Skoči na vsebino

Aroundtheworld.si


bmwslo

Priporočene objave

bob7

Če bo šlo kje kaj narobe, nam povej.

Morda imamo ravno mi pr'jatle v tistem koncu. :hmm: :yes:

P.S.

Enkrat sem odprl temo na MS, ki bi pomagala reševati (ali premostiti) probleme popotnim motoristom, pa so me spljuvali kakor norca.

bob7 bo sigurno ugotovil in potrdil njihovo zablodo!

Mater, trikrat sem moral prebrat, ker mi ni šlo v glavo, da obstajajo kreteni, ki bi pljuvali po dobro mislečem v takem primeru.

Spoštovani prijatelj. Si prava legenda :worship: že po številu nasvetov, če pa še sam hočeš nekomu pomagati tudi drugače in ne samo z nasveti, mi ni jasno, da je lahko nekdo proti. Verjetno nima to veze z zablodo ampak s podn primitivizmom.

Za našega popotnika pa tak in tak navijamo.

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

bob7 se mi javlja iz Turčije. Ima slabo internetno povezavo, zato tudi kasni s pripravo strani.

Je pa sedaj pri koncu in bo objavljena v nekaj dneh. Trenutno sta s sopotnico v Turčiji.

Na stran je naložil že več kot 3000 slikc, ureja še stroškovnik, torej počakajmo še malo.

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Aleluja. SREČNO OBEMA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HEJ...Lep pozdrav vsem skupaj...

Se res opravičujem za veliko zamudo a ni šlo drugače...tako da jutri če bo vse posreči bo stran on-line najkasneje pa v ponedeljek.ker je pač vikend...

Stran še ni popolna mankajo še podatki katere si zapisujem sproti....

Na strani je vse do turčije katera pa pride na vrtsto v naslednjem tednu....

Tako da v prihodnje boste imeli tudi možnost vpogled v skoraj vse stroške poti razen hrane...(gorivo,vize,ladjiski prevozi,servisi,prenočišča....)

No trenutno se nahajava v vshodnji Turčiji pri jezeru Van in jutri jo počasi obrneva proti kapadokiji kjer bova ostala za praznike

Po novem letu pa sam nadaljujem v Gruzijo ,Azerbadžan,Armenijo......

Pot poteka po načrtih le Ciper sva morala ispustiti zaradi svinsko drage karte in bajrama ki je onemogočil ploubo za 9 dni....

Pred par dnevi pa tudi majhne poškodbe motorja posledice močnega sneženja in neizbežnega padca.....o tem več v prihodnje mogoče mi bo prav prišel kakšen nasvet....

Na vprašanja koliko kartic in kliko denarja imam pri sebi...

3 -kartice(maestro pa dve kreditni) glede gotovine pa odvisno kam sem namenjen od 200- max500€ pa še skrita rezerva 100-200€

Lep pozdrav v Slovenijo.....

post-13880-1229211254_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil bob7
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti nebi Kahel kakšne patrije za po snegu poslal, te bo zeblo pozimi v Rusiji!

hej...

No mogoče bi mi res pasal a nism ljubitel avantur na hitro. Vem da me čakajo niske temperature led, sneg, in druge ovire... Pripravljen sem za te razmere če pa optičim kje za 1-2 tedna pač bo dogodivščina toliko bol pestra in zanimiva.zato potujem :)

No spletna stran je končno on-line le da ni dokončana kot ste opazili manka še sledilna naprava cvs-mobila ki jo bomo skušali v januarju nekako spraviti v tek da si bo lahko vsak pogledal točen položaj pa podrobnosti ki jih ponuja...pa še ostale info katere sem tudi sam iskal, le da mi v večini znanih slo in tujih popotnikov niso hoteli raskriti. Ko se odpraviš na dolgo pot potrebuješ cel kup logistike in podatkov, predvsem pa pribljižne finančne stroške...tako da upam da bo komu v korist. En grk mi je rekel "nivažno kdo si! si motoris in mi motoristi smo bratje, zato držimo skupaj in si pomagamo"!!!!

Kmalu pa še Turčija...imam bol slabe povezave tako da fotke bol počasi tečejo...počasi pa bo....

Lep pozdrav v Slovenijo iz Gorem (kapadokye)

post-13880-1229811685_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

hej...

