Skoči na vsebino

Motoristična ogledala - razno


twix

Priporočene objave

ja, zato pa moreš imeti vsak neoriginalni "pomembni" del (to niso blatniki in tako, luči pa so) vpisan v homologacijski kartonček če se hočeš vozit mirno in po predpisih - žal!

To velja pri nas... :fredy:

V Evropi pa...

e-geprufte teile wurden in einem europaischen land gepruft, wodurch ihre nutzung auch in deutschland zulassig ist. Bei bestimmungsgemasser montage ist keine eintragung in die fahrzeugpapiere erforderlich.

in pa...

auspuffanlagen mit EG-BE mussen in deutschland nicht in die papiere eingetragen werden - die stempelung auf dem auspufftopf ist vom gesetzgeber als alleiniger legalitatsnachweis vorgesehen und ausreichend.

Sicer moje znanje Nemščine ni najboljše, vendar iz tega razumem, da ni potreben nikakršen vpis v homologacijo za dele z E-oznako :hmm: (nipanujnodasemsipravprevedel :blush: ) Anybody?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zase vem, da takih žmigavcev nebi dal homologirat. Morda bi že moral po zakonu, vendar če malo pogledaš v delovanje sistema, vidiš, da te živ bog ne bo vprašal po njih.

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To velja pri nas... :fredy:

Pa tudi v bella Italia, ki je, razen po makaronih, znana tudi po precejšnjem številu mopedov.

Je pa bojda v pripravi zakon, ki naj bi zadeve bellim Italianom olajšal, po vzoru Nemčije (izsek članka iz revije In Sella, marec 2007)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in pa...

Sicer moje znanje Nemščine ni najboljše, vendar iz tega razumem, da ni potreben nikakršen vpis v homologacijo za dele z E-oznako :hmm: (nipanujnodasemsipravprevedel :blush: ) Anybody?

vse je res, vendar z dodatkom, da moras na zahtevo ustreznega organa pokazati papir, kateri je bil prilozen kupljenemu delu. pomeni, da moras vse E-papirje vedno imeti s seboj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse je res, vendar z dodatkom, da moras na zahtevo ustreznega organa pokazati papir, kateri je bil prilozen kupljenemu delu. pomeni, da moras vse E-papirje vedno imeti s seboj.

Tudi, če ima kupljen del vtisnjeno E- številko? Kot recimo večina žmigavcev? :wacko:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zal, yep. :grim

se mi je v D zgodilo, da so me skoraj "slekli" zaradi enega papirja (za opletene cevi), katerega v AUT ni potrebno zraven imeti, v D pa. go figure. :rolleyes:

naceloma je v EU tako, da se vedno ni usklajena zakonodaja glede tega. v GB npr. lahko delas skoraj vse, v ITA z enako predelavo nimas sanse. nemcija in avstrija sta nekje vmes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo ve, če se da za motor dobit ogledala, ki imajo ukrivljeno površino (kot nekateri avti), da imaš potem večji vidni kot za nazaj? Slika je sicer potem popačena ampak bi se že navadil. Ko prehitevam ali menjam pas moram zmeri nazaj gledat, da nimam koga v mrtvem kotu in bi takšna ogledala vrjetno ful pomagala.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo veš pomoje se da tud v originalne špegle dat not drugo prelomljeno steklo. Pa upam da nisem rekel bedarije, popravte me če se motim. Namreč ogledalo nesi k enemu steklarju pa ti bo on naredil drugo steklo z prelomljenim kotom, original šipo ti pa vn zreže ali potegne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor jaz vem ima večina motorjev usločena ogledala, razen da je bil razbit potem nekateri dajo popravit ogledala steklarjem, ker je seveda cenejše od nabave novega samo ni pa usločen, lahko pa tudi kupiš posamezne usločena ogledala mislim samo stekla, jaz sem jih videl v trgovini z traktorskimi deli potem pa daš steklarju odrezat, samo debelina stekla je vprašanje če bo potem pasalo v plastiko .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem na VFR-ki isto naredil, kot je že Sayo rekel. Kupil sem v KGZ-ju ogledala, ki so drugače za traktorje, se dobijo samo stekla in mi ga je steklar odrezl na mero. Pri montaži sem uporabil vroč frn, da sem pogrel plastiko in tako lažje zmontiral steklo.

Pa veliko uspehov .) .

p.s. drugače pa tale tema bolj spada v temo "OPREMA" .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo ve, če se da za motor dobit ogledala, ki imajo ukrivljeno površino (kot nekateri avti), da imaš potem večji vidni kot za nazaj?

Ni mi čisto jasno: a misliš ukrivljeno ali lomljeno površino?

Za mrtvi kot je lomljena površina, manjši del je na zunanji strani ogledala (za mrtvi kot je lahko celo konveksen), večji del je za normalno gledanje nazaj. Takega imam na avtu, na motorju ga še nisem nikjer opazil.

Ukrivljena površina pa je le za povečanje zornega polja, ki pa žal oddaljuje predmete. Steklo pa je seveda izbočeno (konveksno) in ne vbočeno (konkavno) oz. usločeno, kot pomotoma pravi Savo. Taka ogledala so prima, le navaditi se je treba na to, da je vozilo za tabo v resnici precej bližje, kot zgleda v ogledalu.

