Skoči na vsebino

Pokaži svojo čelado


paris2

Priporočene objave

zvocnike in mikrofon od interkoma ven, vizir in notranji toniran vizir ki sta neposkodovana kolegici za v rezervo (ima enako celado), ostalo pa direkt v smeti. Skoljka poknjena na vec mestih, na dveh mestih se obcuti vdolbine v stiroporu - vse hin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zvocnike in mikrofon od interkoma ven, vizir in notranji toniran vizir ki sta neposkodovana kolegici za v rezervo (ima enako celado), ostalo pa direkt v smeti. Skoljka poknjena na vec mestih, na dveh mestih se obcuti vdolbine v stiroporu - vse hin.

Ps tvoja glava in ti, OK?

lp A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pa še moja nova  :kva1:  X-Lite 802R ULTRA CARBON  :kva2:

Hvala kompi za ugodno rešeno reklamacijo in novo čelado! :OK:

post-21872-0-05131500-1387561582_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še moja nova  :kva1:  X-Lite 802R ULTRA CARBON  :kva2:

Hvala kompi za ugodno rešeno reklamacijo in novo čelado! :OK:

Ja , ful je lepa .  Kaj pa cena ? Glasnost ? Kako tesni ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja , ful je lepa .  Kaj pa cena ? Glasnost ? Kako tesni ?

Prav to še nisem vozil (upam da mi rata v petek in soboto) sem pa letošnjo sezono vozil 802R Melanndri repliko,ki je razen grafike in nekaj malega težja cca 150 gr.,in bil z njo izredno zadovoljen,vozil sem jo na pisti in cesti tko,da zaenkrat ne menjam za drugo,ker je zame res top model. :OK:

sem pa pred x-lite vozil HJC RPH 10 in ARAI RX7 GP pa mi je 802R najboljša :004  Cena pa 629€,me je pa prav tesnenje odvrnilo od ARAI ker sem imel skozi v čeladi prepih in ko so temperature nižje sem imel solzne oči in posledično slabšo vidljivost  :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... X LITE 802 mi je sicer zelo všeč  ...  :OK:

 

... za vožnjo pri nižjih temperaturah (cca 0 - 6 stopinj) je pa zaradi prepiha čist mim ....  tako kot ti praviš za ARAI-ko ... felšasto tesnenje in posledično solzne oči ...   :BUA: 

 

 

 

.

ps.

... po vsaki vožnji daljši od treh ur na takih temperaturah, sem tri dni čist out ... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... X LITE 802 mi je sicer zelo všeč  ...  :OK:

 

... za vožnjo pri nižjih temperaturah (cca 0 - 6 stopinj) je pa zaradi prepiha čist mim ....  tako kot ti praviš za ARAI-ko ... felšasto tesnenje in posledično solzne oči ...   :BUA:

 

 

 

.

ps.

... po vsaki vožnji daljši od treh ur na takih temperaturah, sem tri dni čist out ... :(

Ja itak , to so dirkalne čelade in niso namenjene za potovanja in hladnejše vreme ... Ni vsaka čelada za vse

Prav to še nisem vozil (upam da mi rata v petek in soboto) sem pa letošnjo sezono vozil 802R Melanndri repliko,ki je razen grafike in nekaj malega težja cca 150 gr.,in bil z njo izredno zadovoljen,vozil sem jo na pisti in cesti tko,da zaenkrat ne menjam za drugo,ker je zame res top model. :OK:

sem pa pred x-lite vozil HJC RPH 10 in ARAI RX7 GP pa mi je 802R najboljša :004  Cena pa 629€,me je pa prav tesnenje odvrnilo od ARAI ker sem imel skozi v čeladi prepih in ko so temperature nižje sem imel solzne oči in posledično slabšo vidljivost  :ninja:

Za take trenutke je dobr imet prozorna očala pod čelado , da zavaruješ prepih v očeh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja itak , to so dirkalne čelade in niso namenjene za potovanja in hladnejše vreme ... Ni vsaka čelada za vse

Za take trenutke je dobr imet prozorna očala pod čelado , da zavaruješ prepih v očeh

Mislim , da je za daljše vožnje in hladnejše vreme potrebno zamenjat čelado ... npr. Shubert S2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja itak , to so dirkalne čelade in niso namenjene za potovanja in hladnejše vreme ... Ni vsaka čelada za vse

 

 

... imaš prav ... in zavedam se tega ... da je to bolj zračna čelada in podobno ....

 

... samo vseeno, dejstvo, da je neka čelada "dirkalna" še ne pomeni, da ima zato lahko slabo tesnenje med tesnilno obrobo in vezirjem .... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... imaš prav ... in zavedam se tega ... da je to bolj zračna čelada in podobno ....