Njprej vsem skupaj srečno v letu 2009 čim več novih avantur in doživetij

Ja res je mal pa sva si vzela časa za odih po dolgi vožnbji po turčiji. Saj veste niske temperature sneg,led in dež so nam mal otežeili pot in pošteno izmučili...

Deklica leti v nedeljo nazaj, sam pa nadaljujem proti Gruziji. Razmere na cestah niso lih najobetajoče saj je letos ogromnega snega kot ponavadi. Ko se čez dan sneg topi pa ceste ledenijo in otežujejo vožno.... No majhno nesrečico sva tudi mele ko sva se spuščala iz visokega nemrut dagija 2160m ob 5 zjutraj ko nas je presenetilo sneženje. pohitele sva proti dolini in po pričanju domačina ki se je malo prej povzpel na goro da so ceste čise se bres skrbi odpeljala v močnem snećženju saj je bila vidlivos le slaba 2 m in nič več.Po spustu tristotoh metrov pa sva naletele na led in sneg pa še cesta je tlakovana in padec je bil neizogiben tako da sva jo drsela dobrih 20m med tem pa nama je odtrgalo desni kovček inrahlo zvilo desno zadnjo stran ogrodja pa spodaj pri kardanu sva ga mal popraskala.... No če bi vedel da nas to čaka bi že prej nadel verige, skaterimi sem nadeljeval brez problema do doline ..... jah ni kaj... ker pa nama še ni bilo dovol sva se povspela do jezera van kjer sva se vozila po -15 stopinjah snegu in ledu le tokrat brez padcev. Kasneje pa še v kapadokiji spet sneženje in iste razmere tako da loh res pohvalim svoje dekle da je zdržala vse te razmer!!! Meni pa mraz nepredstavlja problemov tako da se bom, kar proti gruziji nadaljeval in upam da bodo razmere na cestah dokaj normalne in saj mal prevozne :?

Ravno kar z dekletom urejujeva potopis on turčiji tako da si boste lahko kmalu pogledali najino pot po turčiji...

Za mano pa je 34 891km poti in kilometri se kar hitro pribirajo... heheh

Hvala vsem za podporo, dobre misli in motivacijo hvala hvala hvala :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Lep pozdrav iz Istanbula

post-13880-1230924858_thumb.jpg

post-13880-1230925052_thumb.jpg

post-13880-1230925151_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, tega pa nisem dobro razumel. Iz Nemrut dagija sta šla proti mestu Van ali proti Erzurumu ali proti Dagubajazitu? Če sta šla na Van, sta šla potem čez prelaz do Dagubajazita? Saj sta morala skozi Kars in Ostromdžo v Gruzijo ali sta prišla skozi Erzurum in ob morju?

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, tega pa nisem dobro razumel. Iz Nemrut dagija sta šla proti mestu Van ali proti Erzurumu ali proti Dagubajazitu? Če sta šla na Van, sta šla potem čez prelaz do Dagubajazita? Saj sta morala skozi Kars in Ostromdžo v Gruzijo ali sta prišla skozi Erzurum in ob morju?

lp

bv

hej...

No iz Isstanbula sva najprej šla skozi egejsko regijo nato v mediteransko regijo, jv. anatolijo -iz nemrut dagia sva šla proti vanu(jezeru)...bitlis,tatvan...Ahlata...od Ahlata sva sprva hotela nadaljevati proti Igdirju in Karsu nato pa sva prevozila le do Muradiye ker so se obetale hude razmere večdnevno sneženje in temperature fejst pod ničlo že tako sva pri lepem sončnem vremenu občutila preko -15C V tem primeru bi nadeljeval le če bi bil sam ko pa j deklica zmano raje ne pretiravam! Vračala sva se po isti poti le da sva zavila proti Siriski meji in si pogledala še kmalu potopljeno mesto Hasankafe... nato pa ob siriski meji nazaj proti adani in nato proti kapadokiji......

Iz kapadokije pa do ankarei in nazaj v Istanbul...

V gruzijo pa grem sma in štartam v ponedeljek .......

Si že bil tam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hej...

No iz Isstanbula sva najprej šla skozi egejsko regijo nato v mediteransko regijo, jv. anatolijo -iz nemrut dagia sva šla proti vanu(jezeru)...bitlis,tatvan...Ahlata...od Ahlata sva sprva hotela nadaljevati proti Igdirju in Karsu nato pa sva prevozila le do Muradiye ker so se obetale hude razmere večdnevno sneženje in temperature fejst pod ničlo že tako sva pri lepem sončnem vremenu občutila preko -15C V tem primeru bi nadeljeval le če bi bil sam ko pa j deklica zmano raje ne pretiravam! Vračala sva se po isti poti le da sva zavila proti Siriski meji in si pogledala še kmalu potopljeno mesto Hasankafe... nato pa ob siriski meji nazaj proti adani in nato proti kapadokiji......

