Skoči na vsebino

raziskava o motorizmu


Priporočene objave

Serbus vsem skup,

imam eno nalogo oziroma prošnja za vse zainteresirane...

sestra dela v okviru faxa raziskavo o motorizmu, predvsem je v ospredju tematika o kulturi moškosti v motorizmu in o tveganju, ki je tudi prisotno.

no, pa najbolš da razlož kar sama...

Zdravo še z moje strani...

torej delam raziskavo o že omenjenem...prosim vas, da mi mal napišete o tem, kaj mislite kako je z kulturo moškosti oziroma mačizmom v subkulturi, kako moški gledate na ženske motoristke...tiste "taprave", ...

in pa še glede tveganja, ki je prisotno v motorizmu, v smislu, če se zavedate tveganja, ki ga kot motoristi imate med vožnjo, tveganje, ki ga prinese hitrost, in nenazadnje tudi tveganje smrti.

zanima me tud, kako kej poznate zgodovino motorizma, kdaj in kje se je vse skup začelo...kaj vam pomenjo motozbori,...

lahk pa tud napišete še kej druga k vam pride na pamet o tej tematiki...

pa hvala zaenkrat...

lp Ejika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uu Ejika to pa bo diplomska.. iz česa pa in na kateri "fakulteti" nastajajo taki diplomanti?

kulturo moškosti oziroma mačizmom v subkulturi

vsak, ki ima motor je mačo, ni kaj, zato jih pa prodajajo

kako moški gledate na ženske motoristke...tiste "taprave", ...

če so lušne se jih pogleda, normalno, možač nihče ne mara !!

in pa še glede tveganja, ki je prisotno v motorizmu, v smislu, če se zavedate tveganja, ki ga kot motoristi imate med vožnjo, tveganje, ki ga prinese hitrost, in nenazadnje tudi tveganje smrti.

ja verjetno kdor se ni zavedal je slabo končal ali pa še bo. okoli tega ni kaj dosti za razmišljat.

poznate zgodovino motorizma, kdaj in kje se je vse skup začelo...

motociklizem kot ??? začelo se je ko so na bicikl vgradili motor :D kaj misliš uporaba v prometu, dirkanje zborovanje... ti začetki so v različnih segmentih. knjig o tem je že ogromno. bo treba do knjižnice ;)

kaj vam pomenjo motozbori,...

vikend za prežurat s svojo klapo. ampak ker se hitro naveličaš enakega monotonega načina prireditve se potem udeležiš samo boljših lokacij nekje ob morju pa z dobro muziko, tako da dobiš vikend paket: družba, žur, izlet, dopust, maček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo še z moje strani...

torej delam raziskavo o že omenjenem...prosim vas, da mi mal napišete o tem, kaj mislite kako je z kulturo moškosti oziroma mačizmom v subkulturi, kako moški gledate na ženske motoristke...tiste "taprave", ...

in pa še glede tveganja, ki je prisotno v motorizmu, v smislu, če se zavedate tveganja, ki ga kot motoristi imate med vožnjo, tveganje, ki ga prinese hitrost, in nenazadnje tudi tveganje smrti.

zanima me tud, kako kej poznate zgodovino motorizma, kdaj in kje se je vse skup začelo...kaj vam pomenjo motozbori,...

lahk pa tud napišete še kej druga k vam pride na pamet o tej tematiki...

pa hvala zaenkrat...

lp Ejika

Hmm, najprej pozdravljena..

Ne vem točno ali te zanima mnenje motoristov na splošno ali samo mnenje tistih "tapravih". Neformalno se tudi motoristi kar razlikujemo med saboj glede dojemanja tega našega hobija, sicer nam je večinoma vsem skupno, da nam motor in vožnja zelo veliko pomeni in predstavlja del življenja, s tem, da nekateri pač motor jemljelmo zgolj kot hobi, sprostitev, zabavo, šport in je to nekako to, medtem ko so drugi pa tudi v drugačnem smislu "bolj pravi bikerji" in je to njihov življenjski stil tudi kadar niso na motorju. Se pravi, hodijo na motozbore za cele vikende, se zelo dejavni v klubih, organizirajo srečanja, so skozi oblečeni po "bajkersko" v usnju, ipd, skratka motor je njihovo življenje..

