Skoči na vsebino

Motoristična ogledala - razno


twix

Priporočene objave

Sedaj imam že posebno, večploskovno obliko ogledal. Zadnjič sem zaradi akumulatorja moral sneti oklep in zaradi tega še ogledali. Stekol, če je steklo, je zelo, zelo tenko, ogledalo (ni na peclju, ampak se drži trupa) pa lahko snameš le tako, da ga udariš in da odpade. Uspelo mi ju je sneti in narediti tri razpoke na levem in eno na desnem. Sedaj lahko opazujem tudi policijske helikopterje.

Ti imaš pa s tem BMWjwm rws smolo. Najprej ti crkne akomulator (upam, da so ti priznali garancijo), sedaj pa še ogledala. Najbrž so Nemci začeli šparati. Ko se je meni motor zvrnil :oops: , je padel na levo ogledalo, ki je seveda odletelo. Posledica je nekaj krepkih prask na laku (in mojem egu), vendar je ogledalo ostalo celo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, saj tega sploh ne jemljem tragično. En dan bom vzel malo kartona in naredil obrisa, nato pa k steklarju, da mi ureže novi ogledalci in malo silikonskega kita ......

(novi akumulator pa je seveda garancijski, brez vsakršne težave)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Rad bi zamenjal original ogledala za nekaj take ga od louisa. Recimo nekaj takega

Ali je bil kdo (videl sem kar nekaj montiranih na motorje) zelo razočaran, kar se tiče funkcionalnosti (preglednost, nastavitev)?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta ogledala niso vredna nič. Jaz sem jih mel gor, ker sem zlomu enga originalnega. Mislim, sej zgledajo kr dobri, samo pri hitrostih nad 80 ne opravljajo več nobene funkcije. Sem zdej zalepu onga originalnega, pa dal nazaj gor, pa ni primerjave. Mel sem pa onega "F1 look". Odsvetujem te cenene špegle, mogoče kakšna bolj zaresna replika. Aja, kupu sem jih pa v Promotorju.

LP,

Filip

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Rad bi zamenjal original ogledala za nekaj take ga od louisa. Recimo nekaj takega

Ali je bil kdo (videl sem kar nekaj montiranih na motorje) zelo razočaran, kar se tiče funkcionalnosti (preglednost, nastavitev)?

LP

Jaz imam na cometu tiste pod št. 1 Napram originalnim so po fukncionalnosti precej slabša. Predvsem zato ker so pol manjša in zajamejo precej manj dogajanja za tabo.. Pa tudi tresljaji so problem, saj je slika zaradi tresenja zelo motna. Mogoče bi bilo pri v4 motorju malce bolje.. No ampak kakorkoli že, jaz sem se navadil nanja in mi zaenkrat prav lepo služijo. Pa še hudo zgledajo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Našel sem temo o ogledalih,namreč na mojem motorju sem z originalnimi ogledali zelo slabo videl nazaj namreč pol ogladala je zakrilo moj komolec in rama.Brskal sem po Nemškem forumu in našel podaljške, naročil predračun plačal na NLB in dobil vse skupaj je trajalo ca 14 dni.Ta firma dela podaljške za ogledala za vse tipe motorjev. Cena za obe strani z ddv in pošto je ca 50 do 60 Eu odvisno od tipa motorja.Naslov firme je E-Mail : info@berniklumpjan.de

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podaljške in vijake lahk nardiš sam doma, če maš ''kozla''(brusni kamen) pa bormašino(vrtalko) in fleksarco(brusilka se ni zdi... . Če pa nimaš tega ti jih bo pa vsak šlosar naredu za 5 do 10 jurjou, kar vnajslabšem primeru pomeni tolk dnarja kot Brumereva varjanta in en teden manj čakanja .)

Jst sem jih sam naredu in je blo en popovne dela.