Sicer pa tudi ogledalo za mrtvi kot ne dela čudežev. Se mi je dostikrat zgodilo, da v ogledalu ni bilo ničesar, ko pa sem za vsak slučaj še pogledal, je bil tam avto. Torej je treba za vsak slučaj vseeno pogledati.

Sploh pa ga za na motor ne bi priporočal, ker itak potrebuješ čimveč ogledala za gledanje nazaj, za mrtvi kot pa le malenkost obrneš glavo in vse vidiš (to je le moje mnenje, da ne bo nesporazumov). Če bi bila ideja zelo uporabna, bi brez dvoma to že zdavnaj vgrajevali na motorje.

Morda ga imajo kakšni XXXL kruzerji ala Gold Wing, pa še tam ni - vsaj mislim tako - serijska oprema.

Pa en lep dan še naprej, Andi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi čisto jasno: a misliš ukrivljeno ali lomljeno površino?

Ukrivljeno. Z lomljeno dobiš "luknjo" v vidnem polju.

Ukrivljena površina pa je le za povečanje zornega polja, ki pa žal oddaljuje predmete.

O, dobr vem to. Ampak še vedno boljš, da neki vidiš kot pa nič.

Sicer pa tudi ogledalo za mrtvi kot ne dela čudežev.

Določen mrtvi kot seveda še zmeri obstaja, ampak je manjši in mi vsaj ni treba glavo 180 stopinj obrnit da nazaj pogledam. Sem se 1x skor v kombi zabil k sem preveč nazaj gledal. :unsure: Sicer sem pa tut jst rad 100% ziher preden menjam pas. Z ukrivljenim ogledalom bi imel vsaj več pregleda na dogajanje zadaj mene ker bi lahko skos nadziral, če pa 1x nazaj pogledam pa dobim samo eno "sliko" ozadja in ne morem ocenit hitrosti vozil.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo ve, če se da za motor dobit ogledala, ki imajo ukrivljeno površino (kot nekateri avti), da imaš potem večji vidni kot za nazaj?

OK, bom poenostavil odgovor:

SEVEDA SE JIH DA DOBITI.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi za slabo vidljivost nazaj so že lastni komolci .Mene je to zelo motilo dokler si nisem montiral podaljške za ogledala .Naročilsem jih pri firmi : www.berniklumpjan.de Lahko rečem,da je zdaj OK.

post-9445-1172416504_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem na VFR-ki isto naredil, kot je že Sayo rekel. Kupil sem v KGZ-ju ogledala, ki so drugače za traktorje, se dobijo samo stekla in mi ga je steklar odrezl na mero. Pri montaži sem uporabil vroč frn, da sem pogrel plastiko in tako lažje zmontiral steklo.

Pa veliko uspehov .) .

p.s. drugače pa tale tema bolj spada v temo "OPREMA" .

Tako sem jaz naredil za ogledalo pri avtu. Original bi me stalo 20.000sit, traktorsko je bilo pa ene 2 jurja, pa steklar 500sit. Vidno polje je pa isto kot pri originalu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo pozna kakšno firmo, ki bi delala kvalitetnejša CNC Alu ogledala. Rizoma sem videl, še kaj podobnega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo pozna kakšno firmo, ki bi delala kvalitetnejša CNC Alu ogledala. Rizoma sem videl, še kaj podobnega?

Provaj šwww.far.it

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ni mi čisto jasno: a misliš ukrivljeno ali lomljeno površino?

Za mrtvi kot je lomljena površina,

Pa en lep dan še naprej, Andi.

Ojla,

Po moje je imel v mislih mogoce kaj takega:

Hmm,... kako se sliko pripne :blink:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla,

Po moje je imel v mislih mogoce kaj takega:

Hmm,... kako se sliko pripne :blink:

LP

Aha, evo:

IPB Slika

B)

Ojla,

Po moje je imel v mislih mogoce kaj takega:

Hmm,... kako se sliko pripne :blink:

LP

Pa se ena:

IPB Slika

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ravno v ponedeljek sem nesel popravit moje ogledalo od motorja, ker je bilo razbito

ven sem snel tisto plastično podlago kamor je pritrjeno ogledalo in nesel k steklarju..........ta je stare kose ogledala (ki so bili še gor) snel dol in po plastiki oblikoval novo ogledalo (že original je ukrivljeno), vse skupaj pa me je prišlo 12€, je pa to ogledalo ki se ga da oblikovat drugačno od navadnega in tudi dražje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
Ni mi čisto jasno: a misliš ukrivljeno ali lomljeno površino?

Za mrtvi kot je lomljena površina,

Pa en lep dan še naprej, Andi.

Fino bi bilo, ce bi bil se kaksen odgovor glede drugih resitev.

Se nekaj mojih slikic...

20070822154135_ogledalo-vfr-10.jpg

20070822154137_ogledalo-vfr-7.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Če ima kdo odveč, ali poceni proda desno ogledalo, ki bi pasalo na mojo

2005 Kawasaki Ninjo naj me prosim kontaktira,

Hvala!

Da ne bom :topic: :

Baje so CRG ogledala in podobna, ki se montirajo na ročke odlična.

gallery_02a.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!