Če te zanimajo drugi, ti jaz ne bom mogel nič pomagat, če te pa zanima mnenje motorista, ki mu je motor hobi in najljubši šport, potem pa lahko :)

Kr se tiče mačizma za sebe ne bi mogel reči, da je to pri meni zaradi motorja bolj prisotno. Ostali bodo povedali zase. Na punce motoristke gledam normalno, tako kot na ostala dekleta, ki so bolj avanturistična in imajo rade z adrenalinom in hitrostjo povezane športe. Skratka zame motor pri taki punci ne igra nobene posebne vloge, zgolj hobi ali šport, ki si ga je izbrala, kakor da bi smučala, plezala, ipd.. Je pa malo drugače glede tistih, ki si jih označila kot "taprave", se pravi za katere je motor način življenja, se tako oblačijo tudi v prostem času, hodijo po motozborih, ipd. Sicer poznam ogromno super takih deklet, ampak nekako ni to stil punce za moj okus, če bi šlo za več kot prijateljstvo.

Glede tveganja, lahko rečem, da se ga zavedam, ampak sem ga zaenkrat v zameno za vse pozitivne stvari, užitke in veselje, ki mi ga motor nudi, še pripravljen sprejet. Ko se na motor usedem, ne razmišljam, kaj bo če bom padel, pa da moram pazit, da ne bom padel, ipd, ker ko bom začel to razmišljat med vožnjo, potem se raje ne bom več vsedel na motor, ker ne bom sproščen na njemu. Se pa teh stvari vsekakor zavedam, zato sem sam pri sebi razčistil kako se moram obnašat na motorji in v prometu, da bom čimbolj varen. V ta namen se v večini raje odločam za zmerno in brezskrbno vožnjo, vožnjo na nož in divjanje pa raje prihranim za občasen obisk dirkališča :)

Se bodo pa moji pogledi kar se tiče sprejemanja nevarnosti in tveganaja malo spremenili, ko bom enkrat imel družino. Se zna zgodit, da v primeru otrok, dokler ne odrastejo parkiram motor za po cesti in ga imam samo za občasno vožnjo po pisti ter se tako izognem nevarnostim, ki na nas prežijo v vsakdanje prometu.

Zgodovino motorizma poznam okvirno, bi lahko rekel, da bolje kot zgodovino motorizma na splošno poznam zgodovino športnega motociklizma.

Motozbori mi samo po sebi ne pomenijo nič in se jih načeloma ne udeležujem, kadar grem na kakšnega, grem zgolj zato, da se tam dobim, oziroma vidim kakšnega kolega. Namesto za obisk motozbora se neprimerno raje odločim za kakšen izlet, ali track day, pa čeprav tudi samo kot gledalec.

Naj dodam še to. Brez motorja ne bi hotel bit, ampak če bi imel na izbiro splošni motorizem kot hobi, torej furce, izleti, ipd, na eni strani ter motociklizem kot šport na drugi, torej, da bi imel sredstva in možnosti, da bi se vozil samo po dirkališču ali celo tekmoval, se takoj odpovem cesti in se preselim na dirkališča.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej delam raziskavo o že omenjenem...prosim vas, da mi mal napišete o tem, kaj mislite kako je z kulturo moškosti oziroma mačizmom v subkulturi, kako moški gledate na ženske motoristke...tiste "taprave", ...

in pa še glede tveganja, ki je prisotno v motorizmu, v smislu, če se zavedate tveganja, ki ga kot motoristi

Ja, daj bodi faca pa malo bolj strukturiraj 'vprašanja' ... Drugače bo ta raziskava bolj tako-tako ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ktermu faksu pa si pa kter letnik? (predvidevam da na FDV).Pa če lahko zaupaš kakšne hipoteze si postavila? Drugač pa zanimiva tema...

