Skoči na vsebino

Potapljanje


Guest pmali

Priporočene objave

Kot vidim, nas je kar nekaj, na Pagu imam kolega, ki ima potapljaški center, se pravi, gremo na motor, špura do Paga, naredimo tauh pa nazaj. :OK:

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot vidim, nas je kar nekaj, na Pagu imam kolega, ki ima potapljaški center, se pravi, gremo na motor, špura do Paga, naredimo tauh pa nazaj. :OK:

a recemo enkrat julija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo se sliši, :worship: a si mogoče ti imel trgovino z potaplaško opremo v Atlantisu.

Ne, bi blo pa fino ja.

samo da je nazaj naslednji dan. Da ne bo preveč.

Se strinjam, samo julija je pa magistralka polna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hura, od danes dalje sem PADI Open Water Diver, OWD :) zaenkrat, kmalu pa bo se advanced izpit :)

LP vsem

Kot vidim, nas je kar nekaj, na Pagu imam kolega, ki ima potapljaški center, se pravi, gremo na motor, špura do Paga, naredimo tauh pa nazaj. :OK:

zelo interesantno, zelo zelo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja največja napaka ki sem jo naredil je, da sem prve potope opravil v rdečem morju. Od takrat mi jadran deluje kot črno bela televizija. Si pa vsako leto ponudim vsaj kakšen potop da ohranim naučeno. Pa lažem si vsako leto da se bom več potapljal.

Hola mojster,

to si pa res naredil najhujšo možno napako :P tudi mene ne vleče več v Jadran, razen na tistih nekaj punktov ki so mi res všeč, a sem drugje našel še lepše - Iles d'Hyeres, Francija :worship: enako morje in ribe kot v Jadranu, le da je tam res kaj videt - sploh ni primerjave, saj Francozi veliko bolj skrbijo za svoje morsko bogastvo kot bratje Hrvatje!! pa še cenejši je vse, potopi, apartmaji... če te zanima kaj več -> PM, da ne morim tlele bv

Popravljeno . Popravil suzuki
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster,

to si pa res naredil najhujšo možno napako :P tudi mene ne vleče več v Jadran, razen na tistih nekaj punktov ki so mi res všeč, a sem drugje našel še lepše - Iles d'Hyeres, Francija :worship: enako morje in ribe kot v Jadranu, le da je tam res kaj videt - sploh ni primerjave, saj Francozi veliko bolj skrbijo za svoje morsko bogastvo kot bratje Hrvatje!! pa še cenejši je vse, potopi, apartmaji... če te zanima kaj več -> PM, da ne morim tlele bv

Zakaj, da ne moriš? Saj to je tema namenjena potapljanju. Tudi jaz sem že bral reportaže o potopih v Franciji, ki so cenejši kot na Hrvaškem, žal še nisem sprobal. Hrvaška ima glede potapljanja samo to prednost, da je pač blizu.

Napiši kakšne svoje izkušnje s Francijo.

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Hola mojster,

to si pa res naredil najhujšo možno napako :P tudi mene ne vleče več v Jadran, razen na tistih nekaj punktov ki so mi res všeč, a sem drugje našel še lepše - Iles d'Hyeres, Francija :worship: enako morje in ribe kot v Jadranu, le da je tam res kaj videt - sploh ni primerjave, saj Francozi veliko bolj skrbijo za svoje morsko bogastvo kot bratje Hrvatje!! pa še cenejši je vse, potopi, apartmaji... če te zanima kaj več -> PM, da ne morim tlele bv

Helo suzuki, ampak skor vsem vrjamem ja kar se tiče Jadrana..Ko sem bila v egiptu sem se zaljubila v morje...Zdej grem spet dol narediti se AOWD, potem pa bom pomoje kr stalna stranka dol...Čeprov hvalijo tudi Canun, Tajsko, Avstralijo itd...Treba vse pregledat :) ja nič suzuki se slismo pa te pridem mal izprašat :D hehe

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Mene pa zanima ena stvar: Čez 14 dni grem na dopust v egipt in bi se šel rad potapljat pa me zanima če se da to izvest brez potapljaške licence. Če ma gdo izkušnje, se vnaprej zahvaljujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima ena stvar: Čez 14 dni grem na dopust v egipt in bi se šel rad potapljat pa me zanima če se da to izvest brez potapljaške licence. Če ma gdo izkušnje, se vnaprej zahvaljujem.

