Skoči na vsebino

Alarm - Remote alarm and remote start motorja


Robie

Priporočene objave

Na prejšnjem motorju sem imel namontiran alarm giordon m686 in sm bil zelo nezadovoljen z njim. Sicer se mi zdi da je bilo z mojim nekaj narobe, vendar ko sem ga reklamiral so rekli da dela OK.(so ga poslali nazaj brez da bi ga odprli!) Problem sem imel z trajanjem baterije v dalinčku, če je bil alarm vsak dan (po 8ur) vklopljen mi ni zdržala niti en teden. Po izteku garancije se mi je pa še odtrgala žička iz senzorja, tako da sem jo parkrat še zalotal nazaj, potem pa čisto obupal na tem. Saj pravim najverjetnenje je bilo nekaj z mojim narobe saj je imel kolega istega vendar mu je delal brez težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rookie

Ne kupuj si motorja ob katerem boš slabo spal ali se boš ob najmanjšem šumu zbudil. Alarm je odlična rešitev samo še vedno boš slabo spal. Govorim iz lastnih izkušenj. Najbolje če kupiš rabljen motor ( tam do 2000E), ki ni vpadljiv. Tudi če bo zjutraj pred blokom prevrnjen na boku, ne boš doživel srčnega infarkta. Ne bi rad straši, vendar če ga boš puščal v spalnih soseskah v Ljubljani bo na tvoj motor (na primer Kawasaki Ninja) toliko napadov da boš misli samo na to.

Nekje na forumu sem dal slike Abusove ketne X City chain (malo poišči); mislim da so vsi ljubljanski kleščarji sprobali to ključavnico!

Sam uporabljam alarm Xena. Že prvi dan ko sem ga uporabil na Azurni obali se je trikrat obrestoval; hoteli so ukrasti dve čeladi.

Brez panike, sigurno boš našel pravo rešitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabis domislijo in poceni alarm na treslaje spremenis,da deluje samo na nagib. Elektronika dela cudeze.

Ali lahko napišeš kaj več tem?

Imam namreč disk alarm, ki deluje na tresljaje, ampak je absolutno preobčutljiv! Sprožijo ga že vibracije od kakšnih avtomobilov, ki se peljejo mimo po cesti. Z veseljem bi ga predelal, da deluje na spremembo nagiba.

Domišlija sama pa mi na žalost ne pomaga kaj dosti, ker nisem elektronik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rookie

Ne kupuj si motorja ob katerem boš slabo spal ali se boš ob najmanjšem šumu zbudil. Alarm je odlična rešitev samo še vedno boš slabo spal. Govorim iz lastnih izkušenj. Najbolje če kupiš rabljen motor ( tam do 2000E), ki ni vpadljiv. Tudi če bo zjutraj pred blokom prevrnjen na boku, ne boš doživel srčnega infarkta. Ne bi rad straši, vendar če ga boš puščal v spalnih soseskah v Ljubljani bo na tvoj motor (na primer Kawasaki Ninja) toliko napadov da boš misli samo na to.

Nekje na forumu sem dal slike Abusove ketne X City chain (malo poišči); mislim da so vsi ljubljanski kleščarji sprobali to ključavnico!

Sam uporabljam alarm Xena. Že prvi dan ko sem ga uporabil na Azurni obali se je trikrat obrestoval; hoteli so ukrasti dve čeladi.

Brez panike, sigurno boš našel pravo rešitev.

Sem našel slike ja. Vprašanje samo kakšni profiji so se je lotevali, ker če imaš tanajvečje cvikarce gre pomoje tudi taka ketna, ampak pustimo to. Motor ne bo nič posebnega, razširjen, rabljen, žal do 2k ne bo šlo, ker ni nič pametnega, ampak mi gre že sedaj na jok, če pomislim, da ga sredi sezone zgubiš. Imam v planu poskrbet za varnost, upajmo na najboljše. Pa tudi ne vem kaj je boljše, ga puščat zunaj vsem na očeh z alarmom in puško na okenski polici ali v garaži, kjer je manj viden, a imajo lopovi več intime. :) To, če se motor prevrne ali kaj podobnega mi je vseeno, samo da ne dobi nog.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...v E.Lecler sem gledal alarem za 18€... deluje na isti princip ko tista ključavnica na disku... na spremembo položaja oz. na tresljaje. Pa še daljinca ima...

...jest jo bom kupil. Bolje kot nič....

...medtem ko ti demontirajo ali disk ključavnico, ali ketno, se sigurno vmes oglasi še ta alarem... kak procent manj možnosti, da ti ga odpeljejo je sigurno....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...v E.Lecler sem gledal alarem za 18€... deluje na isti princip ko tista ključavnica na disku... na spremembo položaja oz. na tresljaje. Pa še daljinca ima...

