Skoči na vsebino

Yamaha WR 125 X/R


Noiser69

Priporočene objave

Mene pa zanima kaj se mi bolj splača kupit (rabljeno):

tomosa ali yamaho wr/x. Tomos je malo švahnejši (2-3hp) v povprečju ima tudi veliko več kilometrov + tega pa ima še akrapoviča.

yamaha pa ima malo močnejši motor in tudi malo lepši videz. Ampak je yamaha dražja od tomosa za 1000 evrov. Ima pa manj kilometrov.

Kaj se po vaših ocena bolj splača kupiti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kaj se mi bolj splača kupit (rabljeno):

tomosa ali yamaho wr/x. Tomos je malo švahnejši (2-3hp) v povprečju ima tudi veliko več kilometrov + tega pa ima še akrapoviča.

yamaha pa ima malo močnejši motor in tudi malo lepši videz. Ampak je yamaha dražja od tomosa za 1000 evrov. Ima pa manj kilometrov.

Kaj se po vaših ocena bolj splača kupiti?

Kupi Tomosa, dej gor power kit ki te stane okoli 400 EUR in gre dosti boljše kot ta Yamahca ;) Kupi Tomosa, ti ne bo žal ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kaj se mi bolj splača kupit (rabljeno):

tomosa ali yamaho wr/x. Tomos je malo švahnejši (2-3hp) v povprečju ima tudi veliko več kilometrov + tega pa ima še akrapoviča.

yamaha pa ima malo močnejši motor in tudi malo lepši videz. Ampak je yamaha dražja od tomosa za 1000 evrov. Ima pa manj kilometrov.

Kaj se po vaših ocena bolj splača kupiti?

Glede videza je pa zelo subjektivno tole mnenje... kokr ti je speedfightuning napisu, uzamš tomosa, kilometrina na telih 4 taktnih mlinčkih ne igra vloge, saj so mašine zelo vzdržljive in tudi ob power kitu, mašina zdrži z lahkoto 20 000km (sprobano).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kaj je sploh razlika med yamaho wr125x in yamaho wr125r. Ja R ima ožje gume in je cenejša za 500€. Je še kakšna razlika med njima?

Bi šle slide gume na yamaho wr125R in koliko izbere imaš za ta model.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kaj je sploh razlika med yamaho wr125x in yamaho wr125r. Ja R ima ožje gume in je cenejša za 500€. Je še kakšna razlika med njima?

Bi šle slide gume na yamaho wr125R in koliko izbere imaš za ta model.

Ožje gume x) R je enduro model, X je pa supermoto, na R model bi dau lahko supermoto felge pa gume, sam bi te najbrž dražji pršl kokr če v štartu kupš X model... Možno da ima enduro tudi mehkejše vzmetenje, ma pa manjše diske, kar je lepo tudi razvidno s slik ;) seprau feltne+gume+disk spredi bi te prišlo konkretno denarja majstr ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Lp

Mene pa zanima Glede izpita...

Star sem 14.5 CEZ 1 LETo grem delati izpit za 125ccm (pri 15.5)

Zanima me tudi kako poteka izpit..

Koliko ur potrebuješ....in če je kdo delav izpit v kratkem v letu 2011.. da ve koliko je prišlo denarja..vse skupaj...

Potem pa se tudi zanimam za nakup motorja Yamaha wr125R

Ker imam okoli doma tuki nekaj gozda,bi se bilo lepo malo za krose igrati in malo dirkati po blatu =) =)Zato bi rajše vzev R model kakor X...

Seštev sem že da bo motor prišel 3800€

Oprema 500-600€(ČELADA,ROKAVICE,ŠKORNJI,OBLEKA......)

Izpit pa nimam pojma koliko bi prišel....

Tako da me zanima tudi kje bi bilo najbolše kupiti motor,z kakim popustom da bi potem tudi opremo dobiv ceneje..

Glede da Živim v Ribnici sem razmišljav da bi šel pogledati v Yamaho KMC tam okoli Rudnika..

Imate izkušnje kje tam?Koliko bi lahko dobiv popusta...

In seveda me zanima vzvezi z registracijo in Servisom..

Koliko pride servis motorja...kako pogosto ga peljete....

Za vse odgovore se že za v naprej zahvaljujem

Lep Pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp

Mene pa zanima Glede izpita...

Star sem 14.5 CEZ 1 LETo grem delati izpit za 125ccm (pri 15.5)

Zanima me tudi kako poteka izpit..

Koliko ur potrebuješ....in če je kdo delav izpit v kratkem v letu 2011.. da ve koliko je prišlo denarja..vse skupaj...

Potem pa se tudi zanimam za nakup motorja Yamaha wr125R

Ker imam okoli doma tuki nekaj gozda,bi se bilo lepo malo za krose igrati in malo dirkati po blatu =) =)Zato bi rajše vzev R model kakor X...

Seštev sem že da bo motor prišel 3800€

Oprema 500-600€(ČELADA,ROKAVICE,ŠKORNJI,OBLEKA......)

Izpit pa nimam pojma koliko bi prišel....

Tako da me zanima tudi kje bi bilo najbolše kupiti motor,z kakim popustom da bi potem tudi opremo dobiv ceneje..

Glede da Živim v Ribnici sem razmišljav da bi šel pogledati v Yamaho KMC tam okoli Rudnika..

Imate izkušnje kje tam?Koliko bi lahko dobiv popusta...

In seveda me zanima vzvezi z registracijo in Servisom..

Koliko pride servis motorja...kako pogosto ga peljete....

Za vse odgovore se že za v naprej zahvaljujem

Lep Pozdrav

Za izpit potrebuješ 22 ur, zdaj pa si izračunaj ceno.

