Skoči na vsebino

Vectrix Electric Maxi-Scooter


AndY1

Priporočene objave

Moj Vectrix na MotoSport salonu :naughty:

http://www.finance.si/galerije/1113/12/

:OK:

A boš Ti tudi tam? Imam namen jutri malo pogledat in dam za :kava: (če boš tam pošlji PM, tvojo tel. sem pozabil dat v spomin). Si se zadnje dni kaj vozil? Ti nižja temperatura kaj skrajša domet :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tam sem bil danes, na fotki je moj motor. Jutri po moje ne bom, ker sem kar utrujen. Sem šel pomagati Društvi za Elektrošna Vozila Slovenije gratis, da malo razsvetlim nacijo, vendar te zdela.

Poleg tega je potrebno biti ves čas na preži, ker je to le moj motor, folk pa bi hotel na njem sedeti itn., takih iger se pa jaz ne grem.

Se vozim, ja, le že ni deževno ali mokro po cesti. Za doseg pa ne bi vedel, ker ne grem do praznega. Ko sem se peljal nazaj Trojan takrat, je pri 3 črticah bilo še vse ok, tako da je doseg kar točen :evilgrin:

Popravljeno . Popravil AndY1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Dober review, hvala!

Samo par pripomb:

- jaz ga tudi ne bi kupil za 9k EUR, kot je v review-ju navedena cena. Ni šans. Za 6400 EUR pa sem ga, ker je to primerna cena. Pri tej ceni se pa celoten izračun na koncu review-ja malo spremeni.

Total cost 9260 € pour 3 ans 9260 € for 3 years 7617,29 € pour 3 ans 7617.29 € for 3 years

Če je cena v review-ju za Vectrix bila 8990 EUR - 6400 EUR, kot sem dal jaz, je to razlike -2600 EUR, torej je Vectrix v 3 letih cenejši za 1.000 EUR od Honde.

- na začetku omenjajo obrabo materiala na zadnjem sedežu? Nisem čisto dobro razumel. No, moj komentar je, da je to odvisno od uporabnika. Moj ima preko 2500km in je kot nov.

- Na koncu so se zmotili, da je baterijo potrebno menjati na 8 000km. Napaka. Baterija je garantirana za 80 000km. Pozabili so na eno 0 ;-)

Vseeno zelo dober review.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

@AndY1 ali kaj slediš kaj se dogaja s vectrix-om? po eni strani je tik pred :krneki: , po drugi pa sem našel tole zadevo Vectrix V3

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda sledim. Veliko proizvajalcev vozil je trenutno pred :krneki:

Se pa ne sekiram, ker če crknejo, bom pa imel rare-item :whistle: in mu bo cena samo rastla :evilgrin:

Vectrix V3 je bil razvit že nekaj časa nazaj in Piaggo licencira trokolesni pogon od Vectrix-a :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Včeraj, na poti iz Domžal do Logarske Doline na otvoritev polnilne točke pri Hotelu Plesnik. Tekst sem copy-paste-al iz drugega foruma, zato je tekst v angleščini.

1000m - near the top:

24052009115.jpg

9 bars left:

24052009116.jpg

1100m - the top:

24052009117.jpg

17% downhill:

24052009118.jpg

24052009119.jpg

A partial recharge on the way down. Not really necessary, but I like to keep my pack fully charged:

24052009121.jpg

One of two charging spots for up to 15 electric vehicles at once:

24052009123.jpg

In the back, there are electric cars:

24052009124.jpg

Another angle:

24052009125.jpg

Maps of the trip:

map1.jpg

map2.jpg

A gallery of the event: http://solarmobility.futuretech.si/Logarska09GAL_SLO.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda da nisi javil da boš tam. Sem gledal prispevek po TV. sedaj pa lahko gremo skupaj ko imaš "bencinsko" na koncu poti :naughty: .

A se pripravlja še kaj podobnega? Bi si enkrat rad ogledal te elektro avtomobile "domače" proizvodnje.

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tolk pa po moje moja baterija nima kapacitete. Tisto je pa kar daljša razdalja + 1300m nadmorske.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 6 mesecev pozneje...

Ne, ne Vectrix ni in ne bo umrl. Šel je v stečaj in ga je kupil proizvajalec baterij GoldPeak, ki mu je tudi že prej dobavljal battery pack za Vectrix.

Še več, Vectrix znova zaposluje:

http://jobview.monster.com/Senior-Electrical-Engineer-Job-New-Bedford-MA-US-85854152.aspx

Za april pa napovedujejo novo LiFePo4 baterijo, ki bo za pol lažja od obstoječe NiMH in cca. 50% več kapacitete kot obstoječa. Končna hitrost naj bi se povečala na 125km/h in doseg na 120km.

Vse to bo možno na tudi obstoječih Vectrix-ih z zamenjavo baterije in nadgradnjo software-a.

P.S.: O kakšni številki katere revije govoriš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre za šetvilko 31. Izide jutri.

http://www.motosi.org/images/edicije/pdf/vsebina_31.pdf

Sem pa izvedel da jutri "odprejo" polnilno postajo v CE (pri hotelu Štorman), tako da boš lahko prišel na :kava: .

Ja, prej nisi navedel, za katero revijo gre, zato sem spraševal. Hvala za informacijo. Si jo bom prebral. Niso pa uporabili mojega. Moj je parkiran v garaži in čaka toplejše dneve :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!