Skoči na vsebino

Izpit za avto pri 16 ali 18 letu?


grr

Izpit za avto raje:  

44 članov je glasovalo

  1. 1. Vsebina : Izpit

    • Raje pri 16. letu in dve leti voziš samo s spremljevalcem, ki ima nekaj let izpit.
      16
    • Raje pri 18 letu in voziš od takrat naprej brez spremljevalca s izpitom.
      28


Priporočene objave

Kar je dobro za en narod ni nujno dobro tudi za drugi ( čeprav vedno slišimo, če je za "napredne - mora biti tudi za nas), se nanaša na 1 . možen odgovor, vzrokov je več, pa da nebom našteval. Sem za, obstoječ zakon, ker za "ene" je še pri tej starosti zgleda da prehitro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. varjanta ker boš imel pri 18 mogoče mal več pameti, in nedvomno več izkušenj. Če imaš možnost, sigurno pri 16.

Gram PRAKSE je vreden več kot tona TEORIJE! :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kdo ve če je že kak novi zakon za opravljanje izpitov v pripravi? Danes mi je sošolec nekaj pravil da od nobega leta dalje bo obvezen poligon pa še neke dodatne bedarije, večje število minimalnih ur itd. Je tukaj kaj resnice? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem delal izpit pri 16 in pol, vendar tega ne bi ponovil. To pa zato, ker je vožnja v avtošoli čisto drugačna in ko ti prideš po enem letu na avtošolo se moraš spet navajati na šolsko vožnjo in te cenovno pride več. Glede izkušenj ne vem, saj tistih 5000 km kolikor jih približno narediš v tistem letu ti ne da kaj veliko izkušenj. Raziskave pa tudi kažejo, da bi naj bilo največ nesreč pri 24 letu voznika, kar pa pove, da je tak voznik že imel dosti izkušenj in zato tudi preveč samozavesti in ega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto vseeno je. Dokler bomo imeli take avtošole da bodo na ceste spustili folk k še ni pripravljen za na cesto pol je isti drek al ga dela pri 16ih al pa pri 50ih. Sam imam prijateljico ki niti še približno ni bila pripravljena za cesto pa je opravila izpit. Če mene prašate je biu šenkan. Pomoje bi vsak novopečeni voznik potreboval obvezno še 15 ur varne vožnje. Ustavljanja na drseči podlagi, izmikanje oviri in take fore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja imaš prav. Pa tudi z to šolsko vožnjo pretiravajo, saj si potem vozniki enostavno ne upajo voziti kot je treba. Strah jih je vključevanja, stopiti na gas, ko je potrebno, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja imaš prav. Pa tudi z to šolsko vožnjo pretiravajo, saj si potem vozniki enostavno ne upajo voziti kot je treba. Strah jih je vključevanja, stopiti na gas, ko je potrebno, ...

Jap takšna je moja prjatlca :> Pol k ji pa razložiš pa hoče skočt pred avto k je 15 m stran in vozi s hitrostjo 70 km/h. Eni bi rabli 100 ur ne pa da so poznanstva pa jo spustijo s 30 ur na cesto ona/on pa še vedno nima pojma. Pol se pa čudijo k je tolk nesreč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no take izkušnje mam tudi jaz z kolegi. neve vozit pa da je vrag, nevem kak je lahko dobu izpit, 1x nas je skor pobiu pa vozi tak da nas je na 100m ravnice 10m dolgi šlepar prehiteval!!!!!!!!!

nevem v čem je fora da maš spremstvo staršev pr teh 16 letih? saj pa sediš ti za volanom in ne on... lahk pohodiš gas kadr hočeš, čepa maš mercedeza pa on tui lahko đabe polek sedi pa gleda kje je ročna da bi zategnu če prehitr voziš, ker je nebu našu na dosegu roke.

jaz grem delat pr 16, boli me john, do takrat bom lih tolko pik zbral da grem še 1x delat pr 18.

mi lahko kdo pove kdaj lahko greš delat za čoln izpit? pr 18 je neomejeno ne? pa sry :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto vseeno je. Dokler bomo imeli take avtošole da bodo na ceste spustili folk k še ni pripravljen za na cesto pol je isti drek al ga dela pri 16ih al pa pri 50ih. Sam imam prijateljico ki niti še približno ni bila pripravljena za cesto pa je opravila izpit. Če mene prašate je biu šenkan. Pomoje bi vsak novopečeni voznik potreboval obvezno še 15 ur varne vožnje. Ustavljanja na drseči podlagi, izmikanje oviri in take fore.