 

... samo vseeno, dejstvo, da je neka čelada "dirkalna" še ne pomeni, da ima zato lahko slabo tesnenje med tesnilno obrobo in vezirjem .... 

Ja , tako pač je , čelada za dirkanje mora biti lahka , mora biti glasnejša da se sliši vse motorje za sabo ... Tesnenje se pa da urediti z nastavitvijo preklopa vizirja , tudi z čiščenjem in  mazanjem tesnilne  gumice . Pihanje v čelado je pa v glavnem od spodaj , pri bradi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Evo moja nova čelada, takšna kot sem si jo želel. Strupena, ne potrebuješ luči  :D .

 

post-12625-0-18440700-1391361098_thumb.jpg

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tolk je nagravžna,, da mi je pravzaprav - všeč.

Taman k mojemu motorju bo pasala.  :lol1: 

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je isto k plasti dip? pač tekoča guma?

kolko plasti si pa nanesel

Ne poznam plasti dip.

Ta sprej se hitro posuši, že po 15 minutah lahko zopet nanašaš.

Nanesel sem približno 4 sloje. Pač ena doza za čelado. Za osnovo sem dal belo barvo, tako dobiš resnično fluo barvo.

Če daš sivo osnovo ne dobiš tako pikant barve. Osnova naj bo enotna barva, sicer se lahko vidijo odtenki skozi rdečo.

Barva je mat in ne bom dal preko zaščitnega glanc sloja, se bo lažje popravljala, če se bo kaj odluščilo ali kaj poškodovalo.

Dve RDEČI čeladi na vstromu potem je Scarabeo.

post-12625-0-54263400-1391458039_thumb.jpg

Scarabeo

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne poznam plasti dip.

Ta sprej se hitro posuši, že po 15 minutah lahko zopet nanašaš.

Nanesel sem približno 4 sloje. Pač ena doza za čelado. Za osnovo sem dal belo barvo, tako dobiš resnično fluo barvo.

Če daš sivo osnovo ne dobiš tako pikant barve. Osnova naj bo enotna barva, sicer se lahko vidijo odtenki skozi rdečo.

Barva je mat in ne bom dal preko zaščitnega glanc sloja, se bo lažje popravljala, če se bo kaj odluščilo ali kaj poškodovalo.

Dve RDEČI čeladi na vstromu potem je Scarabeo.

attachicon.gifP1280258.JPG

Scarabeo

Zdaj se te pa res ne bo dalo zgrešiti  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne poznam plasti dip.

Ta sprej se hitro posuši, že po 15 minutah lahko zopet nanašaš.

Nanesel sem približno 4 sloje. Pač ena doza za čelado. Za osnovo sem dal belo barvo, tako dobiš resnično fluo barvo.

Če daš sivo osnovo ne dobiš tako pikant barve. Osnova naj bo enotna barva, sicer se lahko vidijo odtenki skozi rdečo.

Barva je mat in ne bom dal preko zaščitnega glanc sloja, se bo lažje popravljala, če se bo kaj odluščilo ali kaj poškodovalo.

Dve RDEČI čeladi na vstromu potem je Scarabeo.

attachicon.gifP1280258.JPG

Scarabeo

 

Zdaj vaju bom pa lahko videl iz Google maps ko bosta po Savojskih furala!  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne poznam plasti dip.

Ta sprej se hitro posuši, že po 15 minutah lahko zopet nanašaš.

Nanesel sem približno 4 sloje. Pač ena doza za čelado. Za osnovo sem dal belo barvo, tako dobiš resnično fluo barvo.

Če daš sivo osnovo ne dobiš tako pikant barve. Osnova naj bo enotna barva, sicer se lahko vidijo odtenki skozi rdečo.

Barva je mat in ne bom dal preko zaščitnega glanc sloja, se bo lažje popravljala, če se bo kaj odluščilo ali kaj poškodovalo.

Dve RDEČI čeladi na vstromu potem je Scarabeo.

attachicon.gifP1280258.JPG

Scarabeo

Upam da si pobrusil prejšnjo barvo drugače je bilo vse delo zastonj 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ForU2 - na Google mapsu bodo naslednje leto rdeče črte  :lol1:.

 

ludiluka - obrusil

Če čelade ne bi bile že malo stare, jih kr ne bi šprical. Tako pa se nisem sekiral, če bo šlo kaj narobe.

Saj ni veliko dela, pa jo špricnem še enkrat, če bi se katastrofalno luščilo. 

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še moji 2 ta pobackani. Baje bom mogla letos delat na tem, da bodo na pisti lahko občudovali samo backa na zadnji strani čelade in motorja :D

 

post-20956-0-15446300-1391546762_thumb.jpg

post-20956-0-46310700-1391546835_thumb.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!