Iz kapadokije pa do ankarei in nazaj v Istanbul...

V gruzijo pa grem sma in štartam v ponedeljek .......

Si že bil tam?

Nekajkrat. Mislim da v Turčiji 5x. Enkrat motor, drugače avto. Mi smo šli tebi obratno pot - jezero Van, Nemrut dagi in naprej proti Siriji. V turškem delu Armenije pa sem bil 2x. Vsedla se mi je v srce... Vse tiste doline, soteske, gradovi in kraji, no in konec koncev pokopališča.

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljen Boštjan,

vsa čast za prevoženo in planirano pot.

Za božjo voljo, ne "uničuj" pa prekrasnih fotografij s "svojim lastništvom" (vse pokvari tisti 4 x AROUND THE WORLD.si preko slike) !

Srečno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, fantje! Tip si plača vse stroške (no, s sponzorji vred), za to da nekaj let življenja, slike bo pa podaril? Rezultate nekajletnega dela?

Podpisal bom, ko bo še kdo drug kaj prispeval za to, da bodo slike nastale... Ne meni, avtorju.

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

hej.

En lep pozdrav iz Egipta -Kaira kjer sva zasidrana že 5 dni in urejujeva vize za Libijo. V načrtu mava jo mahniti do juga pa nazaj skozi puščavo v Kairo in naprej v Libijo. Temperature nislo ravno pričakovane in upava da bo vsaj na jugu malo bot vroče :D

Drugač pa vse po plnanu mofa dela tako kot more :worship: le libiska viza lahko mal ponagaja bova videla kako in kaj v kratkem.

Od sedaj naprej je na moji strani tudi sledilna naprava ki trenutno prikazje mojo lokazic in gibanje tako da če se kdo potika v bližini naj se javi in skočimo na en :beer2:

V kratkem pa še v si ostali podatki za katere si moram vzeti nekaj dni, da jih vpišem na stra.

No javim kako in kaj naprerj..

Lp. v slovenijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je pa dobrodošlo. Tukaj se že med sabo malo sprašujemo, češ, kje je pa uni bob7... od popravljene/pokvarjene bencin pumpe naprej nobenega glasu.

Vse ok - super!

Lepo špuro voščim.

rrrr

Popravljeno . Popravil rrrr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hej...

Evo ponovno v Kairu..

Danes sem dobil odgovor za najine vizume za Libijo in sicer pocakati se en teden ali dva in to da vse skupaj ni 100%

V zadnjem letu so libici spremenili zakon in postavili posebna pravila ki pa stanejo nas popotnike.

Obstajajo tri alternative.

1- tranzitna viza ki jo zaprosis na Libhiskem veleposlanistvu in cakas v nedogled brez odgovora ki ti jo najvrjetneje zavrnejo.

2- turisticna viza za katero pa je treba se sesti globoko v zep.

Dogovoriti se moras z agencijo ki ti poslje vodica za katerega moras placati 100eu da pride na mejo, sledi nakup 5 viz za vsako 75eu ce imas sreco in se skom podas po libiji si delis stroske. nato dnevna tarifa vodica je 100eu in stroski vodica ko se vraca nazaj se dodatnoh 100eu. Stroski motorja pa so okrog 115 eu

Za sam tranzit je 2000km in min 4 dni v kateri se sam furas in nic ne dozivis kar pa nima smisla

no moj izracun je 1100 eu za 4 dni za 14 dni na katere sem planiral pa se povspe cez 2000eu samo za agencijo.

3-opstaja se povabilno garantno pismo za katerega si moras mal prej vse porihtat in pocakati na odobitve ki se zavlecejo na dva meseca.

Morass le imeti minimalno 1100eu gotovine in zagotovilo osebe ki te vabi da lahko pokrije kakrsne koli stroske ki bi nastali v casu bivanja po Libiji

Plani se mi mal krizajo in bo treba tokrat malo drugace speljati.Poleg tega mi bo viza za Egipt potekla in bi moral vse ponovno izvesti. Podalsali pa bi mi samo za doatna dva tedna in spet dodatni stroski.

