Skoči na vsebino

Kaj pa otroci


Senna

Priporočene objave

pred 31 minutami, VS800 pravi:

Isti k midva z mojo...sam naju skor usi čudn gledajo:P

Sej ponavad je tko, jaz bom takle reku, če že maš otroke, si pač odtržeš del življenja in lahko izredno lepo uživaš z njimi. So hudi trenutki ampak tudi izredno lepi spomini. Spoštujem pa tiste, ki jih nimajo in ki so se zavestno za to odločili, in dam vam prav. 

pred 39 minutami, Fantocci pravi:

Probaj enga imet pa boš videl, da je ni lepše stvari na svetu. Noben kos pleha ti ne prinese toliko veselja.

Sej ma, cucka :P

Res je kar si napisal, vendar moraš zraven veselja še dodat dve besedi, gorja in skrbi. Je pa res, da slabo hitro pozabimo, lepi trenutki pa ostanejo. Zase bom rekel, da je bil to del življenja, kjer sem užival z njimi, kjer sem padel v "starševstvo", a sedaj ko sva že spet skoraj samska, pa niti pod razno ne bi hotel več slišati karkol o otroku. 

V bistvu sem zadovoljen, ker sva jih imela mlada, pa hitro dva komada (skupaj z njima rastla), kajti ko sem gledal kolege in kolegice, ki se pri 40letih še vedno pogovarjajo o pleničkah in ne zmorejo ali ne znajo druge debate razen o otrocih, ko opažam da starši začnejo preko svojih otrok začnejo uresničevati stvari, ki so jih v svoji mladosti oziroma lajfu spustili, potem tudi jaz pravim, ne hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je mojo hčerko vedno zelooo skrbelo, kadar sem se kam odpeljal z mopedom, sem ji obljuljal, da jo bom enkrat odpeljal z mopedom na kahvo v Piran, vendar tega ni  dočakala, ker sem se jaz prej "razsul" ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

Sej ponavad je tko, jaz bom takle reku, če že maš otroke, si pač odtržeš del življenja in lahko izredno lepo uživaš z njimi. So hudi trenutki ampak tudi izredno lepi spomini. Spoštujem pa tiste, ki jih nimajo in ki so se zavestno za to odločili, in dam vam prav. 

Sej ma, cucka :P

Res je kar si napisal, vendar moraš zraven veselja še dodat dve besedi, gorja in skrbi. Je pa res, da slabo hitro pozabimo, lepi trenutki pa ostanejo. Zase bom rekel, da je bil to del življenja, kjer sem užival z njimi, kjer sem padel v "starševstvo", a sedaj ko sva že spet skoraj samska, pa niti pod razno ne bi hotel več slišati karkol o otroku. 

V bistvu sem zadovoljen, ker sva jih imela mlada, pa hitro dva komada (skupaj z njima rastla), kajti ko sem gledal kolege in kolegice, ki se pri 40letih še vedno pogovarjajo o pleničkah in ne zmorejo ali ne znajo druge debate razen o otrocih, ko opažam da starši začnejo preko svojih otrok začnejo uresničevati stvari, ki so jih v svoji mladosti oziroma lajfu spustili, potem tudi jaz pravim, ne hvala.

...točno tako.

Otroke moraš imeti, ko si mlad.

...pa na to pozabljamo:

Vsi smo bili nekoč otroci (pustmo zdej zajebancijo, da smo nekateri večni otroci). Z nekaterimi so se starši ukvarjali več... z nekaterimi manj....in vsak izmed nas je odrastel...vsak izmed nas ima svoj karakter in vzgojo, ki jo je bil deležen od svojih staršev/skrbnikov/učiteljev/župnikov...

...in samo od nas je odvisno, ali kako novo življenje s tvojimi geni privoščiš še komu ...  :D

... če ne boš pustil svojih genov za sabo... jih bo pa nekdo drug. Tako ti je bistvo življenja in evolucije.  :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎4‎.‎7‎.‎2016 at 14:00, Kmet2 pravi:

Čim manj njih in čim bolj stran ...........moj moto o otrocih :cool:

:OK::OK::OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Fantocci pravi:

Probaj enga imet pa boš videl, da je ni lepše stvari na svetu. Noben kos pleha ti ne prinese toliko veselja.

