Skoči na vsebino

Rezervoarji, filtri za bencin, pipce...


Jason

Priporočene objave

Hola!

Potreboval bi čim manjšo in čim bolj preprosto univarzalno pipico za bencin. Rad bi jo vgradil na cevko za bencin, da bi s tem lahko zapiral dotok bencina do vplinajča.

Ali kdo ve za kakšno tako pipico ali ventil? Kje bi se to dalo kupiti. Prosim za čim bolj konkretno informacijo. Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Videl sem da majo te zadeve ali v HG, Louis ali Polo sam ne vem točno katera trgovina je bila. Preglej malo kataloge.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gericke, louis, polo ali vsaka boljse zalozena trgovina z moped- ali avtodeli.

ce jo pa hoces po UPS, DHL ali podobno na dom mi poslji PM z vsemi relevantnimi tehnicnimi podatki. dobis se EUR1 zraven. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudno, še preden sem tukaj vprašal sem pregledal HG in Louis katalog. Na tistih straneh, kjer so bencin filtri in cevke nisem našel nobene pipice. Samo kit tesnil za popravilo originalnih. Prebrskal sem tudi www od Polota in tudi nič našel. Edino kar sem ugotovil je, da se stvari, ki jo iščem, v nemščini reče "benzinhahn".

Šel sem tudi v bližnjo trgovino z avtodeli, pa prodajalka sploh ni vedela o čem govorim. Prav tako sem šel v mototrgovino (če se Trgoavtu lahko tako reče), pa imajo samo ene originalne pipice za Tomos motorej, ki se prišraufajo na tank in pri meni ne pridejo v poštev.

No, šele potem sem se odločil, da vprašam tukaj. Ali mi lahko kdo napiše link do pipice v HG, Louis, Polo ali kateri četrti spletni trgovini, ke res nevem ali samo jaz tega ne najdem, ali tega res nimajo. :(

U glavnem, še vedno iščem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probi prašat na Apriliji, vem da ma Aprilia Rs 125 pipco ta dotok goriva (sicer ON, OFF, REZERVA). Pa če ti bi kej pomagala lahk to kupš pa jo magar mal predelaš :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poišči v kaki modelarski trgovini, zelo verjetno da najdeš kaj takega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@JAN49: Jan zelo si prijazen, ampak ni to taka pip'ca kot jo iščem.

@ice hvala za link, ampak kot lahko vidiš sem svojo zgornjo slikco ukradel prav s te strani, tako da jo poznam, ampak mi ne koristi. Nimajo take pipe kot jo potrebujem.

Pri HG, Polo in Louis pa tido ni nič, ane?

@king4ever: točno, na modelarske trgovine sem tudi že pomislil, bom malo poiskal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@JAN49: Jan zelo si prijazen, ampak ni to taka pip'ca kot jo iščem.

@ice hvala za link, ampak kot lahko vidiš sem svojo zgornjo slikco ukradel prav s te strani, tako da jo poznam, ampak mi ne koristi. Nimajo take pipe kot jo potrebujem.

Pri HG, Polo in Louis pa tido ni nič, ane?

@king4ever: točno, na modelarske trgovine sem tudi že pomislil, bom malo poiskal.

Univerzalno pipico?

ARMAL !!! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To kar iščem izgleda približno takole, le da ima namesto navojev samo nastavke za cevke z notranjim premerom približno 6mm.

Kupi tako pipico, potem pa trgovino s kmetijsko mehanizacijo in poskušaj dobiti take nastavke z navojem - podobne se uporabljajo pri škropilnicah, če imaš srečo bo pasalo skupaj. Drugače zateži kakšnemu strugarju, da ti naredi - žal so le redki navdušeni nad takim delom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače zateži kakšnemu strugarju, da ti naredi - žal so le redki navdušeni nad takim delom.

Je tako :D

Poskusi v kaki trgovini z pnevmatsko opremo, kjer prodajajo cevi, in razno razne spojke iz navoja na cev

LP

Leteči

Popravljeno . Popravil Leteči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trgovina RAMDA z rezervnimi deli v vrtnem centru ROTAR, Podsmreka pri Dobrovi (LJ). Imajo rezervne dele za motorje Briggs&Stratton, ki uporabljajo točno take pipice kot jo potrebuješ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sanja se mi ne o kakšni trgovini s pnevmatsko opremo. Mi lahko poveste za kakšno?