Se podpišem!Pol pa mamo inštruktorje v coklah,da lahko bremzajo,sklopko!Ko sem mel 16let bi reko zdaj, pa da lahko vozim v spremstvu!Če me vprašaj zdaj pa bi reko tako!Pri 18 opraviš izpit nakar se moraš vozit v spremstvu 2 leti!Razen,če greš v šolo varne vožje in jo uspešno opraviš!Ali še bolje kot si napisal da mora obvezno vsak!

Pa nunjo vzet naziv "šola" ker mislim,da,če bi bila šola ti tega nihče ne bi smel vzet,kot ti ne more katero drugo šolo!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no take izkušnje mam tudi jaz z kolegi. neve vozit pa da je vrag, nevem kak je lahko dobu izpit, 1x nas je skor pobiu pa vozi tak da nas je na 100m ravnice 10m dolgi šlepar prehiteval!!!!!!!!!

nevem v čem je fora da maš spremstvo staršev pr teh 16 letih? saj pa sediš ti za volanom in ne on... lahk pohodiš gas kadr hočeš, čepa maš mercedeza pa on tui lahko đabe polek sedi pa gleda kje je ročna da bi zategnu če prehitr voziš, ker je nebu našu na dosegu roke.

jaz grem delat pr 16, boli me john, do takrat bom lih tolko pik zbral da grem še 1x delat pr 18.

mi lahko kdo pove kdaj lahko greš delat za čoln izpit? pr 18 je neomejeno ne? pa sry :topic:

Jah to, da lahko pohodiš gas kadar hočeš ni 100%. Mene je naprimer oče zelo nazaj držal glede tega in najbrž bi tebe tudi glede na to, da nimaš izkušenj. Navsezadnje pa bi najbrž tudi njegov avto vozil in mu ne bi bilo vseeno kako ti noriš po cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno od posameznika...ce si zelis nekaj izkusenj nabrati je dobro vozit s spremljevalcem(men ni zal da sem so delat z 16imi)....

drugac pa enim neb pomagalo niti 100 ur šole varne vožnje...pa je lahko mlad al pa star

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ni res.

vse se da nadrkat. sj nihče se ni že narodil tak da bo vedu vozt. vaja dela mojstra, vprašanje je samo kolko si pripravljen riskirati (tisti keri cvikajo preveč nevejo vozt, tisti keri si malo več upajo so glih vreji, tisti keri pa pretiravajo pa se bojo ubili) :)

pa daj povej mi kak je zaj to k si pr 16 naredu. kak škifi glejajo na to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo točno to me zanima... kakšn je zakon, kaj točno more ona oseba izpolnjevat da lahk ti vozš.

pa če si se peljal kdaj sam, pa so te škifi stavli, kakšne so ble posledice (če te niso, kaj ugibaš da bi blo?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo točno to me zanima... kakšn je zakon, kaj točno more ona oseba izpolnjevat da lahk ti vozš.

pa če si se peljal kdaj sam, pa so te škifi stavli, kakšne so ble posledice (če te niso, kaj ugibaš da bi blo?)

Policaji so zelo prijazni. Napišejo samo kako obvestilo.

Še najmanj je, da te policaji ustavijo. Kaj pa, če ušpilaš kako stvar. Pol si pa oplel :trance_33_sleep: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem sicer že naredil izpit pri 18 tako, da lahko zdaj že sam vozim. Drugače pa sem prej vozil z očetom in me v celem letu policaji niso štopali, tako da ne vem kako gledajo na to.

Aja očetu ni bilo treba narediti nič, le dvakrat je bil poleg pri urah vožnje. Spremljevalec pa mora imeti vsaj (mislim da) 5 let izpit, lahko ima največ 5 ali 7 kazenskih točk in ko je spremljevalec mora imeti 0 promila!

Popravljeno . Popravil LooLekSLO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ožji član familije če se ne motim? No.. vprašal sem če se obeta kaka sprememba glede opravljanja vozniškega izpita?

;*

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko si 18 greš odvoziš, narediš in se pelješ... Tisto s 16-imi ni preveč v redu zadeva z različnih vidikov, pa se mi niti ne da razlagat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ožji član familije če se ne motim? No.. vprašal sem če se obeta kaka sprememba glede opravljanja vozniškega izpita?

;*

Lahko je tudi stric, teta,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če grem zdaj pri 16,5 delat izpit, pa ga nardim furam s spremljevalcem, kaj moram pri 18 nardit, da se normalno lahko sam peljem?

Vožnjo?

Občinske?

..?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!