Vrjamem da bi obpogledu na moje meso in kri bil zaljubljen in bi se mi razvil ta čut , ki ga nimam ,toda ne hvala , vteh časih .....

Tebi pa privoščim srečo in veselje ! 

Motorji so moj način življenja in niso edino veselje ki ga imam ,imam tudi duhovno veselje ,zadnje čase manj toda se popravlja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Vrjamem da bi obpogledu na moje meso in kri bil zaljubljen in bi se mi razvil ta čut , ki ga nimam ,toda ne hvala , vteh časih .....

Tebi pa privoščim srečo in veselje ! 

Motorji so moj način življenja in niso edino veselje ki ga imam ,imam tudi duhovno veselje ,zadnje čase manj toda se popravlja :)

zadnje "duhovno" veselje je bilo v Paklenici...se mi zdi. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, Fantocci pravi:

Probaj enga imet pa boš videl, da je ni lepše stvari na svetu. Noben kos pleha ti ne prinese toliko veselja.

Hja, jaz sem želel enega, ampak sem v enem šubu naredil dve!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, VS800 pravi:

Enako je moje mišljenje...

eh, za lase privlečen izgovor.

 

Časi so vedno taki in drugačni. Verjetno je bilo takoj po WW2 hujše kot sedaj, ko so moji stari starši prišli iz izgnanstva iz Nemčije na požgano domačijo. Nič niso imeli, država jim ni dala nič, ker tudi sama ni imela nič. Kakšna zavarovalnica... Dobesedno niso imeli kaj jesti pa so kljub temu imeli otroke in jih nekako spravili na noge, pa čeprav večkrat lačne kot site.

Tu se pa drajsate okoli z motorji za 5-10k€ in več, zapravljate po par 100EUR na vikend izlete, kupujete opremo za jurja in več in potem nekaj jokcate, da časi niso pravi.

Nobenemu ne solim pamet in nobenega ne silim v nič, da se razumemo. Samo ne mi nosit take smešne izgovore ven. Bolje bi bilo, da ste tiho.

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, DL650 pravi:

Hja, jaz sem želel enega, ampak sem v enem šubu naredil dve!

...   :slap:

jest pa sem dvakrat delu...pa dvakrat isto (zajebu)....  :slap: 

:P

 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Fantocci pravi:

Časi so vedno taki in drugačni. Verjetno je bilo takoj po WW2 hujše kot sedaj, ko so moji stari starši prišli iz izgnanstva iz Nemčije na požgano domačijo. Nič niso imeli, država jim ni dala nič, ker tudi sama ni imela nič. Kakšna zavarovalnica... Dobesedno niso imeli kaj jesti pa so kljub temu imeli otroke in jih nekako spravili na noge, pa čeprav večkrat lačne kot site.

Hmmm, le zakaj so včasih na veliko "štepal" otroke ....

Poceni domača delovna sila, veliko otrok je bilo na kmetijah, v mestih bolj malo :P

... Pa TVja pa mopedov ni blo lih kej dost, še elektrike ni blo :blush:

Lahko je otroka naredit, potrebno ga je lepo vzgojit in spraviti do kruha, kar je v današnjih časih že kar velik uspeh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Fantocci pravi:

eh, za lase privlečen izgovor.

 

Časi so vedno taki in drugačni. Verjetno je bilo takoj po WW2 hujše kot sedaj, ko so moji starši prišli iz izgnanstva iz Nemčije na požgano domačijo. Nič niso imeli, država jim ni dala nič, ker tudi sama ni imela nič Kakšna zavarovalnica...Dobesedno niso imeli kaj jesti pa so kljub temu imeli otroke in jih nekako spravili na noge, pa čeprav večkrat lačne kot site.

Tu se pa drajsate okoli z motorji za 10k€ in več, zapravljate po par 100e na vikend izlet in potem nekaj jokcate, da časi niso pravi.

Nobenemu ne solim pamet in nobenega ne silim v nič, da se razumemo. Samo ne mi nosit take smešne izgovore ven. Bolje bi bilo, da ste tiho.

Časi so taki ,da mi ne pašejo , prihodnost je še bolj črnogleda . In v starih časih niso poznali kontracepcije,če bi jo bi nas bilo manj :P

Evo ravno tu je srž problema......preveč sem sebičen  in to priznam . Ne gre se toliko za čase vkaterih smo kot mojo misel ,da se ne obeta nič dobrega...na žalost ..........ne gledat vse skozi denar :P

Vsak z svojim časom ,materialnimi dobrinami  in svojim osebnim prepičanjem prosto razpolaga , zato ne jokcej in se brigej za sebe ,povej svoje mnenje , ki vključuje tebe ne pa kdo se s čim vozi in koliko zapravi ,to sploh ni bil moj point .....