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, daj bodi faca pa malo bolj strukturiraj 'vprašanja' ... Drugače bo ta raziskava bolj tako-tako ...

Tu se moram tudi jaz strinjat :)

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi z veseljem odgovoril ampak je presplošno če gre za diplomsko, naj nadedi kot nek vprašalnik pa bo šlo, pri diplomski moreš itak svoje ugotovitve malo zagovarjat z neko metodo.

sicer pa vidim največji problem v različnosti motoristov, nekateri se vozijo po zborih in so baje previdno, drugi rakete in ne hodijo na zbore, večina pa vmes. preveč je različnih tipov ljudi med motoristi da bi posplošil da so motoristi "taki in taki" :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj!

hvala, ker tako odgovarjate!

sam ne vem, kje ste pobrali, da ejika piše diplomsko nalogo-je lepo napisala, da dela raziskavo o motorizmu, ne pa diplomsko nalogo. ejika je že na podiplomcu na pedagoškem faksu, ne na FDV.

drgač pa kar tako naprej pa v njenem imenu hvala za sodelovanje.

aja, vprašalnika pa ni sestavla, ker je pač samo povedla, kaj jo zanima; ne vem, no, men se pa zdi lažje pisat o nečem, če mi ne postavljajo vprašanj, ampak samo povedo, o čem bi radi, da pišem.

drgač pa vsem eno lepo nedeljo (pa čeprav je mrzlo, ko pes:))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo še z moje strani...

torej delam raziskavo o že omenjenem...prosim vas, da mi mal napišete o tem, kaj mislite kako je z kulturo moškosti oziroma mačizmom v subkulturi, kako moški gledate na ženske motoristke...tiste "taprave", ...

in pa še glede tveganja, ki je prisotno v motorizmu, v smislu, če se zavedate tveganja, ki ga kot motoristi imate med vožnjo, tveganje, ki ga prinese hitrost, in nenazadnje tudi tveganje smrti.

zanima me tud, kako kej poznate zgodovino motorizma, kdaj in kje se je vse skup začelo...kaj vam pomenjo motozbori,...

lahk pa tud napišete še kej druga k vam pride na pamet o tej tematiki...

pa hvala zaenkrat...

lp Ejika

tale sestavek je uspela spraviti skupaj oseba ki je na "podiplomcu"?

nujna reforma šolstva..

oj!

hvala, ker tako odgovarjate!

sam ne vem, kje ste pobrali, da ejika piše diplomsko nalogo-je lepo napisala, da dela raziskavo o motorizmu, ne pa diplomsko nalogo. ejika je že na podiplomcu na pedagoškem faksu, ne na FDV.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale sestavek je uspela spraviti skupaj oseba ki je na "podiplomcu"?

nujna reforma šolstva..

kaj pa je narobe z njenim sestavkom????? če bi pa rad neko strokovno slovenščino bral, morš pa kej drugega začet brat.

če ti ni všeč pa ne beri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa je narobe z njenim sestavkom????? če bi pa rad neko strokovno slovenščino bral, morš pa kej drugega začet brat.

če ti ni všeč pa ne beri.

ni fora slovenščina..ampak če hoče neko raziskavo ali karkoli delat se to ne dela tako..

kot bi nekomu rekel: dej povej kej o seb..najbolj zoprn stavek ever sploh..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf,ce bi bla konkretna vprasanja rad pomagam.Tako,pa v bistvu sploh ne vem kako bi se lotu tega :) Al je pa se prezgodi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni fora slovenščina..ampak če hoče neko raziskavo ali karkoli delat se to ne dela tako..

kot bi nekomu rekel: dej povej kej o seb..najbolj zoprn stavek ever sploh..

