Skoči na vsebino

Motoristična ogledala - razno


twix

Priporočene objave

Ocitno je prisel cas, ko je moj Daelimcek zacel rahlo razpadati (del zaslug gre verjetno tudi nasim mulcem, ki skacejo okol hise), tako da bi potreboval levo ogledalo. Ce ima kdo kej kompatebilnega s Daelimi ali ostalimi copperji, z veseljem ugodno odkupim.

READ MY FACE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno bo najboljše, da pogledaš k Pilkotu. Junior je zadnjič bil tam in klel, ker je že enkrat original kupil, pri Pilkotu pa je videl boljše in cenejše.

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odtrgaj ga s kakega starega yuga, sej ko bos popil dva glaža preveč, jih itak ne boš več rabil...

Jebeš mir bez rata!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote: Verjetno bo najboljše, da pogledaš k Pilkotu. Junior je zadnjič bil tam in klel, ker je že enkrat original kupil, pri Pilkotu pa je videl boljše in cenejše.

Horjulis dej mal vec povej o tem Pilkotu, npr. kdo, kje ...

quote:.....jep,se strinjam s klimbro.....na 3M se je še kaj drugega topilo in ne samo sladoled......

BMW in Climbra ....NO COMMENT

Morata pa priznat da se je punca posteno topila ob meni ...

Kar se pa menjave tice, bomo pa drugo leto naredili krepko spremembo, ce bodo finance dale in BMW to ne pomeni Daelim 250 , do talrat moram pa tud na mojmu nazaj gledat.

READ MY FACE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Kakšna ogledala imate na svojih motorčkih?

Jaz imam na kravi (bmwr1150rt) konveksna, to je tista malo izbočena, ki kažejo pomanjšano sliko in s tem lažejo pri razdalji.

Včeraj na avtocesti naprimer, sem rahlo dohitel avto in ga zlagoma prehitel, se vrnil na vozni pas in pogledal v ogledalo in si mislil: Kaj si se me ustrašil, da si tako zaostal za menoj, saj prej si vozil pa spodobno hitro.

In tako ene trikrat, ko mi je le kapnilo v glavo, da ne vzbuja moja krava takega strahospoštovanja, temveč, da ogledalci lažeta.

Z ukrivljenostjo dosežejo povečenje vidnega polja nazaj, po drugi strani pa je vozilo za teboj mnogo bližje, kot prikazujeta ogledali. Se je moč kdaj pri začetku prehitevanja nasmoliti.

Ne vem, če ju ne bom zamenjal z ravnima ogledalcema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na monstru so ogledala za k.... Velika so sicer dovolj in slika ni popačena, so pa na tako kratkih ročicah, da vedno v njih vidim vsaj polovico komolcev... Na naslednjem jih bom zamenjal z drugimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa na ogledalih avtomobilov ameriške proizvodnje piše "Objects in rear view mirror are closer that they appear !!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na VN classicu, so ogledala čisto navadna - ravna in (dovolj) velika. Naštimam jih tako, da vidim samo rob svojega komolca (zaradi filinga), ostalo je namenjeno gledanju nazaj. Zadovoljen (dokler ne probam kaj boljšega)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za glupe amere mora to pisat stalno, ti se pa pač naučiš v eni furi po avtocesti pa je :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna ogledala imate na svojih motorčkih?

Ne vem, če ju ne bom zamenjal z ravnima ogledalcema.

Jaz osebno uporabljam na TA original ravni ogledali in se 2x konveksni za mrtvi kot! :!: :!: :!: :!: :idea: :arrow: tako kot v avtomobilu.

Se mi je ze zeeeeeeeeeloooooooo velikokrat obrestovala taka kombinacija in me obvarovala odrgnjene koze in moznih posledic.

Pa da ne govorim da se pregled (vidno polje), ko das celado na glavo se zmanjsa.

Tako se vedno, preden spremenim smer prepricam, da koga ne izsiljujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam na kravi (bmwr1150rt) konveksna, ......

Brrrm, vsaj ogledala imam boljša. Moja so namreč navadna - ravna.

So pa pri tem motorju, vsaj po mojem občutku, ogladala prenizko in moram premakniti glavo, da pogledam kaj je za mano. Pa še lep del Maxie vidim. Zato pa je originalen kovček ožji (in manjši in dražji...).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj, zakaj so verjetno namestili konveksna ogledala? (retorično vprašanje, da bom lahko sedaj odgovoril)

Ogledali ima rt nameščeni na plastiko in ne na krmilo, kar pomeni, da sta ogledali razmeroma daleč od oči. Pri ravnih ogledalih pa vemo, bližje kot v njega gledaš, več v njem vidiš.

Z ravnima ogledaloma bi dobil majhen kot. Zato ima ID v ogledalih večinoma kovček, jaz pa kovček le zaznavam v enem kotu ogledala.

Bosta za enkrat ostali še konveksni (dokler se katero ne razbije, potem je pa najcenejša zamenjava itak pri prvem običajnem steklarju).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Bosta za enkrat ostali še konveksni (dokler se katero ne razbije, potem je pa najcenejša zamenjava itak pri prvem običajnem steklarju).

... če se ti mudi z menjavo, ti lahko jaz pridem z kladivom razbit kar obe ... :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni toliko problem v oddaljenosti. Tega sem vajen iz avtomobila, kjer so ogledala še bolj oddaljena. Moti me, da niso v vidnem polju in moram premakniti glavo da vidim nazaj. Integralna čelada ne dopušča, da bi samo "spustil pogled".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na MZ sem mel eno konveksno pa eno navadno... delal OK, videl zadosti.

Na guzziju pa GPZju sem mel več al manj ravna ogledala, pa itak ni mel veze ker sem videl 2/3 roke, ostalo pa nazaj.

na XS mam pa obe konveksni, vidim nazaj vse, nič roke. Blazno fino.

Sej razdalja ni tolk pomembna kot pa to, da veš da je neki tam.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebral sem,da so bila na zadnji seriji TDMjev 850 ogledala taka,da v njih nisi videl ramen...Na moji 900tki pa jih vidim noter vedno ko gledam nazaj..mogoce tud zato ker sem 1.90 visok...sicer pa so ravna in toliko velika da se se vedno dovolj vidi kaj se dogaja za mano....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ST imam original ogledala.

+: jasna slika kljub vibracijam motorja, glih prov (zame) konveksna

-: hecen videz (beri cenen, skor taka, kot sem jih imel na APN-u), pa vidi se malo komolcev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam,dva (enega levo in enega desno).tretjina je brezveze,ker vidim roki.tresenje celade ali ogledal nad 170 onemogoca jasno sliko (who cares at those speeds :shock: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam,dva (enega levo in enega desno).tretjina je brezveze,ker vidim roki.tresenje celade ali ogledal nad 170 onemogoca jasno sliko (who cares at those speeds  :shock: ).

You do... mal morš le merkat, kaj pa če se jest prpelem oduzadi... :D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!