Še enkrat,sem vesel za vse vas , ki imate otroke ,ki vam bodo na stara leta vso dobroto ,žrtvovanje in izkazan čas vrnili v obilju ,saj bodo imeli dobre službe ,dobre plače ,zdravstvo ,šolstvo itd bo pa še bolj brezplačno kot je dandanes .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DL650 pravi:

Hja, jaz sem želel enega, ampak sem v enem šubu naredil dve!

hja, jst pa moja si nisva nč želela, pa so kr ratal :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj delat je super ... pol so pa problemi ...

to je tko ... polagaš in upaš da ne položiš ... štekate :ninja: 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Kmet2 pravi:

Časi so taki ,da mi ne pašejo , prihodnost je še bolj črnogleda . In v starih časih niso poznali kontracepcije,če bi jo bi nas bilo manj :P

Evo ravno tu je srž problema......preveč sem sebičen  in to priznam . Ne gre se toliko za čase vkaterih smo kot mojo misel ,da se ne obeta nič dobrega...na žalost ..........ne gledat vse skozi denar :P

Vsak z svojim časom ,materialnimi dobrinami  in svojim osebnim prepičanjem prosto razpolaga , zato ne jokcej in se brigej za sebe ,povej svoje mnenje , ki vključuje tebe ne pa kdo se s čim vozi in koliko zapravi ,to sploh ni bil moj point .....

Še enkrat,sem vesel za vse vas , ki imate otroke ,ki vam bodo na stara leta vso dobroto ,žrtvovanje in izkazan čas vrnili v obilju ,saj bodo imeli dobre službe ,dobre plače ,zdravstvo ,šolstvo itd bo pa še bolj brezplačno kot je dandanes .

Ni bilo kontracepcije, pa elektrike tudi ne, pa mraz je bil, pa se je štepalo :whistle:.

Imeti ali ne imeti, to je lahko osebna odločitev enega ali dveh, ali pa tudi ne......

Zato se prav nikoli ne vpraša, zakaj nekdo nima, razen če sam to pove, ker nikoli ne vemo, kaj je v ozadju take situacije :cool:.

Veliko je parov, ki si jih želi, pa jih ne more imeti :blush:.

Vedno več pa je parov, ki so se odločili, da jih ne bodo imeli. To je popolnoma njihova stvar!

Zato vsakemu svoje: eni naj uživajo z njimi, drugi pa brez :OK:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Fantocci pravi:

 

 Dobesedno niso imeli kaj jesti pa so kljub temu imeli otroke in jih nekako spravili na noge, pa čeprav večkrat lačne kot site.
 

Ja super ja....:hmm:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, Kmet2 pravi:

 

Vsak z svojim časom ,materialnimi dobrinami  in svojim osebnim prepičanjem prosto razpolaga , zato ne jokcej in se brigej za sebe ,povej svoje mnenje , ki vključuje tebe ne pa kdo se s čim vozi in koliko zapravi ,to sploh ni bil moj point .....

Še enkrat,sem vesel za vse vas , ki imate otroke ,ki vam bodo na stara leta vso dobroto ,žrtvovanje in izkazan čas vrnili v obilju ,saj bodo imeli dobre službe ,dobre plače ,zdravstvo ,šolstvo itd bo pa še bolj brezplačno kot je dandanes .

Časi niso prav nič hudi, nasprotno - odlični so. Časi so bili hudi v srednjem veku, ko so bili ljudje sužnji in če si bil reven, si reven umrl, ljudje pa so si glave sekali brez veze, pa nisi vedel, če boš preživel do večera ali te bo črna smrt pokosila. In so imeli kljub temu otroke.

Ne iskat izgovorov tam, kjer jih ni in sebe in druge v nekaj prepričevat, kar sam veš, da ni res.