aja, sori, sem narobe ocenla. sam fora je v tem, da ma ona že cel teoretičen del napisan in jo zdej še sam mnenje motoristov zanima. sej glavne stvari, kaj jo zanima, je povedla. ne vem no, sej sm že rekla, da se men zdi lažje o nečem govort na splošno, ne pa, da te nekdo omeji z enim vprašanjem.

biker77, brez zamere, ok? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najprej najlepša hvala vsem, ki ste karkol napisali....

pa čeprav vas je večina pisala vse drugo, kar sem pa prosila...pa dobro...

zgleda, da imate težave z mojo "nejasno" prošnjo...delam raziskavo na mag. študiju socialne pedagogike in me zanimajo subkulture...tudi motoristi so subkultura...men se zdi, da sem dovolj jasno napisala kaj me zanima, torej kultura moškosti (sem sodi, kako moški sprejemajo ženske v motorizmu, katere moške značilnosti izstopajo...npr. želja po moči, priznanju, vladanju,...torej v tem smislu), tveganje tud mislim, da se razume kaj pomeni....

fora je v tem, da obstajajo različne vrste raziskav...js za svojo ne rabim anketnih vprašalnikov,oziroma odgovorov na točno določena vprašanja...sm jasno napisala, da me zanima tematika...js bom potem že sama iz vaših odgovorov izluščila tist kar bom rabla...

še enkrat prosim, da mi pomagate...hkrati pa lepo prosim, da tisti k mislte neke brezvezne komentarje pisat oziroma, ki ne razumete kaj sploh hočem od vas, da rajš ne berete in odpisujete...

pa brez zamere in že vnaprej hvala resnim zaineresirancem

lp ejika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej niso vsi posamezniki, ki vozijo motocikle pripadniki neke motoristične subkulture. To je približno tko kot bi rekla da so vsi modni kreatorji pripadniki gay subkulture (no sej oni so vertno res :ninja:).

Tele raziskave bi se pa pomoje morala lotit z kakšno drugo metodo-npr. z aktivno udeležbo v kakšnem MC klubu. Vprašalniki, intervjuji itd. Tuki nekako niso primerni saj človek težko oceni samega sebe. Npr. človek, ki trdi da je proti rasnemu razlikovanju, hkrati bi pa iz Slovenije spodil vse cigane. Po drugi strani pa verjetno res nimaš na voljo celega leta ali dveh...

No pa da ti odgovorim na vprašanje. Pomoje nisem seksist, verjetno bi se pa našel kakšen skrit predsodek. Kar se nevarnosti tiče ni to tisto kar me privlači pri motociklizmu-nimam nekih samomorilskih nagnjen pod krinko zasvojenosti z adrenalinom. Na motozbore hodim redko, pa še to samo mal pogledat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa da ti odgovorim na vprašanje. Pomoje nisem seksist, verjetno bi se pa našel kakšen skrit predsodek. Kar se nevarnosti tiče ni to tisto kar me privlači pri motociklizmu-nimam nekih samomorilskih nagnjen pod krinko zasvojenosti z adrenalinom. Na motozbore hodim redko, pa še to samo mal pogledat.

gospodična je mogoče pričakovala neke presežke ali pa vsaj velike odklone od "normalnih" ljudi..

pa bo razočarana če je tako..

smo najbrž čist povprečna skupina..vseen če bi vprašala kako drugo skupino..

so izjeme..v večini pa hodmo v službo, popoldne pa namest da se usedemo pred tv, gremo laufat, pucamo avto, spokamo na tenis, etc. se pa usedemo na moped..

nič posebnega se mi zdi..vsaj meni..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najprej najlepša hvala vsem, ki ste karkol napisali....

pa čeprav vas je večina pisala vse drugo, kar sem pa prosila...pa dobro...