Zaenbkrat jo ne vidim druge kot po najkrajsi poti tranzit do Grcije V Italijo , francijo in let v Kanado.

Drugih povezav pa ni le iz Izraela. stroskovno se mi pa ne splaca in bom za tretino cene po najkrajsi poti v Italiji in naprej proti Kanadi..

Libijo in ostale drzave katere bom spustil pa nadoknaditi ko bom vijugal proti domu cez nekaj let in si skusal pridobiti povabilno garantno pismo.

Evo bol na hitro kako in kaj se javim jutri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hej...

Evo ponovno v Kairu..

Danes sem dobil odgovor za najine vizume za Libijo in sicer pocakati se en teden ali dva in to da vse skupaj ni 100%

V zadnjem letu so libici spremenili zakon in postavili posebna pravila ki pa stanejo nas popotnike.

Obstajajo tri alternative.

1- tranzitna viza ki jo zaprosis na Libhiskem veleposlanistvu in cakas v nedogled brez odgovora ki ti jo najvrjetneje zavrnejo.

2- turisticna viza za katero pa je treba se sesti globoko v zep.

Dogovoriti se moras z agencijo ki ti poslje vodica za katerega moras placati 100eu da pride na mejo, sledi nakup 5 viz za vsako 75eu ce imas sreco in se skom podas po libiji si delis stroske. nato dnevna tarifa vodica je 100eu in stroski vodica ko se vraca nazaj se dodatnoh 100eu. Stroski motorja pa so okrog 115 eu

Za sam tranzit je 2000km in min 4 dni v kateri se sam furas in nic ne dozivis kar pa nima smisla

no moj izracun je 1100 eu za 4 dni za 14 dni na katere sem planiral pa se povspe cez 2000eu samo za agencijo.

3-opstaja se povabilno garantno pismo za katerega si moras mal prej vse porihtat in pocakati na odobitve ki se zavlecejo na dva meseca.

Morass le imeti minimalno 1100eu gotovine in zagotovilo osebe ki te vabi da lahko pokrije kakrsne koli stroske ki bi nastali v casu bivanja po Libiji

Plani se mi mal krizajo in bo treba tokrat malo drugace speljati.Poleg tega mi bo viza za Egipt potekla in bi moral vse ponovno izvesti. Podalsali pa bi mi samo za doatna dva tedna in spet dodatni stroski.

Zaenbkrat jo ne vidim druge kot po najkrajsi poti tranzit do Grcije V Italijo , francijo in let v Kanado.

Drugih povezav pa ni le iz Izraela. stroskovno se mi pa ne splaca in bom za tretino cene po najkrajsi poti v Italiji in naprej proti Kanadi..

Libijo in ostale drzave katere bom spustil pa nadoknaditi ko bom vijugal proti domu cez nekaj let in si skusal pridobiti povabilno garantno pismo.

Evo bol na hitro kako in kaj se javim jutri.

No, to ni "v zadnjem letu"... že leta 2006 je bilo tako, pa še kako leto prej tudi... :o Pa po tvojem načrtu je še kar nekaj takih držav, ki jih nameravaš obiskat, a imajo zaguljene vstopne ovire... predlagam, da se dobro pozanimaš za pot skozi celotne kontinente... ker kot je sedaj začrtano se zna zgoditi, da prideš do polovice, pol pa se boš lahko kje samo še obrnil... Dobronameren nasvet...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bob7!

Ne zgubiti volje! Prišel bo čas, ko se bodo začele težave "same po sebi" reševati. - No, ne glih dobesedno, nekako tako pa zagotovo... To ti bodo povedale izkušnje!

V glavnem, ko boš enkrat doma, se boš lahko na te zadeve, samo sladko nasmehnil.

Boš vidu!!! :yes: :yea1:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

hej..

Evo že nazaj v eu in trenutno plujem iz grčije proti Italiji in jurti jo pičim do Francije kjer se bom zasidral za nekaj čaas dokler ne uredim prevoz motorja v Kanado.

Libiske vize nisem dobil, kljub vsem poznanstvu in dodatnih dokumentov ki naj bi pomagali ni šlo moral bi čakati v nedogled in še se neve a vse eno dobra izkušnaj... tranzit nazaj po najkrajši poti čez Jordanijo, Sirijo, Turčijo.. Lahko bi izbral Ladiski prevoz iz Izraela ki bi me stal 850$ a sem se raje zapeljaj še enkrat čez zimsko Turčijo in zasneženeo Grčijo...

