Skoči na vsebino

Yamaha WR 125 X/R


Noiser69

Priporočene objave

kolko majo pa tomosi sm originalno kw/konske :naughty:

8.2 kw z akrapovičem... to je okol 11 konjev se mi zdi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje ste vsi

resno me zanima. sem že videl tisto temo pa nisem našel nič pametnega closedeyes.gif

o bed!!! Ja sej bi lahko tm zastavu vprašanje ne pa odpru novo temo!!!!!!!!!!!! Če te je zanimal razlika med 2t in 4takt je tud že tema odprta. headbang.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolko majo pa tomosi sm originalno kw/konske :naughty:

Ma kaj ti si slučajno z lune padu? Si sploh ze videl motor vec kot 50cc?mislim mal prečitej kako temo, pol pa daj kako pametno vprašanje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo tole yamaho.kakšna je kvaliteta,pospeški

ima pa 15 konjev

zanima me kakšna bi bila razlika če bi bila 2T ali 4T (tako da bi v obeh primerih imela 15 konjev)

ali je zablokirana

glede na to kako si zastavil vprašanje bi ti priporočal nakup 4t.

neboš imel problemov z njo in še povrh vsega boš se poceni vozu.

zj pa lahko gRešrolleyes.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj novega 2-taktnega za ta dnar mislm d neboš dubu...

Tudi za ta denar se da dobiti 2-takt novo petardo (kupil sam). Samo boš moral mal poklicat okol, pa mal glihat pa bit tečen (za aprilijo tega ne boš mogu, sem probal sam, pa niso bili nič kaj zainteresirani za to). Priporočam ti, da pogledaš mal po salonih, ter malo povprašaš za stare letnike če imajo še kakšnega. Tudi če je starejši letnik bo še vedno nov samo, ceno moraš pa zbiti temu primerno. Pokliči v Avtoval če imajo še vedno eno 2008 Husqvarno in pa mislim, da jo je nedavno nazaj prodajal tudi Langus (starejši letnik). 

P.S. Ne veljajo vedno cene, ki so napisane na Avtonetu, v velikih salonih stojijo stari letniki motorjev, ki bi se jih radi lastniki samo znebili. 

LP 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi za ta denar se da dobiti 2-takt novo petardo (kupil sam). Samo boš moral mal poklicat okol, pa mal glihat pa bit tečen (za aprilijo tega ne boš mogu, sem probal sam, pa niso bili nič kaj zainteresirani za to). Priporočam ti, da pogledaš mal po salonih, ter malo povprašaš za stare letnike če imajo še kakšnega. Tudi če je starejši letnik bo še vedno nov samo, ceno moraš pa zbiti temu primerno. Pokliči v Avtoval če imajo še vedno eno 2008 Husqvarno in pa mislim, da jo je nedavno nazaj prodajal tudi Langus (starejši letnik).

P.S. Ne veljajo vedno cene, ki so napisane na Avtonetu, v velikih salonih stojijo stari letniki motorjev, ki bi se jih radi lastniki samo znebili.

LP

Iz 4600€ na 3800€,če mu to rata pol vsaka čast.worship.gif Najbrž si to mislu: http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=2882730

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz 4600€ na 3800€,če mu to rata pol vsaka čast.worship.gif Najbrž si to mislu: http://www.avto.net/....asp?ID=2882730

Ja... jst sm jo dubu za 3800€, kupu sm jo pa v Avtovalu. Imeli so dve 2008 letnik. Ta na sliki je bila razstavni model. Jaz sem vzel črno, ki je bila še zapakirana. Drugač mi jo je pa Langus ponuju za nekaj več kot 3800€, mensezdi da 3860€, isto letnik 2008. Sej pravim, malo se je treba znajdit. Ne smeš bit vedno zadovoljen s ceno, ki jo postavijo. Stavim, da bi teli http://www.avto.net/....asp?ID=2882730 zbil ceno pod 3800€, glede na to da je stari model, in da je razstavna. Za 3500€ ali še manj bi se dalo. Srečno:D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kaj ste zapustili to temo? :whistle:

Zanima me kakšno mnenje od kakšnega uporabnika kako je sedaj s tole Yamaho.