zgleda, da imate težave z mojo "nejasno" prošnjo...delam raziskavo na mag. študiju socialne pedagogike in me zanimajo subkulture...tudi motoristi so subkultura...men se zdi, da sem dovolj jasno napisala kaj me zanima, torej kultura moškosti (sem sodi, kako moški sprejemajo ženske v motorizmu, katere moške značilnosti izstopajo...npr. želja po moči, priznanju, vladanju,...torej v tem smislu), tveganje tud mislim, da se razume kaj pomeni....

fora je v tem, da obstajajo različne vrste raziskav...js za svojo ne rabim anketnih vprašalnikov,oziroma odgovorov na točno določena vprašanja...sm jasno napisala, da me zanima tematika...js bom potem že sama iz vaših odgovorov izluščila tist kar bom rabla...

še enkrat prosim, da mi pomagate...hkrati pa lepo prosim, da tisti k mislte neke brezvezne komentarje pisat oziroma, ki ne razumete kaj sploh hočem od vas, da rajš ne berete in odpisujete...

pa brez zamere in že vnaprej hvala resnim zaineresirancem

lp ejika

motociklizem kot subkulturo ste zamudili vsaj za desetletje. Danes je motorist v povprečju uporabnik - tako kot je moja mama uporabnica štedilnika (bolj kilava)

tudi o kulturi moškosti ni več duha ne sluha, ker so celo proizvajalci opreme in motociklov pogruntali, da se splača delat opremo in motorje posebej za dame .. kult bojevnika in vladajra je nekaj s čemer danes mamini sinčeki zdravijo svoj komplex, ki ga je povzročilo v vato zavito otroštvo ali cankarjansko trpeča mati samohranilka..

ergo - praskaš na napačnem koncu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najprej najlepša hvala vsem, ki ste karkol napisali....

pa čeprav vas je večina pisala vse drugo, kar sem pa prosila...pa dobro...

zgleda, da imate težave z mojo "nejasno" prošnjo...delam raziskavo na mag. študiju socialne pedagogike in me zanimajo subkulture...tudi motoristi so subkultura...men se zdi, da sem dovolj jasno napisala kaj me zanima, torej kultura moškosti (sem sodi, kako moški sprejemajo ženske v motorizmu, katere moške značilnosti izstopajo...npr. želja po moči, priznanju, vladanju,...torej v tem smislu), tveganje tud mislim, da se razume kaj pomeni....

fora je v tem, da obstajajo različne vrste raziskav...js za svojo ne rabim anketnih vprašalnikov,oziroma odgovorov na točno določena vprašanja...sm jasno napisala, da me zanima tematika...js bom potem že sama iz vaših odgovorov izluščila tist kar bom rabla...

še enkrat prosim, da mi pomagate...hkrati pa lepo prosim, da tisti k mislte neke brezvezne komentarje pisat oziroma, ki ne razumete kaj sploh hočem od vas, da rajš ne berete in odpisujete...

pa brez zamere in že vnaprej hvala resnim zaineresirancem

lp ejika

Te zanima moškost ali seksizem/šovinizem?

Subkultura motorizem že dolgo ni več - v ta namen si preberi definicije, kaj to subkultura je (ali pa kontrakultura ali pa karkoli).

O sprejemanju žensk - te zanima samo moška plat (babe ne znajo vozit, babe so za fukat, babe so fajn blont igračke, ampak morjo bit na ketni, babe so enakopravne moškim, babe so superiorne, ker si lahk podredijo ful več moških, kot si jih lahko podredijo moški) ... to so samo osnovne hipoteze pri vsem skupaj ;-)

in še mnogo tega bi lahko razkril v dbati. Če bi le bilo izhodišče nekoliko bolj inteligentno (in nevtralno?, kot se za 'znanstveni nivo razprave0 spodobi) zastavljeno :-)

Pa o fizičnih danostih sploh še nisem nič rekel :D

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi o kulturi moškosti ni več duha ne sluha, ker so celo proizvajalci opreme in motociklov pogruntali, da se splača delat opremo in motorje posebej za dame .. kult bojevnika in vladajra je nekaj s čemer danes mamini sinčeki zdravijo svoj komplex, ki ga je povzročilo v vato zavito otroštvo ali cankarjansko trpeča mati samohranilka..

