Skoči na vsebino

Potapljanje


Guest pmali

Priporočene objave

...

Glede začetniških ali pa napak iz malomarnosti. . . nevem. zdi se mi da je precej podobno kot pri motorjih. so eni in so drugi. razlika je, da si v vodi bol samostojen. manj je možnosti, da te bo nekdo zaj..... Na cesti ti ni treba narest napake, pa si mrtev. Pri potapljanju se mi zdi da se to zgodi zelo redko. Ribarjenje z dinamitom pa to. . . .

Hola mojster,

mogoče je največja razlika v tem, da se da napako na cesti - tudi tujo - včasih še popraviti, pod vodo zelo redko, ponavadi niti najboljši ne preživijo (če se spomnim prijatelja Toma Vrhovca, slovenske legende potapljanja :( )

ampak saj ni treba bit samo črnogledi, potapljanje je čudovita reč, podvodni svet neizmerno lep :worship: zato je potapljanje pri meni uvrščeno takoj za motoriranjem :yes: žal piste zadnja leta požrejo čist preveč gum, pa zmanjkuje €€€ za kak lep izletek v tropske dežele; nekoč bratsko nam Hrvaško morje sem dokončno zapustil kmalu po zadnji vojni, po dveh neuspelih poskusih dinamitiranja (enkrat pred Korčulo, drugič v posebej zaščiteni coni narodnega parka na Kornatih :headbang: ; obakrat seveda ponoči) tako da se je števec potopov ustavil nekje okoli 1300 (bi moral pogledat v zadnji karnet), kategorija pa pri P4... delam na tem da bo naslednja sezona spet malce bolj morska :D

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster,

mogoče je največja razlika v tem, da se da napako na cesti - tudi tujo - včasih še popraviti, pod vodo zelo redko, ponavadi niti najboljši ne preživijo (če se spomnim prijatelja Toma Vrhovca, slovenske legende potapljanja :( )

ampak saj ni treba bit samo črnogledi, potapljanje je čudovita reč, podvodni svet neizmerno lep :worship: zato je potapljanje pri meni uvrščeno takoj za motoriranjem :yes: žal piste zadnja leta požrejo čist preveč gum, pa zmanjkuje €€€ za kak lep izletek v tropske dežele; nekoč bratsko nam Hrvaško morje sem dokončno zapustil kmalu po zadnji vojni, po dveh neuspelih poskusih dinamitiranja (enkrat pred Korčulo, drugič v posebej zaščiteni coni narodnega parka na Kornatih :headbang: ; obakrat seveda ponoči) tako da se je števec potopov ustavil nekje okoli 1300 (bi moral pogledat v zadnji karnet), kategorija pa pri P4... delam na tem da bo naslednja sezona spet malce bolj morska :D

Vrhovec ja. skor 10 let je že, ne? tempus fugit. in nikoli se ni čist razjasnilo, zakaj je ostal u jami. . . . in čle si mel pr 1300 potoipih dvga poskusa umora, se mi zdi hehe de je na cestah to bl pogosto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. in nikoli se ni čist razjasnilo, zakaj je ostal u jami. . . . .

A zakaj... ker je kršil SVETO pravilo: nikol se ne potaplat sam. Vse ostalo je , kot pravijo, hudič na kup sral. :closedeyes: Škoda ga je blo, res.

Osebno samo apnejo, flaša je za pussy-je :evilgrin: Ampak bo treba obleko zamenjat, stara že MOČNOOO smrdi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A zakaj... ker je kršil SVETO pravilo: nikol se ne potaplat sam. Vse ostalo je , kot pravijo, hudič na kup sral. :closedeyes: Škoda ga je blo, res.

Osebno samo apnejo, flaša je za pussy-je :evilgrin: Ampak bo treba obleko zamenjat, stara že MOČNOOO smrdi :D

a si prevečkrat centralno vklopu :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a si prevečkrat centralno vklopu :evilgrin:

:grrr Po algah smrdi :lol1: Ne, sej je že stara, pa se je velikrat kopala.

BTW: tolk špona, da centralna sploh ne more zalaufat :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobri ste fantje za 27 metrov. Jaz sem 150 dni v morju pa nisem niti približno tako dober. Rekord imam 12 metrov, res pa da je bilo še takrat ko je prišel policijski gumon zraven in mi je puška padla na dno. Potem pa ni kej, sem mogu it iskat. Posledice, ene pou ure nisem pač mogu ne govorit niti slišal nisem nič, to je zato ker ne znam izenačevat pritiska pravilno na globinah, če je manjša globina še gre.

BRAVO, KAPO DOL

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobri ste fantje za 27 metrov. Jaz sem 150 dni v morju pa nisem niti približno tako dober. Rekord imam 12 metrov, res pa da je bilo še takrat ko je prišel policijski gumon zraven in mi je puška padla na dno. Potem pa ni kej, sem mogu it iskat. Posledice, ene pou ure nisem pač mogu ne govorit niti slišal nisem nič, to je zato ker ne znam izenačevat pritiska pravilno na globinah, če je manjša globina še gre.

BRAVO, KAPO DOL

Morš začet izenačvat takoj ko glavo pomočiš v vodo. Jast samo zvečim pa ni problema!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sm ful problemov, ker mam nekak skrivlen nosni pretin, in zato skos zabasane sinuse, vsaj delno....ampak ene parkrat pod vodo skoz nos potegnes vodo notr, pol se pa useknes ko utrgan, pa morm rect da to nardim zdj zmerej. drgac sm se pa letos prvic potaplou, na dih seve. smo mel na faxu za izpit 7m. prsu sm pa do 20. za prvic je dobr :D drugo leto gremo na 30 :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oči me jebejo. potaplanje pa stvar poslabša. škoda.

