Skoči na vsebino

Yamaha WR 125 X/R


Noiser69

Priporočene objave

Če ga primerjam s Huso (oba originalna). Husa ima 9 kw, yamaha 11kw. Yamaha je malenkost hitrejša po ravnini, res malenkost 5-10 km/h, enako je tudi v hrib. Yamaha je bol ''soft'' supermoto, Husa pa je bolj ''hard'' supermoto. Yamaha je za razliko od Huse zelo dodelana (Japonc). Ima razne detalje, ki jih pri Husi ne boš našel. Husa je pa kot en kros z SM gumami. Yamaha mi pa ne deluje ravno ''popoln'' supermoto, je bolj šminkerska izvedba SMja. 

Zanimiv d ma husa blokerana sam 9kw... k js sm z blokerano aprilio z lahkoto pihnu dol sošolca s to wrx... in pri pospeških in pri končni... men je šla aprilia kr 120 medtem ko sošolcu po avtocesti leti yamaha največ 114 km/h...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

husqvarne so različno blokirane.

ene majo 8kw +80kmh blokada, ene majo 9kw brez hitrostne omejitve, 11kw nevem če gre blokirat.

ko pa se husa odpre pa več ne igra v isti ligi kot yamaha wr ;)

Popravljeno . Popravil impulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha se prav lahko z enim tankom nardiš "samo" cca. 220-230 km??

-Ja z enim tankom naredi okoli 200 km, tank ma pa mensezdi da okol 8 litrov. Za primerjavo, Husa ma tank tm okol 9 litrov, pa naredim z enim tankom, okoli 150 km (2takt). 

Zanimiv d ma husa blokerana sam 9kw... k js sm z blokerano aprilio z lahkoto pihnu dol sošolca s to wrx... in pri pospeških in pri končni... men je šla aprilia kr 120 medtem ko sošolcu po avtocesti leti yamaha največ 114 km/h...

.... Men gre zdele Husa okoli 100 km/h (blokirana), največ  je šla 117 (tako je pisalo v števcu), vse pa je odvisno od pogojev. Njemu je šla WR X največ nekaj čez 120. Če se furava skupej je razlika res minimalna 5-10 km/h.  Ampak če primerjaš zadnje zobnike vidiš, da ima Husqvarna skoraj še enkrat tolikšen zobnik. =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-Ja z enim tankom naredi okoli 200 km, tank ma pa mensezdi da okol 8 litrov. Za primerjavo, Husa ma tank tm okol 9 litrov, pa naredim z enim tankom, okoli 150 km (2takt). 

.... Men gre zdele Husa okoli 100 km/h (blokirana), največ  je šla 117 (tako je pisalo v števcu), vse pa je odvisno od pogojev. Njemu je šla WR X največ nekaj čez 120. Če se furava skupej je razlika res minimalna 5-10 km/h.  Ampak če primerjaš zadnje zobnike vidiš, da ima Husqvarna skoraj še enkrat tolikšen zobnik. =)

Pol ti pa kr dobr pije husqvarna... Js mam 10 l tank pa nardim z arrow izpuhom tut do 180km pa je odprta mašina... res pa da mam rave ventil še... Z oroginal izpuhom pa ravom je blo pa največ 205km z enim tankom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol ti pa kr dobr pije husqvarna... Js mam 10 l tank pa nardim z arrow izpuhom tut do 180km pa je odprta mašina... res pa da mam rave ventil še... Z oroginal izpuhom pa ravom je blo pa največ 205km z enim tankom

Nevem kako je pri Husqvarni s porabo potem, ko je odprta. Slišal, da se poraba skoraj ne spremeni nič. Pije mi nekje 6 litrov/100km. Sem že navajen, da motorji dost pijejo. Tud Runnerca 125 (2takt), ki sem jo imel pred Huso je popila nekje 5-6 litrov/100km. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Ali ima kdo tole yamaho.kakšna je kvaliteta,pospeški

ima pa 15 konjev

zanima me kakšna bi bila razlika če bi bila 2T ali 4T (tako da bi v obeh primerih imela 15 konjev)

ali je zablokirana

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo tole yamaho.kakšna je kvaliteta,pospeški

ima pa 15 konjev

zanima me kakšna bi bila razlika če bi bila 2T ali 4T (tako da bi v obeh primerih imela 15 konjev)

ali je zablokirana

Tema že obstaja.