Moj predlog je vplačaj si tečaj tam po možnosi kakšen padi. Spustili te bodo tudi brez, za 'bakšiš' ampak vedi da si v državi tretjega sveta, in sta kolikor vem samo dve kisikovi komori v egiptu. V enem potopu se boš težko spopadal z regulatorji kompenzatorji in še imel kaj od lepote rib in koralov. če greš pa večkrat je pa isti pes če spotoma narediš še tečaj.

Lahko pa greš snorklat , in boš imel nekaj od tega. Vse, kar je res barvitega in lepega se nahaja do cca 5 metrov, tako da ne boš prav veliko zamudil če ne greš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snorklat bom tud sigurno šel, ampak rad bi se šel prav potaplat da si pod vodo dlje časa, da maš cajt si vse ogledat in poslikat, ne pa da vsakih 15 sekund plavam gor pa dol po zrak. Upam da bom najdu kej primernega in da bo vse ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snorklat bom tud sigurno šel, ampak rad bi se šel prav potaplat da si pod vodo dlje časa, da maš cajt si vse ogledat in poslikat, ne pa da vsakih 15 sekund plavam gor pa dol po zrak. Upam da bom najdu kej primernega in da bo vse ok.

Ok malo me skrbi...

Da si olajšam vest ti lahko posodim knigo potapljač 1, ki sem jo dobil ob tečaju za cmas. Lahkotno branje, za na avion, in življensko pomembene info v materinem jeziku. Za primer, da mustafa kaj pozabi. Ker del egipta greš gledat? Mogoče ti bo kdo od dajverjev tukaj dal kak naslov.

Pa da te nebi slučajno našel v kakšni črno/sivi na potapljaških forumih.

PM, če rabiš, Igor Urh je avtor če boš iskal kje drugje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj, da ne moriš? Saj to je tema namenjena potapljanju. Tudi jaz sem že bral reportaže o potopih v Franciji, ki so cenejši kot na Hrvaškem, žal še nisem sprobal. Hrvaška ima glede potapljanja samo to prednost, da je pač blizu.

Napiši kakšne svoje izkušnje s Francijo.

Hola mojster,

upam da nisi bral mojih člankov v Potapljaču, ker jih zdele prilagam tule spodaj :D Francija oz Iles d'Hyeres so res po kmjih malce dalj kot npr Vis, Lastovo ali Mljet, a ker je avtocesta od nas pa vse do Hyeresa, z lahkoto prideš tja prej kot na omenjene otoke :naughty: da o cenah, prijaznosti, hrani in pijači, sploh pa o življenju pod vodo ni nikakršne primerjave :evilgrin:

za vse ljubitelje dobrega potapljanja: nekaj mojih vtisov v priloženih PDFjih :D

Francija1_Uvod.pdf

Francija2_Cassis.pdf

Francija3_Illes.pdf

Potopi1_LaGabiniere.pdf

Potopi2_Donator.pdf

Potopi3_LeGrec.pdf

Potopi4_Male_ladje.pdf

Potopi5_Mustang.pdf

Potopi6_Rubis.pdf

Potopi7_LeTogo.pdf

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster,

upam da nisi bral mojih člankov v Potapljaču, ker jih zdele prilagam tule spodaj :D Francija oz Iles d'Hyeres so res po kmjih malce dalj kot npr Vis, Lastovo ali Mljet, a ker je avtocesta od nas pa vse do Hyeresa, z lahkoto prideš tja prej kot na omenjene otoke :naughty: da o cenah, prijaznosti, hrani in pijači, sploh pa o življenju pod vodo ni nikakršne primerjave :evilgrin:

za vse ljubitelje dobrega potapljanja: nekaj mojih vtisov v priloženih PDFjih :D

no imel sem kar nekaj žaltavih za povedat na tvoj račun, potem sem pa ugotovil da sem ti samo fouš. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster,

upam da nisi bral mojih člankov v Potapljaču, ker jih zdele prilagam tule spodaj :D Francija oz Iles d'Hyeres so res po kmjih malce dalj kot npr Vis, Lastovo ali Mljet, a ker je avtocesta od nas pa vse do Hyeresa, z lahkoto prideš tja prej kot na omenjene otoke :naughty: da o cenah, prijaznosti, hrani in pijači, sploh pa o življenju pod vodo ni nikakršne primerjave :evilgrin:

za vse ljubitelje dobrega potapljanja: nekaj mojih vtisov v priloženih PDFjih :D

To kar si napisal v prvem članku sem že slišal, mislim glede cen, prijaznosti in podvodnega življa, mogoče sem pa bral ravno tvoj članek. To, da so Hrvati zjebali potapljanje na Jadranu se popolnoma strinjam, sploh pa z novo takso, ki mislim da je bila oz. je še cca. kn 3000. To je takrat pač zrihtal Valerij, ker si je s tem delal promet v svojih centrih. To, da so zjebal podvodni svet je pa tudi jasno, čeprav krivijo vse druge. Da pa ne popljuvam vse po vrsti, kljub vsemu, kjerkoli sem se potapljal so bili fantje in punce normalno,iz potapljaških centrov, korektni in prijazni in so tudi sami popizdevali nad zakoni in politiko hrvaškega turizma.

V glavnem Suzuki, hvala za tvoje članke :worship: , pejt u PM :devil: , zdaj si me čist zapalil :hmm: , čeprav letos na žalost ni šans, drugo leto pa kdo ve, čudna so pota gospodova.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

se strinjam z napisanim, a treba se je zavedat da Hrvatje niso zyebali potapljanja samo s taksami oz finančno pogoltnostjo, ampak tudi z dokaj množičnim ribolovom z dinamitom, bombami, granatami... kar jim je pač ostalo od zadnje vojne (in ostalo jim je veliko!!) s tem so skoraj izumrli velik del svojega morja, mimogrede pa uspeli pobit tudi nekaj turistov/potapljačev - tud jst sem 2x bežal iz deko postanka ko so začeli metati dinamit (oz nekaj kar v vodi eksplodira in te poskuša ubit kot ostale ribe), prvič na zunanji strani Trstenika (J stran Korčule), drugič v posebej zaščiteni coni znotraj narodnega parka Kornati :headbang: tretje šans jim ne nameravam dat...

sicer pa bv foušija in paljenje, opremo v avto in gasa v Francijo :D razlika bo očitna :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani sem naredil padi OWD, letos mislim naredit aowd, samo kur'c je ko ni prave družbe odkar je kolega rodil in ga baba ne pusti več nikamor :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Jaz sem se tut potapljal... ma se še mislim, mam pa prvi izpit pa polovico drugega nevem kak se že reče pač to mam v dobrem pri rebeki zaj tisti ki ste z PDM bli bote že vedli kdo je to ;) pa itak bom mogo it znanje obnovit najprej tak da mi nekoristi glih tista polovica :D So mi pa enkrat na potapljanju delale take težave uteži ko sem jih zategno pa to se odtegnile pol pa so mi jih še pod vodo neke pa take fore (krnekaj) me je vbistvu takrat malo minlo zapj pa tut ni dnara za opremo pa to ;) Pa PDM še sploh je al kak je zaj... vem da je pro dive zaj aktualn :S

Popravljeno . Popravil suka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani sem naredil padi OWD, letos mislim naredit aowd, samo kur'c je ko ni prave družbe odkar je kolega rodil in ga baba ne pusti več nikamor :unsure:

Rodil je ?! o.O

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!