Ali dela brezhibno, ima kakšne pomankljivosti, se kaj kvari?

Sem prebral celotno temo in nobeden še ni potarnal da bi se kaj kvarilo, torej predvidevam da je motor zelo dobro izdelan.

Tudi sam se drugače odločam za nakup tega motorja vendar malo kolebam med njim in Tomosom.

Kaj bi bilo boljše Yamaha ali Tomos?

Že vnaprej se zahvaljujem za vse odgovore! :trance_27_notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ste zapustili to temo? :whistle:

Zanima me kakšno mnenje od kakšnega uporabnika kako je sedaj s tole Yamaho.

Ali dela brezhibno, ima kakšne pomankljivosti, se kaj kvari?

Sem prebral celotno temo in nobeden še ni potarnal da bi se kaj kvarilo, torej predvidevam da je motor zelo dobro izdelan.

Tudi sam se drugače odločam za nakup tega motorja vendar malo kolebam med njim in Tomosom.

Kaj bi bilo boljše Yamaha ali Tomos?

Že vnaprej se zahvaljujem za vse odgovore! :trance_27_notworthy:

Js bi tomosa. Sm ga meu prej in z večjemu vplinjačem pa drugo odmično je bil hitrejši od sošolceve yamahce wr. Kvari se noben, edin pr tomosu bo kdaj semering na vilci šel, drugih pomanjkljivosti pa nimata motorja. Je pa čist odvisn tut ker ti bolš zgleda. Men osebno replica k jo dobiš novo zdj za 3000€ velik bolš zgleda kot yamaha. Pač res športn sm. Plus tega da ti ni treba menjat avspuha. Sošolc je mesc nazaj kupu arrow izpuh za svojo yamaho in morm rečt d lepo poka :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kokr jaz poznam to yamaho, je zelo precizno in natančno izdelana, dodelana. Saj to itak za večino japonskih motorjev velja. Evropski motorji na splošno niso tako dodelani v detajle.

Škoda dat 3800€ za to yamaho, za ta denar dobiš že Husqvarno (: Bolje da vzameš Tomosa pa prišparaš tistih 800€ za drug motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil bom 4 takta zato pa sprašujem za ta dva motorja. :)

Torej sta obadva motorja dobra. Ampak če Tomosa nič ne predelaš je Yamaha verjetno boljša?

Najbrž se obadva lepo vozita in se na njem dobro sedi saj sta oba visoka kajne?

Nevem no res sem v dilemi saj mi je Yamaha na pogled nekoliko lepša, vendar je Pa Tomos cenejši :?

Nevem no kaj pa kaj komponente? Imata najbrž podobnE? Oz. kaj ima kdo bolše od drugega in kaj slabše od drugega?

Vem lahko bi sam pogledal ampak to bo moj prvi SM in se še spoznam najbolje :P

Hvaležen bom za vsak odgovor. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil bom 4 takta zato pa sprašujem za ta dva motorja. :)

Torej sta obadva motorja dobra. Ampak če Tomosa nič ne predelaš je Yamaha verjetno boljša?

Najbrž se obadva lepo vozita in se na njem dobro sedi saj sta oba visoka kajne?

Nevem no res sem v dilemi saj mi je Yamaha na pogled nekoliko lepša, vendar je Pa Tomos cenejši :?

Nevem no kaj pa kaj komponente? Imata najbrž podobnE? Oz. kaj ima kdo bolše od drugega in kaj slabše od drugega?