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=27773&hl=yamaha%20wr&st=0

Naslednič pa uporabi iskalnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje ste vsi

resno me zanima. sem že videl tisto temo pa nisem našel nič pametnega :closedeyes:

Ti js pomagam... motor ne gre nikamor :D in ja nažalost nima blokad :D... 11kw 2t ga pihne dol :D preverjeno :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem da so 2T močnejši :worship: Samo ne zastopim kako je lahko tako velika razlika če

imata pa oba enako moč. :hmm:

Tudi jaz ne... ampak vem ko sva s sošolcem oba kupila nove motorje maja lani ... on tole yamaho črno-belo js pa aprilio sx 125... in se je že tkoj poznala razlika, in sploh ne majhna ker je moj motor že pospešvou ful bolš pa tudi v končni je blo skor 10 kilometrov razlike, oba imata 11kw v prometni... yamaha gre največ 113-115... no ja k se pa 2t odpre je pa itk čist druga zgodba...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

največji problem je ker imam že yamaho dt 50r in sem razmišljal da ko bom star 16 let

jo bom dal v staro za novo ter nekaj doplačal ter kupil 125

samo yamaha ima same 4T :BUA:

4T so pa zaspani motorji :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj mi sedaj priporočate namesto yamahe.

največ bi dal 3800 eurov.

Kaj novega 2-taktnega za ta dnar mislm d neboš dubu... yamahco tole pa direkt... zdj ker stil ti paše?? Če ti je bl supermoto drža uredu bi js na tvojmu mestu uzeu tomosa sm replico. Meu sm ga prej, sicer navadnega in ni blo problemov :D prou zaljubu sm se u tist motor pa še zvok od akrapota :worship: Meu sm pa tut predelano mašino (frgazr, odmična) in je bil motor res odzivn pol in tut hitrejši ud cbr 125 (11kw)

http://www.youtube.com/watch?v=hCD6x32GT5k dokaz :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolko je pa cena (seveda novega) tvojega motorja aprilie sx 125

Akcija je 4100€... plačaš pol zdj pol drugo leto in dobiš še kasko zaston :P Tko je blo lani :D

Popravljeno . Popravil Kvasko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima še kar precej lepo ceno :yes:

drugače pa kakšni so bili pospeški tomosa sm

Bistveno boljši ud te yamaha kokr se spomnem :D... sam morš usen vedt... 4t 125 ni važno ker, bo v primerjavi z kšno odprto 2t petardo taprav polž... je pa res da je treba pr 2 taktnemu mal več dnarja tut pol dat... liter olja (15€) na vsakih 800 km pa tut žre ene 2 litra več pa če ga neboš merku tut crkne dost prej... js s svojmu nism meu še problemov, je pa res d ga merkam (mrzuga segret, ne predolg terat, dobro olje, intervali servisni.....)

Kakšna je pa cena aprilie sx 125 terenska izvedba (cross) :worship:

Maš use cene na www.aprilia.si pa si tm poglej modele, slike...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za kross izvedbo aprilie sem našel ceno za nov motor

sedaj pa ne vem pri eni piše da je cena 3.790 EUR pri drugi pa 4.140 EUR

našel sem na avto.net

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za kross izvedbo aprilie sem našel ceno za nov motor

sedaj pa ne vem pri eni piše da je cena 3.790 EUR pri drugi pa 4.140 EUR

našel sem na avto.net

Ja uzameš cnejšo valda ne :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hočeš yamaho 2t kupi DT-jko, sicer jo res ne delajo več mislim da že od leta 2006 ampak dobiš rabljeno po zalo lepi ceni. Sam jo imam in morem rečt da sem zelo zadovoljen.

Drgač pa je cena cross izvedbe/enduro (aprilia rx 125) 4.140 €

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!