Jump to content
  • Sign Up
Sign in to follow this  
Jason

Rezervoarji, filtri za bencin, pipce...

Recommended Posts

smasher
avtomoto
pred 42 minutami, smasher pravi:

Verjetno si mislil to: Filter za G650X (grlo filtra z magnetki, da držijo filter v rezervoarju - seveda pri magnetnem materialu odprtine rezervoarja)

avtomoto

smasher imaš prav ! a kolikor razumem vprašanje Dr.SPEED-a ga zanima "notranji" filter goriva (zato tudi moji sliki). Poanta filter "vrečk-nogavic" je očiščenje goriva preden ga "prežveči" črpalka in ga (običajno) preko KL 315 Mahle filtra pošlje v injektor. Kot razumem tvojo sliko gre le za zamenjavo notranjega KL 315 filtra z zunanjim "XXXL" filtrom. Sem videl že sliko z zunanjo montažo KL 315 filtra (žal ta moment ne najdem linka). A kot rečeno, v tej debati iščemo rešitev za "ščitenje" črpalke pred umazanijo (delci, voda, itd.) saj tista serijska "mrežica" pred črpalko ne očisti dovolj (mnenje strokovnjakov). Žal se je že kar nekaj motoristov - popotnikov srečalo s težavo bencinskih črpalk (ne samo na BMW-jih !) nekje v "vuko*ebini". ? Iz  napisanega (slabe izkušnje drugih) sem se tudi sam odločil za filter "nogavici" v rezervoarjih G650X na lanski Indiji, medtem na prejšnjih potovanjih nisem uporabljal "nogavice" saj stari dobri GS na uplinjač "prežveči" VSE ! Prilagam še slike kako "čisti" sta bili "nogavici" po 20.000 km.

Glavni_01.JPG

Glavni_02.JPG

Pomozni_01.JPG

Pomozni_02.JPG

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy terms and use of cookies!