...jest jo bom kupil. Bolje kot nič....

...medtem ko ti demontirajo ali disk ključavnico, ali ketno, se sigurno vmes oglasi še ta alarem... kak procent manj možnosti, da ti ga odpeljejo je sigurno....

Na katerem oddelku majo to.bi šel pogledat, sam letat pa iskat se mi ne da.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo poglejte, če je motor še v garaži, predno kaj kupujete.

Hec.. amapk žal lahko resničen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...v E.Lecler sem gledal alarem za 18€... deluje na isti princip ko tista ključavnica na disku... na spremembo položaja oz. na tresljaje. Pa še daljinca ima...

...jest jo bom kupil. Bolje kot nič....

...medtem ko ti demontirajo ali disk ključavnico, ali ketno, se sigurno vmes oglasi še ta alarem... kak procent manj možnosti, da ti ga odpeljejo je sigurno....

Ali si nabavil ta alarm? Zanima me kako si zadovoljen z njim ?

LP

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem nabavil xena disk ključavnico.

Glasna je kot hudič, upam da bo to dovolj...če pridejo profiči pa itak nič ne pomaga.

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali si nabavil ta alarm? Zanima me kako si zadovoljen z njim ?

LP

Blond

...nisem še... ga pa nabavim ob prvem obisku E.Leclera.... ( sem namreč 3 km stran doma... pa mimo se vozim... hahahahah )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar zmontiral alarm iz leklerka...

Mala zadeva za malo denarja, tako tudi deluje, sicer kar zanesljiv, deluje na bolj grobe treslaje.. Mogoce bi to resil ce bi ga montiral na plastiko z vec vibracij.. Omogoca 4 funkcije, zaklep, resetiranje alarma, odklep in funkcijo iskanja.. Je enosmerni !

Zal pa sem kupil zadnjega v njihovi ponudbi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem nabavil xena disk ključavnico.

Glasna je kot hudič, upam da bo to dovolj...če pridejo profiči pa itak nič ne pomaga.

G

Kje si kupil, pri nas?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem nabavil xena disk ključavnico.

Glasna je kot hudič, upam da bo to dovolj...če pridejo profiči pa itak nič ne pomaga.

G

Problem z mojo xeno je to, da je ful preobčutljiva (sprožijo jo že vibracije kakega kamiona v bližini). Če kdo ve, če se da to občutljivost štelat ali pa senzor prepričat, da dela raje na spremembo nagiba, se priporočam za nasvet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem z mojo xeno je to, da je ful preobčutljiva (sprožijo jo že vibracije kakega kamiona v bližini). Če kdo ve, če se da to občutljivost štelat ali pa senzor prepričat, da dela raje na spremembo nagiba, se priporočam za nasvet.

Še je nisem uporabljal...

Kolikor sem sprobal doma, je bilo ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem z mojo xeno je to, da je ful preobčutljiva (sprožijo jo že vibracije kakega kamiona v bližini). Če kdo ve, če se da to občutljivost štelat ali pa senzor prepričat, da dela raje na spremembo nagiba, se priporočam za nasvet.

za xeno ne vem,kak drug pocen alarm pa odpres in zamenjas senzor treslajev z zivosrebrnim senzorjem ali pa kroglicnem. vse dobis v conradu al pa ic elektronki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..jebenti, Joni... grem dons v Leclera, pa nema više alarma... hahahha

...pa tako reklamo sem delal, pa brez ostal... hahahahha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, kaj se bolj priporoča...

Imam ključavnico za prvi disk...., katera je brez alarma. Xena se prodaja v Tc motoshop kot disk klučavnivca ali kot veriga..

Sedaj pa je tu debata tudi okoli alarma.

Cene alarma niti niso pretirane...(Giordon)...

Kaj je smiselno imeti?

Kako je potem z zdržljivostjo akumolatorja v povezavi z alarmom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Meni se zdi Cyclone 866f http://www.kiramek.com/english/products/cyclone/ najboljša varianta. Samo pri nas ga nikjer ne najdem. A slučajno kdo ve, če se ga da kje blizu nas kupit. Dodal bi še kaj podobnega http://www.simatik.si/678-gps/gsm-sledilna-naprava-gps-2.html zraven in pa za v garažo eno dobro verigo. Recimo http://www.almax-security-chains.co.uk/77zrsg257567/All-Products/Almax-Immobiliser-Series-III-+-Squire-SS65CS-Stronghold-Lock/p-73-123/ , ki je pa spet ne morem kupit pri nas. Ali pač?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!