Glede začetniških ali pa napak iz malomarnosti. . . nevem. zdi se mi da je precej podobno kot pri motorjih. so eni in so drugi. razlika je, da si v vodi bol samostojen. manj je možnosti, da te bo nekdo zaj..... Na cesti ti ni treba narest napake, pa si mrtev. Pri potapljanju se mi zdi da se to zgodi zelo redko. Ribarjenje z dinamitom pa to. . . .

Res ne vem zakaj bi ti potapljanje stvar poslabšalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Edina stvar ki jo potapljanje poslabša, je stanje zob. V časih ko sem se potapljal, sem po dvakrat med počitnicami letel domov z motorjem k zobarju. No, pozneje so se problemi nehali, ker sem tiste šestice izgubil, potapljati sem se pa nehal.

Potapljati sem se pa nehal po prvem potopu, ki sem ga izvedel v popolni opremi (kompleten neopren, 13 kil kvihta, flaše, kompenzacijski jopič, plavute maska, kapa). Ko sem vse to dal nase, sem zasovražil življenje, morje in potapljanje.

Na žalost se včasih počutim podobno, ko dam nase vso motoristično opremo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Edina stvar ki jo potapljanje poslabša, je stanje zob. V časih ko sem se potapljal, sem po dvakrat med počitnicami letel domov z motorjem k zobarju. No, pozneje so se problemi nehali, ker sem tiste šestice izgubil, potapljati sem se pa nehal.

Potapljati sem se pa nehal po prvem potopu, ki sem ga izvedel v popolni opremi (kompleten neopren, 13 kil kvihta, flaše, kompenzacijski jopič, plavute maska, kapa). Ko sem vse to dal nase, sem zasovražil življenje, morje in potapljanje.

Na žalost se včasih počutim podobno, ko dam nase vso motoristično opremo.

Za zobe ti je motor lih tolk "koristil" kot potaplanje!

Jest mam probleme z zobmi pa v glavnem od prepiha v avtu ( od kar ne kadim nimam več problemov), zanimivo, da na motorju nimam teh problemov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa dostikrat sinusi pa ušesa jeb.. pri potaplanju. Zobe pa odkar se vozim z odprto čelado in letos ne bo več tako, pa še če padem mi lahko zelo olupi faco. Je pa zobarju vedno dobro povedati, da se potaplaš, da se potem malo bolj potrudi z plombami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa dostikrat sinusi pa ušesa jeb.. pri potaplanju. Zobe pa odkar se vozim z odprto čelado in letos ne bo več tako, pa še če padem mi lahko zelo olupi faco. Je pa zobarju vedno dobro povedati, da se potaplaš, da se potem malo bolj potrudi z plombami.
Zobar se tok potrudi,kolkr mu flik vržeš na mizo,drgač bo pa treba kakšn motor drug kupi :kva1: :P t,da boš mel uno t zaprto čelado.ha ha ha,a ne prjatu?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ni skrivnost, mi lahko kdo po kmečko razloži, v čem je fora s plombami pri potapljanju ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@BMW; Zobje so na udaru zaradi pritiska. Svoje prispeva še mrzla voda (tudi zrak iz jeklenke je hladen) in veter, ki ga na morju ni malo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ni skrivnost, mi lahko kdo po kmečko razloži, v čem je fora s plombami pri potapljanju ?

BMW stvar je v temu da pri potapljanju dihaš zrak pod povišanim pritiskom,za primer pri 30m globine

mora imeti zrak 4 atm pritiska,da lahko vdihneš.Na kratko vsakih 10m eno atm po starem več,in pri večjih globinah ti lahko zrak vdre pod plombo,kar posledično pri dviganju ko se zaradi zmanjšanja pritiska okolice zrak širi povzroči zelo hude bolečine v zobu,to pa zato ker se plombe narejene tako,da so spodaj širše in ko zrak ekspandira jo potisne gor in zapre izhod zraku.Zgodilo se je že,da je zob enostavno razneslo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kot je že omenil Suzuki, potapljanje je zakon, smo uskladit čas za motor in tauhe je težko. Jebiga, če je pa oboje bolj letni šport. Pa še Hrvatje so zajebal s taksami za samostojno potapljanje, prej smo bili kar velikokrat v Malinski.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja največja napaka ki sem jo naredil je, da sem prve potope opravil v rdečem morju. Od takrat mi jadran deluje kot črno bela televizija. Si pa vsako leto ponudim vsaj kakšen potop da ohranim naučeno. Pa lažem si vsako leto da se bom več potapljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne smeš biti preveč zahteven pa gre. Očutek lebdenja je vseeno super. Pa še noben te ne more morit pod vodo, glugluglu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne smeš biti preveč zahteven pa gre. Očutek lebdenja je vseeno super. Pa še noben te ne more morit pod vodo, glugluglu....

Lahko lahko. Če imaš fotko s seboj te vsak vleče za plavutko slikaj me slikaj me. Odločil sem se da naslednjih nekaj tauhov sigurno ne nesem hudiča s seboj. Razen če se mi zgodi kakšen loch ness. Nikoli se ne ve :alien1: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko lahko. Če imaš fotko s seboj te vsak vleče za plavutko slikaj me slikaj me. Odločil sem se da naslednjih nekaj tauhov sigurno ne nesem hudiča s seboj. Razen če se mi zgodi kakšen loch ness. Nikoli se ne ve :alien1: .

Če zveš za kakšen loch ness, da ne boš egoist in nas boš vzel sabo, makar brez fotoaparata. :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!