TRG na celovški

JAKŠIČ ob lj. obvoznici na barju (cesta dveh cesarjev)

Pa še ena je v črnučah gor nad trgovino JAE na drugi strani hodnika, sicer malo skrita sam se da najt imena pa žal ne vem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Sam imam eno vprašanje oz. če kdo premore kakšen nasvet. Vozim HONDO VF750C, ki je neprecenljiv v vsem kar nudi. Ker pa se letos odpravljam na daljšo turo bi potreboval večji rezervoar. Ali kdo ve kje bi se dal dobiti ali da se izdela večji rezervoar ali karkoli drugega. Samo da se v ničemer ne posega na motorju temveč samo odvijačenje originala in namestitev novega večjega.

Lepa hvala vsem pa SREČNO.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daljšo turo ??? a misliš v Afriko s takim motorjem :?

Koliko litrov pa drži original rezervoar?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker pa se letos odpravljam na daljšo turo bi potreboval večji rezervoar... Lepa hvala vsem pa SREČNO.

Po vsej Evropi, "zahodnejšem delu" Azije in Rusije na glavnejših cestah, boš z rezervarjem, s katerim lahko prevoziš 200 kilometrov z lahkoto potoval.

Nasvet; Ko tankaš, vedno preveri, kje je druga črpalka!! Če se da preveri, ali obstaja možnost, da tam ni goriva. Tudi to se kdaj zgodi. Sicer pa je dobrodošla, manjša posoda za gorivo.

Če je tvoj motor, "črnuh" na sliki, strahu za skrb na omenjenih poteh, nebi smel predstavljati problema.

Srečno pot! :yea1:

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Original, ki se vidi na sliki ima 13[l] z rezervo in to zadošča tam nekje za 180km, do rezerve. Ker bi bili v skupini bi se potem moral pogosteje ustavljat zaradi mene, ker navadno ko prevozim 100 km čakam n aprvo bencinsko. Se je pa že zgodilo da je šlo na tesno, ko nisi kje v Evropi ampak se spustiš malo na jug, kjer so bencinske veliko bolj redke pa še mogoeč nedelja ne delajo pa kak praznik za katerega ne veš. Saj kantica je obvezna na taki poti ampak če držiš več v tanku tolk boljše.

Srečno. :yea1: :yea1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam eno vprašanje oz. če kdo premore kakšen nasvet. Vozim HONDO VF750C, ki je neprecenljiv v vsem kar nudi. Ker pa se letos odpravljam na daljšo turo bi potreboval večji rezervoar. Ali kdo ve kje bi se dal dobiti ali da se izdela večji rezervoar ali karkoli drugega. Samo da se v ničemer ne posega na motorju temveč samo odvijačenje originala in namestitev novega večjega.

Lepa hvala vsem pa SREČNO.

Opcija ti je morda dodatna posoda za gorivo ampak to je lahko zelo drago, v rangu 1000-3000 evrov, če je dobro narejeno ... Kolega ima to na V-maxu... Rezervoar, iz katerega črpaš energijo, preklopiš kar med vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Original, ki se vidi na sliki ima 13[l] z rezervo in to zadošča tam nekje za 180km, do rezerve. Ker bi bili v skupini bi se potem moral pogosteje ustavljat zaradi mene, ker navadno ko prevozim 100 km čakam n aprvo bencinsko. Se je pa že zgodilo da je šlo na tesno, ko nisi kje v Evropi ampak se spustiš malo na jug, kjer so bencinske veliko bolj redke pa še mogoeč nedelja ne delajo pa kak praznik za katerega ne veš. Saj kantica je obvezna na taki poti ampak če držiš več v tanku tolk boljše.

Srečno. :yea1: :yea1: :yea1:

kolikor sem informiran (in to sem bil 92k km) ima magna 15 l tank; 250 km z enim tankom ni problem. prepotoval celo evropo po dolgem in pocez in nikjer nisem (o)stal brez bencina. samo pravocasno se spravi tankat. ali vzemi s seboj 2 l kantico (-> gericke, louis in podobni).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

še kaj? :hmm:

Pa kaj imate motorje za vozit ali...

Sicer pa, kot bi rekel prjatu; odvečna teža! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!