Vem da je veliko držav ki imajo zaguljeno politiko vstopa vozil v določene sploh se ne da iti ali pa kot naprimer Kitajska ki te stane na dan 200$ in če jo želiš vsaj malo pogledati je treba globoko sešti v žep. Pravila se hitro spreminjajo in jutir že ni več isto kar je bilo včeraj, tako da nikoli neveš, kje se lahko sprosti ali kaj se se lahko zapre pot. To so najdragocenejše info ki jih vsi popotniki iščejo in se spopadajo znjimi če vsaj kolikortoliko držijo...

No pa še par fotk iz puščave Egipta.....

Lp....

bob7

post-13880-1237853771_thumb.jpg

post-13880-1237853804_thumb.jpg

post-13880-1237853930_thumb.jpg

post-13880-1237853975_thumb.jpg

post-13880-1237854001_thumb.jpg

post-13880-1237854054_thumb.jpg

post-13880-1237854155_thumb.jpg

post-13880-1237854227_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bob7, šenkam ti eno lahko kompakt stojalo, samosprožilec pa verjetno imaš. Da bomo vsi videli, kako na široko se režiš !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hej...

Krasne slike,

ki na srečo niso "pokvarjene", z meni motečim "lastništvom" 5x AROUND THE WORLD.si :whistle:

Jah no je treba mal razumeti da gre res 99% denarja iz mojega žepa in imam iskušnje ko ti nekdo objavlja tvoje slike... zato pač bo to tudi ostalo! :naughty:

Bob7, šenkam ti eno lahko kompakt stojalo, samosprožilec pa verjetno imaš. Da bomo vsi videli, kako na široko se režiš !

Hvala za ponudbo a že tako tovorim preveč opreme tako da se bom v prihodnje vse eno potrudil da bom kje na kakšni slike :P

Hvala :worship: za pohvale slik in vam pripenjam še par fotk za lepši konec tedna

bon week-end :beer2: in lep pozdrav z Nice..

lp. :yea1:

post-13880-1238183481_thumb.jpg

post-13880-1238183492_thumb.jpg

post-13880-1238183512_thumb.jpg

post-13880-1238183529_thumb.jpg

post-13880-1238183539_thumb.jpg

post-13880-1238183606_thumb.jpg

post-13880-1238183617_thumb.jpg

post-13880-1238183626_thumb.jpg

post-13880-1238183638_thumb.jpg

post-13880-1238183646_thumb.jpg

post-13880-1238183660_thumb.jpg

post-13880-1238183670_thumb.jpg

post-13880-1238183679_thumb.jpg

post-13880-1238183691_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni...

Najprej lep pozdrav iz Francije.

Trenutno se še nahajam v Eu in si še rihtam prevoz do Kanade med tem pa tudi delam in služim dinarčke za nadalno pot. :P

Na spletni strani pa zaostajam na veliko, ker sem bol našvoh z netom in kar zaposlen z delom, časa za počitek pa skoraj da ni....

Med tem bom še teden dni preživel v delavnici BMWja da nadoknadim zamujene prprave hehe

Drugač pa Sledilna naprava deluje kot mora le nekaj časa ni odajala signala ker se mi je antena izključila. <bo trba mal bol pogosto analizirat lohacijo :hmm::D

Do konec tedna pa dopolnjena stran in nadgradnja vsega obljubljenega...

lep pozdrav v slovenijo.. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Tole sem dobil od Igorja Brezovarja pred dnevi:

Spoštovani prijatelj,

sporočam, da sem uspešno zaključil pot iz ALASKE v USHUAIO, prevozil 50 000 km brez težav, in s tem zaključil svojo pot okoli sveta, ki je "po delih" trajala 3 leta, prevozil sem 123 držal in naredil 220.000km. use slike lahko pogledate na www.mototour.cz

:worship: :worship: :worship:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Boštjan je s srcem pri stvari. :worship:

Uživaj dokler lahko ! :beer1:

Tudi iz moje strani.... SRČNE ŽELJE...... Da mu uspe, kar si je zaželel..... Pa PREDVSEM ..... SREČO PRI NADALJEVANJU PODVIGA...... IN UŽIVANJU ŽIVLJENJA......

DRŽIM PESTI!!!!!!!!!!!!!!!! :yea2::yea2::yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!