Skoči na vsebino

Izpit za avto pri 16 ali 18 letu?


grr

Izpit za avto raje:  

44 članov je glasovalo

  1. 1. Vsebina : Izpit

    • Raje pri 16. letu in dve leti voziš samo s spremljevalcem, ki ima nekaj let izpit.
      16
    • Raje pri 18 letu in voziš od takrat naprej brez spremljevalca s izpitom.
      28


Priporočene objave

ja država služi. zakaj te misliš je izpit za avto pa za motor ločeno. nekdaj je blo še, da si naredo za avto pa si za motor dobu zravn. zaj pa so omejitve na 14, 16, 18, pa 21 let. it's all about the dough :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Normalno da je ločeno avto in motor. Kako lahko to sploh primerjaš? :slap:

Je pa ostalo res, cene izpitov so svinjske, neke omejitve tudi bedaste, ampak tak pač je, jebi ga. Še slabše bo, tak kot vsako leto..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če grem zdaj pri 16,5 delat izpit, pa ga nardim furam s spremljevalcem, kaj moram pri 18 nardit, da se normalno lahko sam peljem?

Vožnjo?

Občinske?

..?

Prvo narediš občinske, potem zvoziš ene 3-4 ure, da inštruktor vidi, da si pripravljen na izpit, nato pa se prijaviš in narediš :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Normalno da je ločeno avto in motor. Kako lahko to sploh primerjaš? :slap:

Je pa ostalo res, cene izpitov so svinjske, neke omejitve tudi bedaste, ampak tak pač je, jebi ga. Še slabše bo, tak kot vsako leto..

čist enostavno.

razlika v opravljanju izpita je samo v praksi. torej 50%(!!) izpita delaš to kar že itak moreš vedet. teh 50% pa je seveda tudi treba plačati. (

razlikuje se samo v obliki prevoznega sredstva in načinu manevriranja z njim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Praktični del je precej več kot 50% kar se stroškov tiče. Preračunaj sam. :trance_33_sleep:

Btw, kdo je napisal da voziš 3,4 ure?? Lol, dej ne me smejat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Praktični del je precej več kot 50% kar se stroškov tiče. Preračunaj sam. :trance_33_sleep:

Btw, kdo je napisal da voziš 3,4 ure?? Lol, dej ne me smejat :D

Ja seveda je tako, saj sem sam opravljal ta izpit torej so izkušnje iz prve roke ;)

Aja jaz sem s 4 delal izpit.

Popravljeno . Popravil LooLekSLO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvozil si tiste 4 ure potem ko si bil polnoleten.. tak mogoče ja, ne pa takrat ko si bil 16,5 in si že takrat z 4-to naredu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvozil si tiste 4 ure potem ko si bil polnoleten.. tak mogoče ja, ne pa takrat ko si bil 16,5 in si že takrat z 4-to naredu...

Ja tako sem mislil ja. Pred tem sem pa zvozil okoli 23 ur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri kom pa si vozil v Velenju? Nevem a bi js delal v Velenju, Celju al pa clo kr pr nas, v Mozirju hehe :D

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvozil si tiste 4 ure potem ko si bil polnoleten.. tak mogoče ja, ne pa takrat ko si bil 16,5 in si že takrat z 4-to naredu...

Ja sej tko sm jest mislu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem bral vsega od zadnje moje objave...

pogoji:

sorodnik,vsaj 7 let izpit(ne vem vec ce je se starostna omejitev-ce je je 30 let),manj kot 5 pik

ce te policaj vstavi ko mas ti ta "izpit" da lahko vozis s spremljevalcem, je huje kot da ga nimas,...ker znesek kazni je visji(v tolarjih bi takrat zneslo nekaj cez 400.000)

jaz sem z 21. uro naredil, da sem lahko vozo s spremljevalcem...potem bi mogo vsake 3 mesce se hodit za 1 uro v avtosolo(jaz nisem-ni blo nic narobe), pri 18ih naredis obcinske(pri voznji s spremljevalcem jih ne rabis-ampak samo teorijo v avtosoli)....in pa izpitno voznjo,..je pa dobro ce se malo ponovis voznjo(jaz sem mel z 25imi urami izpit v roki)

ko te policaj vstavi mu pac pokazes kartoncek,osebni dokument, pa zdravnisko potrdilo....pa spremljevalec more met 0.0....prvic ko so me vstavli sploh niso vedli kak to zgleda, jim ni blo nic jasno....drugic je pa ata pihal-men niso dali pihat :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri kom pa si vozil v Velenju? Nevem a bi js delal v Velenju, Celju al pa clo kr pr nas, v Mozirju hehe :D

Vozil sem v Velenju in sicer pri Antleju. Izberi si tam kjer ti je najbližje pa je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni ni problem, v Mozirju sem doma, v Celju sem vsak dan v šoli, v Velenju pa popoldne :D Gledam samo še glede cen, najnižje cene ima Stermecki v Celju in sicer 14€ za uro, kar pa je precej manj kot recimo Relax in drugi ki imajo 20,21€. Samo pa ima kar gužvo. In kako si bil zadovoljen pri Antleju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni ni problem, v Mozirju sem doma, v Celju sem vsak dan v šoli, v Velenju pa popoldne :D Gledam samo še glede cen, najnižje cene ima Stermecki v Celju in sicer 14€ za uro, kar pa je precej manj kot recimo Relax in drugi ki imajo 20,21€. Samo pa ima kar gužvo. In kako si bil zadovoljen pri Antleju?

Ja glej Antleja sem izbral zato, ker sem tam delal že izpit za moped in motor (vse 3 izpite sem delal pri istem inštruktorju). Druagače pa nimam pripomb glede njega.

Drugače pa je tista varijanta v Celju res ugodna.

Popravljeno . Popravil LooLekSLO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A niso starši odgovorni za otroka do 18 leta? Če so, je to čisti nesmisel. Ko bo odgovarjal sam zase, pa naj še avto takrat vozi.

seveda, če se mulc pol zaleti je fotr kriv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 let pozneje...

Boljse da naredis izpit pri 16-ih letih saj se lahko 2 leti voziš z osebo, ki te lahko pri poti popravlja če narediš kaj narobe, iz tega se tudi učiš. Če bi te pa pri 18- ih kr direktno vrgli na cesto samega pa nebi mogoce cesa vedo ko bi bil sam oz. bi se kaj zgodilo ker se prvič sam voziš in bi lahko bile posledice ne samo zate ampak tudi za ostale. ?

  • Srček 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Majulčitičolino pravi:

Boljse da naredis izpit pri 16-ih letih saj se lahko 2 leti voziš z osebo, ki te lahko pri poti popravlja če narediš kaj narobe, iz tega se tudi učiš. Če bi te pa pri 18- ih kr direktno vrgli na cesto samega pa nebi mogoce cesa vedo ko bi bil sam oz. bi se kaj zgodilo ker se prvič sam voziš in bi lahko bile posledice ne samo zate ampak tudi za ostale. ?

no no to je pa že malo za lase privlečeno, 99% nas je izpit naredlo pri 18.. in pa če po izpitni nisi sposoben sam peljat po cesti pomeni da izpita sploh nebi smel met

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prva objava na motoforumu v kategoriji avto.. pa sam seb je stisnu srčka... rofl

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, thumper pravi:

prva objava na motoforumu v kategoriji avto.. pa sam seb je stisnu srčka... rofl

Pa ene 7-8 vejic je pozabil vstavit. Ok, to se mu lohka oprosti, saj nismo na slavističnem forumu... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!