Skoči na vsebino

Motoristična ogledala - razno


twix

Priporočene objave

imam,dva (enega levo in enega desno).tretjina je brezveze,ker vidim roki.tresenje celade ali ogledal nad 170 onemogoca jasno sliko (who cares at those speeds  :shock: ).

You do... mal morš le merkat, kaj pa če se jest prpelem oduzadi... :D

LP

eeheheheheheheh........optimist. 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta srednjega ne najdem al je tako umazano. V stranskih vidim če je čista jakna in navadno košček neba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam,dva (enega levo in enega desno).tretjina je brezveze,ker vidim roki.tresenje celade ali ogledal nad 170 onemogoca jasno sliko (who cares at those speeds  :shock: ).

You do... mal morš le merkat, kaj pa če se jest prpelem oduzadi... :D

LP

eeheheheheheheh........optimist. 8)

Merkej se cliota.... sej z motorjem ponavad ne gonim tolk... :D

Ko bom mel kakšno nekejin90 letnik zadevo, pol že...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na VFR so ogledala ravna,sicer bolj majhna,so pa postavljena dovolj široko,da je preglednost dobra,za konkretnejši pogled nazaj je pa potrebno malo premaknit glavo,tresejo nič,za spremembo od XJ600N,nad 90kmh se ni videlo nič...vibracije.

LP DAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi moja krepenina ima dva špegla, pa ne vem, a sta konveksna, konkavna, ploščata, vijoličasta, zelena...Vem samo, da se v njih vse počasi zmanjšuje :shock: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na fazerju mam dva ravna ogledala. Mogoce bi moral probat se ona druga, da bi videl razliko, ne vem.

Vidim pa v ogledalih komolce in se malo vec kar mi ne pase prevec.

Aja tocno, po drugi strani pa saj vidim ce je se kufer gori :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na svoji ninja 9 sta kar lepo ravna ogledala,res pa je, da se gledaš v komolce tako da moram malce premakniti glavo ,da vidiš na ogledalih cesto. Jebiga to so športaši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......originalne ravne in kar se preglednosti tiče so super. Sam mal me mot k so okrogli bi mu rajš oglate

..... pri meni je isto, pa moral bi vsaj desno ogledalo zamenjat ker je ze "dotrajano" :oops: :P

Sem videl zeeelo lepa ogledala na ZRX 1200 R, ki bi jih z veseljem dal na moj motor, samo so verjetno $$$$$ :x

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem si pa pri padcu desni špegu tako lepo strgal (razbil, whatever) na 3 dele... Eden je kazal moj komolec, drugi cesto, tretji modrino neba. :lol:

Lepše mi ne bi moglo ratat...

Kakšne špegle imam? Peugeot Speedfight 2 in KTM Duke II imata iste špegle. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej dunker jst si bom tudi tko razbil ogledala :D :D :D ...optimist jst ;)

Jst na CBR imam ravni (no ja, konveksni sigurno nista) špegli. Nastavljeni imam pa tko, da v desni vidim pol komolca in pol ceste. Zakaj tako? Zato, ker desno uporabljam za pogled za mano (sredinskega nism dobil v opremi ;) ). Levega imam pa tko, da vidim samo konico komolca, vse ostalo cesta. Zakaj? Ne bi blo lepo če je kaki avto že začel prehitavat ob istem času kukr sm se zmislu jst. :( :evil: :!:

Obojna sta pa tko naštimana da če se držim pokonci oziroma s sopotnikom vidim samo od strehe avtomobilov in dol. Zakaj? :) Zato, da vidim nazaj tudi ko se sklonim zaradi vetra ipd. Mislim, da je to za cestake najbolj optimalna nastavitev... vsaj po moje no. ;)

V bistvu sm zlo občutljiv, če mi kdo ogledala premika alpa daja gor čelado, ker drgače porabim spet cel popoldne, da jih naštimam prav. ;) Don't ever try to touch my :arrow: ogledalca. :) :twisted:

LP duhec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bandit 1200 MK I. ma za en kurc špegle.... nikakor jih ne morem prav naštimat. Se pa rajš mal hitrej pelem, da ne rabim nazaj gledat.... :lol: :lol: :lol: Ne me resno jemat, stvar je nevarna - sploh na AC ker tam nekateri z avti vozijo krepko čez 170km/h...

Lp, Onim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Na Pegasu mi ob malo večjem pospreševanju in nad 140 zvija ogledala in namesto ceste vidim sebe. Zvija mi samo zgornji del, ki je narjen zlo čudno - kroglica, na katero je nataknjeno ogledalo in pol se okoli nje suče, nikjer pa nobenih matic za zategovanje ali kaj podobnega. In ker se to na večjih endurah očitno ne dogaja, sem začel razmišljat da bi montiral gor ogledala od 1150GS al pa Tigra. Je kdo razmišljal podobno al je rešo problem kak drugač?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od "originalnih" ogledal sem imel samo eno, plastično in celo počohano, od APN-ke, tako da sem jih zamenjal za dve pokromani, lepi, veliki, okrogli... Pol sem si en cajt samo komolce gledal... pol pa nove nastavke, na katerih sicer vidim 2/3 na cesto, a zaradi vibracij pri določenih obratih vse zamaknjeno.

Mislim, da mi na Vespi ne bo uspelo ogledal porihtat, kot bi hotel, bom moral, kot kaže, nabavit kaj drugega... da bom pol spet komolce gledal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še ena fora na račun ogledal. Kolega na motorju ni nikoli imel ogledal,pa ga vprašam zakaj jih nima. " zato ker sem vedno najhitrejši in ne rabim gledat v ogledalo" mi nasmejano odgovori.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kaj pri prehitevanju se skoz obrača al kaj?

Ne, je preveč nepraktično. Obrnjen sedi na motoji :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je najhitrejši pomeni da skoz prehiteva in nima cajta gledat nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj imam že posebno, večploskovno obliko ogledal. Zadnjič sem zaradi akumulatorja moral sneti oklep in zaradi tega še ogledali. Stekol, če je steklo, je zelo, zelo tenko, ogledalo (ni na peclju, ampak se drži trupa) pa lahko snameš le tako, da ga udariš in da odpade. Uspelo mi ju je sneti in narediti tri razpoke na levem in eno na desnem. Sedaj lahko opazujem tudi policijske helikopterje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Groza, 7 let nesreče. Po moje te bo lovila vsa policija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred mesecem dni sem šel v trgovino po novo yam XJ600N,da jo pripeljem domov.Vso pot do doma sem v ogledalih gledal svoja ramena.Doma sem sicer nastavil ogledali vendar pri moji širini ramen ne pomaga dosti,tko da bom moral štangici od ogledal malo prekriviti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebiram tole temo in vidim, da imam kar srečo. Transa ima pri "kroglici" za nastavljanje kota ogledala vijak, s katerim lahko nastavljaš trdoto zgloba. Nastavljeno imam ravno na meji, da se ogledalo odmakne, če zadene ob oviro, ob hitrejši vožnji zaradi piša zraka pa ne. Poleg tega imajo Transina ogledala (mislim, da ima Africa Twin enaka) spodaj pri pritrditvi na krmilo gumi-dušilec vibracij. Izgleda kot nekaj centimetrov dolg kos kovinske cevi, pritrjen na krmilo, v njem pa valjast kos gume z zalitim navojnim tulcem, v katerega je privit nosilec ogledala ("štangica"). Tudi pritrditev nosilca ogledala imam rahleje privito - iz enakih razlogov, kot je napisano zgoraj. V splošnem sem z ogledali in preglednostjo precej zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!