Vem lahko bi sam pogledal ampak to bo moj prvi SM in se še spoznam najbolje :P

Hvaležen bom za vsak odgovor. :worship:

Oba imata yamaha mašino, le da ma Tomos starejšo, ki je še zračno hlajena. WR pa ima novejšo (isto kot R125) in je že vodno hlajena. Samo pomoje da tudi z zračnim ni nič narobe? Yamaha ima 11kw, Tomos jih ima 8kw. Pa npr. Yamaha ima že digitalno armaturo, pa sprednjo luč ima yamaha zelo uredu (nevem kakšno ima kaj tomos), Tomos ima Akrapoviča, ki ima božanski zvok (yamahe se skoraj ne sliši, samo potiho brni), Yamaha je težja za 30-40kg ... bla bla. Kokr sm ti reku, yamaha je dosti bolj dodelana in je bolj kvalitetna. Nimaš kej falit ne z enim, ne z drugim. Če ti je denar problem vzemi Tomosa in si za tistih 800€ kupiš eno pošteno opremo za motor. Najbolje pa je da oba motorja vidiš v živo in se zapelješ z njima, preden katerega koli kupiš. Tako boš največ videl, ker tukaj na forumu ti lahko vsak drugače pove in potem si čisto zmeden. Prepričaj se v živo.

Aja pa še nekaj. S predelavo ne enega, ne drugega ne boš odkril tople vode, pomoje.

Popravljeno . Popravil pevecm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vendar če bi vzel Tomosa bi skoraj sigurno vzel rabljenega :trance_33_sleep: Tako je potem verjetno boljše če bi vzel Yamaho?

Original hitrost brez predelave pa je pri Yamahi višja kot pr Tomosu kajne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vendar če bi vzel Tomosa bi skoraj sigurno vzel rabljenega :trance_33_sleep: Tako je potem verjetno boljše če bi vzel Yamaho?

Original hitrost brez predelave pa je pri Yamahi višja kot pr Tomosu kajne?

Lahko vzameš tudi novega Tomosa (3000€). Rabljeno Yamaho boš pa težko dobil, se zelo redko pojavi na Avto. netu, če pa se že pojavi pa je zasoljena cena (okoli 3500€, novo z popustom pa dobiš že za 3600€). Glede končne pa mislim da pri original Tomosu nekje 100km/h, pri Yamahi pa je 120km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil bom 4 takta zato pa sprašujem za ta dva motorja. :)

Torej sta obadva motorja dobra. Ampak če Tomosa nič ne predelaš je Yamaha verjetno boljša?

Najbrž se obadva lepo vozita in se na njem dobro sedi saj sta oba visoka kajne?

Nevem no res sem v dilemi saj mi je Yamaha na pogled nekoliko lepša, vendar je Pa Tomos cenejši :?

Nevem no kaj pa kaj komponente? Imata najbrž podobnE? Oz. kaj ima kdo bolše od drugega in kaj slabše od drugega?

Vem lahko bi sam pogledal ampak to bo moj prvi SM in se še spoznam najbolje :P

Hvaležen bom za vsak odgovor. :worship:

Sam za primerjavo ima tomos spredaj up side down vilice premera 40mm medtem ko ima yamaha neke ozke navadne. Ma pa yamaha res spredi brembo zavore medtem ko ima tomos ajp, čeprav so od replike zavore res hude, ker imajo radialno vpeto čeljust... Js sm se z navadnim seprau sm f postavu na sprednjo kolo kadar češ. Če tomosa nič ne predelaš zna bit yamaha hitrejša, vendar je 30 kg težja. Zakaj bi mogu tomosa rablenga kupt, ko imaš repliko za 3000€?? Ni mi neke logike tuki. Sedi se na obeh enako visoko oz na yamahi 3 cm višje kar se pozna samo na papirjih. Ima pa tomos širšo in višjo balanco tko da lega je proti yamahi bolša (sem sedu na obeh, vozu oba tko da ne govorim na pamet) :D izbira je pa tvoja... končna pri tomosu okol 110 pri yamahi 115 (serijsko) če daš pa na tomosa 300€ maš pa dost bolj zmogljiv stroj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm bil sem precej bolj na strani Yamahe vendar pa me je sedaj Kvasko dal še v večjo dilmemo :whistle:

Kaj a od Yamaha vilice niso v redu? Za enkrat me nekako bolj vleče k Yamahi( njen videz mi ja takooo všač) :wub:

Jooj zalo bi rad kakšno mnenje od uporabnika Yamahe???? :unsure:

Če kdo ki ima Yamaho naj prosim mi malo pove kako je kaj z njo proosiim :trance_27_notworthy:

Hvala za vsak odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima če kdo ve kako se wrka (oziroma yamahina tanova mašina nasplošn) obnese prosti bivšemu 125ccm 2t (tak ki je na dtjkah naprimer). poraba manjša, kaj pa performansi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poraba je vsekakor manjša ampak ne moreš ti primerjat 2t vs 4t. Ker 2t zmaga. Sicer je res, da s WR ne boš imel težav ampak vseeno. Pospeškov se ne da primerjat saj 2t zmaga. Tudi končna je od DT večja. Glas je v tem primeru tudi boljši saj je WR zelo "tih" motor. To je moje mnenje :D

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sprašujem zato ker ima dtjka precej "rahitično" mašino (ko jo odpreš dobiš mogoče par kW, nič več), pa tudi glasna ni (original motor seveda)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm bil sem precej bolj na strani Yamahe vendar pa me je sedaj Kvasko dal še v večjo dilmemo :whistle:  

Kaj a od Yamaha vilice niso v redu? Za enkrat me nekako bolj vleče k Yamahi( njen videz mi ja takooo všač)  :wub:

Jooj zalo bi rad kakšno mnenje od uporabnika Yamahe???? :unsure:  

Če kdo ki ima Yamaho naj prosim mi malo pove kako je kaj z njo proosiim :trance_27_notworthy:

Hvala za vsak odgovor.

Frend ima yamaho in mu dela čist brez problema. Res je to da ma yamaha ful ozko balanco (če primerjam s svojo Huso), ampak nevem če to kej vpliva na vodlivost. Vilice so čist uredu. Za normalno uporabo so povsem dovolj močne, čeprav so noname izvedba. Bremze so od Brembota in so zlo dobre. Frend se z njo po sprednjem fura brez problema. Spredjni disk od yamahe in tomosa je (semizdi) enako velik, le da je od tomosa plavajoči in zgleda ubijalsko, kot 450 SM. Lušten motorček je drugač, vendar ni namenjen za neko supermoto dirkanje. Za normalno uporabo in za občasno početje vragolij je pa zakon. Če kupiš yamaho se ti upam trdit da ne boš meu čist nobenih problemov. Pr Tomosu je pa tko da rado kej crkne (vilce, bremze...),  to so malenkosti, ampak vseeno. 

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brembo? Si siguren?

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale yamahica je zlo super motorček. Sem dosti bral o njej na angleških forumih, in do zdej še nism zasledil, da bi kdo imel probleme z njo. Kar se tiče ljudi, ki ti govorijo da je bedna, prepočasna, da za ta denar raje kupi 2t, je navadna bedarija. Kupiš si motor, ki tebi najbolje ustreza, ne pa kaj menijo ostali, ravno zato pa obstaja toliko različnih modelov motorjev. Jaz recimo nisem nor na hitrost, da bi se cele dneve drku okoli, ampak uživam v vožnji, pelem se malo čez omejitev, tu pa tam tut rad porinem na gas, ko so lepe ceste, in seveda, nimam nikakršne želje po šravfanju motorja (razen ko se mi zalušta :lol: ) in takšnem vzdrževanju, kot je potrebno za 2t. Bencin in ostale zadeve si sam kupujem, zato želim, da ima motor nizko porabo. Je ena izmed redkih 4t 125, ki ji lahko rečeš pošten motor za denar. Seveda, pa je tudi tomos zakon, ampak mislim da veliko vlogo pri tem igra avspuh.. Ima pa po ocenah najboljši (zanesljiv in zmogljiv) agregat v tem rangu štiritakterjev, mislim da je hitrejša od teh 50ccm skuterjev.

Popravljeno . Popravil soldier456
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!