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredim original, ali celo boljše. Po naročilu! Le dolgo boste čakali, kajti to je moja vrlina (slaba), saj dobrega mojsrta, treba dolgooooo čakat! :wacko:

Pa LP Regi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, ne, niso "original" (od yamahe, bmw, honde, kawasakija itd.) :grrr , temvec made in doma "spacano". :)

brumer vedno povdarja, da je samo original "original" (whatever that means). :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, ne, niso "original" (od yamahe, bmw, honde, kawasakija itd.) :grrr , temvec made in doma "spacano". :)

brumer vedno povdarja, da je samo original "original" (whatever that means). :devil:

fantje, s tem že lomite jajca.

se pove enkrat, dvakrat, ne pa vedno znova kot pokvarjena plošča. :BUA:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Razmišljal sem, da bi se rešil sprednjih smerokazov oz. zamenjal bi ogledala s tistimi, ki imajo vgrejene LED "žmigavce" :whistle:

Zanima me, če je to sploh dovoljeno, da nebi imel težave s police! O:-)

To bi bilo za Hornetko. Izgledajo pa to nekako tako in so tudi v "carbon" izvedbi! :kva2:

IPB Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da ima kar nekaj motorjev takšno izvedbo že v originalu mislim da z policijo ne bo nikakršnih težav, dokler ti bodo delovali. Tako da če ti je všeč hitro nabavi. :OK:

Evo primer:

[attachmentid=92268]

post-3574-1172040583_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi, da bi dobr zgledalo, ker bi se rešil tistih original, ki ven štrlijo! So pa LED diode tako, da svetlo bo menda tud dovolj. Samo moram pa še dobit odgovor od prodajalca, če imajo E oznalo, da ne bo težav. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to je super! Ne policija ti ne bo nič, še opazla ne bo, lahko se bo samo slinila kako si dobro naredu kot mi ostali. Razlika bo le da bomo mogoče samo mi vedli policija pa ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno od tistega ki bo kontroliral na tehničnem se lahko zaplete glede homologacije. tako kot so sedanji žmigavci homologirani bi morali biti tudi ti. če imajo žmigavci potrebne papirje se ti, če hočeš bit čisto miren, splača zadevo homologirat in vpisat v kartonček. saj verjetno ne boš imel problemov, ampak lahko pa se ti kdaj zgodi.

KeC, KeC naivnež :whistle:, samo zato ker imajo nekateri motorji žmigavce v ogledalih še ne pomeni da jih imajo lahko vsi. tudi tvoji so homologirani, je pač to naredil uvoznik namesto tebe .)

če ima en avto serijsko gor 230 gume še ne pomeni da jih lahko ima vsak :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno od tistega ki bo kontroliral na tehničnem se lahko zaplete glede homologacije. tako kot so sedanji žmigavci homologirani bi morali biti tudi ti. če imajo žmigavci potrebne papirje se ti, če hočeš bit čisto miren, splača zadevo homologirat in vpisat v kartonček. saj verjetno ne boš imel problemov, ampak lahko pa se ti kdaj zgodi.

Povsod v Evropi je dovolj samo oznaka odtisnjena na zamenjanem delu recimo E3...

Naša država je pa pač drugače narejena...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policaj vidi da je homologirano, vendar kako ve po oznaki E3 da je tocno da model za na tocno ta tip motorja ta letnik?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem še gledal okoli in sem izvedel, da so tisti na zgornji sliki lahko le kot dodatni in ne nadomeščajo originalnih! :glare:

Če pa hočem odstranit originalne potem bi pa moral te spodnje dat gor!

IPB Slika

Kupil pa bom (če bom) na eBay-u. Cena za par s poštnino bi bila nekaj manj kot 100€.

Sicer pa imam že kr nekaj delov na motorju zamenjanih ;) zadnji spodnji del tako, da je zadek krajši, potem izpuh, pa crash padi, pa zadnji blatnik tist, ki je čisto po kolesu skupaj s ščitnikom za ketno, imam še belly pan samo se še nisem odločil, če ga bom dal gor, prihaja pa še nova zadnja luč (LED), ki že ima vgrajene žmigavce in osvetlitev za tablico, ker je sedaj tablica čisto pod lučjo. Aja pa šipka za olje je ALU in ne več plastična! :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povsod v Evropi je dovolj samo oznaka odtisnjena na zamenjanem delu recimo E3...

Naša država je pa pač drugače narejena...

ja, zato pa moreš imeti vsak neoriginalni "pomembni" del (to niso blatniki in tako, luči pa so) vpisan v homologacijski kartonček če se hočeš vozit mirno in po predpisih - žal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!