Pa ne sam to. tut tipi se obnašajo ko pičke, ko gledajo, kako jim 'paše' kombinezon :-) Pa barvna usklajenost pa to :P

A se spomnite, ko je Antares al kdo že doktoriral okol tega, kako keri kombinezoni 'na rit pašejo'? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da iz te moke ne bo kruha....hvala vsem, k ste mi namenil tolk časa, da ste mi napisal kak solidn odgovor, pa tud tistim, k se jim je dalo take komentarje bedne pisat...vsak ma svoje veselje...

drgač pa, vem ka pomeni subkultura, mam tud neki pojma o motorjih in zborih in folku k vozi motorje in hodi na zbore...(sm bla na zborih in sm opazovala ljudi, tak da približn vem, kak to je)

mashina...brez zamere, sam s svojimi odgovori in pripombami si marsikej povedal o seb...žalostno..

v glavnem...nobenga več ne prosim za komentar in s tem tud zaključujem sodelovanje v taki obliki s tem portalom...k itak zgleda, da je brez pomena...

lp ejika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na zdej .. spet ste vse zajebali :cry:

ejka,

subkultura v motociklizmu je lahko en res hud orto klub. in pri nas je mogoče 1 tak.ostalo kr vidiš po zborih in cesti je isto kot da gledaš smučarje planince kolesarje surferje.... pač nek hobi in druženje v skupinicah.

in če ti je toliko stvari jasnih pol ne rabiš tukaj razmišljanj posameznikov, ki jih ne poznaš. to lahko debatiraš s svojimi prijatelji na moto zborih

če že nekaj raziskuješ se tega loti dobro in na pravem mestu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drgač pa, vem ka pomeni subkultura, mam tud neki pojma o motorjih in zborih in folku k vozi motorje in hodi na zbore...(sm bla na zborih in sm opazovala ljudi, tak da približn vem, kak to je)

mashina...brez zamere, sam s svojimi odgovori in pripombami si marsikej povedal o seb...žalostno..

naredil sem ti povzetek vseh možnih mnenj :-) Lahk bi bla hvaležna ...

Ko se boš pa resno lotila, pa ne oklevaj - ti bomo resno pomagal. :-)

Pa še zelo resno vprašanje - a so ti gasilci tudi subkultura?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem ker nekaj časa čakal da ti napišem par vrstic, čeprav sem prebral da to ne želiš, ker to ni to.....

Ne moreš pričakovati od ljudi da ti bojo odgovorili tako kot ti želiš slišati, če ti naši odgovori ne pašejo oziroma ti rušijo kontekst-naslov tvojega podiplomca to pomeni da si morda nekaj napačnega izbrala, ali pa da je tvoja študija abstraktna ali pa proučuje nekaj kar ne obstaja...

konkretno, če smo motoristi subkultura, potem so tudi jadralci, pa raftarji, pa kolesarji, pa še bi se jih našlo... Motorizem kot subkultura je obstajal v poznih šestdestih ali zgodnjih sedemdestih letih ko je bil povezan z uporništvom, poligamijo, drogami itd.... takrat tudi ženske niso vozile motorje, ampak so bile zraven zaradi zabave, sexa itd.... aja in ponavadi so imeli "plemenskega" vodjo in ime svoje horde, ki je bilo nujno čim bolj grozeče, mitološko iz onostranstva....

Danes je motorizem oblika hobija, rekreacije, športa, adrenalinskega užitka, za nekatere šminkarija, spet za druge statusni simbol, isto za ženske in za moške, res pa je da je punc, ki vozijo motorje ponavadi manj.

Thats'it, sorry če si razočarana ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!