Povedal sem svoje mnenje enako kot si ga ti. Moram pa reči, da sem nekako dobil občutek (čeprav se osebno ne poznava), da bi bil dober foter, zato je prav škoda, da jih nisi naštepal ene par :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi je zanč kolega reku, ja kdo bo pa zate skrbeu na stara leta??.......no sm reku ti maš pa super izgovor za otroke....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni nič narobe, če kdo noče imeti otrok. Kapo dol, če znajo biti dovolj odgovorni v tej smeri. Raje brez, kot z nezaželjenim oz. raje brez, kot pa socialni problem!

ps.

Na te sem pa alergičen. Ve da nima službe in denarja, pa vseeno gre zraven (že) dveh doma še 3x rodit, pa se potem joče na TV, da nimajo za hrano.    ?!?!?! :angryrant1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Fantocci pravi:

Jaz si plačujem II in III steber, da ne boš mislo, da imam zato otroke. :)

 Če bo vse po sreči, bodo še kaj podedovali za mano.

Mi je zanč kolega reku........sem napisu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enačit povojne (od 1945 naprej!) čase in današnje je neprimerno.Sicer sem pokukal na svet 15 let kasneje ampak načeloma je bilo to obdobje optimizma,vsako leto si nekako občutil napredek,imeti službo in solidno brezplačno zdravstvo je bilo samoumevno kot tudi da boš nekega dne dokaj cel dočakal penzijo.Otroci in starši so veliko časa preživeli skupaj.

Prepričan sem da smo kljub materijalnemu pomanjkanju nasplošno imeli veliko lepše otroštvo kot ga imajo otroci danes.Nekoč dolgčas ni obstajal pa čeprav smo imeli samo eno žogo,danes imajo otroci vse igrače tega sveta pa so zdolgočaseni in zamorjeni kot njihovi starši.Nekoč smo se smejali v službi in doma,danes se ne smejemo nikjer več in tako zamorjeno vzdušje prenašamo na svoje otroke.Ni točnega datuma ampak nekako z razpadom Yuge smo končno prišli do dobrih avtov in materijalnih dobrin,vse ostalo pa smo izgubili (primerno starševstvo,medsebojni odnosi doma,v službi,na cesti..)

Časi so kot so,edina lepa stvar v TV dnevniku je napoved lepega vremena.Okolje bomo v nekaj generacijah zjebali do amena,imamo novodobno suženjstvo.Ljudje nimajo časa za vzgojo otrok in druženja z njimi.Imeti otroka je res enkratna izkušnja in ni mi žal tega.Ampak če pogledam okoli sebe bi se s to pametjo ne odločil več za otroka.Tudi če bi imel finance.Bolje da vozimo drage motorje in avte kot pa da imamo otroke ki so prepuščeni ulici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, FLY pravi:

Enačit povojne (od 1945 naprej!) čase in današnje je neprimerno.Sicer sem pokukal na svet 15 let kasneje ampak načeloma je bilo to obdobje optimizma,vsako leto si nekako občutil napredek,imeti službo in solidno brezplačno zdravstvo je bilo samoumevno kot tudi da boš nekega dne dokaj cel dočakal penzijo.Otroci in starši so veliko časa preživeli skupaj.

Prepričan sem da smo kljub materijalnemu pomanjkanju nasplošno imeli veliko lepše otroštvo kot ga imajo otroci danes.Nekoč dolgčas ni obstajal pa čeprav smo imeli samo eno žogo,danes imajo otroci vse igrače tega sveta pa so zdolgočaseni in zamorjeni kot njihovi starši.Nekoč smo se smejali v službi in doma,danes se ne smejemo nikjer več in tako zamorjeno vzdušje prenašamo na svoje otroke.Ni točnega datuma ampak nekako z razpadom Yuge smo končno prišli do dobrih avtov in materijalnih dobrin,vse ostalo pa smo izgubili (primerno starševstvo,medsebojni odnosi doma,v službi,na cesti..)

Časi so kot so,edina lepa stvar v TV dnevniku je napoved lepega vremena.Okolje bomo v nekaj generacijah zjebali do amena,imamo novodobno suženjstvo.Ljudje nimajo časa za vzgojo otrok in druženja z njimi.Imeti otroka je res enkratna izkušnja in ni mi žal tega.Ampak če pogledam okoli sebe bi se s to pametjo ne odločil več za otroka.Tudi če bi imel finance.Bolje da vozimo drage motorje in avte kot pa da imamo otroke ki so prepuščeni ulici.

Bravo za tole......ampak sori tut vremena ne znajo več napovedat:)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!