Za popuste malce povprašaj naokoli.

Servis je verjetno na vsake 6000 km, cena okoli 50 €.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za izpit potrebuješ 22 ur, zdaj pa si izračunaj ceno.

Za popuste malce povprašaj naokoli.

Servis je verjetno na vsake 6000 km, cena okoli 50 €.

Hvala =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zasledil sem da so v nemčiji te motocikli zelo ceneje. Primer yamaha xt 10 000 km, 2007 letnik stane 1200 €. Tudi WR modeli so zelo ceneje. Problem je samo v tem ker so vsi blokirani na 80 km/h. Ali kdo ve kako bi se dalo blokado odstranit in kje se nahaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
V Dobrih pogojih jap in če boš sklonjen na motorju in posledično bedno izgledal :D Drugače pa recimo 10km/h manj.

Moj brat ma wr125r 2011 letnik..1 tedn nazaj dubu..z tretjo do konca sem su 79kmh...ocitno ma moj brat neki turbo not ali samo govoris da pac folk ne bo nabavlu wr modela??baje da je v 2011 nova masina...drugace pa folk!!nabavte ker je res carski...za koncno se sporocim...jst bom pa itak x model nabavu.. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj brat ma wr125r 2011 letnik..1 tedn nazaj dubu..z tretjo do konca sem su 79kmh...ocitno ma moj brat neki turbo not ali samo govoris da pac folk ne bo nabavlu wr modela??baje da je v 2011 nova masina...drugace pa folk!!nabavte ker je res carski...za koncno se sporocim...jst bom pa itak x model nabavu.. ;)

Talent. Ziher gre v zadnji brzini 190, če ne daš sploh gasa. Nov motor, pa ga že v obrate silš. Super, super. Pa sicer...ko boš ti nabavu boš lahko kaj rekel. In ja...v nemčiji so zakonsko blokirani motorji na 80km/h, blokado je dokaj enostavno odstranit.

Amater...

In by d mimo...kšno novo mašino ma noter? :) A so te fino nategnili :D

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

kaj pa tomos sm 125 kako se pa ta drzi na dolge razdalje :D

Enako! morda je pač malo bolj švohnejši....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je tudi xt-r dobra za dalše ture. Mislm polet k je vroče pa ma zračno hlajenje če se kej pregreva če skos se pelš 90 ali več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem z Yamaho YBR 125, ki ima enak motor kot XT in Tomos delal tudi po 100 km naenkrat brez prestanka, pa ni kazal znake pregretosti. Večje km z prestanki pa tudi zdrži, ne se bat.

Popravljeno . Popravil LooLekSLO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je tudi xt-r dobra za dalše ture. Mislm polet k je vroče pa ma zračno hlajenje če se kej pregreva če skos se pelš 90 ali več.

Po mojem, je večja verjetnost, da boš ti od utrujenosti ali raznoraznih potreb odnehal, še preden bo moped :) To so dost ziher mašine, sam točt pa gasa :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zasledil sem da so v nemčiji te motocikli zelo ceneje. Primer yamaha xt 10 000 km, 2007 letnik stane 1200 €. Tudi WR modeli so zelo ceneje. Problem je samo v tem ker so vsi blokirani na 80 km/h. Ali kdo ve kako bi se dalo blokado odstranit in kje se nahaja.

Mogoče so res cenejši a nekaj malega bi te tudi stalo da bi jo pripeljal v Slovenijo kakšni davki pa take zadeve, sem pa tudi že slišal da se je nekaterim splačalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp

Mene pa zanima Glede izpita...

Star sem 14.5 CEZ 1 LETo grem delati izpit za 125ccm (pri 15.5)

Zanima me tudi kako poteka izpit..

Koliko ur potrebuješ....in če je kdo delav izpit v kratkem v letu 2011.. da ve koliko je prišlo denarja..vse skupaj...

Potem pa se tudi zanimam za nakup motorja Yamaha wr125R

Ker imam okoli doma tuki nekaj gozda,bi se bilo lepo malo za krose igrati in malo dirkati po blatu =) =)Zato bi rajše vzev R model kakor X...

Seštev sem že da bo motor prišel 3800€

Oprema 500-600€(ČELADA,ROKAVICE,šKORNJI,OBLEKA.....wink.gif

Izpit pa nimam pojma koliko bi prišel....

Tako da me zanima tudi kje bi bilo najbolše kupiti motor,z kakim popustom da bi potem tudi opremo dobiv ceneje..

Glede da Živim v Ribnici sem razmišljav da bi šel pogledati v Yamaho KMC tam okoli Rudnika..

Imate izkušnje kje tam?Koliko bi lahko dobiv popusta...

In seveda me zanima vzvezi z registracijo in Servisom..

Koliko pride servis motorja...kako pogosto ga peljete....

Za vse odgovore se že za v naprej zahvaljujem

Lep Pozdrav

Izpit bi te lahko stal okoli 600€ do 800€, pri opremi lahko dobiš vredu hlače (tekstilne recimo) za 100€ in jakno tudi za 100€, škornji od 100€ dalje, rokavice pa čelada je pa od tebe odvisno koliko si pripravljen dati zanjo, jaz recimo nebi vzel glih največji "chip shit" tm za okoli 300€ bi pa lahko dobil kakšno solidno čelado ki je v akciji. Glede cen za opremo se pa malo pozanimaj, meni so v TC motoshopu vedno dali 20% do 15% popusta. Pri servisu moraš vedeti da te bodo povsod hoteli "nategnit", jaz sem ga recimo sam naredil in me je stal manj kot 15€, na pooblaščenem servisu bi mi pa sigurno računal več kot 50€.

Popravljeno . Popravil DIINGGO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!