akcije :P

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri motoristi se tudi ne glede na okoliscine guzijo v ospredje, ker so pac... Ne vem kaj. Obup. Tezko pocakat v koloni? Da pa o temperaturi in ledru ne govorim.... Se zmer gre lahko z avtom in klimo lepo v koloni na izlet. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Ne vem kaj je bilo v zraku danes, ampak sem naletel na dva modela (eden z KR in drugi neznano .si tablico, ni blo casa videt), enega na poti v Tarcento in drugega na poti dol is passo Pramolla, ki sta uporabljala veleopevano tehniko vstopa v ovinek iz nasprotnega pasu... Ceprav sem vzel levi ovinek popolnoma desno, se je rec koncala z dotikom ograje, da sem resil stvar... Samo sopotnici se ima idiot zahvalit, da nism obrnil in mu sel primaza eno okol kepe! MOCNO upam, da je bil to slucaj, in ne posledica ucenja  voznje na forumu!  Prosim, NE pocnite tega! Resno! Tehnika vzemanja ovinkov z nasprotnega pasu je resno nevarna! Resno!  In tud ce mas adv 1290, se ne pomeni da imas buldozer, ali da si dober voznik, pa kdrokoli je to ze bil! Zadeva je okretna, ni treba zavijati kot bi imel slepar!! Porka spincic! Ne delajte tega, prosim se enkrat!

 

 

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..jaz sem sposoben obrnit za takim in mu jebat mater..ženo..in še hčerko za povrh...

Če kaj sovražim, sovražim take pilote v avtih in na motorjih.

...sem že skoraj šel v maline zaradi takega idiota..pa sem obrnil in šel za njim. Bolje da ni ustavil....da sva se zmenila z mahanjem...ne bi se dobro končalo...

...in imam tudi kak posnetek s kamere...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!